Şimdi Ara

Dell G3 15 [ ANA KONU ] (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
355
Cevap
13
Favori
26.260
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar, önceden laptop bataryası max 4 saat görmüşlüğüm vardı, ama şuan 1.5 2 saati geçmiyor. Yolda 2 saat film izledikten sonra şarjımın %55 olduğunu hatırlıyorum bir seferinde ama en son film izlediğimde 2 saat filmi ucu ucuna izleyebildim. Sebebi ne olabilir sizce? Bataryadan olduğunu sanmıyorum bir uygulama ya da yazılımsal bişey olabilir mi? Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: II. Ceki

Merhabalar, önceden laptop bataryası max 4 saat görmüşlüğüm vardı, ama şuan 1.5 2 saati geçmiyor. Yolda 2 saat film izledikten sonra şarjımın %55 olduğunu hatırlıyorum bir seferinde ama en son film izlediğimde 2 saat filmi ucu ucuna izleyebildim. Sebebi ne olabilir sizce? Bataryadan olduğunu sanmıyorum bir uygulama ya da yazılımsal bişey olabilir mi? Teşekkürler.
    şu anda yine 4 saat mı normal kullanımda ? full parlaklık + 4k video ise, işlemciyi zorlamış olabilir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahmut716

şu anda yine 4 saat mı normal kullanımda ? full parlaklık + 4k video ise, işlemciyi zorlamış olabilir

Alıntıları Göster
    Sadece film izlerken değil, iş yaparken de aynı. Turboyu falan kapatıyorum hani işlemci gücünü kısıyorum yarım saat oynuyor. Şuan Google chrome ve spotify açık ek kısık parlaklıkta 1 saat 55 dk gösteriyor.
  • quote:

Sadece film izlerken değil, iş yaparken de aynı. Turboyu falan kapatıyorum hani işlemci gücünü kısıyorum yarım saat oynuyor. Şuan Google chrome ve spotify açık ek kısık parlaklıkta 1 saat 55 dk gösteriyor.

Alıntıları Göster
    ilginç, 2 saat çok az yeni laptop için. servise gönderin isterseniz

• quote:

ilginç, 2 saat çok az yeni laptop için. servise gönderin isterseniz

Alıntıları Göster
    Kendim çözmeye çalışıcam, bir uygulamadan galiba çünkü aşama aşama düşmedi şarj süresi.
  • quote:

Kendim çözmeye çalışıcam, bir uygulamadan galiba çünkü aşama aşama düşmedi şarj süresi.

Alıntıları Göster
    task manager üzerinden, ne kadar cpu ram yediğine bakın
    hatta, hangi uygulama ne kadar batarya tükettiğinı gösteren uygulamalar da olabilir

• Merhaba
    Lenovo y530 ile bu model arasında kaldım. Dolar kuru korkusundan dolayı bir an önce almak istiyorum artık

Lenovo y530https://www.amazon.com.tr/gp/aw/d/B07JC8FRCG/ref=ox_sc_act_image_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A1UNQM1SR2CHM

Konu açılalı 2 3 ay olmuş kullanan arkadaşlar 1 hafta içinde alacak olsalardı yine Dell in bu modelini alırlar mıydı?

Kullanım amacım : visual studio, unity ve video izleme oyun için kullanılmayacak sadece yazılım ve video izleme amacıyla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jocko Willink -- 12 Nisan 2019; 15:22:0 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tabiki dell, hem işlemci bariz üstün , hem ekran kartı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahmut716 -- 12 Nisan 2019; 16:44:15 >
  • quote:

tabiki dell, hem işlemci bariz üstün , hem ekran kartı
    Genelde Ekranını çok gömmüşler.
    Siz ekran hakkında ne diyorsunuz? Kullanılır mı Yoksa bayaa kötümü

Bu model ilehttps://www.hepsiburada.com/acer-nitro-an515-52-intel-core-i7-8750h-8gb-1tb-128gb-ssd-gtx1050ti-linux-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-nh-q3ley-007-p-HBV00000HN08R

Bu model arasında Kaldım Sizce Hangisi?

• quote:

Orijinalden alıntı: BlackDisko

Genelde Ekranını çok gömmüşler.
    Siz ekran hakkında ne diyorsunuz? Kullanılır mı Yoksa bayaa kötümü

Bu model ilehttps://www.hepsiburada.com/acer-nitro-an515-52-intel-core-i7-8750h-8gb-1tb-128gb-ssd-gtx1050ti-linux-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-nh-q3ley-007-p-HBV00000HN08R

Bu model arasında Kaldım Sizce Hangisi?

Alıntıları Göster
    tamamen aynı dell ile. ekran full hd ama, oyunlarda parlama rahatsız etmesin diye mat yapılmış, bu yüzden net gelmeyebilir
    çok uzatmanın manası yok, eldeki parayla alınabilecek en iyi laptop bu.

dertsiz tasasız laptop için, verecen 20 bini, alacan şu macbook'u, süper retina ekran, 11 saate yakın şarj süresi , 1.3 kg

https://www.hepsiburada.com/apple-macbook-pro-touch-bar-intel-core-i7-8750h-16gb-512gb-ssd-radeon-pro-560x-macos-15-qhd-tasinabilir-bilgisayar-mr942tu-a-gri-p-HBV00000CVXB6?magaza=Turuncu%20Bilgisayar

• quote:

tamamen aynı dell ile. ekran full hd ama, oyunlarda parlama rahatsız etmesin diye mat yapılmış, bu yüzden net gelmeyebilir
    çok uzatmanın manası yok, eldeki parayla alınabilecek en iyi laptop bu.

dertsiz tasasız laptop için, verecen 20 bini, alacan şu macbook'u, süper retina ekran, 11 saate yakın şarj süresi , 1.3 kg

https://www.hepsiburada.com/apple-macbook-pro-touch-bar-intel-core-i7-8750h-16gb-512gb-ssd-radeon-pro-560x-macos-15-qhd-tasinabilir-bilgisayar-mr942tu-a-gri-p-HBV00000CVXB6?magaza=Turuncu%20Bilgisayar

Alıntıları Göster
    teşekkür ederim acer bayaa kafama yatmıştı ama sanırsam teknik servisi falan iyi değilmiş. Bu konuda dell i de bayaa övmüşler tercihi dell tarafından yapsam daha hoş olur gibi

• Ürün elime bugün geçti.
    Windows 10 kurulumudur vs hallettim. şu an için beğendim. bilgisayar diğer oyun bilgisayarları gibi kaba durmuyor. dışardan bakınca normal şık duruyor. onun dışında ekranını beğendim göz yormuyor. ssd belki ilerde yetmeyebilir ama şu an için bana yeterli.

normal kullanımda ses çıkarmıyor. henüz oyun oynamadım. oynasam da oynayacağım oyun football manager olduğu için çok sıkıntı yaratacağını sanmam. sorunuz varsa sorabilirsiniz.
  • Arkadaşlar ram'i iki katına çıkardım, içerisindeki ssd'yi de Samsung 970 Evo Plus 1 tb ile değiştirdim, cihaz uçuyor şu anda :) Sırada ekran değişimi var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: soralalp

Arkadaşlar ram'i iki katına çıkardım, içerisindeki ssd'yi de Samsung 970 Evo Plus 1 tb ile değiştirdim, cihaz uçuyor şu anda :) Sırada ekran değişimi var.
    ekran değişimi derken ?
  • soralalp S kullanıcısına yanıt
    Bende Ram 'i 2 katına çıkarmak istiyorum da kendim yaparsam servis dışı kalıcağı yazıyodu bi yerde. Siz kendiniz mi yaptınız?

Ve sanırsam dell servisi parayla yapıyormuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackDisko

Bende Ram 'i 2 katına çıkarmak istiyorum da kendim yaparsam servis dışı kalıcağı yazıyodu bi yerde. Siz kendiniz mi yaptınız?

Ve sanırsam dell servisi parayla yapıyormuş
    konunun ilk mesajı

• arkadaşlar yeni aldım ben de bu bilgisayarı, önerileriniz var mı kullananlar olarak?
  • quote:

Orijinalden alıntı: faksu.42

arkadaşlar yeni aldım ben de bu bilgisayarı, önerileriniz var mı kullananlar olarak?
    ne gibi öneri ?

• mahmut716 kullanıcısına yanıt
    30 dolar ne ya kendim açarsam garanti dışı kalır mı?

edit: arayıp sordum kendim yaparsam garanti dışı kalırmış yetkili servis 30 dolar + KDV dedi şaka gibi :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackDisko -- 19 Nisan 2019; 12:17:10 >
  • quote:

ne gibi öneri ?

Alıntıları Göster
    oyunlar için optimizasyon ayarları, bios güncellemesi, undervolt vs gibi trickler var ise yapmam gereken diye sordum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi faksu.42 -- 19 Nisan 2019; 12:38:29 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.