Şimdi Ara

Dahili HD uydu Alıcılı TV Digitürk modülü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
20
Cevap
1
Favori
56.136
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arçelikten led tv aldım uydu alıcısı içinde. Ancak bende digitürk var. Malum kartla çalışıyo digi. Bu kartı tvde çalıştırabilmem için CI modül alıp tvye takmam kartı da modüle takmam gerekiyomuş. Fakat digi modül işini bırakmış. Cihaz dayamak için modül olayından çekilmiş. Bu CI modüllerin hangisi diginin kartını destekler kullanan var mı aranızda arkadaşlar?

• yardımcı olabilecek kimse yok mu
  • digiturku destekleyen modül bulsanız bile kartı tek başına alamayacağınız için olumsuz sonuç alırsınız..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emyn1907 -- 3 Nisan 2012; 15:51:38 >
  • bendede aynı sorun var receiver kalsın genede kartlı kullanırım receiveri geri vermeden böylece anlamazlar .asıl soru bi modül bulsak calısırmı lig tv felan
  • quote:

Orijinalden alıntı: zxcvts

bendede aynı sorun var receiver kalsın genede kartlı kullanırım receiveri geri vermeden böylece anlamazlar .asıl soru bi modül bulsak calısırmı lig tv felan

Hayir calismaz. Cunku kart ve cihaz eslesmistir. Karti kendi cihazindan baska cihazda yada modulde calistirmak suan icin mumkun degil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tm eyv saolasın
  • quote:

Orijinalden alıntı: daha

Arçelikten led tv aldım uydu alıcısı içinde. Ancak bende digitürk var. Malum kartla çalışıyo digi. Bu kartı tvde çalıştırabilmem için CI modül alıp tvye takmam kartı da modüle takmam gerekiyomuş. Fakat digi modül işini bırakmış. Cihaz dayamak için modül olayından çekilmiş. Bu CI modüllerin hangisi diginin kartını destekler kullanan var mı aranızda arkadaşlar?

Aldığınız yerle temasa geçin. Arçelik digitürk içinde diye kampanya yapıyordu. Alabilirseniz oradan alırsınız.

Modülün kalkma sebebi ise dediğiniz gibi sadece cihaz dayamak değil. HD cihaz farkı alıyorlar ama esas sebepleri D-Smart'ın ilk çıktığı zamanlar Lig TV uyumlu diye reklam yapmasıdır. D-Smart abonesi olup da modülle Lig TV izlenmesini engellemek için kaldırdılar. D-Smart'a karşı yapılmış bir uygulama. HD cihaz farkı falan da almaları ile katmerli karlı duruma gelmiştir muhtemelen.

Modülle D-Smart üyesi olabilirsiniz. Teknosa turuncu indirimlerinde senelik 159 liraya satılıyor. Digitürk'e verdiğiniz benzer hatta Türk filmi ve dizi kanalı açısından noksan içeriğe oranla çok daha ucuza da gelmiş olur. Hem de şımarık Digitürk'e tepkinizi de koymuş olursunuz. Lig TV ellerinde diye şımarıklıklarından geçilmiyor; fiyatları da alternatiflerin çok çok üzerinde. Teledünya bile içerik kıyaslamasında en pahallı iken fiyatlara zam yapıp içeriği zenginleştirmeleri ile hem Lig TV ve adultlar hariç digitürk'e ciddi bir alternatif oldular hem de en pahallı platform ünvanını Digitürk'e iade ettiler. Şu an fiyat sıralaması ucuzdan pahallıya D-Smart, Teledünya ve en pahallı Digitürk'tür.

• bendede aynı sorun var receiver kalsın genede kartlı kullanırım receiveri geri vermeden böylece anlamazlar .asıl soru bi modül bulsak calısırmı lig tv felan
  • selma, bu konuda bir gelişme var mı acaba bilgisi olan var mıdır, dahili uydu alıcısı olan bir tv'ye digiturk kartı takıp kullanabiliyor muyuz?
  • Bu konuyu ben de araştırdım.
    Digitürk modül üyeliği 2009 da kaldırılmış. Daha geniş bilgi linkte var: http://www.ank-digiturk.com/digiturk-modul-kart-uyeligi.html

Ancak şurada da : ( http://www.hepsidijital.com/Digiturk-modul-Lig-tv-HD-1-yil-_297696.html#0 ) Modül+LigTV üyeliği sattığını belirten bir satıcı var.
    Yalnız fiyat fahiş.
    Geçen ay digitürk abonesi oldum.Türk-Sat a çevrili çanağım vardı.Eleman Digitürk alıcısını taktı gitti.Ancak görüntü berbat ötesi çamur gibi.O kadar para ver çamur gibi görüntü izle.Digitürk'e yakışmadı.

• quote:

Orijinalden alıntı: emekli56

Bu konuyu ben de araştırdım.
    Digitürk modül üyeliği 2009 da kaldırılmış. Daha geniş bilgi linkte var: http://www.ank-digiturk.com/digiturk-modul-kart-uyeligi.html

Ancak şurada da : ( http://www.hepsidijital.com/Digiturk-modul-Lig-tv-HD-1-yil-_297696.html#0 ) Modül+LigTV üyeliği sattığını belirten bir satıcı var.
    Yalnız fiyat fahiş.
    Geçen ay digitürk abonesi oldum.Türk-Sat a çevrili çanağım vardı.Eleman Digitürk alıcısını taktı gitti.Ancak görüntü berbat ötesi çamur gibi.O kadar para ver çamur gibi görüntü izle.Digitürk'e yakışmadı.

Digitürk'ü ancak sene başlarında yapılan kampanyalarda almak lazım.

450 liraya 1 sene 2 keyif paketi + şampiyonlar paketi HD gibi . Bundan fazlası kesinlikle değecek birşey değil .

Onun yerine gidip birisiyle ortak digitürk play al . sd kalitesine yakın görüntüyle 120 liraya 1 sene izle maçları .

• quote:

Orijinalden alıntı: EmreFB1907

quote:

Orijinalden alıntı: emekli56

Bu konuyu ben de araştırdım.

Yalnız fiyat fahiş.

Digitürk'ü ancak sene başlarında yapılan kampanyalarda almak lazım.

450 liraya 1 sene 2 keyif paketi + şampiyonlar paketi HD gibi . Bundan fazlası kesinlikle değecek birşey değil .

Onun yerine gidip birisiyle ortak digitürk play al . sd kalitesine yakın görüntüyle 120 liraya 1 sene izle maçları .

2 yıllık taahhüt verdik.Yapacak bir şey yok.

• mrb bende suuny dsmart sd var bunun kartını bu cihaza taksam okurmu kanallar çıkarmı bir sorun olurmu acaba NEXT YE-15000 HD Dsmart Receiver
  • quote:

Orijinalden alıntı: oktaykaranfil1981

mrb bende suuny dsmart sd var bunun kartını bu cihaza taksam okurmu kanallar çıkarmı bir sorun olurmu acaba NEXT YE-15000 HD Dsmart Receiver

Olmaz çalışmaz, kart sadece tanımlı olduğu uydu alıcısında çalışır.
  • arkadaşlar merhaba.
    1 yıldır d-smart cam modülü kullanıyorum.bunun yanında digitürk hd uydu alıcısı almaya karar verdim.
    sorunum şu;

aynı televizyonda d-smart cam modülü ve digitürk hd uydu alıcısını kullanabilirmiyim acaba.ikisinin kanallarınıda izleyebilirmiyim.

lütfen acil yardım edebilirmisiniz.

@spacenet

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yokyere -- 25 Ocak 2014; 19:27:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yokyere

arkadaşlar merhaba.
    1 yıldır d-smart cam modülü kullanıyorum.bunun yanında digitürk hd uydu alıcısı almaya karar verdim.
    sorunum şu;

aynı televizyonda d-smart cam modülü ve digitürk hd uydu alıcısını kullanabilirmiyim acaba.ikisinin kanallarınıda izleyebilirmiyim.

lütfen acil yardım edebilirmisiniz.

@spacenet

Tabiki izlersin bunu sorman bile garip. TV'den uyduyu seçip Dsmart'ı, HDMI'ı seçip Digiturk'ü izleyeceksin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar selamlar;

Yasal abonelikler konusunda biraz yeniyim o nedenle bir bilene danışalım dedim. DSmart kutu aboneliğim var ve Sony LED TV'mde HDMi port üzerinden izliyorum. Hem görüntü kalitesini yükseltmek hem de kumanda sayısını indirgemek için DSmart kutusundaki kartı çıkarıp, aboneliği bitmiş bir DSmart modülü bulup, kartımı bu modüle takarak direkt TV alıcısı üzerinden kanalları izlemem mümkün müdür? Yoksa kart & cihaz ikili eşlemesi doğrulanmadığında yayını kaybeder miyim?

Şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mflasher

Arkadaşlar selamlar;

Yasal abonelikler konusunda biraz yeniyim o nedenle bir bilene danışalım dedim. DSmart kutu aboneliğim var ve Sony LED TV'mde HDMi port üzerinden izliyorum. Hem görüntü kalitesini yükseltmek hem de kumanda sayısını indirgemek için DSmart kutusundaki kartı çıkarıp, aboneliği bitmiş bir DSmart modülü bulup, kartımı bu modüle takarak direkt TV alıcısı üzerinden kanalları izlemem mümkün müdür? Yoksa kart & cihaz ikili eşlemesi doğrulanmadığında yayını kaybeder miyim?

Şimdiden teşekkürler.

Kartınız bloke olabilir. Müşteri hizmetlerine sorup aboneliğinizi modüle çevirebilirsiniz belki.

• quote:

Orijinalden alıntı: mflasher

Arkadaşlar selamlar;

Şimdiden teşekkürler.

Valla biz arçeliğin digiturk hediyeli televizyonundan almıştık bize hem modül hem de kart hediye ettiler hala onu kullanıyoruz evde receiver yok 😀

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.