Şimdi Ara

dђ ғіат аlвeа такımı (488. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18.349
Cevap
73
Favori
1.659.018
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 486487488489490
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tüm albea dostlarına iyi geceler. forumda yazılanları büyük bir keyif ile okuyor ve faydalanıyorum. Benim bir sorum olacaktı acaba park sensorsörü taktıran varmı tavsiyeniz nedir (Svs Geri Vites Park Sensörü Beyaz Sensörlü ) Bu markayı kullananan varmı acaba
  • tşk ederim Albea 1,3 hocam iyi geceler
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozer575

Tüm albea dostlarına iyi geceler. forumda yazılanları büyük bir keyif ile okuyor ve faydalanıyorum. Benim bir sorum olacaktı acaba park sensorsörü taktıran varmı tavsiyeniz nedir (Svs Geri Vites Park Sensörü Beyaz Sensörlü ) Bu markayı kullananan varmı acaba

alırken biraz araştırma yapın kaliteli birşey almaya çalışın bize arabayı alırken hediye vermişlerdi:) 1yıl sonra bozulmuştu tamir edip düzelmişlerdi
    piyasadaki sensörlerde böyle olabilir:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: lebu

dün arabanın bagaj kapak menteşesini yağlamak için döşemeyi kaldırdım. sağ tarafta bir soket buldum. 4 pinli . hoparlörle ilişkili olabileceğini düşündüm . solda yoktu. ne olabilir sizce??

dђ ғіат аlвeа такımı

arkadaslar arac şirket arabası araç tanıma sistemi kurulum kablosu o kablo aracın yakıt tankının kapagının onune takılan bır halkanın vasıtasıyla benzın ıstasyonundan aldıgı lıtreyı yakıt tutarını soforden tahsıl etmemek ıcın akar yakıt sırketının sıstemıne gırer borc olarak sırkete yazılır o alınan mıktarda kı akar yakıt

• quote:

Orijinalden alıntı: br251

Biraz önce inip tekrar baktım arabaya paspasın üstüne baya akmış.............elimle musluğun oraya dokundum elimin her tarafı antifiriz doldu.....bu sefer durum ciddi.........servis yolu göründü....

kardeşim çok üzüldüm Allah yardım etsin inşallah en kısa zamanda sorun çözülür...sanırım sorun kronik...inceden geçen bendede oldu sanki ne bileyim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozer575

Tüm albea dostlarına iyi geceler. forumda yazılanları büyük bir keyif ile okuyor ve faydalanıyorum. Benim bir sorum olacaktı acaba park sensorsörü taktıran varmı tavsiyeniz nedir (Svs Geri Vites Park Sensörü Beyaz Sensörlü ) Bu markayı kullananan varmı acaba

ben servıste taktırdım sımdılık memnunum ama ucuza kacma sakın bıraz daha fazla ver adam gıbı taktır.sorun cıkarmasın
  • quote:

Orijinalden alıntı: korkutefe

arkadaşlar ben de 2004 model 1,2 16v albea var silecekler eskidi değiştireceğim ama bi türlü ölçünü bulamadım. tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

sol 61 cm sağ 45cm olunca en iyi verimi alırsınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: havnitekin

quote:

arkadaşlar ben de 2004 model 1,2 16v albea var silecekler eskidi değiştireceğim ama bi türlü ölçünü bulamadım. tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

hocam bende degıstırmek ıstıyorum bugun servıs e sordum muz sılecek onerdı sence ne taktırmalıyım
  • son taktığım silecekler sol 22 inch, sağ 19 inch idi, tam oturmuştu, sağa bundan uzunu olmuyor..

bagajdaki soket taşıt tanıma sistem hazırlığı demişsiniz. buraya bir cihaz mı monte ediliyor bu sistemde.. daha önce görmedim..
    sadece aküden elektrik mi çekilmiş oraya yoksa aracın ön tarafında başka sistemlerle de bağlantısı var mı? ....acaba...
  • benim silecekler artık iyi silmez oldu ve lastikleri yırtıldı.bu muz silecek dediğiniz silecekler nasıl birşey ve normal silecekten ne gibi farkı var?
  • quote:

Albea ve lineanın sınıflarını yanlış yazmışım bunun için forumdaki arkadaşlardan özür dilerim. Ama diğer yazdıklarımın yanlış olduğunu düşünmüyorum...

Şirketler derken genelleme yaptım. Doğrudan Fiat veya Tofaş yazmadım.

Şahin, doğan, kartal, broadway, fairway gibi araçların üretimden kalkması ve ithal araçların fiyatlarının düşmesini sebebini incelemek gerekir. Avrupa birliği ile imzalanan Gümrük birliği ve bu tip araçların Avrupa standartlarına uymaması değişimi getirmiştir. Fiyatlardaki ve modellerdeki değişimler lütuf değil zorunlu değişimdir.

Son olarak havnitekin arkadaşa hatamı düzelttiği ve bilgiler verdiği için teşekkür ediyorum...

Albea üretimden kalkacak ama sanırım gene havnitekin beyin farklı bir konuda dediği gibi perla diye bir model gelecek. Türkiye şartları için en çok satılan araçlar b sınıfı sedan araçlar, fiat zannımca burayı boş bırakmaz linea'nın altına konumlandırdığı bir model illaki çıkarır.

Yeri gelmişken fiat'ın bu politikası yani ismi sürekli olarak değiştirme politikasını hiç beğenmiyorum. Yani iyi bir isim tutup (Golf,Astra gibi) o isimde sürekli güncellenen kasalar gelmesi lazım, tabiki işin bence kısmı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ristram -- 4 Şubat 2010; 9:37:24 >

• BR251 kardeşim aynı sorun bende de oldu servis 200 küsur para çıkardı göğüs komple sökülecek dediler bişeyler bişeyler.benimde 1.2 16 v albeam var hiç antifriz kullanmamışlar.geçen antiifiriz koydum gaz pedalının üstünden akıtmaya başlamıştı bir kaç sanayii tamirciye gittim onlarda 150 milyona çıkar çünkü göğüs sökülecek işçilik fazla dediiler en son antalyaya BİRMOT A gittim ALLAH RAZI olsun ordaki adamdan 40 liraya contalarını değiştridi ve sorun bitti.. dikkat et kardeşim...sende 200 nerd3e 40 nerde ikiside yetkili servis...antifriz contaları yıpratmıştır dedi adam ve conta değştirdi şimdi ALLAH a çok şükür çok iyi......inşallah servise gitmeden okursun bu yazıyı.....
  • arkadaşlar albeama hani şu perfleks isimli yan ön camların üstüne takılan rüzgalık gibi cam aparatlar var ya onun faydası olurmu taktırsam 100 ü geçince rüzgar sesi oluyor biraz.sizcce faydası olur mu dün sordum albelar için varmış çifti 30 tl dediler size bi sorayım dedim..
  • trigeri değiştirirkene devirdaim için de masraf yapmak gerekir mi? onu da değiştirmek zorundamıyım?
    sanayideki usta 250 derken servis 450-500 fiyat verdi triger seti için. sizce ne yapmalıyım? servis mi sanayı mi?
    sanayideki ustaya ne kadar güvenebiliriz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: dexter35

quote:

Orijinalden alıntı: havnitekin

quote:

hocam bende degıstırmek ıstıyorum bugun servıs e sordum muz sılecek onerdı sence ne taktırmalıyım

muzlar iyi oluyor güzel duruyor:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdengecdi48

arkadaşlar albeama hani şu perfleks isimli yan ön camların üstüne takılan rüzgalık gibi cam aparatlar var ya onun faydası olurmu taktırsam 100 ü geçince rüzgar sesi oluyor biraz.sizcce faydası olur mu dün sordum albelar için varmış çifti 30 tl dediler size bi sorayım dedim..

o rüzgarlığın rüzgar sesini aşırı etkileyiceğini sanmıyorum,sadece cam hafif açıkken gelen yağmur suyunu gelmesini engeller
  • quote:

Orijinalden alıntı: ristram

Albea üretimden kalkacak ama sanırım gene havnitekin beyin farklı bir konuda dediği gibi perla diye bir model gelecek. Türkiye şartları için en çok satılan araçlar b sınıfı sedan araçlar, fiat zannımca burayı boş bırakmaz linea'nın altına konumlandırdığı bir model illaki çıkarır.

Yeri gelmişken fiat'ın bu politikası yani ismi sürekli olarak değiştirme politikasını hiç beğenmiyorum. Yani iyi bir isim tutup (Golf,Astra gibi) o isimde sürekli güncellenen kasalar gelmesi lazım, tabiki işin bence kısmı.

Forum sayesinde yeni şeyler öğreniyoruz. Fiatın Albea yerine Perla adlı başka model çıkaracak olmasına doğrusu çok memnun oldum. Google'da perla diye arama yaptığımda Çin orjinli resimler ve sayfalar çıkıyor. Albeaya göre aracın önü ve arkası değiştirilmiş. Daha güzel olmuş. Ama perla ismi güzel değil keşke albea ismi devam etse.

• Perla kesin değil tabi ama illa ki bir model gelecektir. Yeni bir kasa yepyeni bir tasarımda olabilir. Ama ah şu isimler değişmese :)
  • ark perla ya baktığınız link yazsanıza bnde bi bkm bulamdım.
  • 
Sayfa: önceki 486487488489490
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.