Şimdi Ara

Dell G3 15 [ ANA KONU ]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
355
Cevap
13
Favori
26.261
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Intel Core i7 8750H
    ram 8GB
    disk 1TB + 128GB SSD
    ekran kartı
    GTX1050Ti
    15.6" FHD

Dell servis, Koç Destek ile çalışıyor. eve hizmetleri de var zannedersem.
    Laptopa sonradan ssd ya da ram takviyesi yapabiliyorsunuz, 30 dolar karşılığında kendileri yaparsa.

100 axess çip ile 5600e mal oldu bana
    https://www.hepsiburada.com/dell-gaming-g315-intel-core-i7-8750h-8gb-1tb-128gb-ssd-gtx1050ti-linux-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-fb75d128f8128c-p-HBV00000GNIQK?magaza=Hepsiburada

Dell G3 15 [ ANA KONU ]

edit= ram ve ssd takviyesi yaptım , almak isteyenler için
    m.2 ssd , 512 gb , 422 tlye geldi
    https://www.yukko.com/xpg-512gb-sx6000-pro-nvme-m2-sata-ssd-disk-asx6000pnp-512gt-c-v-50146213?utm_source=akakce&utm_medium=cpc&utm_campaign=akakce&v=1.19.1

çekle 260 tlye geldi
    https://urun.n11.com/bellek-ram/kingston-8gb-ddr4-2666mhz-sodimm-notebook-bellegi-kvr26s19s88-P324314387

kendi üzerindeki orjinal ram, nerdeyse 2 katı fiyata
    https://urun.n11.com/bellek-ram/sk-hynix-8-gb-pc4-2666-ddr4-2666-mhz-12v-laptop-ram-P296092152

edit2 = taktığım m.2 ssd ile en fazla 1.5 gb hızı görmüştüm, nedeni ise anakart en fazla bu hızı destekliyormuş
    https://forum.donanimhaber.com/yaniyor-adata-512gb-sx8200-pro-491-tl--139087524-3#139097287

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahmut716 -- 14 Temmuz 2019; 17:52:32 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Eee bilgi bu kadar mı?
  • synthesizer kullanıcısına yanıt
    ekstra merak ettiğiniz bir durum varsa cevaplayayim, onun dışında, bilgisyari daha yeni kullanmaya başladığım için, tam emin olmadan editlemeyeyim dedim

• synthesizer kullanıcısına yanıt
    Genel olarak malzeme kalitesi çok üst seviye değildir. Turboboost stabil çalışır ve soğutma vasattır. Arka kapak açması en kolay laptop budur. Ucuz ama başarılıdır. bf1 de 90clerde oynatır çoğu pc gibi. Onun dışında 80cleri geçmez kolay kolay. Pubg de de biraz sıcak çalışır. Bu paraya ciddi fırsat.
  • expressimo kullanıcısına yanıt
    ayrıca, ses kalitesi iyi, klavye aydınlatma güzel ama klavye seri yazarken çatırdama gibi sesler olabiliyor. şarj aleti baya ağır. ekran mat olduğu için parlak ortamda biraz görme zorluğu olabilir.

ama bunların dışında, tam bir f/p ürünü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahmut716 -- 21 Nisan 2020; 16:23:39 >
  • mahmut716 kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum. Macbook un üst model parasına 4 tane alınır bu pc den.
  • Arkadaşlar ben de bu laptoptan aldım ancak ufak birşey gözüme çarptı. Kasanın sol tarafındaki boşluk (klavyenin olduğu parçayla alt parça arasındaki) sağ tarafındaki boşluğa göre biraz daha fazla (mesela sol tarafa kartvizit çok rahat girerken sağ tarafa girmiyor) hatta sol tarafa üstten dikkatli baktığınızda o boşluktan metal usb portları görünüyor. Sizde de durum aynı mı yoksa bana mı bu şekilde denk geldi?

Bakın internette bulduğum bir fotoğrafta da aynı şekilde:

Örnek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soralalp -- 26 Şubat 2019; 22:34:48 >
  • soralalp S kullanıcısına yanıt
    hocam paintte çizdim, tam olarak şuralar mı?
    eger oralar ise, tamir görmüş olma ihtimali var, hepsiburada 'dan aldıysanız,onların sabıkasi da temiz değil malasef

Dell G3 15 [ ANA KONU ]

• Merhaba arkadaşlar bende cihazı alalı 1 ay oluyor ama hala daha sorunlarım devam ediyor

Autocad programını dıymuşsunuzdur belki bu programda görüntü bozuklukları yaşıyorum ve sebebini hala daha bulamadım ekran kartını sildim güncelledim herşeyi yaptım ama çözümü bulamadım buna benzer bir sorun yaşayan arkadaş varsa cevaplarınızı bekliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mahmut716 kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam oralar valla helal olsun ben anlatamadım siz anladınız :) internette kutu açılış videoları izledim, kutunun bantlanmasina kadar aynıydı yani sıfır ürün geldiğinden eminim. Yukarıda attığım fotoğrafa da zoom yapınca sol tarafına aynı sorun olduğu görülüyor, böyle milimetrik birşey için iade edilmez ama acaba sizde de var mı bu problem diye merak ettim. Şu alttaki fotoğrafi internetten buldum benimki de aynı hocam.

Dell G3 15 [ ANA KONU ]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soralalp -- 26 Şubat 2019; 23:50:52 >

• spisher S kullanıcısına yanıt
    işletim sistemi ve autocad sürümü nedir ? ben de deneyeyim

• soralalp S kullanıcısına yanıt
    hocam orda o kadar boşluk yok aslında. kartvizit falan giremiyor. ben bi an tamir görmüş de kasa tam yerine oturmamış düşünmüştum.

• Monster Abra V5 13.4 ile bunun arasında kaldım.

Oyun olarak arada pubg ve csgo oynarım (belki)
    Bilgisayarı kendimi solidworks,ansys,catia gibi programlarda geliştirmek için alıyorum.

Bilgisayar için genel görüşünüz nedir ?

• Hocam windowsu nasıl kurdunuz ? PC henüz ulaşmadı ancak zor gözüküyor..
  • AlphaScramble kullanıcısına yanıt
    neden ikisi arasında kaldınızki ? dell'den bir ekstrasının olması lazım monster'in , o da yok. fiyat aynı, özellikler aynı

tabiki dell.

ha bunun 1060 ekran kartlı modeli var, dell 7200 tl , monster olanı 6800 tl civarı , 400 lira için yine de seçmezdim monster'i ama en azından bir artısı olmuş olurdu.
  • Engin Cann kullanıcısına yanıt
    neyi zor ? zorrentten indirip kurcan
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahmut716

neyi zor ? zorrentten indirip kurcan
    Hocam ben windowsun sitesinden indirdim flashı hazırladım. Bios ekranı bir tuhaf geldi alıştığımın dışında görecez bakalım yarın kurabilecek miyim... Siz izleyerek mi yaptınız yoksa kendiniz biosa girip kendiniz mi öğrendiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahmut716

neden ikisi arasında kaldınızki ? dell'den bir ekstrasının olması lazım monster'in , o da yok. fiyat aynı, özellikler aynı

tabiki dell.

ha bunun 1060 ekran kartlı modeli var, dell 7200 tl , monster olanı 6800 tl civarı , 400 lira için yine de seçmezdim monster'i ama en azından bir artısı olmuş olurdu.
    Hocam ikisi içinde o kadar çok zit yorumlar var ki insan şaşırtıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Engin Cann

Hocam ben windowsun sitesinden indirdim flashı hazırladım. Bios ekranı bir tuhaf geldi alıştığımın dışında görecez bakalım yarın kurabilecek miyim... Siz izleyerek mi yaptınız yoksa kendiniz biosa girip kendiniz mi öğrendiniz ?

Alıntıları Göster
    https://youtu.be/w54dSdLgvbc

• Bf 5 ,ac oddesy gibi işlemciye çok yük bindiren oyunlar oynuyormusunuz ?
    Veya aida64 gibi stres testlerinde işlemci kaç derecelere çıkıyor test ettiniz mi?

Sıcaklık konusunu merak ediyorum çünkü laptobun hava çıkışları çok kötü gibi duruyor.

Galiba hava çıkışı sadece altta var altına kitap vb. koyup test etme şansınız var mıdır acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _paarthurnax_ -- 28 Şubat 2019; 21:14:3 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.