Şimdi Ara

Dell Inspiron 7567 - Ana Konu (404. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
10.805
Cevap
131
Favori
549.681
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 402403404405406
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkürler bir bakayım bu modele. Benim merak ettiğim bu ürünlerin iyi bir marka olanı yok mu? Cooler master corsair zalman vs.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Nashiro kullanıcısına yanıt
    var tabiki fiyat arttıkca kalitede artıyo, bence fazla paralarda verilmemelisogutucuya, dediğim gibi trust gayet basarılı iş görüyor
  • Nashiro kullanıcısına yanıt
    Inca 611 kullanıyorum gta 5 hariç tüm oyunlarda düşüş yaşadım yakın zamanda altını açıp öle soğutma yapıcam öle daha çok verim alcağımı düşünüyorum.
  • Teşekkürler bir araştırma yapacağım bakalım kullanıcı yorumları önemli.

• XTU ile 0,130 mv undervolt yapınca sıcaklıklar epey fark etti. Tabii Aida'dan hem GPU hem de CPU stres testini aynı anda yapınca yine throotling oluyor ama daha geç ve de normalde tüm çekirdeklerin yüzde 100 kullanılması imkansız oyunda. Zaten o şekilde oyunu sağlıklı oynayamazsınız.

95-96 derecelere çıkıyordu oyun oynarken çekirdekler, şimdi ise max 87 gördüm bir çekirdekte. Şu an stabil gözüküyor

Aslında işte bunlarla bizim uğraşmamız lazım ama ah Dell'in yazılım ekibinin kafasına taş düşsün

Hatta 1 tık daha 0,135 mv'e düşürdüğümde daha iyi sonuçlar aldım. (Max 81 derece) 0,140 mv'da sistem stabil değildi, mavi ekran verdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BJK -- 1 Mayıs 2018; 0:10:8 >

• Atkadaşlar alt kapağı açmak garanti dışı yapar mı? Yoksa sorun olmaz mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Hakan00133

Atkadaşlar alt kapağı açmak garanti dışı yapar mı? Yoksa sorun olmaz mı?
    Sorun olmaz
  • -forumber- kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam :)

• Arkadaşlar şuan her şey güncel ilk aldığımdan beri her güncellemeyi yaptım ilk aldığımda da aynı hata oluyodu güncellemeler ile birlikte de düzelmedi.
    Sorunu yaşayıpta çözen biri yok mu çıldırıcam burda az kaldı

sorunuma gelince sorunum video izlerken ortaya çıkıyo(vlc,filmler,mp,gom farketmiyo)

1-)filmin 40-50.dakikalarından sonra ekranın yarısı resimde görüldüğü gibi kararıyor ;

2-)Bilgisayarı kapatıp açmadan hiç bir şekilde düzelmiyor imleç bile ekranın sorunlu tarafında hareket etmiyor;

3-)yeniden başlatıyorum;

4-)bilgisayar açılırken hiç bir sıkıntı yok ekranın her iki tarafıda olması gerektiği gibi;

5-)ama windows başladığında ekranın daha önceki fotolarda bozuk olan kısmı çok süratli bir şekilde gidip geliyor herhangi bir renk karışımı veya siyah-beyazlaşma olmadan sağ taraf kendi kendine gidip geliyor(fotoğrafta tam orta kısma dikkatli bakarsanız sağ tarafın sol taraftan ayrıldığını görebilirsiniz.

Lütfen bir kişi yardım etsin laptopta bunun haricinde herhangi bir sıkıntı yok.

• hsnuysl.32 H kullanıcısına yanıt
    O tür grafik sorunları genelde Intel HD sürücülerinden kaynaklanıyor fakat Windows'u yeniden başlattıktan sonra dahi masaüstünde renk farkı olması ekranının veya ekran kontrolcüsünün darbe aldığını gösterir.

Keşke ilk aldığınızda iade etseydiniz cihazı. Servise gönderin derim ben.
  • -forumber- kullanıcısına yanıt
    Kardeşim sorun bir müddet sonra kendiliğinden çözülüyor. Kesin darbe almıştır kanısına sahip misiniz çünkü aldığımdan beri hiç bir şekilde darbe almadı ya da düşmedi. İntel hd sürücülerini silip tekrar yüklesem bir çözüm olur mu dersiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hsnuysl.32

Kardeşim sorun bir müddet sonra kendiliğinden çözülüyor. Kesin darbe almıştır kanısına sahip misiniz çünkü aldığımdan beri hiç bir şekilde darbe almadı ya da düşmedi. İntel hd sürücülerini silip tekrar yüklesem bir çözüm olur mu dersiniz?
    Ürünün nakliyatında darbe almış olabilir.

Dediğim gibi, sürücülerden kaynaklandığını düşünmüyorum zira masaüstünde renk farkının olmaması gerekiyor.
  • Windows 10 1803 güncellemesi sonrası mavi ekran ile karşılaşan var mı ? Windows 10 1803 güncellemesi sonrası bir kere mavi ekran verdi PC yeniden başladıktan sonra da bir daha çıkmadı. Sebebi ya Windows güncellemesi ya da yeni BIOS güncellemesi yapmıştım ondan kaynaklı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _RaGoN_

Windows 10 1803 güncellemesi sonrası mavi ekran ile karşılaşan var mı ? Windows 10 1803 güncellemesi sonrası bir kere mavi ekran verdi PC yeniden başladıktan sonra da bir daha çıkmadı. Sebebi ya Windows güncellemesi ya da yeni BIOS güncellemesi yapmıştım ondan kaynaklı.
    Bende sorun çıkmadı şu zamana kadar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -forumber-

Ürünün nakliyatında darbe almış olabilir.

Dediğim gibi, sürücülerden kaynaklandığını düşünmüyorum zira masaüstünde renk farkının olmaması gerekiyor.

Alıntıları Göster
    Şöyle söyliyim masaüstünde renk farkı yok, sadece karardıktan sonra bir müddet o şekilde bir renk farkı oluşuyor sonra tamamen düzeliyor. Şuan evde değilim eve gidince garantiye göndermek farz oldu herhalde

• Vay be Frostpunk'ta en yüksek ayarlarda 40-45 fps arası alabiliyorum. Sabit 60 fps için herhalde en az bir GTX 1060 istiyor oyun
  • Gta 5 de 30 fps aldigimi söylediğimde bir arkadaş bilgisayarda sorun vardır dedi bu oyunu deneyen varsa kaç FPS aldığını yazabilirmi yada gerçekten benim cihazda mi problem var

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün yine restart problemi oldu. Yani kısaca dell bios güncellemesi ile halledememiş olayı. Üstelik bu sefer fişteydi.
  • Proprietor P kullanıcısına yanıt
    Very High ayarlarda MSAA kapalı FXAA açık 1080p halde 90-100 FPS civarı alıyorum GTA Online'da.

Oyununuz korsan ise FPS çok daha düşük olabiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sucuk_Ekmek

Bugün yine restart problemi oldu. Yani kısaca dell bios güncellemesi ile halledememiş olayı. Üstelik bu sefer fişteydi.
    Son sürüm BIOS'u çıktığından beridir kullanıyorum, CMOS reset yapmadım, herhangi bir restart problemi ile karşılaşmadım. Sistemim gayet stabil
  • 
Sayfa: önceki 402403404405406
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.