Şimdi Ara

☠ DAYS GONE ☠ | PS4 / PS5 ANA KONU | TÜRKÇE (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
6.190
Cevap
65
Favori
327.691
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben türkçe olacağını sanmıyorum hocam spidermani yapamayan bu oyunu hiç yapamaz çünkü hem açık dünya hem de dediğim gibi oyunda uzun sinematikler olacakmış bu da çok fazla metin demek maliyetini karşılamıyor der çıkarlar işin içinden

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arapça, Finlandiya dili ve papua yeni gine dilinde altyazı olup, türkçe altyazı olmayacak bir oyun daha

horizonda yaptığım gibi, bu oyunu da satın almayacagim.

• Spiderman deki rezillikten sonra bu oyunun Türkçe olmasını bile beklemiyorum.
    euro 5 di,çevirtemedik derler.
    bu oyunuda 50-60 tl bandına düştüğü zaman alırız yapacak birşey yok Türkçe gelmezse
    Zaten fiyatı çabuk düşüyor bu oyunların
  • Dolar 4.32

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oyunu ön sipariş ettim sene sonu cıkar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MontrealR

Oyunu ön sipariş ettim sene sonu cıkar
    Ön siparişe açık mı ?

• Bu kadar ön yargılı olmaya gerek yok. Spiderman istisna bir örnekti. Şu ana kadar çıkmış exc. oyunlarında olmayan bir durum vardı. İkinci bir firma vardı. Bunla da anlaşılaması gerekiyordu fakat yüksek ihtimal mali durumdan kaynaklı anlaşamadılar. Red dead redemption 2 de zaten Sony nin elinde olmayan bir oyun. Zaten düşüktü ihtimal.

Daha oyun çıkmadan böyle türkçe çıkmayacak diye ön yargılı olmak yanlış. Konuya girenler de yanlış anlayacak durumu. Playstation Türkiye bu sene kendi oyunları olan ve sadece Sony ile muhatap olunduğu oyunları çevirdi. God of war, shadow of the colossus, detroit become human. Seneye çıkacak olan oyunlarda da yüksek ihtimal çeviri yapacaktır. Bu kadar negatif olmaya gerek yok. Bekleyelim eğer days gone alt yazı olmadan çıkacağı kesinleşirse eleştiririz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CollatZ2508 -- 9 Mayıs 2018; 11:44:35 >
  • Rdr2nin dağıtıcılığını sony üstlendi diye biliyorum. Ayrıca horizon zero dawn gibi bir örnek de var. Tabi kesinleşmeden bir şey demek doğru olmaz ama ben pek ümitli değilim

• EzoBride kullanıcısına yanıt
    Evet

https://www.wog.ch/index.cfm/details/product/50498%2DDays%2DGone

• quote:

Orijinalden alıntı: MontrealR

Evet

https://www.wog.ch/index.cfm/details/product/50498%2DDays%2DGone
    PSN'de yok mu

Edit: baktım yokmuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EzoBride -- 9 Mayıs 2018; 12:42:29 >
  • The Mühendis kullanıcısına yanıt
    Hocam dağıtımcılığı Sony de ama sonuçta oyunu yapan Sony değil. Doğal olarak muhatap farklı ve bu muhatap Sony kadar bizi desteklemiyor. Bu nedenle anlaşmak zaten kolay değildi. Horizon konsunda bende tepkiliyim. Keşke yapsalardı. Oyunun geniş olması bir bahane değil. Ama zaten ders çıkarmışlardır. Çünkü gelen tepkilerin farkındayız demişlerdi.

Seneye çıkacak oyunlarda belki bir horizon vakası görebiliriz ama seneye çıkacak muhtemel 4 oyundan 3 ü türkçe olur. Belki birisini es geçebilir Sony.

• Katılıyorum hocam. Horizondan ders çıkarmadılarsa bir şey bilmiyorlardır. Ben fiyatı bu kadar hızlı düşen başka oyun görmedim. Exclusiveleri geçtim normal oyunlar bu kadar hızlı düşmedi. Hele kutulu versiyonunda şuan 40 liraya alan yok neredeyse oyunu.

Benim en çok beklediğim oyun bu ne last of us 2 ne rdr 2. Bunu türkçe görememek beni üzer

• horizon zero dawn spiderman knack 2 bunlar istisna peki diğerleri? geriye kaç exc oyun kaldıki bunları da türkçe yapılmazsa o zaman bir anlamı olmuyor.En azından sonradan dil desteği getirecez deseler bir nebze hak verilir ee o da yok .Bir elin parmağını geçmeyecek sayıda yeni nesilde oyun var zaten neyin savunması bu.Remastered leri dahil etmeyin buna.Problem ne biliyor musunuz sadece uğraşmak istemiyorlar hepsi bu.

• hocam ne istinası horizonda istina idi kanck 2 de istisna idi herşeye istisna dersek gelecek oyunlarda türkçe olmayacak zaten

mustafa marvel izin vermedi diyorda mobildeki marvel oyunlarının hepsi türkçe filmleri türkçe

izin vermeyen firma bunlara nasıl izin veriyor ozaman bunlarıda açıklasın sonuçta playstation a özel oyun yapılıyor

tabiki adamlar izin verir mustafa yiğitin umursamazlıgı beceriksizliği yüzünden oyunlar türkçe gelmiyor

bundan sonra türkçe oyunda beklemiyorum beceriksizlerin eline kaldıysak boşuna beklemeyin
    RDR2 nin türkçe olmayacağı üzdü tabi ki. Fakat Last of Us kesinlikle türkçe olur bence. Çünkü çok tuttu. Mutlaka yapacaklardır.

Horizon ın bu kadar hızlı düşmesinin asıl nedeni başka. Evet türkçe olmaması bir sebep ama asıl değil. Asıl olan playstation 4 bundle ı içinde bulunması. Sony, ps4 +horizon +uncharted 4 +god of war 3+3 aylık psn plus şeklinde bir bundle çıkarttı ve spotçular içindeki oyunu çıkartıp ayrı olarak uygun fiyata sattılar. Böylece piyasada iyice çoğaldı oyun. O nedenle de fiyatı düştü. Temel sebep bu.

• Her ne kadar öyle olsa da şuan uncharted 4ten çok daha ucuza satılıyor neredeyse yarı fiyatına satılıyor. Ki gow 3 de keza daha yüksek fiyatta. Biri remastered diğer 1.5 2 yıl önce çıktı piyasaya. Türkçe olmadığından dolayı alım az bu yüzden de fiyat düşük.

Bana göre last of us gibi bir oyunun türkçe dublaj bile çıkması gerek. Ama biz yine de altyazıya razıyız

• İstisnadan kastım Sony nin yanında bir de marvel in olması. Elbette ilk türkçe olmayan oyun değil bu. Dikkat ederseniz diğer exc oyunların hakları tamamen Sony e aitti. Spiderman de farklı bir durum geçerli. Knack kaç sattı da knack 2 türkçe gelsin? Kim gidip çıktığı zaman 100 lira para verdi? Satmayan oyunu neden Türkçe yapsınlar? Horizon da ayıp ettiler. Orası ayrı. Bu uğraşmaktan ziyade paraya bakıyor. Gidip bir ekibe 5-10 bin liraya çevirtip ben koyuyorum bunu diyemezsin. Yoksa çevirmek kolay zaten.

Marvel artık blu ray lerinde türkçe seçenek sunmuyor. Thor ragnarok a bakın. 80 TL ye türkçe alt yazı ve dublajsız satılıyor. Bu tür alt yazı işlerinde para konuşur. Marvel ekstra haklar için para istemiştir yüksek ihtimal. O konuda anlaşamamışlardır. Zaten istisna olan da bu. Sony dışında başka bir muhatap var. Zaten biri ile zor başa çıkıyordu playstation tr. İkincisi gelince olmadı. Anlayacağınız bu iş beceriden umursamadan ziyade paraya bakıyor.

Hocam god of war 3 60 lira civarı. Uncharted 4 de 80-90 TL ye bulmak mümkün. Zaten bu 3 oyunun 100 TL altına düşmesinin sebebi bundle içinde olması. Horizon ın da daha aşağı seviyeye inmesi dediğiniz gibi ilginin az olmasından. Bunu bana diyen spotçu. Oradan biliyorum.

Hocam alt yazı taş da dublaj olur mu bilmiyorum. Bekleyip göreceğiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CollatZ2508 -- 9 Mayıs 2018; 13:52:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Exclusive.Gamer

hocam ne istinası horizonda istina idi kanck 2 de istisna idi herşeye istisna dersek gelecek oyunlarda türkçe olmayacak zaten

mustafa marvel izin vermedi diyorda mobildeki marvel oyunlarının hepsi türkçe filmleri türkçe

izin vermeyen firma bunlara nasıl izin veriyor ozaman bunlarıda açıklasın sonuçta playstation a özel oyun yapılıyor

tabiki adamlar izin verir mustafa yiğitin umursamazlıgı beceriksizliği yüzünden oyunlar türkçe gelmiyor

bundan sonra türkçe oyunda beklemiyorum beceriksizlerin eline kaldıysak boşuna beklemeyin
    Bırak hocam anlamazlar bunlar. Bu arkadaş ve bir kaç tanesi nasıl desem, hani bazı insanlara koyun diyorlar ya, bunlarda sony'nin koyunları.Bunlar gibileri oldukça uygun fiyatlara oyun ve dilimize destek beklemeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hidetaka Miyazaki -- 9 Mayıs 2018; 14:28:5 >

• Atalarımız boşuna dememiş doğru söyleyini dokuz köyden kovarlar diye. Nasıl düşünmek istiyorsanız öyle düşünün. Ben de yoruldum artık insanlara aynı şeyi defalarca anlatmaktan. Herkes kendi penceresinden bakıyor. Buradaki arkadaşlara son tavsiyem objektif bakmaları. Daha da bu dublaj/alt yazı ve fiyat konusunda bu forumda bir kelime etmem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CollatZ2508 -- 9 Mayıs 2018; 14:49:19 >
  • 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.