Şimdi Ara

Dell G515 SE [Ana Konu] (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
366
Cevap
5
Favori
24.578
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Namussuzlar 4600H veya 4800H'lı laptopları uygun fiyattan getirmiyorlar. Mediamarkt 4800H'lı lenovo'yu max 9000 tlden satmalıydı. Yani ticaret konusunda beceriksizler mi yoksa ahlaksızlar mı bilmiyorum ama hangi akla hizmet 11200 tl'ye satmaya çalışırsın ki? 11700 tlye rtx 2060'lı laptoplar satılıyor. Adamlar gtx 1650 ti koymuşlar. Sinirleniyorum ve dayanamıyorum.

Lenovo acilen kendisi satış yapmaya başlamalıdır. Apple'ı örnek alsalar keşke. Ben pes edeceğim ,yakında monster veya hp omen alacağım fakat i7 gene dehşet şekilde ısınıyor. Bu dünyada bu kadar rezalet bir ülke ve piyasa var mıdır acaba? Hangisi daha berbat,bu fiyatlardan alan ahmaklar mı yoksa satanlar mı?
  • Return to Monke kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle. Dolar bazında fiyatları belli, burda en az 1500 koyuyolar üstüne. Ben de o Legion'a göz dikmiştim ama saçmalamışlar fiyatta. Stok desen başka model yok. Ondan bu aceri aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmettsezis -- 31 Ağustos 2020; 20:51:47 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ahmettsezis kullanıcısına yanıt
    Hocam şunu bir daha öğrendim ki Türkiye'de oyun oynamak için laptop alınmaz. Her yere gaming yazıp fiyatı kazık gibi sokmaya çalışıyorlar. Türkiye'de en normal fiyatları yazan Monster. Onu da kimse ciddiye almıyor. Adam %25-50 daha fazla verip MSI gibi firmalara para veriyor.

Gayet güzel gözüküyor, idle da sıcaklıkları kafadan 10 derece daha düşük cpu ve gpu'nun. SSD bende idle'da 48-50 derece ama oyun içi hali ortada
    Ses konusuna da sevindim, bu Dell %100 fan hızında bildiğiniz süpürge gibi ses çıkartıyor İyi günlerde kullanın.

Alt kısmını açınca garanti dışı kalma konusu ise saçmalık.
  • cause_of_death C kullanıcısına yanıt
    Tüm testlerde otomatik fan modunda (genelde sessiz çalışıyor)

Cinebench R20 Testi
    Dell G515 SE [Ana Konu]

Yaklaşık yarım saatlik oyun testi
    Dell G515 SE [Ana Konu]

Dell G515 SE [Ana Konu]
    Dell G515 SE [Ana Konu]
    Dell G515 SE [Ana Konu]
    Konuyu gördüm okudum da.
    Ssd de ne gibi sorun var? İçinde gelen ssd de soğutucu plak mı yok?
  • quote:

Orijinalden alıntı: thelordof

Konuyu gördüm okudum da.
    Ssd de ne gibi sorun var? İçinde gelen ssd de soğutucu plak mı yok?
    Henüz içini açıp bakmadım, açınca bilgilendiririm sizi.

Ben de konuya güncelleme atacaktım, sizi de bilgilendirmiş olayım.

Cihazı ahşap zemin üzerinden aldığımdan beri ssd ile alakalı oyun içi bir problem yaşamadım. Sadece 1-2 saat oyun oynayabildim birkaç gündür, hwinfo'da sensor1 değeri kritik değerlere de çıkmıyor gördüğüm kadarıyla. Sensor2 değeri ise 90 dereceyi aşıyor bazı oyunlarda. Bunun ssd'ye uzun vadede problem yaratabileceğini düşünüyorum ama bilemiyorum belki de birşey olmaz. Özetle performans açısından hiçbir sorunum yok şu an, biraz kuruntu yapıyorum sadece.

Ram takviyesi yapacağım, o zaman ssd'yi de kontrol edeceğim. Belki slotunu değiştirebilirim. İki slot varmış ama birinde oturtma yuvası mevcut olmayabilir klasik.
    Sıcaklıklar çok çok iyi gerçekten, konuya uğrayıp bu cihazdan vazgeçecek arkadaşlar için güzel bir alternatif oldu
    Boş ssd yuvasına yeni farklı bir ssd takmak için vida ve soğutucu parça da takmak gerekiyor sanırım. Açınca bir fotolarsanız sevinirim.
    Bu yeni g5 in kasasında hava çıkışı ekran paneline mi geliyor?
  • Ben de bu bilgisayarı gözüme kestirdim arkadaşlar. Ancak bilgisayar mühendisliği öğrencisiyim, sizce işlemcinin amd olması programlama işlerinde sıkıntı yaratır mı?
  • quote:

Boş ssd yuvasına yeni farklı bir ssd takmak için vida ve soğutucu parça da takmak gerekiyor sanırım. Açınca bir fotolarsanız sevinirim.
    Bu yeni g5 in kasasında hava çıkışı ekran paneline mi geliyor?
    Ben de bu şekilde vida ve parça gerekiyor diye okumuştum, açınca resim paylaşırım.
    Hava çıkışı ekran panelinin alt kısmına denk geliyor. En uzak kısmı 1 parmak kadar, içeriye doğru daralarak açı ile sıfırlanıyor.
    Dell G515 SE [Ana Konu]

Dell G515 SE [Ana Konu]

Çıkan hava ekranın açısına göre daha az ya da çok panelin alt kısmına denk geliyor. Sistemin ısınmasında önemli bir etkisi olmadığını düşünüyorum çıkış olduğu için, ama ekran paneli gereksiz yere ısınıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cause_of_death

Sıcaklıklar çok çok iyi gerçekten, konuya uğrayıp bu cihazdan vazgeçecek arkadaşlar için güzel bir alternatif oldu
    Kesinlikle, soğutması ve oyunlarda 7nm'nin getirdiği avantajla masaüstündeki abisinin frekanslarına düşük tüketimlerle çıkabilmesi çok iyi. Oyunlarda 3700X ile arasında 50mhz falan oynuyor. Renderda 45W limitinden 2.9ghz oluyor.

İşlemci de soğutma da çok başarılı. Herkese öneriyorum Bir ana konu da açmak lazım.
    Tek derdim klavyesi. Garip geldi tam dik basmayınca algılayamayabiliyor.

Hayalimdeki kurulum 4600H 1660ti 120hz idi, ama stoklar böyleyken bundan iyi f/p tercih de yapılamazdı.

Ryzen 4000 alacaklar, Lenovo Legion ve Acer Nitro serisini almaya çalışın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmettsezis -- 1 Eylül 2020; 14:47:12 >
    Dell o kısmın dizaynını daha farklı yapsaymış .
    Ekranı komple biraz daha yukarı konumlandırma iyiymiş.

Bu arada 144hz di mi panel? Deneyimleyebildiniz mi yani sevdiniz mi?

Ssd hızı kaçlarda? CrystalDiskMark tan denediniz mi?
  • thelordof kullanıcısına yanıt
    4600H modelini kullanıyorum, ekran 60hz.
    Crystal testi ilk defa yaptım, farklı bir beklentiniz var ise paylaşayım.
    Dell G515 SE [Ana Konu]
    Fena değil.
    Aida64 extreme vs program yükleyerek ssd vs markası ne kullanmışlar bakabilir misiniz? Bende Dell 7577 var. Sk hynix 256 gb lik modeli takmış dell.

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thelordof -- 1 Eylül 2020; 19:22:5 >
  • 1 buçuk saatlik oyun sonu SSD değerleri
    Dell G515 SE [Ana Konu]
  • quote:

Fena değil.
    Aida64 extreme vs program yükleyerek ssd vs markası ne kullanmışlar bakabilir misiniz? Bende Dell 7577 var. Sk hynix 256 gb lik modeli takmış dell.

Teşekkürler.
    Hynix BC511 Nvme ssd var bu modelde de.
    @ahmettsezis
    Şahane gerçekten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cause_of_death -- 1 Eylül 2020; 19:52:23 >
  • Dell G515 SE [Ana Konu]

Bugün cihaza 8 gb ram ekledim, bunun için 4gb bir adet rami çıkarttım ve cihaz şu an 12 gb rame sahip. Fotoda görüldüğü gibi ssd'de soğutucu blok mevcut ama küçükmüş bu arkadaş
    Bu modelde hem 51wh hem de 68wh'lik bataryalı versiyonlar mevcut. 4600h modelinde gelen pil 51'lik. Bu sebeple hemen sol tarafta ince bir ssd sığabilecek bir alan var (7mm olarak yazılmış zaten). Ancak yerleştirebilmemiz için slot yine verilmemiş. Böyle bir ssd kullanacak olursam çift taraflı bant ile sabitlerim diye düşünüyorum. 2. m2 slot için vida yok bu arada, ama elimde fazla vidalar var uydururum ihtiyacım olursa

@thelordof
    Intel ve nvıdıa ile geleceklerde 68 whr pilli gelecek. Dolayısıyla boydan boya batarya olacak.

Fotoya göre 2. m2 için soğutucu blok ve vidayı kullanıcının kendisi temin edecek gibi gözüküyor :(
  • Ram eklentisi ile bilgisayar rahatladı, 8gb ram yeterli diye düşünüyordum ancak Warzone biraz ram canavarıymış, fps de yükseldi.
    Ram eklemenin garantiye bir etkisi var mı bilmiyorum, eklemeyi düşünenler kendileri arayıp Dell'e danışabilirler. Yurtdışı Dell ram ve ssd değişimlerinde problem olmadığını belirtmiş ancak ülkemizde nasıl bilmiyorum. Unutmadan, pil bağlantısını sökmeden herhangi bir işlem yapmayın, ram söküp takmak gibi basit bir işlem olsa bile. Arzu edenlere elimde modele ait sökme-takma klavuzu mevcut, paylaşabilirim.

SSD sıcaklığı da sensor1 de 85 derecenin üzerine çıkmadı, sensor2 ise 92 dereceyi gördü yine. İşlemci sıcaklığı 85 dereceyi geçmiyor paylaştığım ayarlar ile. Ekran kartı da gpu memory 95 derece, diğerleri ise 90 derece altında kalmış. Bana göre ssd hariç gayet iyi değerler.

Unutmadan, soğutucu üzerinde kullanıyorum. Ahşap zemin üzerinde sıcaklıklarım birkaç derece daha yüksekti.

Şu an için cihazdan memnunum, almayı düşünenler için fiyatı hala uygun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cause_of_death -- 3 Eylül 2020; 20:19:25 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.