Şimdi Ara

☠ DAYS GONE ☠ | PS4 / PS5 ANA KONU | TÜRKÇE (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.190
Cevap
65
Favori
327.654
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MALTHAEL

EXC oyun olup da ülkemde Türkçe içerikle sunmuyorlar ise dükkanı kapatıp gitsinler . Benim için Türkçeymiş , İngilizceymiş fark etmiyor ben her türlü alıp oyunu anlayarak oynayabiliyorum . Ancak ülkemizde yabancı dil bilen sayısı çok çok az . Bu adamlarda ben anlamıyorum niye para vereyim diyorlar bir şey diyemiyorum . Çünkü adam oyuna vermiş 200 küsür lira 15-20 saat oynamış oyunu bitirmiş ama hiç bir şey anlamamış , olan olaylardan kafasında birşeyler kurmuş hikayesi bumu acaba demiş Örneğini verdiğim bu gurup Türkiyede maalesef çok fazla , bu insanlar oyunu almayınca doğal olarak Türkiye satışları düşüyor . Satış olmadığı zaman SONY Türkiye gibi yerlerden kem küm sesleri yükseliyor . Anlayacağınız satmadı bizde bu oyuna bütçe ayıramadıka geliyor sözler .

Türkiye'de oyuna para harcayan çok fazla insan var ama bu insanlar AAA oyunlardan ziyade mobile ve F2P oyunlara servet harcadıkları için balon bir piyasamız var şişkin ama içi boş . Bir kaç yılda bir çıkan özel oyunları almayıp , mobil oyunda köyün duvarına 1000 TL harcarsan , LOL de karakterin kıyafetine 300-500 harcarsan bu sektör gelişmez .

Bizim yapmamız gereken şey bilinçli olmak ve elimizdeki kaynağı (parayı ) doğru yerde kullanmak olacaktır . Elinizden geliyorsa Mustafa YİĞİT ile de görüşün tabii durumu belirtin , tepkinizi gösterin eğer oyunlar Türkçe gelmez ise almayacağınızı belirtin .

Eskisi gibi oyun almayan bir millette değiliz çok şükür . Uncharted 4 100.000 kopya satıyorsa bunda itici güç Türkçe dublajdır . Sen oyuncu için yatırım yaparsan , oyuncuda elini taşın altına koyar .

ki 100 bin bence az bir sayı bile çünkü bu oyun dünya genelinde en az 10-13 milyon sattı.Ona oranlarsak türkiyenin payı çok az

onun dışında balon piyasamız olduğu için ama bu sayı diğer oyunlardan çok daha fazla sanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackLead -- 29 Ocak 2018; 20:25:50 >

• türkçe gelip gelmemesi önemli bir etken bence ingilizceyi biliyorum ama oyunu oynarken bir yandan kafadan çevirmekte uğraşmak istemiyorum açıkcası işten eve gelmiş oyunu açmısım birde oyundaki metinleri çeviriyorum kafadan oyundan zevki alamıyorum çeviri yapmaktan kısacası oyunu kendi dilinde rahat rahat oynamak en güzeli ps türkiye daha önce dedigim gibi hava atmayı biliyor havayı atıyorsan karşılıgınıda TR olarak vereceksin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thejoker58906 -- 30 Ocak 2018; 22:48:1 >
  • Shadow of the Colossus tanıtım videolarında Sercan Sülün ün söylediklerinden artık daha dikkatli olduklarını anladım.Tüm Sony oyunlarında Türkçe çıkacak gibi duruyor.
    fakat belli olmaz.Horizon olayı yaşanmaz umarım

Shadow of the Colossus
    God of War
    Detroit Become Human
    Spiderman
    Days Gone
    The Last of Us Part II
    Ghost of Tsushima
    Death Stranding

2 yılda 7-8 tane oyuna Türkçe altyazı getireceksin sadece.
    Birde kendileri açıklamıştı.RDR 2 ye altyazı başvurusunda bulunduklarını.Sony oyunları dışında sadece bu oyun Türkçe olmalı kesinlikle.GTA V satışlarından dolayı.ileride GTA VI vb tüm oyunlarda geçerli.Artık bu firmanın oyunları Fifa,BF gibi Türkçe olmalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nemanja Bjelica -- 30 Ocak 2018; 23:33:50 >
  • Bend Studio Facebook'dan paylaşmış

• bu oyun favori exclusive oyunlarım arasına girecek gibi geliyor hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thejoker58906

bu oyun favori exclusive oyunlarım arasına girecek gibi geliyor hocam.

Benimde beklentim büyük bu oyundan ve şuana kadar gösterilen gameplayler oyunun güzel olduğu yönünde. İnşallah çıktığında da güzel olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nathan.Drake

quote:

Orijinalden alıntı: Thejoker58906

bu oyun favori exclusive oyunlarım arasına girecek gibi geliyor hocam.

Benimde beklentim büyük bu oyundan ve şuana kadar gösterilen gameplayler oyunun güzel olduğu yönünde. İnşallah çıktığında da güzel olur.

Valla bende sizdenim arkadaşlar 2-3 günde bir tüm gameplayleri açıp izliyorum biran önce çıkıç tarihi duyurulsun diye takipteyim beklentim büyük sonuçta sony exc. güvenim sonsuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yahu oyunun çıkış tarihi geldi sandım nasıl heyecan bastı varya. Oyunlar peş peşe duyuruluyor, dedim buda duyuruldu her halde

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • çıkış tarihi veriyorum eylül 2018 fuarda (E3 2018) yeni gameplay ile birlikte çıkış tarihi duyrulur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gamer-x -- 9 Mart 2018; 15:20:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gamer-x

çıkış tarihi veriyorum eylül 2018 fuarda (E3 2018) yeni gameplay ile birlikte çıkış tarihi duyrulur

https://www.playstation.com/en-us/games/days-gone-ps4/

2019 deniyor maalesef eğer bir hata olmadıysa.

• PlayStation Website: Days Gone releasing in 2019

• haydaaaa??? hani 2018'de geliyordu noluyor ya

• quote:

Orijinalden alıntı: Dominator0

haydaaaa??? hani 2018'de geliyordu noluyor ya

Shuhei Yoshida öyle demişti ama firma nasıl bir yol izliyor bilmiyoruz ki.

• quote:

Orijinalden alıntı: SantaMonicaStudios87

PlayStation Website: Days Gone releasing in 2019

Hocam placeholder dır bu ya büyük ihtimal yani genelde böyle edilir, içinde bulunduğun senenin son ayının son günü yazılır, yada bir diğer sene yazılır direk.

Atıyorum bir dağıtıcı sitesi koysa 31.12.2018 diye tarih girerler yada direk 2019. Bence geçici eklenen place holder tarih bu. 2018 de çıkacağını umuyorum.

• Doğru öyle demişti ama Bend Studio 2019 derse yapıcak bir şey yok. Üzdün hocam bak şimdi haber verdin içimde sıkıntı oluştu. Yine de belli olmaz bakalım E3'de neyin ne olduğunu görücez 2 yıldır bekliyoruz sabır kalmadı artık :)

• Galiba değil diğer oyun siteleri ve oyun geliştiricileri de onaylar nitelikte. :/

Days Gone is now coming in 2019, Sony confirms.

https://www.usgamer.net/amp/ps4-exclusive-days-gone-delayed-to-2019-sony-confirms

• Büyük ihtimal doğru Twitter'da fazlası ile konu olmuş. :)

• Burada Sony'de suç yok kesinlikle en büyük suç Xbox'un :) adamların yüzünden rekabet yok, Sony napsın haklı kendince baktı gördü konsol peynir ekmek gibi satılıyor, öbür yıla ertele diyor sıkıntı yok. Xbox adam akıllı oyun yapsaydı Sony böyle yapabilirdi? şu oyunları 2 yıl içerisinde tek tek gelirdi.

Burada 4 ihtimal var şimdi;

1. Xbox eskisi gibi olmaması, Sony tekel ilerlemesi.
    2. Sony PS5 çıkarmak istemiyor uzun bir süre, oyunlarını erteliyor.
    3. Sony PS5'in yapım aşamasında bu oyunlarıda o konsola sallamak istiyor olabilir.
    4. Bend Studio yetiştiremedi, 2019'a erteledi.

Tabi Sony cephesinden net bir cevap yok henüz, E3 2018'de Days Gone'un gidişatı mutlaka konuşulur. Spiderman'a ne olucak acaba o çıkıcak mı bari hocam?

• Tüh bu kötü oldu en çok beklediğim oyunlardan birisiydi bana 2018 de çok sağlam oyunlar geliyor arada kaynamasın diye 2019’a sarkar bence eğer ertelenme haberi doğru çıkarsa ama spiderman’nin sarkma ihtimali daha yüksek bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kış sezonuna bakılırsa ertelenmesi anormal değil. Aynı dönem Red Dead Redemption 2, Black Ops IIII ve Battlefield'a endekslenmiş zilyon kişi olacakken ortaya bunu atmakla 2019'da çıkarmak arasında büyük stratejik fark var.

O 2019 dediği de q1'dir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dictattor -- 9 Mart 2018; 20:3:22 >
  • 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.