Şimdi Ara

DACİA DUSTER SUV SINIFI 1.LİĞE GİDİYOR.+LODGY de gelirse satışları nereye gider? (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
251
Cevap
0
Favori
51.165
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Duster ne zamandan beri SUV sınıfında sayılıyor ? Bildiğin crossover işte..
  • quote:

Orijinalden alıntı: haktan.528

58000 tl ye Vw Tiguan varken bu arabaya asla bakmam..!

Aynı fiyatlara, aynı özelliklere ve aynı donanıma sahip Tiguan, Duster'ın iki katı fiyat etiketine sahip.

Vw.com'da yer alan fiyatlar:
    12 Ocak 2012 tarihi itibari ile geçerli olan 2012 model tavsiye edilen anahtar teslim fiyat listesidir. KUR | 1 EURO = 2,19 TL

Opak Renk Kampanyali Anahtar Teslim Fiyati

Yeni Tiguan 1.4 TSI 122 PS BlueMotion Technology Trend&Fun 26.400,00 EUR + 834,00 TL** 2,19 57.816,00
    TL + 834,00 TL**

Yeni Tiguan 1.4 TSI 122 PS BlueMotion Technology Sport&Style 29.000,00 EUR + 834,00 TL** 2,19 63.510,00 TL + 834,00 TL**

Yeni Tiguan 1.4 TSI 122 PS BlueMotion Technology White Night 32.700,00 EUR + 834,00 TL** 2,19 71.613,00 TL + 834,00 TL**

Yeni Tiguan 1.4 TSI 160 PS 4MOTION Sport&Style 31.700,00 EUR +834,00 TL** 2,19 69.423,00 TL + 834,00 TL**

Yeni Tiguan 2.0 TDI 140 PS Tiptr. DSG 4MOTION. Sport&Style 42.400,00 EUR + 1.514,50 TL** 2,19 92.856,00 TL + 1.514,50 TL**

Model Opsiyon Fiyat (EUR)
    Yeni Tiguan 1.4 lt TSI Metalik Renk 550,00
    Yeni Tiguan 2.0 lt TDI Metalik Renk 720,00
    Yeni Tiguan 1.4 lt TSI Elektrikli Açılır Panoramik Cam Tavan 1.400,00
    Yeni Tiguan 2.0 lt TDI Elektrikli Açılır Panoramik Cam Tavan 1.700,00
    Yeni Tiguan 1.4 lt TSI Bi-Xenon farlar 1.310,00
    Yeni Tiguan 1.4 lt TSI Hız sabitleyici 245,00
    Yeni Tiguan 1.4 lt TSI Kendi kendine park özelliği "Park Assist" ve ön-arka park mesafe sensörü 745,00
    Yeni Tiguan 1.4 lt TSI 18" New York Alüminyum Alaşım Jantlar 680,00
    Yeni Tiguan 1.4 lt TSI Elektrikli katlanır yan aynalar 295,00
    Yeni Tiguan 1.4 lt TSI "Vienna" deri döşeme 1.910,00
    Yeni Tiguan 2.0 lt TDI Bi-Xenon farlar 1.725,00
    Yeni Tiguan 2.0 lt TDI Hız sabitleyici 320,00
    Yeni Tiguan 2.0 lt TDI Kendi kendine park özelliği "Park Assist" ve ön-arka park mesafe sensörü 980,00
    Yeni Tiguan 2.0 lt TDI 18" New York alüminyum alaşım jantlar 895,00
    Yeni Tiguan 2.0 lt TDI "Vienna" deri döşeme 2.510,00

• tıguan ile duster karşılaştırmak bence çok yanlış olur. Vw malum bazı sıkıntıları var. servis fiyatlarının çok yüksek olduğunu düşünürsek duster uzun vadede daha mantıklı geliyor.

birde dizel isterseniz 2.0 almak zorundasınız.
    duster da 1.5 var.
  • Dusterda ne özellik ve donanım varmışki aynı donanımdaki iki katı oluyor? ESP bile en fullünü almazsanız yok. Yan hava yastığı yine en üst donanımda opsiyon. Yani nedir dusterda olup ta tiguanda olmayan o muhteşem özellik. Ucuz filan da değil kimse kendini kandırmasın. Türkiyedeki en pahalı araçlar dacialardır.

4x4 dizel ambiance duster tam olarak 41450 lira ve klima dahi yok. Yan hava yastığı ve ESP için en dolu 4 çeker ve dizelini almak zorundasınız. Ha onu seçseniz bile tekrar ekletmeniz gerekiyor. Türkiyede belki en çok ESP ihtiyacı olan araç budur. B sınıfı sonradan yükseltilmiş bir logan nede olsa.

Köyde avda kullancaklara sözüm yok. Niva ya da duster tamam. Ancak normal kullanacaklar 4x4 kere düşünsünler sonra alsınlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kesbi -- 19 Ocak 2012; 11:49:34 >

• Kargaya yavrusu şahin gibi görünür. Bana da Dacia öyle.

Konuları takip ediyorum. Kullanıcı isimlerine dikkat ediyorum. Aynı kullanıcı isimleri sürekli Dacia arabaları savunurken, yine aynı kullanıcılar sürekli yerden yer vuruyor. Yani sonuçta değişen hiç bir şey yok.

Bir de Dacia kullandığı halde Dacia'yı yerin dibine sokup sokup çıkartanlar var. Onlar apayrı bir alem.
  • Tiguan aynı hızda otobanda o kazayı yapsa ne olurdu acaba? Dacia yı 6 aydır kullanıyorum 4*4 şirket aracı , almaya niyetlenenler için söylüyorum parasını hak ediyor.Arazide de çok iyi şehirdede.Donanım yeterli , kurallara uygun sürdüğünüz zaman diğer araçlar kadar güvenli bir araba.Bakım masrafı ucuz , düşündüğümden sessiz çıktı.Bagaj biraz ufak ama beklediğim kadar geniş değil.
  • ESP'yi güvenliği falan geçtim, sırf yerden yüksek cipimsi bir şeye bineyim diye 48.000 lirayı şu iç mekana sahip bir araca vermem :

DACİA DUSTER SUV SINIFI 1.LİĞE GİDİYOR.+LODGY de gelirse satışları nereye gider?
  • Dacia dUZakdur
  • quote:

Orijinalden alıntı: topaz42

Kargaya yavrusu şahin gibi görünür. Bana da Dacia öyle.

Konuları takip ediyorum. Kullanıcı isimlerine dikkat ediyorum. Aynı kullanıcı isimleri sürekli Dacia arabaları savunurken, yine aynı kullanıcılar sürekli yerden yer vuruyor. Yani sonuçta değişen hiç bir şey yok.

Bir de Dacia kullandığı halde Dacia'yı yerin dibine sokup sokup çıkartanlar var. Onlar apayrı bir alem.

Sevgili kardeşim çok yanılıyorsun.Bende megane var ama asla dacia duster alın 50 bine demem.GEreksiz fanatizmin ne anlamı var?
    bu arabaya 50 bin verilmez uçan teneke bunlar.Logan 4x4
    bu araca 50 bin vereceğime 2.el adam gibi bir suv alırım.ne bileyim honda hrv,kaşkay vs.
    zaman ilerledikçe yaşını aldıkça araç değiştirdikçe bu metal yığınlarına önemin azalacak emin ol.

• Begenmiyorsunuz diye yerden yere vurma hakkina sahip degilsiniz isteyen aliyor demek dusteri. Ne cabuk unuttunuz sahine , dogana bindiginiz gunleri bence duster gayet mantikli bir arac ulkenin yollari belli yeri geliyor kar oluyor camur oluyor , az yakan yeterli bir dizel motora sahip.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dün Tata indigo lx kullandım. Dieseldi. Sanırım 2008 modeldi. Üstelik 30.000 km'de. Aman Allah'ım. o ne öyle. Araba gitmiyor. Vallahi gitmiyor. Mahmutbey gişelrinden otobana girdim. Basıyorum. Araba inanılmaz bağırıyor. Ama bir türlü 100 km'yi aşamadım. Sürekli sağ şeritte gitmek zorunda kaldım.

Bunu neden yazdım. Dacia'ya beter diyor(sunuz)lar ama beterin beteri var. Tata'dan indim. Tekrar arabama bindim. Valla Tata'nın yanında Mercedes gibi oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: swrc

quote:

Orijinalden alıntı: kesbi

quote:

Orijinalden alıntı: Bugrahan27

Bizim burda;( G.antep'te taksi var Duster :)

Benim bildiğim sankonun önünde stepway taksi var. Duster taksi hiç görmedim.

bende gördüm duster taksi.
    bunun ruhsatında hususi oto mu yazıyor.
    logan mcv de kamyonet yazdığını bi konuda okumuştum. doğru ise bilen var mı?

Çalışma arkadaşıma 4X4 Duster 1.5 dCİ var. Otomobil diye geçiyor ve 1.6 motora kadar olan otomobil vergisi ödüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vincentvega

ESP'yi güvenliği falan geçtim, sırf yerden yüksek cipimsi bir şeye bineyim diye 48.000 lirayı şu iç mekana sahip bir araca vermem :

DACİA DUSTER SUV SINIFI 1.LİĞE GİDİYOR.+LODGY de gelirse satışları nereye gider?

Ne varmış ki iç mekanında , yeni A3 ayarında işte.

• quote:

Dusterda ne özellik ve donanım varmışki aynı donanımdaki iki katı oluyor? ESP bile en fullünü almazsanız yok. Yan hava yastığı yine en üst donanımda opsiyon. Yani nedir dusterda olup ta tiguanda olmayan o muhteşem özellik. Ucuz filan da değil kimse kendini kandırmasın. Türkiyedeki en pahalı araçlar dacialardır.

4x4 dizel ambiance duster tam olarak 41450 lira ve klima dahi yok. Yan hava yastığı ve ESP için en dolu 4 çeker ve dizelini almak zorundasınız. Ha onu seçseniz bile tekrar ekletmeniz gerekiyor. Türkiyede belki en çok ESP ihtiyacı olan araç budur. B sınıfı sonradan yükseltilmiş bir logan nede olsa.

Köyde avda kullancaklara sözüm yok. Niva ya da duster tamam. Ancak normal kullanacaklar 4x4 kere düşünsünler sonra alsınlar.

Arazi kabiliyeti bakımından Niva nere Duster nere, dustera güvenipte ava çıkan saplanır av olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: WeskaGan

Begenmiyorsunuz diye yerden yere vurma hakkina sahip degilsiniz isteyen aliyor demek dusteri. Ne cabuk unuttunuz sahine , dogana bindiginiz gunleri bence duster gayet mantikli bir arac ulkenin yollari belli yeri geliyor kar oluyor camur oluyor , az yakan yeterli bir dizel motora sahip.

Sorun o değil. Böyle bir araca ihtiyaç var ona katılıyorum. Ancak madem böyle bir araç yaptılar, böyle malzemler kullandılar, klimayı dahi çıkardılar e bu fiyatlar ne? 30 bin liralık donanım, dayanım, malzeme çalıyorlar 10 bin lira ucuza satıyorlar. Radyoyu dahi opsiyon yapan başka firma yok. Bu kadar yapıyorsa ucuz satsın. Kızdığımız nokta bu.

@Scorp3867 köyde iyi olur ancak ağır şartlarda duster gibi hiçbir crossover nivanın eline su dökemez. O ayrı bir konu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kesbi -- 19 Ocak 2012; 12:28:48 >

• quote:

quote:

Begenmiyorsunuz diye yerden yere vurma hakkina sahip degilsiniz isteyen aliyor demek dusteri. Ne cabuk unuttunuz sahine , dogana bindiginiz gunleri bence duster gayet mantikli bir arac ulkenin yollari belli yeri geliyor kar oluyor camur oluyor , az yakan yeterli bir dizel motora sahip.

Sorun o değil. Böyle bir araca ihtiyaç var ona katılıyorum. Ancak madem böyle bir araç yaptılar, böyle malzemler kullandılar, klimayı dahi çıkardılar e bu fiyatlar ne? 30 bin liralık donanım, dayanım, malzeme çalıyorlar 10 bin lira ucuza satıyorlar. Radyoyu dahi opsiyon yapan başka firma yok. Bu kadar yapıyorsa ucuz satsın. Kızdığımız nokta bu.

Ülkemizin piyasasına göre Logan falan normal bence fiyat olarak sadece Duster biraz pahalı olabilir o da 1.5 dizel motorla 4x4 kombinasyonu sunan , az yakan başka bir araç olmaması olabilir. Nissan Qasqhai de 1.5 dci ve 4x4 seçeneği sunuluyor mu bilmiyorum ama sunulsa bile Duster kadar ucuz olmayacağı kesin kaldı ki içindeki motor ve 4x4 sistemi aynı.

• quote:

quote:

quote:

Ülkemizin piyasasına göre Logan falan normal bence fiyat olarak sadece Duster biraz pahalı olabilir o da 1.5 dizel motorla 4x4 kombinasyonu sunan , az yakan başka bir araç olmaması olabilir. Nissan Qasqhai de 1.5 dci ve 4x4 seçeneği sunuluyor mu bilmiyorum ama sunulsa bile Duster kadar ucuz olmayacağı kesin kaldı ki içindeki motor ve 4x4 sistemi aynı.

Tam aksine bence en pahalısı logan. En baz 1.2 modeli şuan 21400 lira. Klima ve radyo (2 tane 15 w hoparlörle ve MP3 çalabiliyor mu bilmiyorum) ekleyince 23600 lira oluyor. Bu araçta ne var sayıyım. ABS, yolcu hava yastığı ve emniyet kemeri. Ha bir de immobilizer var. Motordan, yol tutuştan, çarpışma dayanımından, malzeme kalitesinden filan bahsetmeye gerek yok. Yani ben ucuz olduğuna katılmıyorum. Eskiden 1.6 90 BG benzinli vardı. Allah'tan 1.2'ye geçmişler. Diğer markaların baz modellerini bunun kadar boşaltsak daha ucuza çıkar. Üstelik karoser ve motor daha iyi olur.
    )
    Duster sadece rakip olmadığından bu kadar satıyor. Crossover ve SUV segmentinde B sınıfı ucuz seçenek yok. B sınıfı birtek juke var ama onun da içi dar, sportif (cins) tasarımı var ve fiyatı malum (43binden başlıyor).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kesbi -- 19 Ocak 2012; 12:43:38 >

• duster çok satıyor
    beni şaşırtmadı
    duster resmen şov yapmış...
  • kango ya dobloya bineceğime duster a binerim tabi fuulun fıyatı 30 bin tl olmalıkı alayım 45 bın tl para verecegıme 50 bın verırım alternatıflerınden alırım.
  • quote:

quote:

@Scorp3867 köyde iyi olur ancak ağır şartlarda duster gibi hiçbir crossover nivanın eline su dökemez. O ayrı bir konu.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-hasarli-araclar-arazi-araclari-kaporta-hasarli-dacia-daster-2010-15-dci-66101987/detay

bu ilana bakarsanız dacia duster ın jantının nasıl kırıldığını görebilirsiniz.sizce bu normal mi ?
    ben resimi kopyalayamadım yapabilen varsa buraya koyarsa o fotoyu daha iyi yorum yaparız

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.