Şimdi Ara

deep cool htpc 200 inceleme (resimli) + delid öncesi sonrasi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
1
Favori
1.374
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ürün elime bugün ulaştı n.11den 80tl - indirim 75tlye malloldu. paketi güzel kargolanmış ama y.i kargo nedeniyle 1 gün geç ulaştı geldiği gün teslimata çıkmadılar hadi yoğundurlar dedim ses etmedim sonraki gün tüm gün evde olmama rağmen geldik bulamadık diye not bırakıp gitmişler ben de arabayla adreslerine gittim yani indirim bana yakıt olarak bindirim oldu. neyse sağlık olsun.

kasam itx olduğu için bu ürünü almadan önce silverstone ar06, noctua nh-l9i ve Cryorig C7 arasında gelip gelip gittim. TÜRKİYE'ye getirtme imkanı bulamadığımdan Cryorig C7 yi elemek durumunda kaldım fiyatı da diğerlerine göre çok uygundu ve incelemelerinde çok güzel yorumlar almış imkanı olan alsın hatta bana da gönderebilir fiyatı aşağı yukarı 120 tlye geliyor.

açıkçası diğerlerine de 120 tlden yukarısını da vermeye gönlüm razı olmadı. silverstone ar06, noctua nh-l9i fiyatları ortalama 160 tl.

sıcaklık ve ses denemelerimi 3 hafta kadar sonra ekleyebileceğim.

sistem:
    rvz02b kasa
    i5 6500 işlemci (stok fanı en az 42, en fazla 85 derece ses rahatsız edici değil - bios fan ayarı ile 60 derece %80 fan hızı sıcaklık en fazla 63 derece ancak ses hissedilecek derecede)
    msi 1060 6g gaming x
    msi h110i pro anakart

yeni aldığım fan için aida64 ile bir kaç oyunda test etmeyi düşünüyorum.

Genel Boyut 90X97.5X47mm
    Soğutucu Boyut 90X97.5X29mm
    Fan Boyut 80X80X15mm
    Net ağırlığı 223g

kutu içeriğinden ufak bir paket içerisinde termal macun da çıkıyor, kalitesi hakkında fikrim yok.
    fotografları çekerken çakmak kullandım ki boyutları hakkında görsel fikir versin.
    TÜRKİYE'de satılan bir üründe kutu üzerinde hiçbir şekilde TÜRKÇE ifadeler, kullanım bilgileri vb tanımlamalara yer verilmemiş.
    fan 4 adet tel vasıtasıyla soğutucu üzerine monte edilmiş istenilirse farklı fanlar da takılabilir.
    fan 4 pinli olması sebebiyle fanları kontrol etmek mümkün.
    fanın boyutu 80x80 yerine genel boyuta göre üretilseymiş daha iyi bir görüntü olacakmış bana biraz uydurma olmuş gibi geldi kelebek gibi duruyor yani.
    soğutucu ızgara 2 bakır boruyla desteklenmiş ve cpu temas yüzeyine direkt bakır teması sağlanmış.
    itx kasa ve anakartlar için üretilmiş rastladığım 3-5 üründen bir tanesiydi sıcaklık ve ses denemelerini yapınca tekrardan düzenleme yaparım umarım hayal kırıklığına uğramam.

08.01.2017

uzun bir aradan sonra sonunda yeni soğutucumu silverstone rvz02 itx kasamdaki i5 6500 ile buluşturdum.

ilk olarak stok fanı söküp işlemcinin üzerindeki macunu yeni fanla beraber gelen macun ile yenilemek oldu. ufak bir poşette bir kullanımlık macunun tamamını işlemci üzerine boşalttım ve yine kendi poşetiyle çok kolay bir şekilde spatula vazivesi yaparak ince bir katman şeklinde işlemciye yaydım.

kasanın yapısı gereği anakartı sökmeye gerek kalmadan fana ait parçaları kullanım klavuzuna bakarak 1151 pine uygun olacak şekilde birleştirdim. ayrıca kasa kapağı ile de arasında belirgin bir boşluk da kaldı. yükseklik konusunda kasaya sığar mı sığmaz mı diye dert etmenize gerek yok.

özetle çok da zorlanılmayacak bir işlemden geçirerek soğutucuyu sistemime dahil ettim ve yaklaşık bir haftadır da kullandım.

sizler için ne kadar referans olur bilemem ama test aracı olarak da aida64 ü kullandım.

boşta 32 derece ile 40 derece arasında (chrome açıkken ki sıcaklık değerleri)
    yükte ise ortalama 60 derece (chrome yine açık)

şahsen bu değerler karşında çok memnun kaldım.

özellikle gürültü konusunda ise ağzı var dili yok hesabı yük altında bile psu fan hava akımının sesi daha belirgin duyuluyor. sessizlik konusunda ve soğutma konusunda itx kasa kullananlara kesinlikle tavsiye ederim. görevini çok iyi yapıyor.

Guncelleme: 21.01.2018 i5 6500 ilemcime delid uyguladim ancak foto çekmedim delid işlemini falcatayla yaptım videolara bakarak yaptım sandığım kadar zor değilmiş sadece elinizi kesme riskiniz var dikkatlice yapmanız gerekiyor. Sıvı metalim olmadığından sıradan macunla macunladim. Delid öncesi ve sonrası 5 derece kadar fark oluşturdu. Yapmasam da olurmuş. Nasıl olsa ihs yıl açtım bir dahakine sıvı metalle deneme yapacağım sonucu paylaşırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yolBUDUR -- 21 Ocak 2018; 17:10:59 >

• kutu açılış resimleri eklendi.
  • son durum nedir kullanıyor musunuz hala?
    Silverstone Sugo SG13B kullanıyorum kasa olarak.
    Xigmatek XAF serisi 140mm ön fan ve stok soğutucu kullanmaktayım. Sizin gibi cryorig C7 düşündüm ancak temin etme süresi vs derken vazgeçtim.
    noctua L9i baktım ancak inventus getiriyor ve stok yok.
    noctua L9x-65 düşündüm ancak maks yükseklik 64mm olduğu için sanırım sığmayacak.

Bu soğutucu performansı nasıl memnun musunuz?
    Benim yük altında 67-70 derecelere yaklaşıyor.
  • gvenc G kullanıcısına yanıt
    1 hafta önce taktım su an kullanıyorum bu gün de bir kaç resim daha ekleyerek konuyu guncelleyecektim. Rvz02 itx kasa da i5 6500 ile edindiğim tecrübeyle yük altında ortalama 10 derece kadar stok fana göre olumlu buldum ve gürültü yönüyle de beklediğimden kat kat daha sessiz çıktı. Sadece PSU nün faninin hava akımını duyuyorum. Fiyatına göre kesinlikle tavsiye ederim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • incelemem güncellendi.
  • güzel inceleme olmuş
  • Deepcool f/p ürünler yapıyor gerçekten. Bende Gammax S40 kullanıyorum. Emsallerine nazaran daha ucuz oluyor genelde. İnceleme için teşekürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sangreal_1905 -- 8 Ocak 2017; 19:35:50 >
  • üstündeki fan yay gibi birşeyle tutturulmuş sanırım, başka bir fan takma durumunda sıkıntı yaşatır mı acaba?
    Daha yüksek devirli veya daha yüksek hava akımı oluşturabilen bir fan?
  • gvenc G kullanıcısına yanıt
    Yok hocam sorun olmaz başka bir fan rahatlıkla takilabilir. Fakat üzerindeki fan gayet yeterli, bozulmadığı sürece... Hatta bu fanin aynısını bulsam PSU nün fanini bile değiştirebilirim inanılmaz sessiz çünkü...

Asıl aklıma takılan oc performansı nasıl malesef elimdeki anakartla islemcime oc yapamam. Ama çok merak ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yolBUDUR -- 8 Ocak 2017; 21:49:23 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • yarım saattır kullanıyorum
    urunden pek memnun kalamadım acıkcası

ıcınden cıkan macununuda surmedım
    daha kalıtelı bır sey aldık

tamam bu konulardan bılgımız tecrubemız var ama
    cok basıt olmasına ragmen montajı cın ıskencesı gıbıydı
    ozellıkle o yuvarlak lastıkler :D
  • Hayırlı olsun hocam, hiç Noctua NH-I9 düşünmediniz mi? Daha sağlıklı ve uzun ömürlü olurdu sanki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lana-Del-Rey -- 19 Ocak 2018; 14:47:3 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lana-Del-Rey

Hayırlı olsun hocam, hiç Noctua NH-I9 düşünmediniz mi? Daha sağlıklı ve uzun ömürlü olurdu sanki.

eyw.butce polıtıkası yuzunde
    yanı 200tllık anakart 350-400tllık ıslemcıye 300tl lık sogutucu mantıklı gelmıyor.yanı olayın dengesı bozuluyor
    ımzada yazan 2.pc ı yegene verecegım ıcın guncelleme yaptık

power ı 500w 80+ aldım thermaltake (ılgınctır kı harcanan W degerı 25-30w ıken suanda gosteren 100-110w bunuda anlamıs degılım AIDA64)
    bırde sogutucu aldım
    +r7 240 ekran kartı aldım

oynasın dursun sıpa

PS:bırde corsair air 240 kasa her sogutucuyu yukseklık yuzunden takamıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi InsideR -- 19 Ocak 2018; 14:53:5 >
  • InsideR kullanıcısına yanıt
    Evet montajı biraz zahmetli keşke hazır yollasalarmis o da fonksiyonel oldugundan (amd-intel) ama bir kere işlemciye uygun ayarlandın mi bir daha o zahmetli kısımla ugrasmiyorsunuz geriye sadece macun yenilemek için tak çıkar sur tak şeklinde kolayca halloluyor :)

Hocam soğutması nasıl sizce? benim pasif soğutmalı kasamda bile gayet başarılı bir soğutma sağladığını söyleyebilirim uzun zamandır macun yenilemesi bile yapmadım...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tr.duman

Evet montajı biraz zahmetli keşke hazır yollasalarmis o da fonksiyonel oldugundan (amd-intel) ama bir kere işlemciye uygun ayarlandın mi bir daha o zahmetli kısımla ugrasmiyorsunuz geriye sadece macun yenilemek için tak çıkar sur tak şeklinde kolayca halloluyor :)

Hocam soğutması nasıl sizce? benim pasif soğutmalı kasamda bile gayet başarılı bir soğutma sağladığını söyleyebilirim uzun zamandır macun yenilemesi bile yapmadım...

vallaha yerıne sankı oturmamıs gıbı gelıyor
    arkadakı vıdalar ve yapısı yuzunden
    fm2+ socket burada

sogutmasına gelınce dusuk sıcaklıklarda stok fan ıle aynı dıyebılırım
    hatta bıraz fazla bıle buldum dıyebılırım

kasa bu arada corsair air 240 3 adet fanı var
    yuksek sıcaklıklarda fena degıl

sessızlıgıne gelınce oncede evga g2 850w gold+ takılıydı kasada (eco modda calıstıgı ıcın fanı deaktıf ıdı fansızdı yanı)
    onu cıkartıp thermaltake 500w rgb sıfır power taktım
    bu yuzden sessız mı degıl mı tam anlayamadım cunku extra bır fan daha calısıyor sımdı kasada

mesela suanda 20chrome tab acık
    bsplayerda dızı seyredıyorum
    blustack acık vs
    55-60 derece arası gezınıyor
    normaldede bu sıcaklıklarda gezınıyordu

hocam aida64 ile 15dk kadar test yaptım tarih eski gibi ama trial olduğu için süresi dolmuş eski tarihe ayarlayınca aida64 açılıyor.
    işlemci i5 6500
    kasa rvz02b pasif soğutma sadece işlemci fanı çalışıyor.
    ayrıca kasa pek hava alan bir yerde de değil yani hava akışı çok az tvnin arkasında duruyor.
    son olaracak uzun zamandır macun yenilemesi yapmadım.
    fan sesi yok gibi
    şıkayetim yok memnunum stok fana göre...

• sessız bır ortamda olmadıgı ıcın rahatsız olmuyor olabılırsın

cunku fılm vs seyrederken sonucta sessnı acıyorsun :D

yanı acık soylemek gerekırse fenada degıl
    76tl verdım
    stres testı yapıyorum coktan stock fan bagırmaya baslamıstı
    bunda ses yok galen standart calısıyor
    65 derece oldu halen aynı

bu acıdan ıyı
    soyledıgım gıbı yuksek sıcaklıklara gelınce stok fandan tabııkı de basarılı

65 dereceyıde gecmedı buarada
    5dk da

• bu arada cehenneme sokmussun kasayı

bende 1 plazma 1de LG 4k tv var delı gıbı ısınıyor
    yazın orada sıcaklıklar 10 dereceden fazla farklılık gosterır sende :D
  • Coolermaster cm130 kasa ve i7 6700k, prime 95 testine 90 dereceleri görüyor bu soğutucu ile. Ama fanı düşük devirde çok sessiz. Ben fanı başka bir kasada sfx psunun 80cm lik fanını değişerek değerlendirdim. İ5 serisi işlemciler için oc yapmadıkça yeterli olur ama i7 alacakların bi üst seviye soğutuculara yönelmesi daha iyi olur.

Aynen yeri çok da iyi değil ama eve gelen misafirler TV nin arkasını görmediğinden ve de hanım pcnin yerini sıkıntı yapmadigindan idare ediyorum :) ama böyleyken bile gayet iyi. Tabiki oc ve i7 ler için yetersiz olabilir çok da bir şey beklemek doğru olmaz, itx kasalar için f/p ürünu olarak aday olabilir. sessiz mi sessiz bu bile benim için yeterli

Son olarak oyunlarda genelde 60 dereceyi pek geçmiyor yaz kış fark etmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yolBUDUR -- 20 Ocak 2018; 14:31:26 >
  • hocam az önce işlemcime delid yaptım (ama sıvı metal ile değil normal macunla)genel temizlik ekran kartı macun yenilemesi falan sonuç aşağıda fakat önceki ile sonraki arasında 3-5 derece oynadı yani yapmasam da olurmuş nasıl olsa ihs yi açtık bir dahakine sıvı metalle deneyeceğim :)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.