Şimdi Ara

DELL INSPIRON 5520 [ Tüm Modeller ] [ ANA KONU ] (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.340
Cevap
14
Favori
155.151
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: HyRttN1

quote:

Orijinalden alıntı: karadeve36

quote:

Orijinalden alıntı: Sheva24

selam arkadaşlar bugün alet elime ulaştı win7 kurdum ve ardından service tag i girerek tüm driverları kurdum yalnız size bir sorum olcak batarya ömrünü korumak için ne yapmak lazım şuan pile takılı ve yüzde 100 eski lenovo y560ımda batarya ömrünü uzatmak için prize takılı olsa bile yüzde 70-80 e kadar doldurur sonra doldurmazdı acaba bu pc de böyle bişi varmı?bu arada ses hakkında soru soran arkadaş sesi kesinlikle tatmin eder seni ses konusunda çok başaraılı bir alet

yukaridaki 3 adet tistan ilkine tiklayin en altta masaustu modu var onu secin tamamdir :) denetim masasi guc seceneklerinde en solda ve altta Masaustu modu pili sarj etme'yi etkinlestirin.

Masa ustu moduna alınca nasıl bır degısıklık oluyorda batarya omru uzuyor, nasıl bir işlevi var ben aradakı farkı pek anlıyamadım?

batarya omrunu uzatmaya yariyormus bende Dell in yalancisiyim :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• cpu-z ile birşey görünmüyor ki :) tam olarak neyi merak ediyorsunuz.Bios ve harddisk firmware günceleştirmeleri internetten dell in sitesinden indirebilirsiniz.

DELL INSPIRON 5520 [ Tüm Modeller ] [ ANA KONU ]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karadeve36 -- 10 Eylül 2012; 18:38:08 >

• Arkadaşlar Önceki mesajlarımdada belirtmiştim AMD HD7670M ekran kartının GPU-Z görüntüsünü koyabilecek varsa koysun lütfen. Yardım lazım ona göre birşey yapacağım
  • quote:

cpu-z ile birşey görünmüyor ki :) tam olarak neyi merak ediyorsunuz.Bios ve harddisk firmware günceleştirmeleri internetten dell in sitesinden indirebilirsiniz.

Hocam GPU-Z ile Koysanız CPU-Z değil . AMD HD7670M ekran kartının

• quote:

Orijinalden alıntı: armodillo

Arkadaşlar Önceki mesajlarımdada belirtmiştim AMD HD7670M ekran kartının GPU-Z görüntüsünü koyabilecek varsa koysun lütfen. Yardım lazım ona göre birşey yapacağım

gpu-z programını 2 farklı yerden 0.6.2 ve 0.6.4 surumunu ındırdım ıkısıde calısmadı exe dosyasına tıklıuorum programın resmı gelıyo orda kalıyor sen hangı versıyonda kullanıyosan ındırme lınkını ver yukleyıp koyayım goruntuyu
  • GPU-Z Ati ye geçmek istediğimde hata veriyor.internette de aynı kartta şikayet var yabancı forumlarda.sanırım desteklemiyor henüz bu kartı.kart geçişi yapıp denedim sonuç gene aynı.gorüyor fakat seçtiğimde programdan hata alıyorum.
  • bendede dell 5520(i7,8gb) var sağ üst taraftaki kısa yollar çalışıyordu ama şimdi çalışmıyor quickset64 ü kuruyorum çalışıyor kapatıp açınca tekrar eski halina geliyor ne yapmam lazım anlamadım. bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HyRttN1

quote:

Arkadaşlar Önceki mesajlarımdada belirtmiştim AMD HD7670M ekran kartının GPU-Z görüntüsünü koyabilecek varsa koysun lütfen. Yardım lazım ona göre birşey yapacağım

gpu-z programını 2 farklı yerden 0.6.2 ve 0.6.4 surumunu ındırdım ıkısıde calısmadı exe dosyasına tıklıuorum programın resmı gelıyo orda kalıyor sen hangı versıyonda kullanıyosan ındırme lınkını ver yukleyıp koyayım goruntuyu

Hocam herhangi bir oyuna girdikten sonra aç programı bende öyle açılıyor. Dediğin gibi boştayken bendede açılmıyor. Bir problem olduğu belli ama inş driver felan çıkarda hallolur. Kart geçişinin hallolduğunu düşünmüştüm ama hala sorun var yetersiz performans alıyorum. Ve bence kimsede çalışmıyor bu kart. Ama farkında olan kimse yok gibime geliyor. İnternette araştırdığım kadarıyla yabancı forumlardada bu sorunu yaşayan insanlar var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ussuz -- 11 Eylül 2012; 18:03:41 >

• quote:

aynen bi sorun var bunun driverında win7 derecelendirmede 5.0 puan veriyor ayrıca gpu z de saçma sapan değerler çıkıyor sıcaklık derecesine -60 C diyor gpu hızına 128888 mhz bellek hızına 60 mhz gibi değerler gösteriyor amd nin sitesinden güncellemeye çalıştım olmadı.Bu aralar dell forumuna sorunu bildirmeye çalışacağım.

bende win7 ultimate 6.5 - 6.5 ekran kartı ve aero puanları...
  • quote:

quote:

aynen bi sorun var bunun driverında win7 derecelendirmede 5.0 puan veriyor ayrıca gpu z de saçma sapan değerler çıkıyor sıcaklık derecesine -60 C diyor gpu hızına 128888 mhz bellek hızına 60 mhz gibi değerler gösteriyor amd nin sitesinden güncellemeye çalıştım olmadı.Bu aralar dell forumuna sorunu bildirmeye çalışacağım.

Hocam 3DMARK11 veya GTA 4 ile benchmark yaparmısınız hangi ekran kartını kullanıyor diye bize bilgi verirmisiniz.
  • quote:

quote:

quote:

Hocam 3DMARK11 veya GTA 4 ile benchmark yaparmısınız hangi ekran kartını kullanıyor diye bize bilgi verirmisiniz.

su anda crysis 2 yi indiriyorum gpu-z ile ekran görüntüsü için.aynı zamanda 3dmark11 indiriyorum 280mb :) indiğinde bilgi vericek fakat 2011 model 3dmart 2012 model ekran kartı ve sistemi tanıyabilir mi aceb :) güncellemesi de var onuda yükleyerek deneyeceğim.

tam tahmin ettiğim gibi desteklemedi ve şu anda güncelleme paketini yülüyorum :) bakalım sonuç ne olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karadeve36 -- 11 Eylül 2012; 22:32:40 >

• Güzel bir soru Mümkünse bir oyunda deneyin o zaman GTA 4 felan olabilir orda hangi ekran kartı kullanıldığı yazıyor
  • 3DMark 11 ile normal ve 7670m seçili şekilde 720p de benchmark yaptım. hd4000 de 1111 ve 7670m de 1116 görünüyor.bir yerde bir hata var ama :)

7670m in performansı bu.
    http://www.3dmark.com/3dm11/4306119

hd4000 ninde bu :

http://www.3dmark.com/3dm11/3939425

Şu çıkıyor ki ikisi arasında 2katına yakın performans farkı var ve test sırasında 7670m kullanılıyor.Şunuada unutmayalım ki hd4000 çok kötü bir kart değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karadeve36 -- 11 Eylül 2012; 23:31:01 >

• quote:

3DMark 11 ile normal ve 7670m seçili şekilde 720p de benchmark yaptım. hd4000 de 1111 ve 7670m de 1116 görünüyor.bir yerde bir hata var ama :)

Seçili dğeilki intel hd4000 gözüküyor help bölümünde seçim ekranında HD7670M gözüküyormuydu peki?
  • 7670m yok orada.hd4000 var ve auto var.
  • Benimkide öyleydi. GTA 4 elinizde varsa birde onla deneyin isterseniz.Kendi içinde benchmark var ordan deneyinde. Pek birşey değişeceğini zannetmiyorum dediğim gibi bir sorun var ortada hd7670m kullanılıyor gibi duruyor ama kullanmıyor. Sürekli İntelhd4000. 2 Haftadır araştırıyorum birşey bulamadım biosdan yapılabilir aslında ama bios seçenekleri kısıtlı dell tarafından kısıtlanmış. İnternette modlu bios arıyorum ama hala bir sonuç yok. Ne yapıcam bilmiyorum bu durum çok canımı sıkmaya başladı.
  • quote:

Benimkide öyleydi. GTA 4 elinizde varsa birde onla deneyin isterseniz.Kendi içinde benchmark var ordan deneyinde. Pek birşey değişeceğini zannetmiyorum dediğim gibi bir sorun var ortada hd7670m kullanılıyor gibi duruyor ama kullanmıyor. Sürekli İntelhd4000. 2 Haftadır araştırıyorum birşey bulamadım biosdan yapılabilir aslında ama bios seçenekleri kısıtlı dell tarafından kısıtlanmış. İnternette modlu bios arıyorum ama hala bir sonuç yok. Ne yapıcam bilmiyorum bu durum çok canımı sıkmaya başladı.

Bence tam tersi :) testlerdede 7670m i kullanıyor sürekli.GTA elimde yok.ama 4-5 saat içinde crysis 2 ile test edicem. hd4000 de crysis oynamaz akıcı olarak.full yapıp deneyeceğim belli eder zaten :)
  • Deneyeinde intel hd4000 crysis2de very high ayarlarda 22fps civarı vermiş. İnternetten testlere bakın. Ben Crysis 2 de herşey full yaptım (kararlı) 17 18 fps verdi oynanabilirlik yoktu. Hd7670m olsa böyle olmaması lazım. Emin değilim belki yanılıyorumdur ama neden test programlarında ve oyun benchmarklarında gözükmüyor bunu anlamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ussuz -- 11 Eylül 2012; 23:44:01 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

arkadaşlar dellin sitesinde 5520 ile ilgili tüm driverlarda bios ta görünüyor acaba onu yüklesek düzelirmi sorun?bios güncellemeden çekindiğim için yapamıyorum en son lenovo y560 a yaptığımda pc bidaha açılmamıştı ve ondan sonra pc yi sattım :D acaba bu biosu yükleyen varmı?

ben yukledim 05 ten 07 ye yukseltim.korkulacak birsey yok dell gibi firmaların bios guncellemesi cok iyi.indir restartla pc yi ve guncelle de.kendisi bakıyor uyumlumu hazırlıyor ve ok..
  • facebook sayfamız hayırlı olsun :D

https://www.facebook.com/DellInspiron5520

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.