Şimdi Ara

Davutoğlu'ndan Erdoğan'a Hodri Meydan - Cumhurbaşkanı ve Akrabalarının Mal Varlığı Açıklansın

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
43
Cevap
0
Favori
3.437
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> Davutoğlu'ndan Erdoğan'a Hodri Meydan - Cumhurbaşkanı ve Akrabalarının Mal Varlığı Açıklansın
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
Mesaj
 • Teğmen
  241 Mesaj
  Davutoğlu - Erdoğan kavgasında kılıçlar iyice çekildi. Erdoğan'ın, Davutoğlu ve Babacan'a şehir üniversitesi üzerinden Halkbank'ı dolandırmaya çalışıyorlar açıklamaları üzerine Davutoğlu'ndan açıklama geldi.

  Twitter=https://twitter.com/Ahmet_Davutoglu/status/1203394658895831042

  2003’ten 2016’ya kadar çeşitli konumlarda ve üst düzeyde birlikte çalıştığımız Sn. Cumhurbaşkanının, şahsım ve Başbakanlık yaptığım dönemde Hükümetimde birlikte görev yapmaktan onur duyduğum bazı bakan arkadaşlarım hakkında en temel nezaket kurallarına bile uymayan, bu yüksek makama yakışmayan bir üslup ile dile getirdiği ağır ithamlara cevap vermek mecburiyeti doğmuştur. Bilinmelidir ki bu, şahsi bir mesele değil bir devlet ahlakı meselesidir.

  Bir süredir İstanbul Şehir Üniversitesi hakkında yürütülen haksız kampanyanın, garezle bir eğitim kurumuna yapılan saldırıların ulaştığı aşama ibretlik bir hale gelmiştir. Her şeyden önce üniversite ile ilgili böyle bir kararın bir siyasi partinin Merkez Karar ve Yönetim Kurulunda alınmış olması hem üniversiteye yönelen husumetin altında yatan gerçek niyeti hem devlet düzenimizin gelmiş olduğu durumu bütün çıplaklığı ile ortaya koymaktadır. Aileleriyle birlikte 7000 öğrenciyi mağdur etme pahasına sergilenen bu öfkeye neyin sebep olduğunu, kimin nereye savrulduğunu, kamu kaynaklarının hangi amaçlarla nasıl kullanıldığını, ekonomik servet oluşturma bakımından kimlerin nasıl statü değiştirdiklerini milletimiz çok iyi bilmektedir.

  Başbakanlığım süresince yaptığım uygulamalar konusunda şahsıma yöneltilen tek ithamın, hiç bir şahsi hakkımın ve çıkarımın olmadığı, kızıma, oğluma, damadıma, gelinime bırakmayacağım bir eğitim kurumuna arazi devri olmasından sadece onur duyarım. Sayın Cumhurbaşkanının Başbakanlığı döneminde çıkan 4046 sayılı yasaya istinaden gerçekleşen bu devir ile bahsekonu arazinin rant alanı haline dönüşmesi engellenmiş ve kamuya ait olan bu değerli arazinin doğal ortamı korunarak yine kamunun hizmetinde kalması sağlanmıştır.

  Bir arazinin üniversiteye tahsis edilmesi ile devredilmesi arasındaki tek fark zaten rayicin altında belirlenen bir yıllık kira bedelinden ibarettir. Devir işlemi tahsis bedellerinden kaçınmak ya da kamu arazisini mülk edinmek için değil, Danıştayın tahsis işlemini iptal etmesinden sonra yukarıda zikredilen yasa uygun olarak zorunlu olarak yapılmıştır. Devri yapılan arazinin eğitim dışında kullanılması zaten mümkün değildir ve üniversite amacının dışına çıkmamıştır.

  Bu süreç içinde farklı kesimlerden herkesin de kabul ettiği gibi Şehir Üniversitesi bir üniversite geleneğinin oluşumu açısından kısa sayılacak bir sürede bu ülkenin iftihar kaynağı olmuştur. Bugün hangi haksızlıklar yapılırsa yapılsın, bunlar da geçecek ve Şehir Üniversitesi de onun düşünce özgürlüğüne dayalı idealleri de yaşamaya devam edecektir. Üniversiteyi üniversite yapan araziler ve binalar değil bilim insanları ve öğrencilerin oluşturduğu sosyal iklimdir. Her gördüğü araziye dolar hesabı ile değer biçenler bunu anlayamazlar.

  En temel nezaket kurallarına dahi uymayan bu üsluba rağmen Halk Bankası konusunda açılan tartışmayı anlamlı buluyorum. Bugün bir milat olmalıdır. Çağrım açıktır: Madem ki bu ülkeye hizmetten gayrı hiç bir hedef gütmemiş ve bütün bir ömrünü buna adamış bir başbakana ‘dolandırıcılık' iftirasında bulunulmuştur, o zaman şu anda görev yapanlar da dahil olmak üzere yaşayan bütün Cumhurbaşkanları, Başbakanlar, kamu bankalarının bağlı olduğu bakanlar ve özelleştirme yüksek kurulunda görev yapmış yetkililerin ve onların birinci ve ikinci derece hısımlarının ve akrabalarının mal varlıklarını ve bu varlıklardaki değişimi, bu kişilerin siyasete girdikleri/devlet görevi üstlendikleri günden bugüne kadar araştırmak ve soruşturmak üzere TBMM'nde gerekli komisyonlar oluşturulmalı ve Sayın Cumhurbaşkanı'nın ifade ettiği vechile yetimlerin hakları son kuruşuna kadar korunmalıdır. Ben şahsım adına artık üyesi olmadığım yüce TBMM'ne hesap vermekten bir an bile imtina etmem.

  * Ayrıca bu komisyonlarda kamu bankalarının, Şehir Üniversitesi de dahil olmak üzere hangi vakıflara ve şirketlere nasıl kredi verdikleri, hangi şirketlerin borçlarının yapılandırıldığı, kimlerin hangi yöntemlerle kurtarıldığı, kimlerin ise batmasına seyirci kalındığı şeffaf bir şekilde ortaya konmalıdır.

  * Bu araştırma ve soruşturma neticesinde objektif hukuki kriterlerle izah edilemeyen varlıklar ve kaynaklar Hazineye intikal ettirilerek bir ‘yetim ve yoksul' fonu oluşturulmalı ve bu fon yetimlere, öksüzlere, şehit yakınlarına, gazilere ve sayıları her geçen gün artan işsizlere dağıtılmalıdır.

  * Böylesi bir sürecin işletilmesi her zaman samimi bir şekilde savunduğum şeffaflık ilkesinin de hayata geçirilmesini sağlayacaktır. Telaşa mahal yoktur ve hiç kimse tereddüt etmemelidir. Yaşanan bütün bu süreçler, ne kadar üzücü olursa olsun, gerçek hukuk devletinin, demokratik hakların ve özgürlüklerin, adaletin ve şeffaflığın egemen olacağı günlerin habercisidir.

  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1419oguzhan -- 8 Aralık 2019; 12:13:50 >  _____________________________
 • Davudda kim imiş

  Vahti zamanında bu reyizimizing masasında uluslararası ilişkiler derslerine çalışırdı

  Ufacıh boyuynan uzun adama karşı çıhma cür etini nereden buluyor

  Bunlar reyizimizin birr EĞYYYYHH demesiyle yerle yehsan olur evelAllah

  Selam ve kelam ile
  Dökün bütün herşeyi, twitterda alicanbabafan hesabı erdoganin eski kayıtlarını paylaştı.
  Ortalik fena olacak.

  İnşallah danışıklı dövüş değildir...
  Ahmet Davutoğlu bunlar gibi tüccar değil , akçeli isleri yok.
  Basbakanlığından istifa etmesi için süreçte esi üzerinden gittiler fatura kesmiyor vb (fatura kesen doktor nadir oysa ülkede) , muhtemelen esi de düzgün bir yapıya sahip uğrasmayalım dedi , istemeden istifa etti bunlar kadar çirkeflesemeyiz diye.

  Simdi ise rahat , yumusak karnıda yok hodri meydan dedi.Bu dönemde fazla yapabilen çıkmazdı.Ayrıca tahminimden fazla destekçisi var , twitter vb bakınca.Basta sans vermeyen beni sasırtacak gibi.
  Adama "Ulan hepiniz oradaydiniz be!" derler demokratik hukuk devletlerinde. Sonra da alayini iceri tikarlar. Bizde tam tersine alayini basbakan, cumhurbaskani yapiyorlar
  Çok pis rest çekmiş.

  Akp kabul etmezse, RTE incelensin diye diretmezse Davutoğlu haklı kabul edilir, diğerleri hırsız olarak anılır
 • Yüzbaşı
  340 Mesaj
  ooo kavga kızışıyor akape çöküyor hehehe
  _____________________________
  HER ŞEY MÜSTEHAK
 • Yarbay
  2556 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Redeemertr

  ooo kavga kızışıyor akape çöküyor hehehe
  Davudda kim imiş

  Vahti zamanında bu reyizimizing masasında uluslararası ilişkiler derslerine çalışırdı

  Ufacıh boyuynan uzun adama karşı çıhma cür etini nereden buluyor

  Bunlar reyizimizin birr EĞYYYYHH demesiyle yerle yehsan olur evelAllah

  Selam ve kelam ile  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
  -----------------------------THE FORUMLORIAN--------------------------
 • Yüzbaşı
  732 Mesaj
  Dökün bütün herşeyi, twitterda alicanbabafan hesabı erdoganin eski kayıtlarını paylaştı.
  Ortalik fena olacak.

  İnşallah danışıklı dövüş değildir...  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
  "En faziletli cihat zalim bir idarecinin yanında ona adaleti söylemektir. HZ. MUHAMMED"
  "Bir insan taraf tutmaya başlar başlamaz, dünyada da o gerçekleri o kadar az görmeye başlar. HEYWOOD BRAUN"
  “Eğer birileri oturduğu koltuktan kalkmakta sıkıntı yaşıyorsa, kesin altına pisletmiştir.” Hindistan Atasözü"
 • Yüzbaşı
  340 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Merkur

  Dökün bütün herşeyi, twitterda alicanbabafan hesabı erdoganin eski kayıtlarını paylaştı.
  Ortalik fena olacak.

  İnşallah danışıklı dövüş değildir...
  babatö davutö loading...
  |
  |
  _____________________________
  HER ŞEY MÜSTEHAK
 • Teğmen
  231 Mesaj
  Güzel güzel her şey YERELLERİN lehine işliyor. AKP'nin erimesi ama Babacan ve Davutoğlu'nun da oy seviyesinin riskli seviyelere ulaşmaması lazım.

  Davutoğlu %3 Babacan %7 civarı oy alabilirlerdi, kavgada Davutoğlu'nun öne çıkması güzel bir şey. Babacan'a kayan oylar Davutoğlu'na gider, ikisi de düşük oranda kalır.
  |
  |
  _____________________________
  RevengeRain - Dipten Zirveye - Başlasın Sağanak!
  Nasyonal Liberal - Türk Yereli
 • Yarbay
  2128 Mesaj
  Aboooov kavgada söylenmez...
  |
  |
  _____________________________
 • Teğmen
  196 Mesaj
  Ortalık karışıcak
  Vaziyet alın.
  |
  |
  _____________________________
 • Yarbay
  6768 Mesaj
  Trolleri biri çağırdın mobildeyim uğraşamayacağım şimdi  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
 • Yarbay
  17371 Mesaj
  isviçre de var mı acaba ?
  |
  |
  _____________________________
  Ne yapalım ? Burası Türkiye abicim !


  > > < <
 • Yarbay
  3579 Mesaj
  leş bitince hala aç olan leşçiller bu defa birbirlerini yemeye çalışır  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
 • Yarbay
  2631 Mesaj
  Paylaştığınız yazıyı keşke okusaydınız.
  İlk paragrafta ŞEHİR HASTANESİ yazıyor.
  O ŞEHİR ÜNİ olacak.

  Davutoğlu ne olarak söylüyor, yasadışı birşey yapmadım.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aksinaletinsan -- 8 Aralık 2019; 10:51:2 >
  |
  |
  _____________________________
  SU GiBiSiN, NASI içSEM BiLEMEDiM ;)
  (not; radyoterapi-radyasyon güvenliği soruları cevaplanır)
  500pxcom/mertyucel
 • Yüzbaşı
  469 Mesaj
  Erken seçim yakındır. Acayip mutluyum. Olacak olan da buydu zaten. Birbirlerini bitirecekler.
  Ben asıl hamleyi Abdullah Gül den bekliyorum.
  Cem Uzan ın gelip de akpye katılması ortalığı daha karıştıracak. Çünkü halk Cem uzani hırsız dolandırıcı olarak görüyor. Lakin akpye müttefik olursa birçok seçmen taraf değiştirecektir.
  Ama bundan en çok payı da yine Mhp alacak.  < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
 • Teğmen
  170 Mesaj
  Atatürk ün Varlığım TÜRK Varlığına armağan olsun sözünü bunlar Varlığınız tüm varlığıma armağan olsun olarak anlamışlar  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
  SEAT LEON 1.4 TSİ.
 • Yüzbaşı
  315 Mesaj
  Ahmet Davutoğlu bunlar gibi tüccar değil , akçeli isleri yok.
  Basbakanlığından istifa etmesi için süreçte esi üzerinden gittiler fatura kesmiyor vb (fatura kesen doktor nadir oysa ülkede) , muhtemelen esi de düzgün bir yapıya sahip uğrasmayalım dedi , istemeden istifa etti bunlar kadar çirkeflesemeyiz diye.

  Simdi ise rahat , yumusak karnıda yok hodri meydan dedi.Bu dönemde fazla yapabilen çıkmazdı.Ayrıca tahminimden fazla destekçisi var , twitter vb bakınca.Basta sans vermeyen beni sasırtacak gibi.
  _____________________________
 • Yarbay
  3085 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: No Smoking

  Erken seçim yakındır. Acayip mutluyum. Olacak olan da buydu zaten. Birbirlerini bitirecekler.
  Ben asıl hamleyi Abdullah Gül den bekliyorum.
  Cem Uzan ın gelip de akpye katılması ortalığı daha karıştıracak. Çünkü halk Cem uzani hırsız dolandırıcı olarak görüyor. Lakin akpye müttefik olursa birçok seçmen taraf değiştirecektir.
  Ama bundan en çok payı da yine Mhp alacak.
  Cem Uzabin bu ulkede en az %5lik oyu var. Sen taniyamamisin daha bizim milleti  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
  Intel i7 4770k@4.5GHz - MSI GTX 1080 Ti Gaming X - Kingston HyperX Blue 2X8 16 GB 1600 MHz - Asus Z97 PRO Gamer Motherboard - Samsung 850 EVO 500 GB SSD - Samsung C27HG70 27" 2K HDR QLED 144Hz 1ms Monitör - Corsair M65 PRO Mouse - Corsair K70 Mk.2 Mekanik Klavye - Logitech Z533 2 1 Speaker - Kingston Hyperx Cloud Revolver Headphone - Coolermaster HAF 932 - Noctua NH-D14 Cpu Cooler - iPhone 11 Pro Max 256 GB Space Gray - PS4 500 GB - LG OLED C8 55'
 • Yüzbaşı
  469 Mesaj

  Ben tanıyorum onu diyorum zaten taşların yeri değiştikçe bağğzıı seçmende değişiyor.Bir zamanlar küfrettiğini artık kucak açar oldu.O zaman hırsız diyordu şimdi unutulacak
  Bakalım erken seçim olacak projeler yine gündeme getirildi.
  hatta aldığım duyumlarıma göre bağğzıı projelerin bitiş tarihleri öne çekilmiş.Yapılan cami havalimanı külliye gibi.Daha kısa sürede bitirilip açılışının yapılması bekleniyor.Talimat en üst düzeyden
  |
  |
  Six Feet Under. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
  Merhametim, gazabımdan üstün gelir.
 • Yüzbaşı
  732 Mesaj
  Kim ki buna karşı gelir, bilinki altını pislemistir!

  https://www.yenicaggazetesi.com.tr/mobi/mustafa-yeneroglu-ve-cihangir-islamdan-ahmet-davutogluna-destek-259531h.htm

  quote:

  "AK PARTİ OLUMLU OY VERMELİ"

  Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Cihangir İslam ise, Davutoğlu'nun 'siyasilerin mal varlıkları araştırılsın' yönündeki talebine destek verdiğini söyledi ve şu ifadeleri kullandı:

  "Sayın Ahmet Davutoğlu’nun mal varlığı araştırma teklifini son derece yerinde buluyor ve destekliyorum. Eski / yeni başbakan ve bakanlar bu teklifi desteklemeli ve AK Parti grubunu bu teklife olumlu oy vermeye yönlendirmelidir.”  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Merkur -- 8 Aralık 2019; 13:33:58 >
  |
  |
  _____________________________
  "En faziletli cihat zalim bir idarecinin yanında ona adaleti söylemektir. HZ. MUHAMMED"
  "Bir insan taraf tutmaya başlar başlamaz, dünyada da o gerçekleri o kadar az görmeye başlar. HEYWOOD BRAUN"
  “Eğer birileri oturduğu koltuktan kalkmakta sıkıntı yaşıyorsa, kesin altına pisletmiştir.” Hindistan Atasözü"
 • Teğmen
  120 Mesaj
  Benim bildiğim rte bu lafı duyduktan sonra ölü taklidi yapar.
  |
  |
  _____________________________
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
bankalar.org
Media Sözlük
SEO
Sohbet
kolayoto.com
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,453
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.