Şimdi Ara

DALI HOPARLÖR KULLANICILARI BAŞLIĞI (Başka konu açmadan buradan devam edelim lütfen) (63. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
2.254
Cevap
47
Favori
115.474
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6162636465
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    daha sistemi henüz almadım araştırıyorum.. dali lector serisi için arkadaşında dediği gibi 2.760TL lik bir kampanyası var.Bana fiyat olarak uygun gibi geldi. fakat okuduğum yorumlara göre lector serisinin bası yoğun oluyormuş düşük frekansı bastırabiliyormuş. ben ağırlıklı film izlerken kullanacağım müzik çok dinleyeceğimi sanmıyorum. polk serisi içinde olumlu yorumlar var. oyüzden tam karar veremedim. en iyisi yerinde gidip dinlemek olacak.
  • astro1976 kullanıcısına yanıt
    Müzik ön planda diyorsanız ön kule hoparlörlerde kesinlikle icon veya üstü serileri düşünmelisiniz. Kullanacağınız alan 30 m2 civarında ise icon 6 daha büyükse icon 7 düşünebilirsiniz. Denon 2113 doğru karar. Birincisi Dali hoparlörlerle uyumludur, ikincisi pre out çıkışı olduğu için ilerde sisteminize stereo amfi ekleyebilirsiniz.

Not: Sonradan baktım; Denon 2000 li serilerini değiştirmiş. Preout çıkışı 2313 serisine kaymış. 2113 serisinde bu özellik yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi simsek07 -- 17 Temmuz 2013; 11:56:15 >
  • denon 2313'de zone2'e ait pre out var, bu out ile başka bir amfiye bağlantı yapamaz, sadece başka bir kaynak cihaz bağlayabilir
  • Bende sizin durumunzdayim, lektor serisini düşünüyorum. . Belki % 80-90 film icin kullanacagim.
    Bu yuzden lektor serisi daha iyi olmaz mi ?
    Filmlerde basin ağırlıklı olmasi sorun olmaz gibime geliyor ama siz dinlerseniz bizimle de bunu paylasmanizi rica edeceğim. .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • turushanovgu T kullanıcısına yanıt
    Sn Turushanovgu Denon'un bu modelinde pre out çıkışları var. Resme dikkatli bakıldığında Zone 2 çıkışının sağında 7 kanal için ayrı ayrı pre out ve 2 adet sub çıkışını görebilirsiniz. Ayrıca bu çıkışlara kaynak cihaz nasıl bağlanır? anlayamadım.
  • simsek07 S kullanıcısına yanıt
    evet ayrı amfi baglanır buna
  • Yorum ve bilgilendirme icin tesekkurler. Denon 2313 modelinde hem ses cikisi kanal basina 10 watt fazla, hem 2 sub cikisi var (7.2), hem de preout cikisi var. Yalniz arada 1.000 TL gibi bir fark buna degmez gibi benim ihtiyacima gore. Stereo amfi neden alayim ve baglayayim? Denon'un stereo amfileri zaten AVR'lerden dusuk cikisa sahip. Tabii ust cok pahali segmentler haric.
    Ikon serisini almasina alayim ama 5.0 takima verecegim paranin nerdeyse 1.000 TL fazlasina bir cift kule almak deger mi? Bu durumda Klipsch RF 82 de tercih edebilirim. Sizce? Bu arada sub icin de fikirlerinizi bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: simsek07

Sn Turushanovgu Denon'un bu modelinde pre out çıkışları var. Resme dikkatli bakıldığında Zone 2 çıkışının sağında 7 kanal için ayrı ayrı pre out ve 2 adet sub çıkışını görebilirsiniz. Ayrıca bu çıkışlara kaynak cihaz nasıl bağlanır? anlayamadım.

2313'ün back paneline bakarak yorum yapmıştım, benim gördüğüm 2313'le sizin eklediğiniz 2313 farklı, benim incelediğim resmi aşağıya ekledim, sizin resme göre preout doğrudur, farklı bir amfi bağlanabilir,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turushanovgu -- 18 Temmuz 2013; 0:24:14 >

• benim incelediğim 2313 usa için üretilmiş modelmiş, o yüzden bazı özellikleri eu ile farklı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turushanovgu -- 18 Temmuz 2013; 8:01:42 >
    usa modellerden çalmıslar demekki
    Sanırım Türkiye'de satılan 2113 modelini Amerika'da 2313 cı olarak satıyorlar.
  • türkiye'deki 2113'e baktım, amerika'daki 2313CI ile benzer değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: astro1976

Yorum ve bilgilendirme icin tesekkurler. Denon 2313 modelinde hem ses cikisi kanal basina 10 watt fazla, hem 2 sub cikisi var (7.2), hem de preout cikisi var. Yalniz arada 1.000 TL gibi bir fark buna degmez gibi benim ihtiyacima gore. Stereo amfi neden alayim ve baglayayim? Denon'un stereo amfileri zaten AVR'lerden dusuk cikisa sahip. Tabii ust cok pahali segmentler haric.
    Ikon serisini almasina alayim ama 5.0 takima verecegim paranin nerdeyse 1.000 TL fazlasina bir cift kule almak deger mi? Bu durumda Klipsch RF 82 de tercih edebilirim. Sizce? Bu arada sub icin de fikirlerinizi bekliyorum.

"Kaos"a hoş geldiniz. Söylediklerinizin çıkış gücü (watt) haricinde doğruluk payı var, gözünüze kestirdiğiniz sistemi alın arkanıza bakmadan mutlu mesut kullanın. Fakat sisteminizi aldıktan sonra virüsü kaparsanız yukarıda yazdıklarınızı bir yere not alıp, 6 ay bir sene sonra tekrar okuyunuz lütfen.

Ayrıntılı olarak karşılaştırmadım ben. Sanırım her ülkenin tüketici alışkanlıklarına göre ürün yelpazeleri var. Amerika'da Denon'un Hi Fi ürünlerini bulamazsınız veya çok azdır. Japonya'da ise alakasız modeller satılıyor.
  • çıkış gücüne aldanmayın sakın, denon'un alt segment stereo amfileri bile 2113 veya 2313 avr'lerden daha iyi müzik keyfi verir,
  • quote:

quote:

Yorum ve bilgilendirme icin tesekkurler. Denon 2313 modelinde hem ses cikisi kanal basina 10 watt fazla, hem 2 sub cikisi var (7.2), hem de preout cikisi var. Yalniz arada 1.000 TL gibi bir fark buna degmez gibi benim ihtiyacima gore. Stereo amfi neden alayim ve baglayayim? Denon'un stereo amfileri zaten AVR'lerden dusuk cikisa sahip. Tabii ust cok pahali segmentler haric.

"Kaos"a hoş geldiniz. Söylediklerinizin çıkış gücü (watt) haricinde doğruluk payı var, gözünüze kestirdiğiniz sistemi alın arkanıza bakmadan mutlu mesut kullanın. Fakat sisteminizi aldıktan sonra virüsü kaparsanız yukarıda yazdıklarınızı bir yere not alıp, 6 ay bir sene sonra tekrar okuyunuz lütfen.

Tesekkur ederim icime bir kurt daha dusurdunuz :-)
    Usb portundan mi ethernet baglantisindan mi bahsediyorsunuz.
    Usb'lerin kontrolunu ele gecirebilirim ama direkt internet baglantisina mudahele edemem gibi geliyor.
    Tabii kendi guncelleme vb durumlar haric bir yere baglaniyor mu bu alet sormam lazim.

• quote:

Orijinalden alıntı: turushanovgu

çıkış gücüne aldanmayın sakın, denon'un alt segment stereo amfileri bile 2113 veya 2313 avr'lerden daha iyi müzik keyfi verir,

Mantikli, bence de oyle olmali.

• Bugun Dali Lektor 8 kule hoparlor dinleme sansi buldum. Tabii amfi Denon ancak stereo idi.
    Herkesin kulagi farkli tabi ama dokgun, tok ve guclu bass'lara sahip olmasi beni memnun etti. Ancak bir endisem de olusmadi degil. Hoparlor caplari emsallerine gore iyi ve bass agirlikli. Yani 5.0 kampanya icin gayet uygun. Sub almaniza bile gerek yok gibi. Ancak sinema sisteminde bir yerden sonra ihtiyac olur mu bilemiyorum. Sanirim Lektor besli seti alacagim. Denon stereo amfi dusunduruyor ancak, mecburen 2113 diyorum. Cunku sinema olayi da var.
    Lektor sub da alacagim ancak evde komsulari uzmeden nasil oturulur bilemiyorum :-) ev bass'a bogulabilir.

• quote:

quote:

quote:

Tesekkur ederim icime bir kurt daha dusurdunuz :-)
    Usb portundan mi ethernet baglantisindan mi bahsediyorsunuz.
    Usb'lerin kontrolunu ele gecirebilirim ama direkt internet baglantisina mudahele edemem gibi geliyor.
    Tabii kendi guncelleme vb durumlar haric bir yere baglaniyor mu bu alet sormam lazim.

Virüs kapma deyimi buralarda "sık sık sistem, cihaz değiştirme hastalığı ", "en mükemmel sesi bulmak için boşuna uğraş hastalığına " yol açan "virüs" anlamında kullanılır. Beni yanlış anladınız.
    Bu cihazlar bildiğimiz virüs kapmaz.

• Yahu ben o virusu yillar once kaptim oto muzik sistemlerinde.
    Gercekten Android ve internet baglantisi oldugu ve emsalleri de oldugu icin virusu oyle algiladim.
    Bence birinci virus yeter de artar bana, ikinciye gerek yok

• 
Sayfa: önceki 6162636465
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.