Şimdi Ara

DELL INSPIRON 5520 [ Tüm Modeller ] [ ANA KONU ] (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.340
Cevap
14
Favori
155.151
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: allakbullak2000

Merhabalar,

Ben de yakında Dell 5520 almak istiyorum. Daha ucuz olduğu için freedos olanını tercih edeceğim.

Ama merak ettiğim bişi var. Forumda okumuştum, birisi freedoslu dell'ine yardım için başvurmuş ama sizin sorununuz yazılımsal deyip ilgilenmemişler. Freedoslu olduğu için yazılım problemine bakmamışlar. Freedos'un garantide böyle dezavantajları var mı?

Yok hocam şahsen benimki freedostu win7 yükledim bir problem vardı ekran kartı geçişiyle ilgili aradım gayette ilgilendirler. Ama dikkat etmen gereken birşey var win7 olması lazım daha eski sürümlerine destek vermiyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: armodillo

quote:

Merhabalar,

Ben de yakında Dell 5520 almak istiyorum. Daha ucuz olduğu için freedos olanını tercih edeceğim.

Ama merak ettiğim bişi var. Forumda okumuştum, birisi freedoslu dell'ine yardım için başvurmuş ama sizin sorununuz yazılımsal deyip ilgilenmemişler. Freedoslu olduğu için yazılım problemine bakmamışlar. Freedos'un garantide böyle dezavantajları var mı?

Yok hocam şahsen benimki freedostu win7 yükledim bir problem vardı ekran kartı geçişiyle ilgili aradım gayette ilgilendirler. Ama dikkat etmen gereken birşey var win7 olması lazım daha eski sürümlerine destek vermiyorlar.

Gecis sorunun halloldumu , servisi arayinca bu sekildeki yazilimsal sorunlarda nasil yardimci oluyolar ekran karti driveri icin setup linki filanmi yolladilar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Oyunlardaki hallolduda test programlarında hala problem var. Bilgisayar yanınızda olmak kaydıyla şuu yap bunu yap tarzı şeyler diyorlar. Driver linki vermiyorlarda mesela dellin sitesinde girin ordan indirin diyorlar mesela. Tabi yüzeysel bahsettim ben onlar biraz daha ayrıntılı olarak söylüyorlar.
  • quote:

quote:

Merhabalar,

Cevabın için teşekkürler

Bu gerçekten merak ettiğim bir konuydu. Aslında bir ara Lenovo Z580 kafamı karıştırdı ama Dell'in servis avantajı aklımı çeldi. Ben de kararımı değiştirmezsem pazartesi günü Dell 5520 S21F45'i gidip alacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ComeOn_GiveMeaBreak -- 7 Eylül 2012; 18:25:40 >

• quote:

Orijinalden alıntı: HyRttN1

quote:

Orijinalden alıntı: Sheva24

kısa sürede cevabın için teşekkürler kardeş 4 saat iyiymiş gerçekten.

Onemli degil bende kutu icerigiyle illi bir soru sormustum ama 2-3 gundr tenezzul edip cevaplayan olmadi bi yormda yanlis hatirlamiyosam sende 5520 serisnden bir modl aldigini soylemstin kutudan hdmi kablosu ciktimi acaba

ben pc depodan i7 6gb freedos modelini almıştım. kutusundan hdmi kablo çıkmadı
  • sonunda bende dell 5520 aldim :) 500gb 6gb ve i5 li sini golddan 1499 a aldim :) ilk izlenimler alet canavar gibi ekran ve fan sesine cok takilan biriyim ve ikiside tahminimden iyi cikti :) windows 7 ultimate bir serial yazarak yukseltebildim.fakat hdd ikiye bolup temiz bir format atiyorum simdi.cd leri yaninda geldi.sorusu olan varsa zevkle cevaplarim :) asus k55vm ,sony vaio arasindan bunu sectim :P

• quote:

Orijinalden alıntı: ishak_koc

quote:

quote:

Onemli degil bende kutu icerigiyle illi bir soru sormustum ama 2-3 gundr tenezzul edip cevaplayan olmadi bi yormda yanlis hatirlamiyosam sende 5520 serisnden bir modl aldigini soylemstin kutudan hdmi kablosu ciktimi acaba

ben pc depodan i7 6gb freedos modelini almıştım. kutusundan hdmi kablo çıkmadı

http://www.youtube.com/watch?v=LD_3--c1crU bılgısayarı almadan once su vıdeoyu ızlemstım orda var gozukuyodu ondan dolayı merak ettım demekkı turkıyedıkı satılan modellere koymamıslar

• ürünü aldım daha önce pc kullanıyordum 4-5 yıllık bi pc idi ben fazla oyun oynayan biri değilim ancak dota 2 ve fm oynayabileceğim bi notebook almak istemiştim bu pv yi gördüm pcdepodan 4gb ramlik versiyonun 1360 a aldım çok memnunum dota 2 yı full detail de oynatıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: amurado

ürünü aldım daha önce pc kullanıyordum 4-5 yıllık bi pc idi ben fazla oyun oynayan biri değilim ancak dota 2 ve fm oynayabileceğim bi notebook almak istemiştim bu pv yi gördüm pcdepodan 4gb ramlik versiyonun 1360 a aldım çok memnunum dota 2 yı full detail de oynatıyorum.

hayırlı olsun hangi modeli şunumu ?

http://www.pcdepo.com/dell-inspiron-5423-s51p65-ultrabook-urun8137.html
  • Tekrar merhabalar,

Bugün Dell 5520'yi Bimekse gidip inceleme fırsatı buldum. Genel olarak kasası ve sağlamlığı çok hoşuma gitti. Özellikle kendimce karşılaştırdığım Lenovo Z580'e göre daha şık ve sağlam buldum.

Size son bir sorum olacak arkadaşlar. Mağazadaki gürültü yüzünden ses performansını sağlıklı test edemedim. Özellikle speakerların benim daha önce pek görmediğim bir şekilde alt yan taraflara yerleştirilmesi kafamı karıştırdı. Aslında altta olması mantıklı olmuş gibi geliyor. Arkadaşlar, siz daha önce kullandığınız notebooklarla karşılaştırırsanız Dell 5520'nin ses performansını nasıl buldunuz? Yeterince tatmin edici mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: karadeve36

sonunda bende dell 5520 aldim :) 500gb 6gb ve i5 li sini golddan 1499 a aldim :) ilk izlenimler alet canavar gibi ekran ve fan sesine cok takilan biriyim ve ikiside tahminimden iyi cikti :) windows 7 ultimate bir serial yazarak yukseltebildim.fakat hdd ikiye bolup temiz bir format atiyorum simdi.cd leri yaninda geldi.sorusu olan varsa zevkle cevaplarim :) asus k55vm ,sony vaio arasindan bunu sectim :P

Hocam ısınma konusunda nasıl alet? Yükteyken oyun oynarken ve normal kullanırken baktınızmı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sweetdream25

quote:

Orijinalden alıntı: amurado

ürünü aldım daha önce pc kullanıyordum 4-5 yıllık bi pc idi ben fazla oyun oynayan biri değilim ancak dota 2 ve fm oynayabileceğim bi notebook almak istemiştim bu pv yi gördüm pcdepodan 4gb ramlik versiyonun 1360 a aldım çok memnunum dota 2 yı full detail de oynatıyorum.

hayırlı olsun hangi modeli şunumu ?

http://www.pcdepo.com/dell-inspiron-5423-s51p65-ultrabook-urun8137.html

dostum bu ürünü aldım
    http://www.pcdepo.com/dell-inspiron-5520-s21f45-notebook-urun7973.html
    başka bir siteden 4gb 1600 mhz ram aldım 8 gb yaptım direk yaklaşık 110 tl karim oldu :D
    oyunlar için de ps3 var oyuzden fazla abartmak istemedim zaten fm ve dota oynadığım için hertürlü yeterli geldi.dediğim gibi full ayarlarda dota2 ed sorun yok ancak driverları kendin kurman gerekli sitesinden. benim bi 2 saatimi aldı ubuntu yüklü geldiği için pek aşina değilim ubuntuya direk formatladım.başka sorunlarınız olursa yardımcı olurum.

• Arkadaşlar biri gpu-z ile amd ekran kartının ss ini koyabilirmi buraya kart kullanımda değilken.
  • isinma konusunda basarili alet.durdugu yerde fan calismiyor zaten gerektiginde calisiyor fakat onuda gece vakti sessiz odada cok hafif duyarsiniz :) oyun vs de oynadim ciddi bir isinma gormedim.isi degerleri disinda ben fan gurultusune ve pc kasilmalarina deli olan biri olarak cihaz stabil.kamerasi HD ve sesli,goruntulu sohbetler cok kaliteli.Asus k55vm kamera ve isinma sorunu,birde tiz sesi ile kendisinden uzaklastirdi.5520 nin sesi zaten kaliteli bass vs hepsi cok iyi.tek bir tus ile muzik,film,oyun vs ses modlari arasinda gecis yapilabiliyor.Bir arkadasim sormustu ust taraftaki tuslar sirasi ile 1.guc,ekran parlakligi,bluetooth vs ayar menusunu aciyor.2.Sesler arasinda gecis muzik,film vs vs. 3. tusa da siz bir program ve tek tusla acilmasini istediginiz birsey ekleyebiliyorsunuz.En son olarak da cok hosuma giden bir ozellik Bluetooth'u ile iphone numu eşledim ve telefonda calan muzik vs laptopumdan cikiyor sesi :) sms i laptoptan yazabiliyorum :D Ekran kalitesi nosundada laf yok nette sony ve dell ekranlarin goruntulerini bulmak zor degil.kaliteli bir ekrani var.Klavyesinden cekinerek aldim ve ilk bakista bu ne lan bole denecek klavye.ama birde uzun sure yazi yazik o plastik tuslu klavyelerden ne kadar rahat oldugunu anlarsiniz.sahsen memnun kalmasam geri gonderip macbook pro alacaktim.ama fiyatina gore dell anakart ve dell donanimi ile guzel bir laptop olmus.ama herkes almasin sonra her kosede bir 5520 li ile karsilasmakta komik olur :D Telefondan yazdim.Turkce karakter,yazim hatalari ve uzuun uzzunn yazilmis mesajim icin kusura bakmayin.

• quote:

selam arkadaşlar bugün alet elime ulaştı win7 kurdum ve ardından service tag i girerek tüm driverları kurdum yalnız size bir sorum olcak batarya ömrünü korumak için ne yapmak lazım şuan pile takılı ve yüzde 100 eski lenovo y560ımda batarya ömrünü uzatmak için prize takılı olsa bile yüzde 70-80 e kadar doldurur sonra doldurmazdı acaba bu pc de böyle bişi varmı?bu arada ses hakkında soru soran arkadaş sesi kesinlikle tatmin eder seni ses konusunda çok başaraılı bir alet

yukaridaki 3 adet tistan ilkine tiklayin en altta masaustu modu var onu secin tamamdir :) denetim masasi guc seceneklerinde en solda ve altta Masaustu modu pili sarj etme'yi etkinlestirin.

• quote:

quote:

quote:

Merhabalar,

Cevabın için teşekkürler

Bu gerçekten merak ettiğim bir konuydu. Aslında bir ara Lenovo Z580 kafamı karıştırdı ama Dell'in servis avantajı aklımı çeldi. Ben de kararımı değiştirmezsem pazartesi günü Dell 5520 S21F45'i gidip alacağım.

lenovo z580 i netten kullananlarin yorumlarina bakarsaniz benimde gordugum bir kumlanma problemi var.ve imkaniniz varsa bircok laptop ile ayni anda bakin ve windows media playerdan windowsun kendi videosunu acin demek istedigimi anlarsiniz.haa birda fana elinizi yaklastirin durduk yere sicak hava geldiginide hissedersin :)

• Arkadaşlar elinde bu laptoptan olan biri AMD HD7670M ekran kartının GPU-Z görüntüsünü koyabilirmi
  • Arkadaşlar bu laptoptan elinde olanlar 3dmark11 kurup ekran kartı seçim bölümünde neler gözüktüğünü yazabilirmi. Yada GTA 4 ile benchmark testi yaptırıp hangi ekran kartının kullanıldığını yazabilirmi buraya Lütfen arkadşlar yardımcı olursanız sevirinim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: karadeve36

quote:

selam arkadaşlar bugün alet elime ulaştı win7 kurdum ve ardından service tag i girerek tüm driverları kurdum yalnız size bir sorum olcak batarya ömrünü korumak için ne yapmak lazım şuan pile takılı ve yüzde 100 eski lenovo y560ımda batarya ömrünü uzatmak için prize takılı olsa bile yüzde 70-80 e kadar doldurur sonra doldurmazdı acaba bu pc de böyle bişi varmı?bu arada ses hakkında soru soran arkadaş sesi kesinlikle tatmin eder seni ses konusunda çok başaraılı bir alet

yukaridaki 3 adet tistan ilkine tiklayin en altta masaustu modu var onu secin tamamdir :) denetim masasi guc seceneklerinde en solda ve altta Masaustu modu pili sarj etme'yi etkinlestirin.

Masa ustu moduna alınca nasıl bır degısıklık oluyorda batarya omru uzuyor, nasıl bir işlevi var ben aradakı farkı pek anlıyamadım?

• quote:

quote:

Hocam sana zahmet GPU-Z programıyla ekran kartı görüntüsünü koyabilirmisin ?
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.