Şimdi Ara

Ön cama plaka takma cezası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
12.974
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Hafta içi ufak bir kaza sonuçu ön tamponda hasardan dolayı plakalık kırılıp,plaka düştü.servise gidene kadar bende plakayı ön cama koydum.dün trafik polisi beni cevirdi ve kaza tutanağını göstermeme rağmen bana 23/3-a-1 den Yönetmelikte belirtilen nitelik veya ölçülere aykırı plaka takmak, 488 tl ceza kesti.benim bildiğim plakayı ön cama koymanın cezası 23/2-b den dolayı 108 tl yazması gerekirdi.bu konuda ben haklımıyım ,haksıysam nasıl bir yol izlemeliyim aydınlatırsanız sevinirm.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben üşengeçlikten 1ay civarı öyle gezdim bişey olmadı hatta plakayı değiştirirken 30km plakasız gezdim kimse bişey demedi

• Aynı düşünüyorum sizinle benimde aracın plakası düştü çarpan bir araçtan dolayı 95 tl idi geçen yıl arka cama görünür yere fakat polis gördü direk kitledi 95 lirayı elinde kitapçıktan bak istesem 400 küsür yazarım falan filan dedi geçmiş olsun.

• Polisin tipinden nereli olduğunu cozebilirseniz 0 lira cezayla halledebilirsiniz.1/81 şansınız var

• Arkadaşıma araç aldık plakayı 34 diye değiştirip tenekelerini alıp cama takıp taktırmaya gidiyorken ceza yedim

• valla ben 1 yıla yakın öyle gezdim hiçkimse ceza yazmadı ilk kez sizden duyuyorum
  • Beni de kontrol noktasında polis çevirdi plakayı göremediği için. Plakan nerde dedi, burda diye camı gösterdim tamam dedi yolladı

• Gecmis olsun. Haksizsiniz ama sanssizsiniz da. Sanssizlik kismi ise su, keske herkese uygulasalar tum kurallari da siz de plakasiz gezdiginizde yediginiz ceza koymasa. Bin kisiden bir kisiye ceza kesilince o bir kisiye resmen adaletsizlik olmus oluyor. Adalet herkese esit dagitilirsa adalettir.
  • yargıya başvurulmalı. boş vakit varsa tabi.
  • Bahsettiğiniz olayın aynısını ben de yaşadım. Hemen belgelerimi hazırladım, pazartesi günü mahkemeye başvurumu yapacağım. Sakın aksatmadan lütfen siz de itirazınızı yapınız.

• İyi olmuş ben aracımda civata oynasa bile anında servise götürüyorum. Kim bilir kaç gündür o şekilde geziyorsunuz.

Artı hız koridoru uygulamasından kaçıyorsunuz. Ben 70 ile giderken sizin plakanız önden okunmadığı için yardırıp gidebiliyorsunuz.

Artı AVM lerde ve Mobeselerdeki plaka tanımlama uygulamasından yırtıyosunuz. Belki aracınız emniyet tarafından aranmakta.

Artı kanunda açık ve net şekilde plakaların nereye takılacağı, hangi harf ailesinden olacağı, ebatı, rengi, plakanın kalınlığı, kabartmaların ne kadar olacağı belirtilmişken gidip dava açmayı düşünmenizde komik.
  • Hem suçlu hem güçlü, bu olsa gerek?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dj_Gençkan

İyi olmuş ben aracımda civata oynasa bile anında servise götürüyorum. Kim bilir kaç gündür o şekilde geziyorsunuz.

Artı hız koridoru uygulamasından kaçıyorsunuz. Ben 70 ile giderken sizin plakanız önden okunmadığı için yardırıp gidebiliyorsunuz.

Artı AVM lerde ve Mobeselerdeki plaka tanımlama uygulamasından yırtıyosunuz. Belki aracınız emniyet tarafından aranmakta.

Artı kanunda açık ve net şekilde plakaların nereye takılacağı, hangi harf ailesinden olacağı, ebatı, rengi, plakanın kalınlığı, kabartmaların ne kadar olacağı belirtilmişken gidip dava açmayı düşünmenizde komik.

Lütfen konu hakkında bilgi sahibi olunuz, ondan sonra cevap yazımız.

Burada iki tür ceza var: ilki plakanın olması gereken yerden farklı bir yere takılmış olması( cama koymak gibi). Bu cezanın bedeli 109tldir. İkinci ise plakanın standart dışı olmasına kesilen(app plaka gibi) ceza. Bu cezanın bedeli ise 488tldir. Arkadaşımıza 109Tl ceza kesilmesi gerekirken 488tl ceza kesilmiş. Bu uygulamanın yanlış olduğunu belirttik. Arkadaşımızın fazladan kesilen cezaya itirazı em doğal hakkidır. Anladığım kadarıyla yazmayı çok seviyorsunuz ama okumak ya da dinlemek gibi bir huyunuz yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

Hem suçlu hem güçlü, bu olsa gerek?

Lütfen konuları okumadan cevap yazma huyunuzu bırakınız.

• Klasik Türkiye gerçeği. Herkese eşit davranılmadığı için bize bu cezaları batıyor haklı olarak... Şu mesajlarda bile eşitlik olmadığı ortada... Ben polisin nereli olduğunu bilip ona göre konuşsam ceza yazmayacak yani Kimisi de aylarca geziyor ceza falan yemiyor tabi bu da onun için üstünlük gerekçesi oluyor... Biz bu kafayla daha çok kızarız niye ceza yedim diye...
  • quote:

Orijinalden alıntı: -globetrotter-

quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

Hem suçlu hem güçlü, bu olsa gerek?

Lütfen konuları okumadan cevap yazma huyunuzu bırakınız.

Okudukta yazdık...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -globetrotter-

quote:

Orijinalden alıntı: Dj_Gençkan

İyi olmuş ben aracımda civata oynasa bile anında servise götürüyorum. Kim bilir kaç gündür o şekilde geziyorsunuz.

Lütfen konu hakkında bilgi sahibi olunuz, ondan sonra cevap yazımız.

Burada iki tür ceza var: ilki plakanın olması gereken yerden farklı bir yere takılmış olması( cama koymak gibi). Bu cezanın bedeli 109tldir. İkinci ise plakanın standart dışı olmasına kesilen(app plaka gibi) ceza. Bu cezanın bedeli ise 488tldir. Arkadaşımıza 109Tl ceza kesilmesi gerekirken 488tl ceza kesilmiş. Bu uygulamanın yanlış olduğunu belirttik. Arkadaşımızın fazladan kesilen cezaya itirazı em doğal hakkidır. Anladığım kadarıyla yazmayı çok seviyorsunuz ama okumak ya da dinlemek gibi bir huyunuz yok.

Demek ki plakasıda app plakamış.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.