Şimdi Ara

Dal seçimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
752
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle elektroniği ilgim var yeteneğim var mı tam olarak bilmiyorum (Elektronik dersim 4)
    Gitmek istediğim Dallar
    1) Haberleşme
    2) Görüntü ve Ses sistemleri
    3) Elektrik Tesisat ve Pano Montörü

Sizce en iyisi ve nedeni?
    Birde Görüntü Ve Ses sistemleri okuyan birinin vestel arçelik Disco tarzı mekan ışıklandırma gibi yerlerde çalışma şansı var mı ?
    En iyi maaş alan dal?
    En eğlenceli dal ?

• Bilgisi olan?
  • 1. ve 2. arasında seçin yap 3. ı seçim biraz vasat diğer ikisine göre ama bence haberleşme daha iyi.
  • görüntü seç anfi bufur falan güzel olur zaten 1 le 2 hemen hemen aynı ana şeyler aynı sadece biraz farklı konular işleniyor ama görüntü derim
  • kardeş valla bizim okulda haberleşmeciler, bizim yani görüntü sesin derslerini,yaptıklarını görünce dal değiştirmek istediler ama olmadı malesef.yani diyeceğim odur ki görüntü ve ses iyi ve eğlenceli bir daldır.
    nedenine gelirsek; haberleşme işinde iyi olan birisi görüntü ses den daha çok para kırar. ancak sırf parası için değilde yapabildiğinden gidersen.yani yapabildiğin bir dala geçersen senin için daha eğlenceli ve daha mutlu olur ayrıca sevmediğin bir şeyle ilgilenmen seni soğutur komple.
    bana sorarsan isimden dolayı görüntü ses daha iyi geldi ve ben onu seçtim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wert95 -- 9 Mayıs 2013; 0:50:40 >
  • Ben Endüstriyel Bakım ve Onarım dalından mezunum...Ama her işi yaptım önemli olan stajda doğru yeri seçmek...

10. Sınıfa geçerken Sonu teknik serviste çalıştım analog elemanları yakından tanıdım sağlam temel oluştu.
    10. Sınıfın stajında hastanede staj yaptım genelde tesisatla uğraştık buda senin 3. seçeneğin için önemli.
    11. sınıfın stajında güvenlik ve reklam şirkeinde çalıştım. Orada herşeyi öğrendim santral kurmaktan araçtakip sistemine kadar.Güvenlik kameralarından ses kayıt cihazlarına kadar hepsi vardı. buda 1. ve 2. seçeneğini kapsar.

Teknik bilgiyide okuldan ve kendim araştırarak öğrendim. PIC ve PLC ler hakkında bilgilerimde iyidir...Analog dijital elektronik vb. gibi konuları okuldan öğrendim.

Bunları staj yapmanın önemli olduğunu belirtmek için yazdım.

Asıl soruna gelirsek Görüntü ve Ses sistemleri hem eğlencelidir hemde parası güzeldir. Tek sıkıntın sık sık gezmek olur. Genelde şehir dışına gönderirler tabi büyük bir şirket falansa...

• quote:

Orijinalden alıntı: BD911

Ben Endüstriyel Bakım ve Onarım dalından mezunum...Ama her işi yaptım önemli olan stajda doğru yeri seçmek...

10. Sınıfa geçerken Sonu teknik serviste çalıştım analog elemanları yakından tanıdım sağlam temel oluştu.
    10. Sınıfın stajında hastanede staj yaptım genelde tesisatla uğraştık buda senin 3. seçeneğin için önemli.
    11. sınıfın stajında güvenlik ve reklam şirkeinde çalıştım. Orada herşeyi öğrendim santral kurmaktan araçtakip sistemine kadar.Güvenlik kameralarından ses kayıt cihazlarına kadar hepsi vardı. buda 1. ve 2. seçeneğini kapsar.

Teknik bilgiyide okuldan ve kendim araştırarak öğrendim. PIC ve PLC ler hakkında bilgilerimde iyidir...Analog dijital elektronik vb. gibi konuları okuldan öğrendim.

Bunları staj yapmanın önemli olduğunu belirtmek için yazdım.

Asıl soruna gelirsek Görüntü ve Ses sistemleri hem eğlencelidir hemde parası güzeldir. Tek sıkıntın sık sık gezmek olur. Genelde şehir dışına gönderirler tabi büyük bir şirket falansa...

Gezmeyi severimde tesisat döşemek daha bi hoşuma gitti görüntü ve sesden tanıtım modulünü izledikten sonra soğudum.(Adam vasat bir dükkanda çalışıyor televizyon felan tamir ediyor.) Birde şu var Bide şu sorum var arçelik vestel gibi bir firmalarda teknik servis olma imkanı var mı

• dalın bakım onarım veya görüntü ses ise gitme olasılığın daha yüksek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wert95

dalın bakım onarım veya görüntü ses ise gitme olasılığın daha yüksek.

gittikçe hoşlandım şu görüntü ve sesten :)
  • Görüntü ve seste ezilirsin kötü para + iş imkanı az diyorlar Birde hangi dalda daha çok tecrübe edinirim elektronik hakkında Diyelim anahtarım kaybolunca bi düz kontak yapayım
  • o dediğiniz üniversiteyi hiçbir bilgi öğrenmeden zorla veya normal geçip kendini geliştirmeyenler için geçerli bir olay.ve bu olay her meslekte var.kendinizi geliştirmezseniz zaten sizi arayan olmaz dolayısıyla işinizde olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wert95

o dediğiniz üniversiteyi hiçbir bilgi öğrenmeden zorla veya normal geçip kendini geliştirmeyenler için geçerli bir olay.ve bu olay her meslekte var.kendinizi geliştirmezseniz zaten sizi arayan olmaz dolayısıyla işinizde olmaz.

tamamda bu meslekte kendini geliştirenler iyi yerde çalışanlarda az maaş alıyor diye duydum
  • o tür şeyler birkaç kişiyle anlaşılmaz gidin birkaç şirkete ordaki görüntü ve sesden mezun olmuş kişilere sorun
  • Başka fikri olan ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.