Şimdi Ara

DELİK PLAKAYI DEĞİŞTİRME 2019

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
3
Favori
22.022
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bildiğiniz gibi vida ile delinmiş plakalar muayeneden geçmiyor. Bu yüzden plakalarinizi yenisi
    ile değiştirmeniz gerekiyor. Yapacağınız işlemler sırasıyla
    şöyle;
    Ilk önce plakanizi söküp notere gidiyorsunuz.
    Noterden bir yazı alıyorsunuz ve plaka noterde kalıyor
    Ücreti 22 TL
    Daha sonra Şoförler odası plaka basım atölyesine gidiyorsunuz. Noterden aldığınız evrakı veriyorsunuz.
    Plakanız duruma göre 1 saat içinde size veriliyor.
    Ücret Tek plaka 21 TL Çift plaka 42 TL
    (Ben Istanbul Bahçelievler de bastırdım. Yarım saatte plakayı aldım.)
    Herkese kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sea77 -- 1 Mart 2019; 12:5:58 >

• Güzel bilgiler teşekkür
  • Trafik emniyet vb yok yani?
  • Hocam şu noter işini tam anlamadım bir açıklar mısınız?
  • Bu işlemler muayeneye gidip plaka yüzünden kaldıktan sonra mı yoksa,muayene vakti gelmeden önce yapilan işlemler mi
  • Notere gerek yok diye hatırlıyorum. Ben geçen ay direkt şoför odasına gittim plakayı verip 50 tl para verdim aşağıda plakayı aldım toplam 10 dk sürdü. Farklı illerde noter uygulaması olabilir belki bilemiyorum
  • tasshelhoff kullanıcısına yanıt
    Trafik işlemi yok. Notere git kağıdı al. Şoförler odasına git. Plakayı bastır.
  • batkent B kullanıcısına yanıt
    Araçtan vida ile delinmiş plakayı söküp notere götürüp yenisini bastırmak istiyorum diyorsun.
    Onlar sana bir yazı veriyorlar. O yazıyı Şoförler Odası Plaka Basım Atölyesine götürüyorsun.
    O kadar...
  • Mendieta58 kullanıcısına yanıt
    Muayeneye gitmeden yaptırdım ben. Gitsende değişen bir şey olmaz sanırım.
  • abdullah002 A kullanıcısına yanıt
    İstanbul da sistem böyle sanırım. Çünkü Şoförler odasını aradığımda önce notere gitmem gerektiği söylendi.
    Noterden yazı olmadan yeni plaka veremeyiz denildi. Bilginiz olsun.
  • Kare plaka basılıyormu hala? Suan kare plaka kullanıorum aracimda. Dikdörtgen vermesinler yerine. İsteyebiliyormuyuZ?
  • Benim aracım babamın üzerine plakayı yeniletmek için ben gitsem sorun çıkar mı?
  • batkent B kullanıcısına yanıt
    Ben muayeneye girmeden noterle uğraşmadan doğrudan şoförler odasına gittim. 35 lira karşılığında eski plakaları bırakıp yenileri basıldı alıp çıktım. Notere ne gerek var onu da anlamadım açıkçası
  • CaptainTeeemo kullanıcısına yanıt
    Çıkmaz
  • CaptainTeeemo kullanıcısına yanıt
    Çıkmaz hocam
  • AsosyalBilgisayar kullanıcısına yanıt
    Kare plaka gördüm hocam. Siz söylersiniz kare istediğinizi hallederler.
  • aralık ayında muayeneye girdim büyükçekmece taraflarında.Ön plaka aslında temize yakında, vida deliği vardı ama tam köşede, rakamları etkilemiyordu. Çaktık tabii muayeneden,kağıt verdiler.Hemen o kağıtla gittim büyükçekmece şöförler odasına, 1 saatte yenisi yapıldı.Tekrar aradım TÜV'ü ve 20 dk sonraya tekrar randevu verdiler.Gittim aynı yere ve muayenemi tamamladım.
    Tamamı 2 saatte oldu bitti yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: realgs

aralık ayında muayeneye girdim büyükçekmece taraflarında.Ön plaka aslında temize yakında, vida deliği vardı ama tam köşede, rakamları etkilemiyordu. Çaktık tabii muayeneden,kağıt verdiler.Hemen o kağıtla gittim büyükçekmece şöförler odasına, 1 saatte yenisi yapıldı.Tekrar aradım TÜV'ü ve 20 dk sonraya tekrar randevu verdiler.Gittim aynı yere ve muayenemi tamamladım.
    Tamamı 2 saatte oldu bitti yani.
    Bende muayeneden plaka yüzünden kaldım ve muayene sonucu kağıdı ile şöförler odasına gidip yeni plaka almam gerektiğini söylediler.

Yani notere gidip ekstra para vermedim bende.
  • Siz ne kadar ödediniz peki?
  • Bir hafta önce direk şoförler odasından değiştirdim.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.