Şimdi Ara

Dacia Duster Kullanıcıları ve Sevenleri Grubu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (2 Mobil) - 1 Masaüstü2 Mobil
5 sn
3.302
Cevap
55
Favori
679.207
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum geçen ay
  • Cevaplayan Üyeler 536
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 67
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 gün 5 saat 18 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 19
  • Favoriye Eklediklerim 55
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • *XhsyPhoiDeus* (282 mesaj) sfzb67 (209 mesaj) himzo (148 mesaj) LaZsTyL (138 mesaj) Carsever (102 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (723 mesaj) Mobil (550 mesaj) Tablet (46 mesaj) Mini (15 mesaj) Uygulama (11 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Markalar >> Dacia >> Dacia Duster Kullanıcıları ve Sevenleri Grubu
Giriş
    5709 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: lacinalper

Merhaba;

kullandığım euro3 multijet motorda dpf (dizel partikül filtresi) bulunmadığından, yerine alacağım araçta da mümkünse dpf istemiyorum. Kullanım tarzım performanslı olmadığından şehiriçi ekonomik ve yavaş bir sürmekteyim. Benim için dpf tıkanıklığı kaçınılmaz. Rejenerasyon için yüksek devirde kısa süreli sürüş de yapmak istemiyorum. Kullanım tarızımın dışına çıkıp memnun olduğum kendi aracımdan böyle olacaksa vazgeçmem.

Renault grubundaki fluence ve symbol için dpf tıkanma sorunu olmadığı belirtiliyor. Duster'da dpf, benim gibi aracın kullanılması durumunda tıkanır mı? Sadece alıntı yaptığım bu mesajda şikayet görmekteyim.Euro4 motorlu 85hp dusterlarda hız sabitleyici,yan hava yastığı gibi eksikler,donanımdan taviz vermeme yol açar.

Şehirci 25km/saat ortalama hızla yakıt tüketimim 4-5 litre/100km'dir. Şehirler dışı ortalmamsa 3-4,5 litre/100km'dir. Alışık olduğum bu ortalamayı arttırmak istemiyorum. Duster'ın tüketimi okuduğum kadarıyla bundan daha yüksek galiba.

Elektrohidrolik direksiyonum olmasına rağmen park ederken city moduyla daha da yumuşatabiliyorum. Duster'ın 2018'le yenilenen son kasasına kadar direksiyon sertliği şikayeti de var.

Bu çekincelerim söz konusuyken, Duster'ın ba uygun olmayacağını düşünmekte haklı mıyım? Görüşlerinizi rica ederim.

Alıntıları Göster
    2011 Duster Laurete (4x2 85 hp Euro 4) Guvenlik Paketli (Yan Havayastikli) araclar mevcut. Deri direksiyonla birlikte gelmisti bu donanim.
    Ama yakit dediginiz gibi 5 lt civarinda uzun yolda, cok dikkat ederseniz 4.6 falan olur.
    Ayrica direksiyon da dert biraz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Onbaşı
    38 Mesaj
    Selamlar, pazartesi günü 2013 model 110 bg'lik versiyondan satın aldım.

Direksiyon aşırı derecede sert, normalde dusterdan da sert. Ön düzenle mi alakalıdır?
    Ayrıca çevirirken de ufak bir ses geliyor.

Bir de ekspertizde turbo hortumunda yağ görüldü. Genelde hortumlarda bu yağlanma oluyor mu?

Son olarak, çorlu-florya-büyükçekmece arasında sıkışık trafik de dahil olarak 5,4 ortalama oldu. Ancak 50 tllik mazot tamamen bitmiş gibiydi, toplam km 110 civarıydı.

Bu tüketim normal midir? hesaplarsak 5,4 değil de 7 yi geçmiş gibi duruyor.
  • Yüzbaşı
    470 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: md11

Selamlar, pazartesi günü 2013 model 110 bg'lik versiyondan satın aldım.

Direksiyon aşırı derecede sert, normalde dusterdan da sert. Ön düzenle mi alakalıdır?
    Ayrıca çevirirken de ufak bir ses geliyor.

Bir de ekspertizde turbo hortumunda yağ görüldü. Genelde hortumlarda bu yağlanma oluyor mu?

Son olarak, çorlu-florya-büyükçekmece arasında sıkışık trafik de dahil olarak 5,4 ortalama oldu. Ancak 50 tllik mazot tamamen bitmiş gibiydi, toplam km 110 civarıydı.

Bu tüketim normal midir? hesaplarsak 5,4 değil de 7 yi geçmiş gibi duruyor.
    Hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın.

Direksiyon sertliği ve fazla yakıt tüketimini, facebook grubundan da birçok duster kullanıcısından öğrenmiş oldum.

Elektrohidrolik direksiyona alışığım ben de. Hıza duyarlı direksiyon; düşük hızda yumuşak, hızlanınca sertleşen.

2018 modelden itibaren yeni kasaya ilgim var ama yüksek fiyat ve dpf vazgeçirtiyor.

• Onbaşı
    38 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: lacinalper

Hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın.

Direksiyon sertliği ve fazla yakıt tüketimini, facebook grubundan da birçok duster kullanıcısından öğrenmiş oldum.

Elektrohidrolik direksiyona alışığım ben de. Hıza duyarlı direksiyon; düşük hızda yumuşak, hızlanınca sertleşen.

2018 modelden itibaren yeni kasaya ilgim var ama yüksek fiyat ve dpf vazgeçirtiyor.

Alıntıları Göster
    Teşekkürler,

Ekspertizde ön düzen kontrol ettirilmeli diyordu, sanırım bu durumla alakalı, başka bir galeridekini kontrol ettim o da sertti, ancak bu kadar değil.

2011 modellerinde dpf yokmuş.

Yeni kasaları çok güzel, malum fiyatlar insanı düşündürüyor.

Kontak açılınca 2 adet ESP ışığı yanıyor ve birinin altında "off" yazıyor. Bu durumla karşılaşan var mı?
    |
    |

• Teğmen
    157 Mesaj
    bir yakınım dizel duster bakıyor 2 el uçuk, 2020 dizel duster geldi mi ? fiyat alan var mı?
  • Yarbay
    5709 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: halil45tr

bir yakınım dizel duster bakıyor 2 el uçuk, 2020 dizel duster geldi mi ? fiyat alan var mı?
    Sifir dizel artik pek gelmiyor.
    1.0 TCE, 1.6 LPG ve 1.3 TCE var.
    2020 model olarak 1.0 TCE 109bin TL, 1.6 LPG ve 1.3 TCE 114bin TLden basliyor.

|
    |
  • Emekli Yönetici
    8806 Mesaj

Duster için telefon tutacağı ne kullanıyorsunuz? Fan kısmı tutacak takmaya uygun değil, cama yapıştırma hariç alternatif var mı?

Hocam siz o linkteki ürünü alıp kullandınız mı? @Rhchiko

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fenerliso -- 10 Şubat 2020; 16:48:28 >
    |
    |
    Bahsedilenler: Rhchiko
  • Binbaşı
    1178 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: hackersun

Elektronikçi olarak belirteyim;

Soketler farklı uymaz.
    Kumanda arayüz birimi farklı, tanımaz.

Ancak soketler çevrilip kullanılabilir, sadece kumanda çalışmaz ve tuş ışıkları yanmaz.
    hocam merhabalar,
    cok uzun zamanlar gecmis ancak basimda enteresan bir durum var.
    şöyleki;
    dacia duster (2011-2014) usb'li ve blutotlu orijinal teyp satin aldim.
    simdi bu teybi takabildigim kadariyla taktim ama 'connect diag' gibi bir hata veriyor.tuslarin hic biri calismiyor.

bunu neden yapar? teyp mi bozuk acaba? yoksa tanitma islemi falan mi gerekiyor?
    bilginiz var mi bu konuda?

tesekkur ederim.

|
    |
  • Yüzbaşı
    559 Mesaj
    Merhaba, 2014 Duster aracımda klima çalıştırdıktan sonra sağ arka paspas altında su biriktiğini farkettim. Sanırım tahliye borusunda tıkanıklık var ancak tahliye borusu nerededir ve tıkanıklığı nasıl gideririz bilmiyorum. Yardımcı olabilecek biri var mı?

• Binbaşı
    1950 Mesaj

Tahliye hortumu ön tekerlek hizasında, normal kullanıcının erişebileceği bir yerde değil. Arka paspasa nasıl gitmiş ilginç.
    Klimacılara gösterin, Renault olduğu için arıza tespiti kolay olacaktır.
    |
    |
    fatih8134 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    178 Mesaj
    Merhaba, 2014 model dusterım var 4x4 110 luk. Lastikleri bitti değiştirmem gerekiyor. Lassa competus AT2 102T almayı düşünüyorum. Sizcede duster için idealmidir ? Yada pek araziye girmediğim için normal yazlık lastikmi taksam bilemedim. fiyat olarak lassa diğer markalara göre ortalamada iyi. competus AT2 hakkında çok detaylı bilgiler bulamadım ama kötü yorumlarla pek karşılaşmadım. Sizinde fikirlerinizi alabiilrmiyim.
  • Çavuş
    65 Mesaj

merhaba, 2015 aracımda kullanıyorum at2 leri araziyede cok girerim sehir icide sürekli kullanıyorum gayet memnunum tavsiye ederim. ama araziyle işiniz yoksa baska modelde bakabilirsiniz.
    |
    |
    daywallker kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    178 Mesaj
    başka modele bakmak açısından yakıtda artış veya ses problemi olurmu diye biraz bakıyım dedim lastikler e sınıfı olduğu için ama pek bir farkı olmayacak gibi yazlık lastikle at2 arasında yakıt açısından depoda 1 lt ya fark eder ya etmez diye öğrendim ses problemide zaten duster da yalıtım pek olmadığı için farketmicek o yüzden at2 almaya karar verdim hemde şu anda üretimdeymiş direk fabrikadan gelicek bakalım hayırlısı. teşekkür ederim.
  • Yarbay
    3664 Mesaj

yakıtda sesde çok fark eder araziye girmiyorsanız nokian veya falken alın pamuk gibi olur araba.
    |
    |
    daywallker kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    379 Mesaj

Foruma işim düşmese yazdığını görmeyeceğim :) Cama yapışanlardan aldım onu kullanıyorum.

Koltuk kılıfı bakınıyorum. Kullananlar varsa tavsiye verebilirler mi ?
    |
    |
    Bahsedilenler: fenerliso
  • Teğmen
    132 Mesaj
    Selamlar. Yeni Duster almayı düşünüyorum. Fiyatı yüksek olsa da diğerlerine bakınca hala ucuz ve fiyat performans aracı. 1.3 Tci Benzinli ile ECO-G Lpg li motor arasında kaldım.

Kısacası 4X4 ile ekonomi arasında. Kullananların değerli görüşlerini bekliyorum.
    |
    |
  • Yarbay
    7213 Mesaj
    30.09.2020'de
    Dacia Duster Eco-G LPG Comfort aldım...
    |
    |
  • Yarbay
    7213 Mesaj
    https://www.youtube.com/watch?v=_i4iVcqp6l0&feature=youtu.be

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Binbaşı
    1228 Mesaj

arkadaşlar bu dusterlerde fren/balata sistemi çok çabuk yıpranıyor diyorlar, özellikle Eco-G/LPG'li modellerde bu sıkıntı varmış. Ne kadar doğru ?

• Yarbay
    5709 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ddnet

arkadaşlar bu dusterlerde fren/balata sistemi çok çabuk yıpranıyor diyorlar, özellikle Eco-G/LPG'li modellerde bu sıkıntı varmış. Ne kadar doğru ?

ECO-G'nin balatası farklı mıymış?

|
    |
Reklamlar
Masal Oku
ankara gülüş tasarımı
Sohbet
Webtures SEO;SEO Nedir?
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,625
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.