Şimdi Ara

Dacia Duster alınır mı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
80
Cevap
4
Favori
27.899
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Off-Road aracı nedir bilmeyenler Duster'ı off road ilan ediyor. Biri odun taşımış diğeri zorlama modifiye araçlarla tırışka karşılaştırmaları koymuş.  

Yurdumun insanlarına Duster ile off-road zevkine devam diyorum.  

• duster ile ilgili kafana takılan bir şey varsa bana da sorabilirsin,

veteriner hekim olarak, 1.5 dci 4x2 2020 modelini kullanıyorum.

gayet de alınabilir araç, youtube da birçok insan arka tarafını yataklı hale çevirerek kampa gidiyor video atıyor ki, bu araç fiyat bandı ile değerlendirildiğinde rakipsiz,

tabi, rüzgar sesi alıyor, 3 yaşındaki arabada kapı kolu gıcırdıyor, plastik kalitesi kötü değil bence iş görür, amorsitörleri yumuşak kötü yollarda yormuyor konforu fena değil ama yol tutuşu zayıf virajlarda yana yatıyor ama kullanışlılık, arkasını tıka basa doldurup hızlanmalarda dip gaz yaparak, ortalama 110 km/saat ile uzun yol ortalaması (köy yolları-şehirlerarası karışık) 6.2-6.4 litre yakıyor ki 1450 kg ağırlık, belki arkasında 100-150 kg ağırlık+şöfor ve bu gövde ile bence yakıt tüketimi de fena değil fonksiyonellik olarak güzel bir araç

• por favor kullanıcısına yanıt

Senin gibiler söyleyecek bir şeyleri olmayınca anca böyle boş boş konuşur zorlama modifiye araçlar dedikleri de Land Rover Discovery 4, Jeep Cherokee 5.2 V8, Toyota Land Cruiser. Zat-ı aliniz başka hangi araçlarla karşılaştırılmasını istiyor acaba??? 

• tefennili kullanıcısına yanıt

Boş konuşmak derken aynaya bakmadan yaz. Kendi kendini rezil ederek Duster ile off road yapmaya devam et.

• 2015 4x4 Duster'i 2017de aldım, 2021 de sattım. 70.000 km kulllanmışım. Şimdiki araç 2012 5008.

Kıyaslamalarım binek araçlara göredir. Duster, ağır offroad araçları ile karşılaştırılmaz. Duster 4x4 SUVların en ucuzudur. O pahalı SUVlara binenler araçlarını asfalttan çıkarıp Dusterin giridiği yerlerde sürmeye kıyamazlar.

Konfor: Yok gibi. Fakat 4x4 bağımsız süpansiyon olduğundan biraz daha rahattır.

Yakıt: 4x4 dizeli benzinli gibi yakar. 6.5/100 km civarıdır.

Dayanıklılık, yedek parça, servis: Ruhsatta SW geçer, vergi normal otomobil gibi. Parçası ucuzdur, Renault grubunun parçalarıdır. Bakım masrafları da ortadır.

Ben offroad yapmadım, lastikleri asfalt ve yumuşak seçtim ve aile aracı olarak kullanmayı başardım. Hafta sonu piknik gibi, kamp gibi aktiviteler için çok iyi. Aracınızı kimsenin gidemediği bir köşeye çekersiniz ve kafanız rahat olur. Karavan çektirenler de var. Altı yüksek (20 cm). Hıza sabitelemeyi sonradan yaptırdım.

Duster şehirler arası yolda hıza gelmez çünkü yüksektir ve rüzgar direnci otomobile göre fazladır.

Eğer amacınız yoğun olarak şehiriçi veya şehirlerarası kullanmak ise almayın. Örneğin uzun yolda Duster şimdiki 5008'in eline su dökemez. Fakat karışık kullanıp biraz da dağ bayır dolaşırım derseniz alın. 5008'in yerden yüksekliği ise  

Türkiye' de en çok tutulan modelleri 1.3 TCE ve 1.5 DCI dir.

Bir araç daha alsam 2018 üstü 4x4 Duster alır ve karavan bağlardım.

Ayrıca Duster facebook gurupları çok hareketlidir ve dayanışmayı severler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alphace -- 17 Şubat 2023; 10:49:51 >

• Alphace A kullanıcısına yanıt

Bu yorum çok faydalı oldu. Ben ara ara şehir içi ve haftasonu kamp piknik vb. yapmak için düşünüyordum. Bütçe de belli. 2015 modelleri iş görür gibi. Facebook grup bilgisi paylaşmanız da iyi oldu. Biraz da oralarda dolanacağım. Teşekkürler.

• tefennili kullanıcısına yanıt

Merhaba

Hangi yıl ve hangi model duster kullanıyorsunuz?

• Dinamith D kullanıcısına yanıt

2019, 1.0 TCe sahibiyim.

• @por favor Ne oldu söylebilecek bir şeyin olamadığı için beni yasaklamışsın, yemedi mi?Dacia Duster alınır mı? 

• Hem dizel otomatik Qashqai hem de LPG manuel Duster sahibi olan biri olarak, burada bu kadar gömülmesine bakmayın. Duster, ideal bir Türkiye arabasıdır. Kötü bir araba değildir ama çok da bir şey beklememek gerek.

Qashqai ve Duster'ı kıyaslayacak olursak en büyük farklar iç mekan kalitesi. Daha sonra güvenlik geliyor. Üstteki bir arkadaşın da dediği gibi yanal rüzgarlara karşı iyi değil. 120'nin üstünde araba uçacak gibi hissediyorsunuz. Frenleri de Qashqai'ye göre çok iyi hissettirmiyor. En boş pakette neredeyse 4 teker 1 direksiyon var. 2021 modelde aynalar Broadway gibi manuel.

Ama tüm eksileri tek bir artı ile yok oluyor on derece ekonomik bir araç Dacia Duster alınır mı?  Bunu hem aracın kalitesinde hem de aracın yürütme maliyetlerine hissediyorsunuz. Duster'la neredeyse bedava geziyorum, Qashqai'yi haftasonu kullanıyorum sadece Dacia Duster alınır mı? Kısaca parasına ne veriyorsa siz de onu alıyorsunuz.

• aga bu araba şantiye arabası köylü arabası . konforu yok, malzeme leş, kalitesi de leş . köy muhtarıyım diyorsan al . yoksa şehir içinde kullanılacak araba değil. adamlar 2023 yılında 2002 model araba üretmişler.

• crow in cornfield C kullanıcısına yanıt

Duster'a binip de kullanmamış bir kişiden bir yorum daha

Ya bırakın da arabayı bilenler binenler anlatsın.

2023 Journey pakete sahibim. Kör nokta uyarısından, yağmur sensörüne, katlanır aynadan, dijital klimaya kadar mevcut. 150 beygir de cabası.

Bu fiyata gidin B segmenti hb 1.0 motorlu otomatik araba alın keyfini sürün. Biz de Dusterla keyif sürelim.

Dacia Duster alınır mı?

• Carsever kullanıcısına yanıt

boş yapma kardeşim araba 120 den sonra langır langır oynuyor

• crow in cornfield C kullanıcısına yanıt

Aralık ayından bu yana her hafta İstanbul Ankara yapıyorum 3500 devirde 180le sabit gidiyorum, gram titreme oynama yok. Ömründe kaç kez bindin Duster'a merak ediyorum!

Bi bitmediniz!

Dacia Duster alınır mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Carsever -- 1 Şubat 2023; 22:21:20 >
  • Köy, kasaba, dağ, bayır, pinik vs gezmeyi sevenler için 1.5 dci 4x4 tam bir f/p aracı motor güzel parçası ucuz eğlence makinası hafif arazide. Ama sürekli şehir içinde konfor, keyif, donanım severim diyenlerin aradığı araç bu değil...

• Dinamith D kullanıcısına yanıt

kütüğe 4 koltuk ve 4 lastik takmışlar olmuş duster..

• xmxksk kullanıcısına yanıt

Kesinlikle tüm beklentileri karşılayacak bir araç, yeterki Journey paket olsun.

Ayrıca sanıldığı gibi 4x4ü, dizeli falan talep görmüyor bu aracın, bu aracın 2022 yılında %65lik payını otomatik vitesli modeller oluşturmuş, dizelin payı %2.2, 4x4 ise sadece %8

Yani anlayacağınız, 4x4ü falan değil, bas baya 2 çekeri satılıyor ve tüm Avrupa'da en popüler araç.

Dacia Duster alınır mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Carsever -- 2 Şubat 2023; 1:5:0 >

• Aracın sahibi olup aracı her gün kullanan adamlar aracı 10 dk bile sürmemiş adamlara aracın anlattıkları gibi olmadığını kanıtlamaya çalışıyor komedi gibi forum... Adama kendi arabasını öğretecekler resmen... Gidin bi dacia bayisine bi inceleyin 2 saatinizi almaz ama yok fotoğraflara bakarak araba yorumluyor adamlar...
  • Katır gibi kullanabileceğin bi araç. Neredeyse sıfır kronik sorun.
  • kütüğe bu kadar para verilmez. daha konforlu bir araç alın derim.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.