Şimdi Ara

Dahili ekran kartı ile çift monitör YARDIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.584
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • konuyu harici bileşenler monitör kısmına açacaktım fakat ekran kartı ile alakalı olduğuna karar kıldım ve burada açtım

Arkadaşlar merhaba. Şu an elimde amd A8 işlemci var ve 8gb ram ile beraber dahili ekran kartını kullanmaktayım. Eski bir amd ekran kartım var hd 3650 gibi bir şey olsa gerek. Çift monitör kullanmak istiyorum. Şu an kullandığım işlemci çift monitörü desteklemiyor sanırım. Nasıl yapılır şeklinde araştırdım bir sonuç elde edemedim. Dahili ekran kartımı aktif olarak kullanıp, harici ekran kartım sayesinde 2. monitörümü kullanmak gibi bir opsiyon mevcut mudur acaba? Var ise nasıl yapılabilir? Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim

• ya dahiliyi kullanirsin ya hariciyi kullanirsin ikisini birden kullanamazsin.yani senin is olmaz o sekilde dahili cift monitor desteklemiyor 3650 olunca cikislari uyumlu degildir sonucta yapman gereken cift monitor destekli harici kart almak hesapli yolundan.bu arada monitorler de onemli ikisi de vga ise yine sorun olur.biri dvi hdmi filan olacak ki otekini halledebilesin.cift dvi olur mesela kartlarda ama sadece bir tanesi vga donusturucu takilabilir ikisine de takarsan olmaz.o yuzden birinin farkli giris olmasi lazim.
  • 5Xxx serisi ve uzeri bir seri almaniz lazim. Ucuz yollu r7 240 250 alinabilir ki rahatlikla 3 monitor cikisi alabikirsiniz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: .45 ACP

ya dahiliyi kullanirsin ya hariciyi kullanirsin ikisini birden kullanamazsin.yani senin is olmaz o sekilde dahili cift monitor desteklemiyor 3650 olunca cikislari uyumlu degildir sonucta yapman gereken cift monitor destekli harici kart almak hesapli yolundan.bu arada monitorler de onemli ikisi de vga ise yine sorun olur.biri dvi hdmi filan olacak ki otekini halledebilesin.cift dvi olur mesela kartlarda ama sadece bir tanesi vga donusturucu takilabilir ikisine de takarsan olmaz.o yuzden birinin farkli giris olmasi lazim.

anladım hocam bende ikiside vga girişli mesela lol oynarken haritayı soldaki ekrana koyucam diyelim olmuyo. vga çoğaltıcı vs bişeyle olur mu acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihburak95

5Xxx serisi ve uzeri bir seri almaniz lazim. Ucuz yollu r7 240 250 alinabilir ki rahatlikla 3 monitor cikisi alabikirsiniz

hocam cs go oynuorum ona göre idare eder bir şey lazım fikriniz nedir acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: talhanruxs

quote:

Orijinalden alıntı: .45 ACP

ya dahiliyi kullanirsin ya hariciyi kullanirsin ikisini birden kullanamazsin.yani senin is olmaz o sekilde dahili cift monitor desteklemiyor 3650 olunca cikislari uyumlu degildir sonucta yapman gereken cift monitor destekli harici kart almak hesapli yolundan.bu arada monitorler de onemli ikisi de vga ise yine sorun olur.biri dvi hdmi filan olacak ki otekini halledebilesin.cift dvi olur mesela kartlarda ama sadece bir tanesi vga donusturucu takilabilir ikisine de takarsan olmaz.o yuzden birinin farkli giris olmasi lazim.

anladım hocam bende ikiside vga girişli mesela lol oynarken haritayı soldaki ekrana koyucam diyelim olmuyo. vga çoğaltıcı vs bişeyle olur mu acaba?

kartta vga ve dvi yan yana varsa ve dvi port vga dönüştürücü ile çalışıyorsa o zaman olur fakat vga giriş olan kartlar pek güçlü değil 5450'de var mesela vga ama anca oynatabilir sana vga girişli biraz daha yüksek bir kart lazım.bu olabilir vga dvi yan yana ve LOL oynatır.

http://www.eksenbilgisayar.com/urun/galaxy-g-f83gl-73gpf8hx3sns-geforce-gt730-2gb-ddr3-128-bit-ekran-karti.aspx

• talhanruxs kullanıcısına yanıt
    R7 250(ddr5 olan) rahatlikla oynatacaktir size.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihburak95

R7 250(ddr5 olan) rahatlikla oynatacaktir size.

tamamdır hocam fiyatlara falan bakıyom
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.