Şimdi Ara

D-smart Teknik Yardım (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
810
Cevap
15
Favori
132.533
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: nmQ

Humax Easy Digital HBR-2002S Uydu Alıcısı şu ana kadar D-SMART' ın yaptıgı en iyi iş olmuş süper bi cihaz kesinlikle tavsiye ederim tv görsel teması, HD yayın kalitesi kesinlikle mükemmel heleki AKILLI kumandası SÜPER ötesi kesinlikle, d-smart kedi olalı bi fare tutmuş :) ama şu kumandanın kullanımınıda koysaymış kullanma kitapcıgına bukadar zorlanmazdım... tv kumandasını bu kumandaya nasıl tanımlıycam hala bunu cözemedim :(
    yardımcı olacak arkdaşlardan tavsiyeler bekliyorum...

Dsmart kumandasının en üstündeki TV tuşuna basalım. Kırmızı olarak yanıp sönecektir. Daha sonra kumandada alt kısımda bulunan kırmızı ve mavi renkli tuşlara aynı anda 3 saniye boyunca basılı tutalım. TV tuşu 2 kez yanıp sönecektir. Kumanda kodunuzu tuşlayın ve OK tuşuna basın. Kumandanızı tanımlamış olursunuz.

NOT: Tv kumandası D-smart'a ayarlanmaz ama D-smart kumandanızı TV'ye ayarlayabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: thespell

Bugün, tvyi açınca lütfen kartınızı yerleştrin (1) hatası çıktı.Kartı hiç çıkartmamıştım tabi.Çözümü var mıdır?Cihaz next ye-9500xcis

Kartı çıkarıp çipli kısmını kuru bezle silip tekrar takın. Problem giderilecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nas35

Selam arkadaslar goldmaster dsmart hd kutusuna sahibim cken kanallar nba tv smart spor falan bır cekıyor bır cekmıyor dune kadar böyle bırsey yoktu yağmur yağdı dun fecı halde elektrık falan gıttı ve bu duruma geldı 1 saat cekmıyo 10 ceıkıyo gene gıdıyo herseyı denedım acıp kapama falan ne yapmam gerekıyo ayrıca yayın durumu kilitli diyor

Sorununuz çanak anten kaynaklıdır. Çanak antene ayar gerekir. Uydu işleriyle ilgili teknik servisten yardım alabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onr777

Next ye 8800 mega paket (sd) dsmart kullanıcısıyım,
    Sinema kanallarında altyazı seçeneğini aktif ettiğimde senkron ve atlama sıkıntıları yaşıyorum herhangi bir çözümü var mı ?

Teşekkürler

Senkron - Atlama sıkıntılarının farklı çözümü olabilir. Öncelikle cihazı fişten çıkarın, bi süre bekleyin. 1-2dk sonra tekrar takın. Tekrar cihaz açıldığında problem giderilmiş mi bunu kontrol edin. Sorun giderilmezse cihazda yazılım güncellemesi çözüm olabilir.

Cihazı fişten çıkarıp takın. Cihazın ön panelinde 3 ışık yanıp söndükten hemen sonra kumandadan geri geri 2485'i tuşlayın. Yazılım güncelleme başlar.

Sorun hala giderilmezse cihaza gelen sinyal düşük seviyededir bu da altyazının geç gelmesi veya sesle görüntünün kayması gibi problemleri meydana getirir. Bunun çözümü ise çanak anten kontrolüdür.

• quote:

Orijinalden alıntı: bc_

quote:

Selam arkadaslar goldmaster dsmart hd kutusuna sahibim cken kanallar nba tv smart spor falan bır cekıyor bır cekmıyor dune kadar böyle bırsey yoktu yağmur yağdı dun fecı halde elektrık falan gıttı ve bu duruma geldı 1 saat cekmıyo 10 ceıkıyo gene gıdıyo herseyı denedım acıp kapama falan ne yapmam gerekıyo ayrıca yayın durumu kilitli diyor

Sorununuz çanak anten kaynaklıdır. Çanak antene ayar gerekir. Uydu işleriyle ilgili teknik servisten yardım alabilirsiniz.

bu e yapabıleceğim baska birşey yokmu kendı ımkanlarımla bı ayar falan ?
  • quote:

quote:

quote:

bu e yapabıleceğim baska birşey yokmu kendı ımkanlarımla bı ayar falan ?

gece gidiyorsa bahsettiğin kanallar lnb den olabilir kapalı havada sinyaller zayıflar lnb kaliteli değilse kayıp çok olur önce bir tamirciye alıcıya gelen kablodaki sinyali ölçtürün zayıfsa çanak ayarı yapılır olmadı lnb değişir dediğim gibi havada gece kapalıysa bazı kanallar kaybolur. sizin eliniz yatkın yada beceriniz olabilir yaparım derseniz tv karşınızda olmalı ki ayar yaparken görün sinyalleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 30 Ocak 2014; 0:14:19 >

• Arkadaşlar ben d smart 2008 üyesiyim ve şu na kadar hiçbir üyelik paketi almadım ,sadece şu an movismart klasik fx maxsmart dizismart ve bazı belgesel kanallarım açık.Benim sorum şu eskiden 300-400 arası kanallarım vardı bunlar hotbird kanallarım ancak d-smart beni aradı ve yeni sözleşme yaptık aynı şartlarda ve şu an yine ücret ödemeden bu kanalları izliyorum ancak 300-400 arası kanallar kayboldu bende önemsemedim arama yapııp bu kanalları ekledim 700 den sonraya ancak d-smartın kanal listesinde bu kanallar gözükünce bende merak ettim bende neden yok bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi.Ayrıca bende lnb 2 ayarları mevcutdur şimdiden teşekkürler(acaba hiçbir ücret ödemediğim için mi bu kanallar yok)
  • Personel indirimi sayesinde mega paket ve internet 79 tlye anlaştık.Telefondaki bayan hd mi diye sorduğumda evet hd demişti.Acaba hd+ mı hd mi hatırlıyamıyorum.Yarın gelecekler bağlamaya ama hd se hakkımı savunmak istiyorum.Lütfen bir yardım edin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: QmmeR

Personel indirimi sayesinde mega paket ve internet 79 tlye anlaştık.Telefondaki bayan hd mi diye sorduğumda evet hd demişti.Acaba hd+ mı hd mi hatırlıyamıyorum.Yarın gelecekler bağlamaya ama hd se hakkımı savunmak istiyorum.Lütfen bir yardım edin.

hd mi diye sormuşsunuz hd demiş, sorun nerde anlamadım. HD gelecekse hakkımı savunacağım diyorsunuz :) HD+ mı istediniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: korcan93

Arkadaşlar ben d smart 2008 üyesiyim ve şu na kadar hiçbir üyelik paketi almadım ,sadece şu an movismart klasik fx maxsmart dizismart ve bazı belgesel kanallarım açık.Benim sorum şu eskiden 300-400 arası kanallarım vardı bunlar hotbird kanallarım ancak d-smart beni aradı ve yeni sözleşme yaptık aynı şartlarda ve şu an yine ücret ödemeden bu kanalları izliyorum ancak 300-400 arası kanallar kayboldu bende önemsemedim arama yapııp bu kanalları ekledim 700 den sonraya ancak d-smartın kanal listesinde bu kanallar gözükünce bende merak ettim bende neden yok bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi.Ayrıca bende lnb 2 ayarları mevcutdur şimdiden teşekkürler(acaba hiçbir ücret ödemediğim için mi bu kanallar yok)

O kanallar ücretsiz. 299'dan 401'e mi atlıyor yoksa sinyal yok gibi bir uyarı mı alıyorsunuz? 299'dan 401'e atlıyorsa müşteri hizmetlerini arayıp sinyal yeniletin. Problem çözülür.

• quote:

quote:

Personel indirimi sayesinde mega paket ve internet 79 tlye anlaştık.Telefondaki bayan hd mi diye sorduğumda evet hd demişti.Acaba hd+ mı hd mi hatırlıyamıyorum.Yarın gelecekler bağlamaya ama hd se hakkımı savunmak istiyorum.Lütfen bir yardım edin.

hd mi diye sormuşsunuz hd demiş, sorun nerde anlamadım. HD gelecekse hakkımı savunacağım diyorsunuz :) HD+ mı istediniz?

hocam en ust paket dedi kayit etme filan var dedi. hd+ mi oluyor?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Kayıt etme var dediyse HD+'dır.

• quote:

quote:

quote:

quote:

hd ile hd+ arasında kayıt etme haricinde pek bir fark yok di mi hocam

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Kayıt etme, hatırlatıcı, önceden kaydedilmiş bi programı seyretme, sezon kayıt özelliği, evde yokken bile uzaktan kayıt özelliği vs.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Kayıt etme, hatırlatıcı, önceden kaydedilmiş bi programı seyretme, sezon kayıt özelliği, evde yokken bile uzaktan kayıt özelliği vs.

bugün gelicez kurmaya demişlerdi ama daha gelmediler du bakalım

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: korcan93

Arkadaşlar ben d smart 2008 üyesiyim ve şu na kadar hiçbir üyelik paketi almadım ,sadece şu an movismart klasik fx maxsmart dizismart ve bazı belgesel kanallarım açık.Benim sorum şu eskiden 300-400 arası kanallarım vardı bunlar hotbird kanallarım ancak d-smart beni aradı ve yeni sözleşme yaptık aynı şartlarda ve şu an yine ücret ödemeden bu kanalları izliyorum ancak 300-400 arası kanallar kayboldu bende önemsemedim arama yapııp bu kanalları ekledim 700 den sonraya ancak d-smartın kanal listesinde bu kanallar gözükünce bende merak ettim bende neden yok bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi.Ayrıca bende lnb 2 ayarları mevcutdur şimdiden teşekkürler(acaba hiçbir ücret ödemediğim için mi bu kanallar yok

O kanallar ücretsiz. 299'dan 401'e mi atlıyor yoksa sinyal yok gibi bir uyarı mı alıyorsunuz? 299'dan 401'e atlıyorsa müşteri hizmetlerini arayıp sinyal yeniletin. Problem çözülür.

evet 299 dan 401 e atlıyor müşteri hizmetlerini arıyacam teşekkürler yardım için

• online işlemlerden hesabına girip sinyal yenilemeyi dene belki düzelir
  • bc_ kullanıcısına yanıt
    çok teşekkürler...
  • Arkadaşlar, ocak ayı boyunca hediye olan film kanalları kapandı artık haliyle.Ancak giriş paketinde mevcut olan classic kanalıda kapandı.Acaba DSMART ın biz bir oyunumu bu yoksa frekans değişikliği falan olabilirmi. Çünkü giriş paketinde ocak ayından önce vardı yani mevcuttu bu kanal.ancak şimdi çıkmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cumhur45

Arkadaşlar, ocak ayı boyunca hediye olan film kanalları kapandı artık haliyle.Ancak giriş paketinde mevcut olan classic kanalıda kapandı.Acaba DSMART ın biz bir oyunumu bu yoksa frekans değişikliği falan olabilirmi. Çünkü giriş paketinde ocak ayından önce vardı yani mevcuttu bu kanal.ancak şimdi çıkmıyor.

Movie Smart Classic 2014 paket sistemiyle sinema paketindedir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.