Şimdi Ara

DACİA LOGAN MCV

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
2.509
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar biz logan mcv 2016 almayı düşünüyoruz ancak genellikle biz aracı şehir dışı kullanıcaz ve bununla birlikte aracın sağlam ve güzel performanslı olmalı aracın 1.5 motorunu alıcaz kullanan biri varsa lütfen araçtan biraz bahsedebilirmi nerede okusam herkes dacia yı kötülüyor ni yardım edin şimdiden teşekkürler

• 2016 model dacia logan mcv kullanıyorum aklına takılan sorular neler yaz cevap vereyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bursagsli B kullanıcısına yanıt
    selamun aleyküm reis herkes bu araba ile ilgili kötü yorumlarda bulunuyor.Herkes arabanın çok ses çıkardığını söylüyor.Arabayı biz yüklü kullanıcaz araba çekermi? Teşekürrler iyi günler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vagnerok

selamun aleyküm reis herkes bu araba ile ilgili kötü yorumlarda bulunuyor.Herkes arabanın çok ses çıkardığını söylüyor.Arabayı biz yüklü kullanıcaz araba çekermi? Teşekürrler iyi günler

Kardeşim araba gayet iyi geçen gün 14 damacana bagaja 2 damacana arka koltuğa toplam 16 damacana su dolu şekilde rampa yukarı tırmandım bana mısın demiyor arabanın 75 bg olduğuna bakarak rampada çekmez deme rampada araç yüklüde olsa boşta olsa turbo olduğu için bana mısın demiyor
    Yakıt tüketimine gelirsek 100 tl euro dizel ile daha 500 km altına düştüğünü görmedim
    Araba ortalama yakıt tüketimi olarak gerek şehir içi gerek şehir dışı ortalama 5 litrenin üstüne çıktığını görmedim
    Bu yaz araba da 3 kişi bagaj dolu klima açık 950 km yolculuk ile minimum 110 km hız ve arada 130 km hıza çıkarak araç 160-170 civarı yaktı
    Amortisörleri sert ama çok aşırı değil
    Araçta dizel motor olmasına rağmen uzun yolda motor dinlemezsin ama şehir içinde düşük süratlerde az da olsa motor sesi duyuluyor

Başka sorun varsa cevaplarım

• bursagsli B kullanıcısına yanıt
    harbiden çok az yakıyor, rampada bile çekişten düşmüyo. 500-600 kilo yük attım çerkezköye kadar bikere bile 5. vitesten 4 e çekmedim

ama amortisörler cidden aşırı sert, böbrek taşı düşüren cinsten

yürüyen aksamı sağlam,frenler çabuk bitiyo,40 binde aks bilyesi garantiden değişti,50 binde baskıbalata sinyal vermeye başladı

• arkadaşlar merhaba bende yenilerde bu 1-2 içinde bu araçtan almak istiyorum
    dacia logan mcv 1.5 dizel düşünüyorum 1.2 için performansı düşük deniyor genel olarak.
    1.5 de karar kıldım. sanırım ambiance versiyonu hep aynı her yerde. hız sabitleme var mı ? türkiye dışında satılan versiyonlarda olduğunu gördüm tam sol cam açma tuşunun yanında ve direksiyonda tuşları var

eski aracımdada hız sabitleme yoktu. uzun yolda oldukça iyi bir özellik oluyor. acaba sonradan takılabilir mi ? bu konudada genel olarak okuduğum tüm araçlari için söyle. üst versiyondaki özellikler alt versiyona sonradan ilave takılabiliyor deniliyor . taktıran var mı ? sizin bilgileriniz nasıl ? bu aracı tavsiye edermisiniz ? bana hem yeri geldiğinde bagaj gerekiyor hemde biraz sporlaştırmak ve şehir içinde çok kullanım yapıyorum bunun için gerekli. yılda 1-2 defada klavye mouse vs bilgisayar ürünleri toptan aldığım için bagaj ona gerekiyor. sedan aracıma sığmıyordu aldıklarım.

eğer nasip olurda alırsam aynı bunun gibi yapmak istiyorum aracı

DACİA LOGAN MCV

• quote:

Orijinalden alıntı: omega03

arkadaşlar merhaba bende yenilerde bu 1-2 içinde bu araçtan almak istiyorum
    dacia logan mcv 1.5 dizel düşünüyorum 1.2 için performansı düşük deniyor genel olarak.
    1.5 de karar kıldım. sanırım ambiance versiyonu hep aynı her yerde. hız sabitleme var mı ? türkiye dışında satılan versiyonlarda olduğunu gördüm tam sol cam açma tuşunun yanında ve direksiyonda tuşları var

eski aracımdada hız sabitleme yoktu. uzun yolda oldukça iyi bir özellik oluyor. acaba sonradan takılabilir mi ? bu konudada genel olarak okuduğum tüm araçlari için söyle. üst versiyondaki özellikler alt versiyona sonradan ilave takılabiliyor deniliyor . taktıran var mı ? sizin bilgileriniz nasıl ? bu aracı tavsiye edermisiniz ? bana hem yeri geldiğinde bagaj gerekiyor hemde biraz sporlaştırmak ve şehir içinde çok kullanım yapıyorum bunun için gerekli. yılda 1-2 defada klavye mouse vs bilgisayar ürünleri toptan aldığım için bagaj ona gerekiyor. sedan aracıma sığmıyordu aldıklarım.

eğer nasip olurda alırsam aynı bunun gibi yapmak istiyorum aracı

DACİA LOGAN MCV

2016 modellerinde hız sabitleyici yok ama sonradan taktırılabliyor ama 2017 modellerinde hız sabitleyici ve daha birçok özellik var ama fiyatları 2016 modele göre biraz yüksek olabilir bayiye gitmen gerekli

• 2017 modellerin farkı nedir arkadaşlar? Listede 90 beygir görünüyor mesela

• Aracin kronik bir sorunu yok gibi duruyor. A noktasindan b noktasina en ekonomik ve otobus vs ile ugrasmamak amacli gitmek icin bicilmis kaftan gibi duruyor. Konfor ve yol tutus zaten beklemiyorum. Motor sesi lodgy kullandigimda kabul edilebilir seviyedeydi. Sogukken v12 tir motoru gibi ses cikariyor,ancak isindikca makul seviyelere iniyordu motorun sesi.

Kriterim su. bana masraf cikarmamali ve yedek parcasi kolay bulunmali ve ucuz olmali ki zaten bu konuda sorun yok. Ama kronik sorun ve masrafli parcasi var midir ?

Aractaki klima yazin is gorur gibi mi? Alirsam film de cektirecegim zaten.

Bir de kapi uzerine yapiskanli ruzgarlik taktiracagim. Film ve Bu uygulama garantiyi bozar mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0173FC748 -- 30 Nisan 2017; 18:28:6 >
  • selam,

bende lpg li 1.2, 2014 model var. 2.5 sene 30bin km de bir masraf uretmedi. servis icin garanti bozulmasin diye 400 civari yetkili servise goturdum. cekisi zayif ama ekonomikligi ve sorunsuzlugu nedeni ile cok memnunum. hayvani bagaja alistik. film ve ruzgarligin garanti ile ilgisinin olacagini sanmam..
    klima yeterli, ancak fan gurultulu. hem sicakta klima, hem de sogukta isitici ile gurultulu calisiyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi electranwn -- 2 Mayıs 2017; 0:51:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: electranwn

selam,

bende lpg li 1.2, 2014 model var. 2.5 sene 30bin km de bir masraf uretmedi. servis icin garanti bozulmasin diye 400 civari yetkili servise goturdum. cekisi zayif ama ekonomikligi ve sorunsuzlugu nedeni ile cok memnunum. hayvani bagaja alistik. film ve ruzgarligin garanti ile ilgisinin olacagini sanmam..
    klima yeterli, ancak fan gurultulu. hem sicakta klima, hem de sogukta isitici ile gurultulu calisiyor..

Fan gürültülü calissin,problem degil. Eski V kasa golfumunde fani gürültülü calisiyordu ama klimasi cok iyiydi. Bunun da serinletse yeter, kisin da biraz isitsa kafi. Zaten daha cok yazin sehirlerarasi kullanilacak. Kis boyu garajda duracak. Araba bu degirde ihtiyac oldugu icin birca girip almak istiyorum zaten. Acil durumlarda direk yola cikartsin,otobus vs ugrasmayayim diye...

Golfe baktim,fiyatlar ucmus. Biz golfu 2004te 32.000 liraya almistik. Su anda benzer donanima 85.000 civarinda istiyor dogus.su andaki gelirle ayni araca ulasamiyor olmak can sıkıcı. Bu yuzden bir kez alip uzun yillar binecegim. Yani tek atimlik mermim var. 2. El kesinlikle düşünmüyorum,zaten butce sıkıntı,bir de dolandirilirsak gecmis olsun.

Bu model aklima yatti. Bayiye gidip ,inceleyip son kararimi verecegim.

Yardiminiz ve cevabiniz icin bir kez daha teşekkür eder,iyi forumlar dilerim...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.