Şimdi Ara

Debriyaj Kavrama Noktasına Gelince Tak diye Ses ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (5 Mobil) - 2 Masaüstü5 Mobil
5 sn
13
Cevap
0
Favori
30.136
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • özellikle hızlı kalkış yapacağım zaman oluyor.
    Debriyaj kavrama noktasına geldiğinde tak diye bi ses geliyo vurma gibi. Çekişte herhangi bi sorun olmuyo sadece kalkarken var bu mevzu. vites geçişlerinde 1 ve 2. viteste yaşıyorum hep yüksek viteslerde sıkıntı olmadı.
    trafikte arada bir oluyor . geri geri giderken de hiç hissetmedim.

Bu neyden kaynaklanıyor olabilir ?
    (araç fiat albea 1.3 multijet )

• Gazı kavramadan biraz önce ver yapmaz
  • patinaj önleme sistemi ismini hatırlayamadım,lastklerin dandikse daha çok yapıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ayağını debriyajdan hızlı çekiyorsun sanırım.ondan olabilir
  • Aracınız kaç km? Baskı balatanin durumu nedir.

• Motor ve şanzıman kulaklarına (Motoru ve şanzımanı şaseye bağlayan ara eleman) baktırmanızı tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hmyildiran

Motor ve şanzıman kulaklarına (Motoru ve şanzımanı şaseye bağlayan ara eleman) baktırmanızı tavsiye ederim.

Tam bunu yazacaktim :) arac kavradigi an aniden sarsinti olur buda tak-lak-luk benzeri ses verir..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ön takıma baktırın. Yakın akrabamın arabasında da mevcuttu buna benzer bir sorun. İlk kalkışta ses geliyordu. Değiştirdi komple ön takımı ses kesildi.

• duster aracimin 1.ve 2. vitesinden de boyle ses geliyordu. yuksek viteslerde yok. sizinkiyle alakasi yok saftin ama saftin cengelinde zamanla asinma olmus ve bollasinca yuksek hizlarda arac icine ses aliyordu. sonrasinda tamir ettirmistim duzeldi basta her iki seste. 2 ay gecmedi vites gecisinde yine bu sesi duyar hale geldim. daha cok yuksek km deki araclarda oluyor sanirim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gelen seain bir çok nedeni olabilir en başta baskı ve balata kaynaklı olabilir, ayrıca voland tada sorun olabilir, aks başlarında, motor ve debriyaj kulaklarınada baktırmak gerek bir çok şeyden kaynaklı olabilir.

• hocam ilk baktırman gereken yer bana göre aks kafaları. ikincisi ise motor takozlarına baktır işlevini yitirmiş takoz olabilir
  • arabanda sorun yok. sorun debriyaji hizli cekmen. o yuzden tak diye ses geliyo. arasıra benim hanımda yapıyor. isin kotusu ben de yapıyorum. kavrama gaz dangesini iyi ayarla.
  • eğer böyle bir ses varsa:

Motor takozu (motor kulakları), Şanzıman kulakları veya Aks takozları, aksların tekerleği döndürdüğü yerdeki bilyalar adı aklıma gelmedi oradanda yapar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.