Şimdi Ara

Dell Inspiron 7567 - Ana Konu (403. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10.806
Cevap
131
Favori
549.667
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 401402403404405
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: -forumber-

7567'nin harici ekran kartı desteği yok. O özellik 7577'de bulunuyor

7567'de WiFi kartını çıkartarak PCIe x1 portu üzerinden bağlayabilirsiniz fakat hiçbir şekilde ne uğraşa, ne de ödediğiniz ücrete değer.

Alıntıları Göster
    Merak ettiğim monitöre bağlarsak hem laptop'un hem de monitörü aynı anda farklı amaçlar için kullanabilir miyiz? Mesela monitörde film izlerken laptop'da internette gezmek gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: David Attenborough

Merak ettiğim monitöre bağlarsak hem laptop'un hem de monitörü aynı anda farklı amaçlar için kullanabilir miyiz? Mesela monitörde film izlerken laptop'da internette gezmek gibi.

Alıntıları Göster
    Kullanabilirsiniz
  • Kafama takılan eski bir konuyu tekrar hortlatacağım, belki bir uzman açıklayabilir:
    Dxdiag menusunde hdmi ile takılı herhangi bir harici monitor yokken ekran kartı intel gözükmekte, sadece 1 ekran var.
    Harici monitör takıldığında yine dxdiag yazıldığında intel gitmiş yerine geforce gelmiş görüyorum.

"Tabiki optimus teknolojisi olan bilgisayarlar gerekmedikçe intel i kullanır, monıtor taktıgında ise hdmi dan beslendiği için ekran kartını kullandığından onu görürsün, bu yüzden o an hangisini kullanıyorsa dxdiag da o gözükür" düşüncesi gelmiş olabilir aklınıza :) Ama aynı model bilgisayarın aynı driverları yüklü bir başkasında dxdiag menüsünde 2 ekran gözükmekte. biri intel biri geforce. Sizlerde kontrol edip farklılığı görebilirsiniz. Bazılarınızda bir ekran bazılarınızda bu menüde 2. ekran bilgisi olacaktır.

Neden benim bilgisayarımda 2 ekran kartıda aynı menüde gözükmüyor? Gözükmesi için ne yapılabilir? Tüm driverlar yüklü ve performansta bir kayıp yok.
    Bilgisayarımdaki bahsi geçen dxdiag menüsü resimleri ekte.Dell Inspiron 7567 - Ana KonuDell Inspiron 7567 - Ana Konu

• quote:

Orijinalden alıntı: -forumber-

7577'de throttle sorunu yok

Alıntıları Göster
    Dell'in kendi forumunda bundan şikayet edenler var. Şu Dell bir türlü doğru düzgün bios sürümü çıkarmadı şu sorun için
  • garanti kapsamındaki laptobu koçsistem yerine başka bir dell teknik servisine versem (maksimum bilişime vermeyi düşünüyorum) garanti dışı olur mu acaba cihaz? malesef laptobu düşürdüm ve hoparlör kısmında hafif açıklık oldu, açıklık olan kısımda ses hafiften cızırtılı gelmeye başladı, onun dışında hiçbir sorunum yok. koçsistemden memnun olan tek bir canlı görmedim, genelde daha fazla sorunla geri gönderiyolar şikayetvarda okuduğuma göre. o yüzden koçsisteme hiç bulaşmaya niyetim yok açıkçası.
  • -forumber- kullanıcısına yanıt
    Sana bir şey sormak istiyorum ben şimdi laptop un altına notebook soğutucu aldım ama biliyosundur laptopun altında pek ızgara yok altındaki kapağı açıp öyle soğutucuyu kullansam bir sorun olurmu sence bir zararı olurmu laptopa ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: emir1910

Sana bir şey sormak istiyorum ben şimdi laptop un altına notebook soğutucu aldım ama biliyosundur laptopun altında pek ızgara yok altındaki kapağı açıp öyle soğutucuyu kullansam bir sorun olurmu sence bir zararı olurmu laptopa ?
    Eğer makine sabit kalacaksa bi zararı yok fakat çok dikkatli kullanmanız gerekiyor bilgisayarı.
  • -forumber- kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim bir deneyeceğim.
  • BIOS'u en güncel sürüme yükselttim, sorunsuz çalışıyor pildeyken de. Sonunda Dell...
  • alpererez kullanıcısına yanıt
    geçmiş olsun reis, aynı olay bendede oldu maalesef düşürdüm sol fan cıkısının ora biraz acıldı catlak felan var ses sorunum yok hiçbir problem yok ama gördükçe içi gidiyo insanın :( haziranda yaptırcam. yolladıgında garantinin ne kadar istediğini bana atarmısın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Doqan0619

geçmiş olsun reis, aynı olay bendede oldu maalesef düşürdüm sol fan cıkısının ora biraz acıldı catlak felan var ses sorunum yok hiçbir problem yok ama gördükçe içi gidiyo insanın :( haziranda yaptırcam. yolladıgında garantinin ne kadar istediğini bana atarmısın
    nasıl düşürdünüzki arkadaşlar bunu , yatakta falanmı kullanıyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Doqan0619

henüz yollamadım, açıkçası yollamaya korkuyorum. koçsistem hakkında baya bi şikayet var, genelde basit sorundan yollanan bilgisayarda başka şeyleri bozuyolar. 4-5 kez geri gönderip hala verim alamayanlar çok sayıda. https://www.sikayetvar.com/kocsistem/dell

• quote:

Orijinalden alıntı: Beels

nasıl düşürdünüzki arkadaşlar bunu , yatakta falanmı kullanıyorsunuz.

Alıntıları Göster
    aynen yatağın üstündeydi laptop. ayağım yerdeki çantaya takıldı, sinirle hızlı tepki verince laptop yere sağ tarafına doğru düştü
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpererez

aynen bende 1.6.0'a yükselttim, 1.1.0 üzerinden ve kurulum biter bitmez bios ayarlarından restore settings diyip ilk seçeneği seçtim. yaklaşık bir haftadır test ediyorum, herhangi bir restart problemi olmadı. dell resmi forumunda da bu yöntemin işe yaradığını söyleyenlerde artış var, tabi yine sorun yaşayanlar da var. sürüm düşüremeyenler bu yöntemi deneyebilir.

Alıntıları Göster
    ben sizin yöntemi kullandım ancak pc başlamadı, sürekli reset attı. Daha sonra biosa girip (F2 ile) factory rest yapınca açıldı. Aynı problemi yaşayabilecek birileri olursa bu yöntemi uygulayabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sucuk_Ekmek

ben sizin yöntemi kullandım ancak pc başlamadı, sürekli reset attı. Daha sonra biosa girip (F2 ile) factory rest yapınca açıldı. Aynı problemi yaşayabilecek birileri olursa bu yöntemi uygulayabilir.

Alıntıları Göster
    teşekkürler dostum sonunda bios sorunu da tamamen halledilmiş oldu gördüğüm kadarıyla, resmi forumda da restart ile ilgili şikayetler bitti. herkese hayırlı olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: alpererez

teşekkürler dostum sonunda bios sorunu da tamamen halledilmiş oldu gördüğüm kadarıyla, resmi forumda da restart ile ilgili şikayetler bitti. herkese hayırlı olsun

Alıntıları Göster
    Bir tek şu power throttle sorunu kaldı, bir türlü Dell halledemedi şu sorunu

• merhaba. 7567 için laptop soğutucu tavsiyesi olan var mı?
  • Beels kullanıcısına yanıt
    yurttayken evet ama hiç yataktan düşürmedim ben, vize sonrası memleketteyken aksam eve dönerken düşürdüm omzumda takılıydı, yokuş cıkıyodum, yere ilk sol köşesi carptıgı için oldu tahminen :( çünkü bir defa daha düşürdüm aynı sekilde hiç bişey olmamıstı düz yoldu.
  • Nashiro kullanıcısına yanıt
    trust ın 4 fanlı 70-80 lira civarı olan bi modeli var
    trust 20817 gxt 278
    ben bundan memlunum
  • alpererez kullanıcısına yanıt
    maalesef sikayet cok, baska servislerle konusmak lazım
  • 
Sayfa: önceki 401402403404405
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.