Şimdi Ara

D segment yol tutuşta kim lider? [ANKET EKLENDİ 18.11.20] (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
203
Cevap
1
Favori
11.114
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki

D segment yol tutuşta kim lider? [ANKET EKLENDİ 18.11.20]

(En Son Oy Tarihi: 10.1.2023)
Giriş
  • Bu arada aradan bitane avensis e oy veren vatandas kim cok.merak ettim

Avensis kim yol tutus kim bea.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • The Division Bell kullanıcısına yanıt
    Japonları severim ama oy veren ben değilim. O kadar da değil yani. Hele avensis, allah korusun!
    Ben quatro dedim.

• Nerden baksan, insignia.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Polestar191 P kullanıcısına yanıt
    508 2015 model yalnız. Eski kasa, fakat facelift. Berbat yol tutuşu var, kullandım :)

• quote:

Orijinalden alıntı: CapriceClassic

Japonları severim ama oy veren ben değilim. O kadar da değil yani. Hele avensis, allah korusun!
    Ben quatro dedim.
    Valla biran işkillenmedim degil hani... Malum, ihtiyar işi olunca araba.

Anladin sen

• The Division Bell kullanıcısına yanıt
    Fanların hatrı kalmasın dedim, avensis sürmedim ayrıca hiç :D

• 3 Serisi>Mondeo=Mazda 6=insignia > A4 > talisman>passat

5008`i henüz deneyimleyemedim. Kendi kullandıklarım arasında küçük bir karşılaştırma yaptım. Tamamen kendi sürüş zevkime göre sıraladım. Burada beni hayal kırıklığına uğratan passat oldu. Keskin viraj, ani şerit ve ani frenleyerek şerit değişmede çok kolay dengesi bozuluyor hissiz direksiyonla beraber toparlaması güç. Oyna bir Mondeo ile hothact tadında şerit değiştir virajda an viraja gir çık çizgisini koruyor. Bu listede beni şaşırtan insignia oldu bu kadar iyi performans beklemiyordum. C segmentte focus ve mazda 3, astraya karşı bariz üstünken d segmentte insignia çok yakın geldi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • oylamada şu an 1. Sıradaki 320d lci araca sahibim. Bundan önceki aracım 2017 insignia cosmo 1.6d modeliydi.

insigniadan 320 ye geçince insignia daha iyi yol tutuyor gibi gelmişti ilk zamanlarda. Fakat bir yıldır 320d nin yol tutuş açısından daha dengeli olduğunu gördüm. Örneğin insignia da kontrol hem arabada hem bende gibi hissettirirken (yani kontrol arabanın insiyatifindeymiş ve bi yerden sonra kopabilirmiş gibi) 320d de ise tamamen kontrolün bende olması hissi var ve bundan dolayı daha güvenli gelmeye başladı. ayrıca kullanmaya başladığımdan beri bir yıldır çok şükür hiçbir virajda eyvah araç kıçtan yada baştan kopacak hissi yaşamadım. Fakat aşırı zorlanması durumunda yaşatacaktır

ayrıca arkadan itiş araçlarda virajda hafif gaz vererek aracın kıçını rayda tutma (özellikle yokuş yukarı) gibi bir artı yanı da mevcut. (Yani gaz vererek lastiklerin arkadan iktirerek yola tutunmasıyla aracın kıç tarafını virajın içinde tutma olayı.)

passat ve c class da kullandım. Fakat arkadan itişli güçlü bir araba passat ve c class a oranla yola daha iyi yapışıyor.

• alfa giulia eksik

• haberelectro kullanıcısına yanıt
    Başlıkta yazmıştım.

D segment sedan araçlar listede. 2015 yılındaki kasalara göre kıyaslayalım. Nispeten ulaşabileceğimiz/ulaştığımız araçlar çünkü...

(Guilia, Jaguar XE, Lexus IS gibi modelleri eklemedim. Ülkemizde pek satışı yok...)

• shkoksal kullanıcısına yanıt

bmw merceded audi varken alfanın da olması lazım saçma sapan iş yapma

• 508 gayet iyidir...

• Yol tutuş dedinmi aklıma sadece Ford gelir

Koca ülkede 3-5 tane var araçtan, Porsche 911 Turbo S bile daha fazla vardır.

Fiyatı da aşırı abartı, sıfırı 800bin bandında.

Realist yaklaşınca bu listede olmaması gayet doğal. Ha araba bence en iyi yol tutan D segment araç, haklısın.

• shkoksal kullanıcısına yanıt

ülkede olup olmaması neyi değiştirecek. Anket açılmış sonuçta böyle bir araba var. Nasıl mantık sendeki

• tonodias kullanıcısına yanıt

Pisicik çok tatlı  

Adam kullanamadığı, bırak kullanmayı görmediği aracın yol tutuşu hakkında nasıl fikir sahibi olsun?

• Insignia derim. Opc olanı flexride şasiye sahip ve daha iyi yol tutuyor. Afl ile videodaki gibi tam gece dağ yoluna çıkmalık.

https://www.youtube.com/watch?v=-nMkBcF5nsE&feature=youtu.be

• Kartal Göz kullanıcısına yanıt
    Çok var bunlardan :) Bahçeye hep gelirler. Geçen gün çok açıkmıştı besleyince insan mutlu oluyor. Sadık kaldılar :). Ayrıca sokak kedisi değiller bahçelerde dolaşıyorlar o yüzden temizler. Eyvallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tonodias -- 19 Kasım 2020; 19:33:41 >
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.