Şimdi Ara

DACİA DUSTER SUV SINIFI 1.LİĞE GİDİYOR.+LODGY de gelirse satışları nereye gider? (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
252
Cevap
0
Favori
51.165
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Baştan aşağı okudum. Ama gördüğüm şey yine-yeniden ve yine saygısızlık oldu.

Nasıl mı saygısızlık?

Bir araca 40.000 tl vermem deyip, arkasından neden vermemeniz gerektiğini teker teker sıralarsınız. Ama yapmanız gereken sadece bu olmalıdır. İleti üstüne ileti ile aracı kötülemek, kendimizi haklı çıkarmak için sağdan soldan aşırılmış kaza fotoları koymak nedendir?

Forumda fanatizm var. Herkesi kendisi gibi düşünmeye zorlayan bir fikri faşizm var. ''Ben bu arabaya X kadar para verdim, adam benim ki ile aynı işi yapacak araca, daha kötüsüne 2X veriyor. nasıl olur???'' diyen bir grup üye var (ya da tam tersini düşünelim, 2X-X).

Kimse kimsenin bindiği aracı şöyle kötü böyle rezil diyerek kötüleyemez. Sağdan soldan duyduklarımız haricinde elimizde 1 tek veri yok. 50 küsüre Tiguan varmış. 50 küsüre tiguan var, 40 küsüre yeti var. Bir sürü kamyonet, pikap var... Var oğlu var. Ama serbest piyasa işte, zevk ve beğeni meselesi. Adam kıyıp alıyor. Bir kullanıcı bakımı 300 tl demiş, acaba VW'lerin bakım periyodu nedir ve maliyeti ne kadardır? Bilen var mı? yok. Skoda sahibi bir üye gelip mukayesede bulundumu? yok. Tiguan sahibi gelip anlattı mı aracını, benzinli turbonun ne kadar yakıt düşmanı olduğunu söyledi mi?
    yok...

Şunu alırım bunu alırım şeklinden ifadeleri gereksiz hatta saygısızca buluyorum.

Başlık skoru,

Teknik paylaşım 0 - Dedikodu 5.

• fena değil, 40-50'bine ikinci el sağlam bir SUV ya da cipimsi yüksek araç almak isterseniz MTV'den cortluyorsunuz. çok ucuz değil ama ihtiyaca yönelik olduğu için çok satması normal.

ben olsam almazdım tabi o ayrı.
  • ben daha duster ilk çıktığnda forumda demiştim bu araç özellikle taşrada çok satar. çünkü taşranın da bir orta sınıfı ve zengini var. adamlar artık torosa binmek istemiyor. torosa yine tarlada biner ama ailesi ile pikniğe gidecek, köye, ava, yaylaya gidip gelecek. duster bu yollar için biçilmiş kaftan. yüksek, az yakıyor, servisi yaygın, yedek parça sorunu yok. yüksek, jip gibi görünen ama pahalı olmayan bir araç isteyenler için duster alternatifsiz.
    dediğim gibi de oldu, bu kesimden yüksek ilgi gördü ama metropolde fazla tutmadı. sanırım en önemli etken iç tasarımının berbatlığı ve güvenlik testlerinde düşük yıldız alması etken oldu. eğer iç mekanı biraz daha derli toplu ve güvenlik test sonuçları daha kabul edilebilir bir seviyede olsaydı metropol insanı için işte o zaman qq ve juke alıp başını gidemezdi.
    çok çeşitli nedenlerle yüksek araç seven bir milletiz, nissan bu damarı iyi yakaladı ve adamların c ve de sınıfında araçları olmamasına rağmen qq ve juke'un satışları ile pastadan çok güzel pay almayı başardılar.
    reno ise duster ile çok daha fazlasını yapabilecekken ancak bir ısırık ile yetinmek zorunda kaldı.

• quote:

Orijinalden alıntı: HaCKeRBoY64

Facia Destur.

Sesli güldüm.
  • Her iki versiyonuda kullandım özellikle 4x4 olanı sınırlarında kullandım

Fiyatlarına göre türkiye şartlarında alınabilir araclar çünkü ;

-0 km. donanımı gayet yeterli ve sağlıklı hizmet ediyor

-bakım ve servis konusunda sıkıntısı yok

-yakıt tüketimi düşük yapısı gereğince sorun cıkartma olasılı düşük

-yol konforu megan2 ler gibi gayet iyi emiyor yoldaki bozuklukları ses yalıtımıda honda civic gibi

-iç hacmi geniş ferah kullanışlı ergonomik sorunları var o doğru tuş takımının yeri vs.

-4x4 olan gerçekten başarılı bunua belirtim

birde bu araca öteleme anlayışıyla yaklaşıyorsunuz bak alıyorsan dağda bayırda kullanacaksın

şehirde olmaz ayıp

4x2 si şehir içinde gayet güzel kullanılır mühendislik harikası değişken kaldırım yükseklikleri

yağmurda gölete dönen yollar gayet uygun hatta duster türkiye için yapılmış özelliklede istanbul

boyutları kompak içi geniş az yakıyor yerden yüksek donanımı gayet yeterli ve sorunsuz hizmet ediyor (bu cok önemli aslında ya )

daha ne olsun ki zaten şuanda rakipsiz yok şunu alırım bunu alırım hikayelerini bir köşeye bırakmak gerek

çünkü işin rengi öyle değil almıyorsun o kadar basit

güvenlik güvenlik tabiki cok önemli ancak türkiyede yaşıyoruz ahlaksız insanların yüzünden ahlaksız vergiler ödeyen bir ülkede

yoksa bu araçlar zaten satılmaz türkiyeye bile girmez yani ancak durum ortada

ama işçilik yok diyorsunuz da neye kime göre işçilik zayıf demek ;

tuş takımlarının soyulması , yerinden cıkması , koltukların sallanması veya belli süre sonra yerincen cıkması vites topuzunun

soyulması , yerinden cıkması , koltuk döşmelerinin renk solması , direksiyon simidinin soyulması , içine su alması aracın vb.

kullanıma bağlı ve kısa süre içersinde tüketiçiye yansıyan sorunlardır.

ben bugüne kadar kullandığım dacia ve ayni sınıftaki diğer araclarda böyle bir sorunla karşılaşmadım

birde neyle kıyasladığınız önemli ;

almanyadan emekli olmuş 65 yaşında mercedese binenler gibi kendi kullandığınız araclarla kıyaslamak biraz tuhaf oluyor:)

tabi işçilik olarak hamur gibi bir plastik kadife gibi konsol vb. kıstaslarınız yoksa

bir cok insan sadece yazmak için yazmış komik oluyorsunuz ama bu sizler için önem arz etmiyor olabilir

kullanmak zorundada değilsiniz ama bilgi sahibi olmak zorundasınız en azından temel amacı bilgi paylaşımı olan

bu ve benzeri forumlarda fayda sağlayıcı olsun.

duster bir cok dergi tarafından İŞİN EHLİ kişiler tarafından test ediliyor yorumlanıyor en azından onları okumak gerek

beğenmek zorunda değilsin gayet doğal ama beğenmediğini belirtirkende kendine yapılmasından hoşlanmadığın bir şekilde

yazmamalıyız. Böyle bir lüksümüz yok çünkü.

İşin özeti dacia duster 50.000 tl limitle 0 km. dizel işletme giderleri düşük , vergisi düşük , kullanışlı geniş ve sorunsuz yapısıyla

tercih edilen bir arac.

ister hobi amaçlı kullanın ister şehir içinde ister uzun yolda ister dağda bayırda kompak boyutlarıyla ihtiyacları

karşılanyan bir yapıda.

ben tercih edermiyim ederim 4x4 olanı esp vs. (deri döşeme haric) alırım kafama göre eklemeler yapırırım

gezer tozarım en az 5 yıl 150.000 km de sorunsuz kullanırım.

yaptığım test sürüşünün (4x4) resimlerini akşam eklerim konu cahillerin yüzünden silinmese tabi.

not: alıntı yapıcaksanız lütfen karşılığı olsun yazdıklarınızın sokak ağızıyla ipe sapa gelmez yorum yazacaksanız

boşu boşuna birbirimizi kırmayalım.

• quote:

Orijinalden alıntı: viper17

quote:

Orijinalden alıntı: swrc

forumda ararken dusterın EuroNcapta 3 yıldız almasını konuşmuşlar orada bi arkadaş bu fotoyu paylaşmış
    http://forum.donanimhaber.com/m_47022435/mpage_1/f_/key_duster//tm.htm#56406285

DACİA DUSTER SUV SINIFI 1.LİĞE GİDİYOR.+LODGY de gelirse satışları nereye gider?

Dacia daha güvenli

DACİA DUSTER SUV SINIFI 1.LİĞE GİDİYOR.+LODGY de gelirse satışları nereye gider?

2.foto VW mi? BEn ce her marka ve model de bu şekilde fotolar olabilir.Kul yapısı.....

• bence insanlar hafif ticari alacağına bunu alsınlar.hafif ticarilerden nefret ediyorum.

ayrıca asx ve ix 35 bununla aynı kefeye koyup.dede arabası boşline tiguanı yücelten elemanıda Allah a havale ediyorum
  • merak etmeyin duster ın çalamadığı hafif ticari sınıfı müşterisini lodgy çalar
    bide edc olursa renaultu bile geçerse şaşırmam.

• quote:

Orijinalden alıntı: NİTROUS666

Her iki versiyonuda kullandım özellikle 4x4 olanı sınırlarında kullandım

Fiyatlarına göre türkiye şartlarında alınabilir araclar çünkü ;

-0 km. donanımı gayet yeterli ve sağlıklı hizmet ediyor

-bakım ve servis konusunda sıkıntısı yok

-yakıt tüketimi düşük yapısı gereğince sorun cıkartma olasılı düşük

-yol konforu megan2 ler gibi gayet iyi emiyor yoldaki bozuklukları ses yalıtımıda honda civic gibi

-iç hacmi geniş ferah kullanışlı ergonomik sorunları var o doğru tuş takımının yeri vs.

-4x4 olan gerçekten başarılı bunua belirtim

birde bu araca öteleme anlayışıyla yaklaşıyorsunuz bak alıyorsan dağda bayırda kullanacaksın

şehirde olmaz ayıp

4x2 si şehir içinde gayet güzel kullanılır mühendislik harikası değişken kaldırım yükseklikleri

yağmurda gölete dönen yollar gayet uygun hatta duster türkiye için yapılmış özelliklede istanbul

boyutları kompak içi geniş az yakıyor yerden yüksek donanımı gayet yeterli ve sorunsuz hizmet ediyor (bu cok önemli aslında ya )

daha ne olsun ki zaten şuanda rakipsiz yok şunu alırım bunu alırım hikayelerini bir köşeye bırakmak gerek

çünkü işin rengi öyle değil almıyorsun o kadar basit

güvenlik güvenlik tabiki cok önemli ancak türkiyede yaşıyoruz ahlaksız insanların yüzünden ahlaksız vergiler ödeyen bir ülkede

yoksa bu araçlar zaten satılmaz türkiyeye bile girmez yani ancak durum ortada

ama işçilik yok diyorsunuz da neye kime göre işçilik zayıf demek ;

tuş takımlarının soyulması , yerinden cıkması , koltukların sallanması veya belli süre sonra yerincen cıkması vites topuzunun

soyulması , yerinden cıkması , koltuk döşmelerinin renk solması , direksiyon simidinin soyulması , içine su alması aracın vb.

kullanıma bağlı ve kısa süre içersinde tüketiçiye yansıyan sorunlardır.

ben bugüne kadar kullandığım dacia ve ayni sınıftaki diğer araclarda böyle bir sorunla karşılaşmadım

birde neyle kıyasladığınız önemli ;

almanyadan emekli olmuş 65 yaşında mercedese binenler gibi kendi kullandığınız araclarla kıyaslamak biraz tuhaf oluyor:)

tabi işçilik olarak hamur gibi bir plastik kadife gibi konsol vb. kıstaslarınız yoksa

bir cok insan sadece yazmak için yazmış komik oluyorsunuz ama bu sizler için önem arz etmiyor olabilir

kullanmak zorundada değilsiniz ama bilgi sahibi olmak zorundasınız en azından temel amacı bilgi paylaşımı olan

bu ve benzeri forumlarda fayda sağlayıcı olsun.

duster bir cok dergi tarafından İŞİN EHLİ kişiler tarafından test ediliyor yorumlanıyor en azından onları okumak gerek

beğenmek zorunda değilsin gayet doğal ama beğenmediğini belirtirkende kendine yapılmasından hoşlanmadığın bir şekilde

yazmamalıyız. Böyle bir lüksümüz yok çünkü.

İşin özeti dacia duster 50.000 tl limitle 0 km. dizel işletme giderleri düşük , vergisi düşük , kullanışlı geniş ve sorunsuz yapısıyla

tercih edilen bir arac.

ister hobi amaçlı kullanın ister şehir içinde ister uzun yolda ister dağda bayırda kompak boyutlarıyla ihtiyacları

karşılanyan bir yapıda.

ben tercih edermiyim ederim 4x4 olanı esp vs. (deri döşeme haric) alırım kafama göre eklemeler yapırırım

gezer tozarım en az 5 yıl 150.000 km de sorunsuz kullanırım.

yaptığım test sürüşünün (4x4) resimlerini akşam eklerim konu cahillerin yüzünden silinmese tabi.

not: alıntı yapıcaksanız lütfen karşılığı olsun yazdıklarınızın sokak ağızıyla ipe sapa gelmez yorum yazacaksanız

boşu boşuna birbirimizi kırmayalım.

Tam olarak demek istediklerim bunlardı ama ben test etmediğim için bilmiyorum fakat saygın otomotiv programlarının ve dergilerinin yorumlarını okudum , videolarını izledim araç ARAZI ARACI neticede ve işini gerçekten iyi yapıyor. Ağır konuşmak istemiyorum ama Daewoodan bozma Chevroletlerin nasıl yolda kaldığına defalarca şahit oldum saçma sapan arızalar veriyorlar yani insanlar biraz eleştiri yaparken kendi kullandıkları, savundukları araçlara bir bakmalı.

• quote:

Orijinalden alıntı: swrc

merak etmeyin duster ın çalamadığı hafif ticari sınıfı müşterisini lodgy çalar
    bide edc olursa renaultu bile geçerse şaşırmam.

Bence tipi gayet güzel önü falan hoşuma gitti tabi arkasını bilemiyorum ama neticede ticari yani arkası pekte önemli değil :)
  • arka görünüm de burada
    yalnız o antene bi çözüm bulmak lazım yoksa avm kapalı garajda sıkıntı olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: kesbi
    Duster sadece rakip olmadığından bu kadar satıyor. Crossover ve SUV segmentinde B sınıfı ucuz seçenek yok. B sınıfı birtek juke var ama onun da içi dar, sportif (cins) tasarımı var ve fiyatı malum (43binden başlıyor).

Güzel kardeşim kendi ağzınla demişsin işte bu sınıfta başka rakip araç yok diye. Konuyu başından beri takip ediyorum, sürekli bu araba alınmaz diyorsunuz ama bunun yerine bu sınıfta crossover, dizel ve fiyatı bunun kadar olan ne var tavsiye et deniliyor ama hiçbir şey söylemiyorsunuz. Mevcut duster'ın iç mekanı dışında (aslında sadece ön konsol bence) kötü denilebilecek hiçbir şey yok. Nerden mi biliyorum abimde bu arabadan var ve kendisi keşkül alabilecekken bunu tercih etti. Ya gerek yok süper özelliklere yerden yüksek ve kullanımı keyifli olsun, kırsalda sorun çıkarmasın bana yeter diyor. Hakikaten bende ön yargılı yaklaşırken şöyle 2-3 gün kullanma şansına erişince arabanın hiçte yabana atılır bir araç olmadığını anlamış oldum. Gerçekten çok keyifli kullanımı var. Eğer makyaj sırasında ön konsol değiştirilirse bu araba ülkemizdeki açık ara satılan tek SUV olur.

• Sırf altı yüksek diye 40-50 bn lira vermeye gerek yok. İçi aynı nasıl olsa. Jant çapları da aynı. Duster bunun çamurlukları şişmiş hali. İç hacmi de aynı. 4x4 değil de 4x2 alanlara özellikle sözüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kesbi -- 19 Ocak 2012; 16:36:19 >
  • quote:

Sırf altı yüksek diye 40-50 bn lira vermeye gerek yok. İçi aynı nasıl olsa. Jant çapları da aynı. Duster bunun çamurlukları şişmiş hali. İç hacmi de aynı. 4x4 değil de 4x2 alanlara özellikle sözüm.

Sanane!!!!! Adamın parasının keyfimisin? Adam ister DUSTER alır ister başka bir şey.
  • bir arabaya dış sıcaklık sensörü koymak kaç lira ki bu dacia modellerine koymuyor.

duster da dış sıcaklık göstergesi var mı?
    donanımında yazmıyor.
    arazi taşıtı yap bu özellik olmasın
  • Arkadaşlar test ettiğim arac 4x4 versiyonu belgrad ormanında elimizden geldiğince zorlamaya calıştık

cekiş sistemi olarak bilgi vermek gerekirse ;

2wd sadece önden cekiş

auto yol ve tutunma kayıplarına göre elektromanyetik tork üreticisi tarafından ön ve arka aks arasında 50-50 oranında

dağıtılıyor tork.

lock 40 km hıza kadar arka aksa sabit %50 tork sağlıyor aracın zorlandığı veya auto modun yetersiz kaldığı

ön lastiklerin yetersiz veya devre dışı kaldığı anda yardımcı oluyor aracın hafif ve kompak oluşu özellikle yumuşak zeminde

fayda sağlıyor asr sistemide kesinlikle alınmalı çünkü arazide yerle teması kesen lastik harekete devam etmiyor

tork dağılımı diğer tekerlere aktarılıyor zaten 4x4 sistemi tamamen nissanın x-trail ne ise dusterde o yani.

zaten aracda klitli diferansiyel yok dişli şeklinde bunun yerine yukarda belirttiğim elektromanyetik bir tok dağıtıcısı var

sabitliyor yani torku arka aksa %50 şeklinde oda 40 km hıza kadar.

arac bu zaten test aracı dergilerde internet forumlarında test edilen arac ;

bu kadar

Çeşitli yeni nesil suvlarıda test ettik ama böyle kullanmamıza izin verilmiyor arkadaşlar

zaten yazılı ve görsel otomotiv sektörünü takip edenler testlerin marka modele göre şekillendiğini bilir

kendine güvenen ne ürettiğini ve ne sattığını bilen markalar kendileri organizasyon yapıyor veya testlere izin veriyor zaten

herkese iyi forumlar

inanıyorum ki bu forumda cok farklı aracları kullanmış bilgi edinmiş arkadaşlarımız var

ancak bilgisizliğin verdiği cesaret ile yapılan yorumlar o arkadaşlarımızı bu paylaşım sayfasından uzaklaştırdı.

Tavsiyem tüm forum kullanıcılarına daha sağlıklı ve saygılı bir otomobil bölümü için

insanların yazdıklarına karşı saygı cercevesinde cevap yazalım çünkü kötülük kötülüğü besliyor büyütüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: CAD34

quote:

Sırf altı yüksek diye 40-50 bn lira vermeye gerek yok. İçi aynı nasıl olsa. Jant çapları da aynı. Duster bunun çamurlukları şişmiş hali. İç hacmi de aynı. 4x4 değil de 4x2 alanlara özellikle sözüm.

Sanane!!!!! Adamın parasının keyfimisin? Adam ister DUSTER alır ister başka bir şey.

Asıl sanane ister dacia alır ister başka bişey. İlle dacia mı aldıracaksın? Hissen mi var? Babanın oğlu mu dacia?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: CAD34

quote:

Asıl sanane ister dacia alır ister başka bişey. İlle dacia mı aldıracaksın? Hissen mi var? Babanın oğlu mu dacia?

kesbi
    nedir senin bu dacia düşmanlığın,her cümlende dacia

ne kadar dandik desen de adamlar satıyor
    kompakt suv da,duster en çok satan ikinci marka

dandik mandik,adamlar satıyor.

• Valla ucuz falan ama geçen kız arkadaşım başka bir arkadaşıyla bu arabaya binmiş.

Merak etmiş bana mesaj attı, Duster nasıl diye ben de kötü dedim, ama jip diyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: NİTROUS666

Arkadaşlar test ettiğim arac 4x4 versiyonu belgrad ormanında elimizden geldiğince zorlamaya calıştık

cekiş sistemi olarak bilgi vermek gerekirse ;

2wd sadece önden cekiş

auto yol ve tutunma kayıplarına göre elektromanyetik tork üreticisi tarafından ön ve arka aks arasında 50-50 oranında

dağıtılıyor tork.

lock 40 km hıza kadar arka aksa sabit %50 tork sağlıyor aracın zorlandığı veya auto modun yetersiz kaldığı

ön lastiklerin yetersiz veya devre dışı kaldığı anda yardımcı oluyor aracın hafif ve kompak oluşu özellikle yumuşak zeminde

fayda sağlıyor asr sistemide kesinlikle alınmalı çünkü arazide yerle teması kesen lastik harekete devam etmiyor

tork dağılımı diğer tekerlere aktarılıyor zaten 4x4 sistemi tamamen nissanın x-trail ne ise dusterde o yani.

zaten aracda klitli diferansiyel yok dişli şeklinde bunun yerine yukarda belirttiğim elektromanyetik bir tok dağıtıcısı var

sabitliyor yani torku arka aksa %50 şeklinde oda 40 km hıza kadar.

arac bu zaten test aracı dergilerde internet forumlarında test edilen arac ;

bu kadar

Çeşitli yeni nesil suvlarıda test ettik ama böyle kullanmamıza izin verilmiyor arkadaşlar

zaten yazılı ve görsel otomotiv sektörünü takip edenler testlerin marka modele göre şekillendiğini bilir

kendine güvenen ne ürettiğini ve ne sattığını bilen markalar kendileri organizasyon yapıyor veya testlere izin veriyor zaten

herkese iyi forumlar

inanıyorum ki bu forumda cok farklı aracları kullanmış bilgi edinmiş arkadaşlarımız var

ancak bilgisizliğin verdiği cesaret ile yapılan yorumlar o arkadaşlarımızı bu paylaşım sayfasından uzaklaştırdı.

Tavsiyem tüm forum kullanıcılarına daha sağlıklı ve saygılı bir otomobil bölümü için

insanların yazdıklarına karşı saygı cercevesinde cevap yazalım çünkü kötülük kötülüğü besliyor büyütüyor.
    paylaşım için çok teşekkürler. elinize sağlık.

yalnız bu araçta da elektrikli ayna ve dış ısı göstergesi var mıydı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi swrc -- 19 Ocak 2012; 18:15:43 >

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.