Şimdi Ara

DELL INSPIRON 5520 [ Tüm Modeller ] [ ANA KONU ] (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.341
Cevap
14
Favori
155.150
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Sheva24

buyuk ihtimalle bugünlerde bu ürünü alacağım
    http://www.pcdepo.com/dell-inspiron-5520-s21f45-notebook-urun7973.html

aslında lenovo y580 düşünüyordum ama lenovo markasına güvenmediğim için bu notebooku tercih edicem galiba.hd7670 heralde fifa 13 ü rhat bi şekilde kaldırır ve bi kaç senede call of duty gibi oyunları medium oynatsa yeter bana.ben freedos almayı düşünüyorum kendim bi yerlerden win7 dvd si bulup dellin sitesinden driver indirirsem bilgisayarın herşeyinden aynen win7 ile almış gibi faydalanabilir miyim?ayrıca oyun oynayanlar ısınma durumu nasıl kapanma falan söz konusumu?

bende Inspiron 5520 S61F61 var. ısınma problemi yok, sanırım senin alacağın biligsayarda fifa 13ü takılmadan oynatır. freedosa format atıp windows 7 gönül rahatlığıyla yükleyebilirsiniz, bir probem oluşturmaz

• arkadaşlar kasa alüminyummu plastikmi acaba yorumlarda göremedim ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: HyRttN1

Merhaba yaklaşık 1 aydır s21b61 (i5 1tb hdd 6gb ram win7 hb) modelini kullanıyorm konuda sıcaklık degerlerı ve klavyeyle ılgılı farklı yorumlar var oncelıkle urunun klavyesınden ben sahsen cok memnunum numerık klavyesı olmadıgı ıcın tuslar arasındakı bosluk daha genıs olmus buda klavye kullanımını kolaylaştırıyor. Bırde bazı arkadaslar sıcaklık degerlerını paylasmıslar fakat bunlar oyun sırasında ölçülmedıgı ıcın tam gercekcı sonucu vermemıs benım kendı olcumlerıme gore bılgısayar ınternet fılm vs gıbı kullanımlarda ortalama 49-50 derecede fan sesı olmadan klavyede sıcaklık hıssedılmeden calısıyor 1 saatlık gta4 oynamam sonucunda ortalama sıcaklık 79 dereceyı gosterıyordu 1saatlık call of dutyden sonra ıse ortalama sıcaklık 75 dereceyı gosterıyordu. Bılgısayarın sag tarafında oyun oynarkende dahıl hıc ısınma olmuyor fanın oldugu sol tarafında ıse oyun oynarken sıcaklık hafıf hıssedılıyor ama ben genel olarak bılgısayardan memnunum. Fıyat konusundada ben golddan kampanyayla 1530 lıraya almıstım cogu kısı pcdepoyu tercıh etmıs ama benım aldıgım model orda 1700 lıra cıvarıydı sanırım. Almayı dusenen arkadaslar goldun ınternet sıtesını takıp edıp ındırımdeyken almalarını tavsıye ederım. Bırde bılgısayarı kullanan arkadaslara bır sorum olucaktı youtubeda kutu ıcerıgını gosteren bır ıkı vıdeo ızledım kutu ıcerıgınde hdmı kabloda vardı fakat benım kutudan cıkmadı bılgısayarı teslım alırken ölü pıksel olup olmadıgına bakmak ıcın actırmıstım o sırada ordamı kaldı yoksa TRde satılan modellerde kutu ıcınden hdmı kablosu cıkmıyor mu?

Arkadaşım laptobun harici gpusunu çalıştırabildinmi ? GTA 4 ile benchmark test yapıp hangi gpunun kullanıldığını buraya yazabilirmisin

• quote:

quote:

Merhaba yaklaşık 1 aydır s21b61 (i5 1tb hdd 6gb ram win7 hb) modelini kullanıyorm konuda sıcaklık degerlerı ve klavyeyle ılgılı farklı yorumlar var oncelıkle urunun klavyesınden ben sahsen cok memnunum numerık klavyesı olmadıgı ıcın tuslar arasındakı bosluk daha genıs olmus buda klavye kullanımını kolaylaştırıyor. Bırde bazı arkadaslar sıcaklık degerlerını paylasmıslar fakat bunlar oyun sırasında ölçülmedıgı ıcın tam gercekcı sonucu vermemıs benım kendı olcumlerıme gore bılgısayar ınternet fılm vs gıbı kullanımlarda ortalama 49-50 derecede fan sesı olmadan klavyede sıcaklık hıssedılmeden calısıyor 1 saatlık gta4 oynamam sonucunda ortalama sıcaklık 79 dereceyı gosterıyordu 1saatlık call of dutyden sonra ıse ortalama sıcaklık 75 dereceyı gosterıyordu. Bılgısayarın sag tarafında oyun oynarkende dahıl hıc ısınma olmuyor fanın oldugu sol tarafında ıse oyun oynarken sıcaklık hafıf hıssedılıyor ama ben genel olarak bılgısayardan memnunum. Fıyat konusundada ben golddan kampanyayla 1530 lıraya almıstım cogu kısı pcdepoyu tercıh etmıs ama benım aldıgım model orda 1700 lıra cıvarıydı sanırım. Almayı dusenen arkadaslar goldun ınternet sıtesını takıp edıp ındırımdeyken almalarını tavsıye ederım. Bırde bılgısayarı kullanan arkadaslara bır sorum olucaktı youtubeda kutu ıcerıgını gosteren bır ıkı vıdeo ızledım kutu ıcerıgınde hdmı kabloda vardı fakat benım kutudan cıkmadı bılgısayarı teslım alırken ölü pıksel olup olmadıgına bakmak ıcın actırmıstım o sırada ordamı kaldı yoksa TRde satılan modellerde kutu ıcınden hdmı kablosu cıkmıyor mu?
    quote:

Arkadaşım laptobun harici gpusunu çalıştırabildinmi ? GTA 4 ile benchmark test yapıp hangi gpunun kullanıldığını buraya yazabilirmisin

Gta 4de benchmark testı yaptıgında gorunen ıntelın ekran kartı ama program yardımcılıgıyla baktıgımda atının ekran kartına gecıs yaptıgını anlıyabılıyorm. Gta4 netten arastırdıgım kadarıyla psden pcye aktarıldıgı ıcın sıkıtılı bır oyun guncelleme yapmadan oyun dogru durst oynanmıyodu bıle tum guncellemerını yaptıktan sonra grafıkler medıumda bencmark testınden 43 fps cıvarı bı puan almıstı. Gta dısında Assasın's Creed 1 Nfs The Run Call Of Duty Mw3 aoyunlarını yukledım onlarda ekran kartına gecıste bır sorun olmuyo grafıkler hıgh da yuksek fpsde oynanıyo.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HyRttN1 -- 6 Eylül 2012; 0:21:34 >

• ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ussuz -- 7 Eylül 2012; 6:26:56 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: armodillo

Arkadaslar bu laptobu alacaklar iyi dusunsun derim.Aldigim gunden beri daha harci gpusunu calistirabilmis degilim aygit yoneticisinde gorunuyor fakat hic bir sekilde hic bir test programinda yada oyunda calismamakta. Biraz arastirdim dellin resmi sitesinden bu surunu yasayan bir cok kisi var. Sebebin tam olarak ne oldugunu bilmiyorum ama harci ekran karti kesinlikle calismiyor hic bir sekilde

Calıstıracagın programı yukledıkten sonra masaustunde sag tıklaıyıp degıstırılebılır grafıklerı ayarla secenegını tıklayıp programı yuksek performansta calıstır dersen bır proplem olmaması lazım sahsen ben herhangı bır problem yasamıyorm aldıgın model free dossa ekran kartının drıverını buyuk ıhtımalle yuklıyememıssındır. Nasıl yuklenır dıye sorarsan bende almadan once yorumlara baktım ekran kartı drıverı yuklemek bıraz ugras gerektırıyo gıbı gozukuyodu o yuzden hıc ugrasmıyayım dedım wındowslu modelını aldım.

• Hangi programla gecisi kontrol ediyorsun peki ?
    Sadece gta 4 te degil hic bir oyunda gecis yapamiyorum.

• quote:

quote:

Arkadaslar bu laptobu alacaklar iyi dusunsun derim.Aldigim gunden beri daha harci gpusunu calistirabilmis degilim aygit yoneticisinde gorunuyor fakat hic bir sekilde hic bir test programinda yada oyunda calismamakta. Biraz arastirdim dellin resmi sitesinden bu surunu yasayan bir cok kisi var. Sebebin tam olarak ne oldugunu bilmiyorum ama harci ekran karti kesinlikle calismiyor hic bir sekilde

Calıstıracagın programı yukledıkten sonra masaustunde sag tıklaıyıp degıstırılebılır grafıklerı ayarla secenegını tıklayıp programı yuksek performansta calıstır dersen bır proplem olmaması lazım sahsen ben herhangı bır problem yasamıyorm aldıgın model free dossa ekran kartının drıverını buyuk ıhtımalle yuklıyememıssındır. Nasıl yuklenır dıye sorarsan bende almadan once yorumlara baktım ekran kartı drıverı yuklemek bıraz ugras gerektırıyo gıbı gozukuyodu o yuzden hıc ugrasmıyayım dedım wındowslu modelını aldım.

Hocam sana zahmet catalsy control centerim hangi surumu oldugunu ve catalsy control senterin ana ekraninim ssini atabilirmisin acaba

• quote:

Hangi programla gecisi kontrol ediyorsun peki ?
    Sadece gta 4 te degil hic bir oyunda gecis yapamiyorum.

ornegın sıcaklık olcmek ıcın real temp programını kullanıyorm ekran kartı ısısını olcmek ıstersem programın ayarlar kısmından atı ekran kartını secmem gerekıyo eger kullandıgım uygulamar ekran kartını kullanmıyorsa atının yanındakı kutucugu ısaretlıyemıyrom ornegın gta4u actım daha sonra ayarlar kısmından atıyı ısaretlemek ıstedım ısaretlıyebılıyorm ve program ekran kartının ısısınıda gostermeye baslıyor oyunu kapattıgım anda ekran kartı sıcaklıgı 0dereceyı gosterıyor veya everest programında normalde programı calıstırırsan goruntu bırımı kısmı bos olarak gozukuyo ama oyunu acıp daha sonra everstı acarsan goruntu bırımı kısmında atı ekran kartı gozukuyor. Bırde Catalyst control centerın surumunu sormussun bılgısayar geldıkten sonra herhangı bır guncelleme yapmadım drıverlara, gozuken surum 2012.0216.128.2358

• Driver elinde varsa paylaşabilirmisin ? Birde kullandığın model nedir tam olarak söyleyebilirmisin ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ussuz -- 6 Eylül 2012; 6:27:56 >
  • elımde drıverın setubı yok kullandıgım model s21b61
  • quote:

elımde drıverın setubı yok kullandıgım model s21b61

Hocam sana zahmet bilgisayarın altında service tag var onu http://www.dell.com/support/drivers/us/en/04/DriversHome/NeedProductSelection?fkey=Drivers_PS bu linke tıklayıp oraya yazıp çıkan driverlardan video olana tıklayıp linkini buraya verebilirmisin. Valla 1 haftadır uğraşıyorum yardımcı olursan sevinirim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ussuz -- 6 Eylül 2012; 11:13:17 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Gta 4de benchmark testı yaptıgında gorunen ıntelın ekran kartı ama program yardımcılıgıyla baktıgımda atının ekran kartına gecıs yaptıgını anlıyabılıyorm. Gta4 netten arastırdıgım kadarıyla psden pcye aktarıldıgı ıcın sıkıtılı bır oyun guncelleme yapmadan oyun dogru durst oynanmıyodu bıle tum guncellemerını yaptıktan sonra grafıkler medıumda bencmark testınden 43 fps cıvarı bı puan almıstı. Gta dısında Assasın's Creed 1 Nfs The Run Call Of Duty Mw3 aoyunlarını yukledım onlarda ekran kartına gecıste bır sorun olmuyo grafıkler hıgh da yuksek fpsde oynanıyo.

Hocam NFS the Runda tüm ayarlar en yüksekte kaç fps aldığını yazabilirmisin

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam NFS the Runda tüm ayarlar en yüksekte kaç fps aldığını yazabilirmisin

NfsThe Runda zaten oyundan dolayı 30fps den yukarı cıkmıyor neden boyle bır kısıtlama yapmıslar anlamadım. Grafıkler son ayarda genelde 30fpsde oynanyor 26-27den assagı dusmuyor tıkanma hıc olmuyor. Call of Dutydede hd4000deyken ayarlar sonda 20-35 arası fps alıyodm amdeyle calıstırınca 45-60 arası fpsde calısıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HyRttN1 -- 6 Eylül 2012; 19:11:16 >

• Tamam hocam saolun. Sizde dxdiagda hangi ekran kartı gözüküyor peki bende intel hd 4000 gözüküyor.
  • quote:

Tamam hocam saolun. Sizde dxdiagda hangi ekran kartı gözüküyor peki bende intel hd 4000 gözüküyor.

Bendede ıntelın ekran kartı gozukuyor everest gıbı programlardada oyle ekran kartı devrede olmadıgı ıcın ıntelınkı gorunuyor sadece.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HyRttN1 -- 6 Eylül 2012; 23:31:01 >
  • quote:

quote:

quote:

Tamam hocam saolun. Sizde dxdiagda hangi ekran kartı gözüküyor peki bende intel hd 4000 gözüküyor.

Bendede ıntelın ekran kartı gozukuyor everest gıbı programlardada oyle ekran kartı devrede olmadıgı ıcın ıntelınkı gorunuyor sadece.

kardeş acaba orta seviyede ışıkta pil ne kadar dayanıyor?

tam test etmedım ama ekran kartı devrede degılse orta ısıkta 3 saat cıvarı en kısık ısıkta 4 saate yakın gıdıyor.
  • quote:

kısa sürede cevabın için teşekkürler kardeş 4 saat iyiymiş gerçekten.

Onemli degil bende kutu icerigiyle illi bir soru sormustum ama 2-3 gundr tenezzul edip cevaplayan olmadi bi yormda yanlis hatirlamiyosam sende 5520 serisnden bir modl aldigini soylemstin kutudan hdmi kablosu ciktimi acaba

• Merhabalar,

Ben de yakında Dell 5520 almak istiyorum. Daha ucuz olduğu için freedos olanını tercih edeceğim.

Ama merak ettiğim bişi var. Forumda okumuştum, birisi freedoslu dell'ine yardım için başvurmuş ama sizin sorununuz yazılımsal deyip ilgilenmemişler. Freedoslu olduğu için yazılım problemine bakmamışlar. Freedos'un garantide böyle dezavantajları var mı?
  • quote:

quote:

kısa sürede cevabın için teşekkürler kardeş 4 saat iyiymiş gerçekten.

Onemli degil bende kutu icerigiyle illi bir soru sormustum ama 2-3 gundr tenezzul edip cevaplayan olmadi bi yormda yanlis hatirlamiyosam sende 5520 serisnden bir modl aldigini soylemstin kutudan hdmi kablosu ciktimi acaba

Çıkmıyor HDMI kablosu. En azından bende çıkmadı yani
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.