Şimdi Ara

DAYAN ANKARAGÜCÜ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
114
Cevap
0
Favori
7.529
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Semper-Fidelis

quote:

Orijinalden alıntı: E®TAŞ

Eskişehirspor'lu Dede'nin yaptığı bir olayı neden taraftarlara mal ettin anlamadım yalnız?

O maçta tribün de ve maç öncesi/ sonrası İskoç taraftarlarla birlikteydik. Emin ol taraftar olmasaydı Dede'nin hareketi güzel bir fair play'den öteye gitmezdi. Şuan St. Johnstone ile iyice kardeş kulüp gibi olduk. Adamlar misafirperverliğimizi unutamıyorlar.

Biliyorum St.Johnstone klübüyle olan ilişkileri. Eskişehir'de okuyan bir öğrenci olarak, bunu Türk takımları ile de yapmanızı diliyorum. Yapılan holiganlıkla bir şey elde edemeyeceklerini söylemeye çalışıyorum. Bunları söylerken tekrar tekrar belirtmeme gerek var mı bilmiyorum ama, tüm Es Es taraftarına mal etmiyorum. Bir kesim diyerek özellikle belirtmek isterim. Yani maç yaptığın takım senin ülkenin takımı, taşladığın taraftar senin ülkenin vatandaşı, salladığın tramvay senin ülkenin mal varlığı onu geçtim sana hizmet eden bir araç.

Benim istediğim tüm takım taraftarlarından, bağırırsın, korkutmaya çalışırsın ama olay psikolojik boyuttan fizyolojik boyuta geçmemelidir. Cehennemi yaşatmak derken psikolojik olarak yaratmak, insanların üzerine çiş dolu su şişeleri fırlatarak ya da başka takım atkısı takanları döverek ya da şampiyonluk kutlaması yapan araçları Porsuk'a atarak ya da başka türlü cehennemi yaşatmak değil.

Tekrar belirteyim, bunu sadece BİR KESİM Es Es taraftarı için değil, BİR KESİM tüm takım taraftarları için söylüyorum.

• Geçen bir takside gördüm "cehennmin dibine düşşen de peşindeyiz Ankaragücüm"yazmış arkadaş...
  • quote:

Orijinalden alıntı: tiviti

Geçen bir takside gördüm "cehennmin dibine düşşen de peşindeyiz Ankaragücüm"yazmış arkadaş...

Altın çamura düşsede altındır...
  • Sanki Türkiyede Ankaragücü hariç herkesin taraftarı beyfendi , üniversiteli , medeni ...

Dayan Ankaragücü.Bu hafta Adanayı yendi deplasmanda , çocuklarda iş var . En azından yüreğiyle oynuyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kerasuslu

Sanki Türkiyede Ankaragücü hariç herkesin taraftarı beyfendi , üniversiteli , medeni ...

Dayan Ankaragücü.Bu hafta Adanayı yendi deplasmanda , çocuklarda iş var . En azından yüreğiyle oynuyorlar.

Fırsat bulduğumda mutlaka gidip seyrederim. Çocuklar çok güzel top oynuyorlar. Çyle kapanayım, gol yemeyim deyip 11 kişi defans yapmıyorlar, bildikleri gibi oynuyorlar.

Oynadıkların oyun bana zevk veriyor. Yenilseler bile tirbüne çağırıp alkışlıyoruz. Yenildiklerinde göz yaşlarını tutamayanlar var, hepsi candan oynadıkça bizim için önemi yok. taraftarlık budur.
    Senede bir maçını bile seyretmeyip laf olsun diye İstanbul takımlarından birini tutanlara lafım.

Benim şehrim, kendi takımım ANKARAGÜCÜ

• quote:

Orijinalden alıntı: celebic

quote:

Orijinalden alıntı: Quintana!

Taraftarından dolayı asla süperligde istemedigim bir takım.

Allahından bulsunlar

Bende başkanı şikenin dibine kadar bulaşmış, yediği haltlar mahkeme tarafından tespit edilip suçu sabit görülmüş bir takımı süper ligte görmek istemiyorum.

Ayrıca yönetmeye kalktığı kulübü 10 yıl geriye götürdüğü yetmiyormuş gibi şimdi federasyonu yönetmeye kalkan birinide o makamda görmek istemiyorum.

Bu arada sadece o sene şampiyonluk yarışında bulunmadığı için şike yapmaya fırsat bulamayan ama elinde olsa her türlü şike yada teşvik primi vermekten kaçınmayacak takımıda süper ligte görmek istemiyorum.

Kim ne halt yiyorsa hak ettiği cezayı almasını istiyorum. Temiz bir lig, temiz bir futbol istiyorum...

Kişi diğer insanları da kendileri gibi sanırmış derler. Taraftarınızdan dolayı inşallah süperlig yüzü göremezsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: FearMaster

quote:

quote:

Allahından bulsunlar

Bende başkanı şikenin dibine kadar bulaşmış, yediği haltlar mahkeme tarafından tespit edilip suçu sabit görülmüş bir takımı süper ligte görmek istemiyorum.

Ayrıca yönetmeye kalktığı kulübü 10 yıl geriye götürdüğü yetmiyormuş gibi şimdi federasyonu yönetmeye kalkan birinide o makamda görmek istemiyorum.

Bu arada sadece o sene şampiyonluk yarışında bulunmadığı için şike yapmaya fırsat bulamayan ama elinde olsa her türlü şike yada teşvik primi vermekten kaçınmayacak takımıda süper ligte görmek istemiyorum.

Kim ne halt yiyorsa hak ettiği cezayı almasını istiyorum. Temiz bir lig, temiz bir futbol istiyorum...

Kişi diğer insanları da kendileri gibi sanırmış derler. Taraftarınızdan dolayı inşallah süperlig yüzü göremezsiniz.

Yazımdan bazı bölümleri koyultarak vurgu yapmışsınız. Niye yaptınız bunu? Halbuki ben bir takım adı vermemiştim? Üzerinize mi alındınız?

• Bu saatten sonra Anakaragücünün işi zor maalesef
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Allahından bulsunlar

Yazımdan bazı bölümleri koyultarak vurgu yapmışsınız. Niye yaptınız bunu? Halbuki ben bir takım adı vermemiştim? Üzerinize mi alındınız?

Başka takım kastettiğinizi mi söylüyorsunuz? Yoksa taraftar konusunda hiç girmemek için kaçıyor musunuz?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Allahından bulsunlar

Başka takım kastettiğinizi mi söylüyorsunuz? Yoksa taraftar konusunda hiç girmemek için kaçıyor musunuz?

Hic bir zaman kast etmis oldugunuz taraftar tipini savunmadim. Yukarida zaten bu tip tarsfrari istemedigimi belirttim.

Ayrica takimkari tarafrarkarina gore ayiramazsuniz. Sonucta hepsi Turk insani nasil bir tutum ve davranis sergiliyorsa Ankaragucu taraftarida ortalama Turk taraftari kadar tytum ve daveanis sergiler.
    Ancak siz yazili ve gorsel basinda " kotu tutumlari sebebiyle basinda yer alan haberlere gore bir takimin taraftari hakkinda tumevarima giderseniz bu konuda sığ bir dusunce yapisinda oldugunuzu dusunurum ama oyle oldugunuzu sanmiyorum.
    Nasil ki olay cikarip takiminin 5 mac saha kapatmasina sebep olanlarin hepsini ayni takimin tum taraftarlarina genellemedigim gibi...

konumuz zaten takim taraftarligi degil.
    Hic bir zaman kotu ornek alinmaz ve tasvip edilmez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

DAYAN ANKARAGÜCÜ

102 yıllık tarihinde görmediği kadar büyük bir sıkıntı içerisinde olan, bu süreçte oyuncularının tamamına yakını serbest kalan, neredeyse tamamı A2'den oluşan bir takımla onur mücadelesi veren büyük Ankaragücü camiasına ve
    büyük taraftarına çağrıdır.

Dayan Ankaragücü! Mezarını kazanlara inat, ölmeden helvanı yiyenlere inat, 'Başkent kümeye' diye bağıran bazı takımların kansız taraftarlarına inat, İddaa'ya inat, takımı satıp gidenlere inat, ciğeri 5 para etmez sorunsal başkanlara, onların kuklası başkanlara inat, elini taşın altına koymayan Ankara’lı iş adamlarına, Ankara'nın zengin ailelerine inat, Ankaragücü'nün bu durumundan faydalanmayacağız deyip bir kaç gün sonra futbolcularını alanlara inat, satılık medyaya inat, futbol emperyalizmine inat...

Dayan Ankaragücü! paranın satın alamayacağı şeyler olduğunu göster! Futbolun henüz o kadar kirlenmediğini göster! 18-19 yaş ortalamaya sahip takımınla dün yaptığın gibi harikalar yarat ve çık şu bataktan! Senin LACİVERT karanlığın da yeter bize lakin göster artık o SARI güneşi! Devamsızlıktan sınıfta kalmayı göze almış liseli futbolcuların için, onların emekleri için, onların alın terleri için dayan ANKARAGÜCÜ!

Atatürk'ün emaneti, vali Necdet Arığ'ın vasiyeti bir futbol kulübünden çok daha fazlası olan imalat-ı harbiye gücü'nü kurtar!

ANKARAGÜCÜ'nün istiklal savaşı başlamıştır, 7 değil 17 düvele karşı! diren, dayan ve kazan ANKARAGÜCÜ!

• quote:

Orijinalden alıntı: TÜRKO

Küme düşmenin yada düşmemenin ne önemi var ki? Bu senede bir alt lige daha düşeceğiz ama önemi yok. Küme düşmek ayıp değildir.

Mahkeme tarafından suçu sabit görülüp küme düşürülmesi gerekenler ligten düşürülmüyorsa biz küme düştük diye mi utanacağız?

İmalat-ı Harbiye yani bugünkü adıyla Ankaragücü işgal kuvvetlerinin takımlarıyla papazın bağında gazozuna maç yapmadı bunun yerine cephede savaşıp şehit verdi.

Kurtuluş Savaşında şehit veren bir takımdır Ankaragücü, buna göre yorum yapın tabii bunun sizin için bir önemi varsa...

• quote:

Orijinalden alıntı: TÜRKO

quote:

DAYAN ANKARAGÜCÜ

102 yıllık tarihinde görmediği kadar büyük bir sıkıntı içerisinde olan, bu süreçte oyuncularının tamamına yakını serbest kalan, neredeyse tamamı A2'den oluşan bir takımla onur mücadelesi veren büyük Ankaragücü camiasına ve
    büyük taraftarına çağrıdır.

Dayan Ankaragücü! Mezarını kazanlara inat, ölmeden helvanı yiyenlere inat, 'Başkent kümeye' diye bağıran bazı takımların kansız taraftarlarına inat, İddaa'ya inat, takımı satıp gidenlere inat, ciğeri 5 para etmez sorunsal başkanlara, onların kuklası başkanlara inat, elini taşın altına koymayan Ankara’lı iş adamlarına, Ankara'nın zengin ailelerine inat, Ankaragücü'nün bu durumundan faydalanmayacağız deyip bir kaç gün sonra futbolcularını alanlara inat, satılık medyaya inat, futbol emperyalizmine inat...

Dayan Ankaragücü! paranın satın alamayacağı şeyler olduğunu göster! Futbolun henüz o kadar kirlenmediğini göster! 18-19 yaş ortalamaya sahip takımınla dün yaptığın gibi harikalar yarat ve çık şu bataktan! Senin LACİVERT karanlığın da yeter bize lakin göster artık o SARI güneşi! Devamsızlıktan sınıfta kalmayı göze almış liseli futbolcuların için, onların emekleri için, onların alın terleri için dayan ANKARAGÜCÜ!

Atatürk'ün emaneti, vali Necdet Arığ'ın vasiyeti bir futbol kulübünden çok daha fazlası olan imalat-ı harbiye gücü'nü kurtar!

ANKARAGÜCÜ'nün istiklal savaşı başlamıştır, 7 değil 17 düvele karşı! diren, dayan ve kazan ANKARAGÜCÜ!

siz küme düşseniz alayınız fenere ya da beşiktaşa sarılır.küçük fransalılar

• hakkediyorsunuz kardeş kusura bakma bu adamlar belediyenin başında olmazsa kusura bakmada böyle işler yapamayacaklar. bunu oy atmaya giderken düşünün ayrıca şu adamı nasıl olurda bunca sene seçer ankaralılar anlamıyorum gerçekten. koskoca klübü de ne hallere getirdiğini gördük yediği paralarıda
  • quote:

Orijinalden alıntı: dersimli62f

hakkediyorsunuz kardeş kusura bakma bu adamlar belediyenin başında olmazsa kusura bakmada böyle işler yapamayacaklar. bunu oy atmaya giderken düşünün ayrıca şu adamı nasıl olurda bunca sene seçer ankaralılar anlamıyorum gerçekten. koskoca klübü de ne hallere getirdiğini gördük yediği paralarıda

sanki sadece gökçek bu kulübe zarar verdi. asıl içine eden ceMAL dır. ayrıca konuyu siyasete çekmişsin. avatarından belli görüşün. ankaralı neye vereceğini iyi bilir orasını karıştırma
  • quote:

Orijinalden alıntı: EnesCimen

quote:

Orijinalden alıntı: dersimli62f

hakkediyorsunuz kardeş kusura bakma bu adamlar belediyenin başında olmazsa kusura bakmada böyle işler yapamayacaklar. bunu oy atmaya giderken düşünün ayrıca şu adamı nasıl olurda bunca sene seçer ankaralılar anlamıyorum gerçekten. koskoca klübü de ne hallere getirdiğini gördük yediği paralarıda

sanki sadece gökçek bu kulübe zarar verdi. asıl içine eden ceMAL dır. ayrıca konuyu siyasete çekmişsin. avatarından belli görüşün. ankaralı neye vereceğini iyi bilir orasını karıştırma

siyasete çekiliyor çünkü adam belediye başkanımı klüp başkanımı yoksa saltanatmı kurmuşlar oğlu geçiyor yönetime sonra futbolcu oluyor. ankaralı neye vereceğini biliyorsada şikayet etmiyecek bizede ozaman dahada beter olsun demekten başka birşey düşmez. sen aynı zihniyetle devam et 100 yıllık klübü madara ettiler

• Maalesef yuzyillik cinar Ankaeagucu ne hallere dustu gorun.

Onun bunun elinde oyuncak oldu.

Niye onu sectin niye bunu secmedin demeyin. Hanginiz baskaninizi secebikiyorsunuz?

Bu isler taraftarin elinde degil.

Hem Gokcek ve şürekası hemde Cemal Aydin klubu en az 10-15 sene geriye goturmustur.

Buyuk diye adlandirilan Istanbul rakimlarinin taraftari olmak kolaydir aynen hep kazanan i n yaninda olmak gibi.

Ama bizim gibi havasini soludugu kentin rakimini tutmak herkesin yapabilecegi is degidir. Cesaret usrer, yurek istrer.

Belkide begenmediginuz hep olay cikartan taraftarin isyani bekki bundandir.

Bu begenmediginiz taraftar ( bende tasvip etmiyorum ) takimi seyircisiz oynama cezasi aldiginda gudip bilet paeasini maca gitmus gibi klube verir. Kisitli butcelerine ragmen. aralarinda paea toplayip devee arasinda degisecek fornasi olmayan futbolcukaea cebinden galibiyet primi verir. Takimi ikinci ligteyken bile hic bir deplasmani kacirmaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Hic bir zaman kast etmis oldugunuz taraftar tipini savunmadim. Yukarida zaten bu tip tarsfrari istemedigimi belirttim.

Ayrica takimkari tarafrarkarina gore ayiramazsuniz. Sonucta hepsi Turk insani nasil bir tutum ve davranis sergiliyorsa Ankaragucu taraftarida ortalama Turk taraftari kadar tytum ve daveanis sergiler.
    Ancak siz yazili ve gorsel basinda " kotu tutumlari sebebiyle basinda yer alan haberlere gore bir takimin taraftari hakkinda tumevarima giderseniz bu konuda sığ bir dusunce yapisinda oldugunuzu dusunurum ama oyle oldugunuzu sanmiyorum.
    Nasil ki olay cikarip takiminin 5 mac saha kapatmasina sebep olanlarin hepsini ayni takimin tum taraftarlarina genellemedigim gibi...

konumuz zaten takim taraftarligi degil.
    Hic bir zaman kotu ornek alinmaz ve tasvip edilmez.

Ben savunuyorsunuz da demedim, sadece bu taraftar yüzünden süperligde görmek istemiyorum. Bir Ankaralı olarak "Gecekondu" gibi bir taraftar topluluğunun azınlık olduğunu düşünmüyorum. Azınlık olsalar neyse der geçersin, ama ben azınlık mı işte orası tartışılır. Sizin gibi taraftarları da elbette ayırıyorum; başta da dediğim gibi süperligde böyle bir taraftarı olan takımı istemiyorum.

• quote:

Maalesef yuzyillik cinar Ankaeagucu ne hallere dustu gorun.

Onun bunun elinde oyuncak oldu.

Niye onu sectin niye bunu secmedin demeyin. Hanginiz baskaninizi secebikiyorsunuz?

Bu isler taraftarin elinde degil.

Hem Gokcek ve şürekası hemde Cemal Aydin klubu en az 10-15 sene geriye goturmustur.

Buyuk diye adlandirilan Istanbul rakimlarinin taraftari olmak kolaydir aynen hep kazanan i n yaninda olmak gibi.

Ama bizim gibi havasini soludugu kentin rakimini tutmak herkesin yapabilecegi is degidir. Cesaret usrer, yurek istrer.

Belkide begenmediginuz hep olay cikartan taraftarin isyani bekki bundandir.

Bu begenmediginiz taraftar ( bende tasvip etmiyorum ) takimi seyircisiz oynama cezasi aldiginda gudip bilet paeasini maca gitmus gibi klube verir. Kisitli butcelerine ragmen. aralarinda paea toplayip devee arasinda degisecek fornasi olmayan futbolcukaea cebinden galibiyet primi verir. Takimi ikinci ligteyken bile hic bir deplasmani kacirmaz

Yazının içeriği iyi olabilir ama imla rezalet ötesi bir şey olmuş

• Hepiniz sütten çıkmış ak kaşıksınız dile dolanmış ankaragücü taraftarı şöyle ankaragücü taraftarı böyle insanlıktan nasbi olmayan tipler her takımda var zaten hiç bir grupta takımın adının önüne geçmemeli, bende kaç senedir maça gitimiyorum bu tip adamlar yüzünden ama Ankaragüçlüyüm endüstriyel futbola inat.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.