Şimdi Ara

Demirdöküm Nitromix & MiGo & Vaillant e-RELAX

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: kayıboyu11 Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 1 Misafir - 1 Masaüstü1 Mobil1 iOS
5 sn
3.513
Cevap
27
Favori
81.393
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 gün
  • Cevaplayan Üyeler 90
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 461
  • Ortalama Mesaj Aralığı 6 saat 51 dakika
  • Toplam Okunma Süresi 13172
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 90
  • Favoriye Eklediklerim 32
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Teknoline2002 (1037 mesaj) kayıboyu11 (856 mesaj) BART SIMPSON (461 mesaj) neduda (157 mesaj) elador (116 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (725 mesaj) Mobil (584 mesaj) Tablet (7 mesaj) Mini (13 mesaj) Uygulama (2233 mesaj)
  • @
Giriş
    1457 Mesaj

Çok yazdık çizdik ama gerilerde kaldı hepsi gözünüze çarpmamıştır tekrar hatırlatayım, yalıtımsız zor ısınan evlerde termostat daha çok yaktırır çünkü daima sette tutmaya çalışır, evinizde yalıtım varsa ısınma sorunu yoksa size tavsiyem migo değil netatmo almanızdır yada kablolu programsız olsada olur diyorsanız exacontrol e alın derim
    100 metrekare eve niye 28 binlik cihaz düşündüğünüzü de anlamış değilim
    Ekleyeyim netatmoyu alır kendiniz bağlarsınız servis geleceği zaman sökersiniz garantiye falan bişey olmaz çok dert etmeyin yani

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Sucuklu Pizza kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1625 Mesaj

Okumaya çalıştım ama 170 küsür sayfa var hepsini okuyamadım elbet. Kusuruma bakmayın. Bu arada 28 değil yanlış yazmışım 24'lük model alındı. Evde ısı yalıtımı var, çatıda da izolasyon malzemesi var. Fakat tek ısı kaybımız alt katta kimsenin olmaması ve taban yalıtımı olmaması. Onun haricinde ev ısınıyor sıkıntı yok.

Exacontrol on/off termostat mı? Yorumlarda dış sıcaklığın alındığı sunucudan verilerin geç alındığı, doğru olmadığı ile ilgili sorunlar gördüm. Böyle şeyler varsa sıkıntı. Öğlen sabahki sıcaklığı görüp harıl harıl yakarsa akşam öğlen sıcaklığını görüp çalışmazsa daha çok tüketim olur.

Kendim sök-tak yapacaksam eğer General markasının HT-400 modeli hakkında bilginiz var mı? On/Off anladığım kadarıyla ama yine telefondan ayarlanabiliyor. 270-280 liralara da sıfır alabiliyorum.
    |
    |
    kayıboyu11 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    AMD Ryzen 5 2600 • MSI B450M Bazooka • MSI Radeon RX570 4GB • Corsair Vengeance LPX 16GB(2x8GB) 3000MHz • WD Blue 1TB 7200rpm • Samsung Evo 860 500GB • Corsair Carbide SPEC-01 • AOC 24V2Q 75Hz IPS • Tunçmatik Lite 2 850VA • OnePlus 5 128GB • Renault Clio 1.5 dCi Night Day
  • Binbaşı
    1457 Mesaj

Hocam ilk zamanlar bişey anlamayabilirsiniz ama işi öğrendikçe hataları göze batar kusur bulursunuz herşeye. Exa hem on off hem modülasyonlu çalışır, program ve uzaktan kontrol lazım değilse takın geçin, general kullanmadım tavsiyede etmiyorum

|
    |
    Sucuklu Pizza kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1425 Mesaj

hocam exa on off calisir derken milletin kafasindaki klasik on off gibi algilanmasin. exa nin on off calismasi netatmoya en yakin konfor modudur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Teknoline2002 -- 25 Nisan 2020; 15:59:43 >
    |
    |
    kayıboyu11 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1457 Mesaj

Doğru dedin, petekler minimum soğuyor genelde sıcak yada ılık dersek tam anlaşılır

|
    |
    Teknoline2002 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1425 Mesaj
    nisan 17 sinden beri aktif olan migo egri degistirdi. 10 gunde degisti gozukuyor ama ogle degil iptal etikten sonraki gunleri ekledi uzerine. 10 gun biyunca havaen soguk 10 derece en sicak 25 idi. ve 33-44 kazan arasinda seti en fazla 0.2 gecmisti ve setten de 0.1 dusmustu. sabaha karsi egri degistiginde disarisi 12 iken kazani 57 yakarak seti 0,5 gecmesine sebep oldu. perdeler peteklerin uzerini orter vaziyette. ortmese 0.8 gececek demekki. 10 gun ilik giden havaya ragmen bu 3.2 egrigi secmesi sacmalanin daniskasi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Teknoline2002 -- 27 Nisan 2020; 9:12:24 >
  • Binbaşı
    1457 Mesaj

Evet hızlı eğri değişimi bus bağlantısından ayrıykenki ölçümleri de hesaba kattığından

|
    |
    Teknoline2002 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2276 Mesaj
    Merhabalar.

Vaillant Ecotec pro 286 model kombi var. Daha henüz eve geçmedim. Oda termostatı olarak Vaillant vsmart pro düşünüyorum yeni çıkmış sanırım yada eski model e-Relax düşünüyorum. Yorumlarınız nasıl olur ?

Burada e relax ve migo konusunda bolca yorum var benim kısa kullanım deneyimi kesinlikle tasarruf ölçekli bir cihaz kişisel görüşüm ben tavsiye ederim

|
    |
    ReoxTR kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    931 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Umarım tüm arkadaşların ve sevdilerinin sağlık durumları iyidir.

Hepinize sağlıklı, huzur dolu mutluluk içerisinde nice Ramazan Bayramları dilerim.

sagolasin hocam, allaha sukur iyiyiz

|
    |
    BART SIMPSON kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1457 Mesaj

Hayırlı bayramlar
    Nefes almaya devam ✋🏻

|
    |
    BART SIMPSON kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    171 Mesaj
    Hayırlı bayramlar.

|
    |
  • Teğmen
    150 Mesaj
    Herkese iyi bayramlar diliyorum

|
    |
  • Merhaba arkadaşlar,
    bir sorum var, ilgilenen olursa çok memnun kalacağım. 2012 model Demirdöküm nitromix kombim var. Dublex bir dairede kullanıyorum. Kombi alt katta balkonda. her iki katta kollektör var. Daha önceleri alt katın balkonunu kullanmıyorduk. Pandemi süresi ile ilgili evde geçirdiğimiz vakit artınca o balkonda kullanılan alanların içine girdi. Şu an yaz konumunda olan kombiden, sıcak su kullanmadığımız halde ölçmedim ama her 10dk da bir kombi alev almadan ya devirdaim pompası ya da fan ın çalışması gibi bir ses geliyor. Ve elektrik faturası zannederim bu yüzden fazla geliyor. Düzeltilebilecek menü ayarı var mıdır? Varsa nasıl yapabilirim. Veya değiştirmem gereken birşey var mı? Şimdiden teşekkür ederim...

Hocam, benim cihazda buna benzer belkide ayni olay vardi. Kombi mufakta ve musluga yakin. Sicak suyu acmama bile gerek yok soguk suyu acinca ters basinctan dolayi kombinin su akis sensorunu tetikliyordu. Ayni bu sekilde kombi ateslemeden fan ve pompa sesi geliyordu. Ben kombi sogik su girisine cek-valf koydum sorun cozuldu. Benim bildigim bir ayar yok ama bazi kombilerde var hassasiyet ayari gibi gecikmeli gecis gibi. Baskada bir yerden olma ihtimali yok gibi. Denemek icon kombiye yakin olan muslugu ac kapa (soguk su muslugu)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Teknoline2002 -- 22 Haziran 2020; 9:36:28 >
    |
    |
    HakunaMatata43 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1425 Mesaj

Soguk su muslugunu ac kapat. Veya apartmanda basinc dalgalanmasi var. Her iki kosulda soguk su girisine cek valf takilacak

|
    |
  • Binbaşı
    1457 Mesaj
    En çok mutfaktaki soğuk su kullanıldığı için o yapıyordu bende, soğuk su flex vanadan kıstım biraz, aynı şekilde banyo lavabo armatüründe soğuk giriş vanayı kısınca sorun kalmadı.
    Elektrik olarak faturayı kabartması gibi bi olay olmaz ama kışın petek ısıtmasnda sıkıntı çıkarıyor her soğuk su açılış kapanışta kesintiye uğruyordu ısıtma

|
    |

• Teşekkür ederim, deneyeceğim. Yalnız kayıboyu11 arkadaş elektrik gücü harcamaz cihaz diyor. Siz tecrübe ettiniz mi bu konuyu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Bahsedilenler: Teknoline2002 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör kayıboyu11

Hocam kısa süreli çalışır dişe dokunur bi tüketim olmaz demek istedim, elbetteki elektrik çekecek o anda

|
    |
Reklamlar
Canlı Tv izle
Sohbet
bankalar.org
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,531
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.