Şimdi Ara

dђ ғіат аlвeа такımı (489. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18.350
Cevap
73
Favori
1.658.997
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 487488489490491
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben Perla olacağını sanmıyorum çok dandik bir tasarımı var Fiat böyle bir arabayı Albea yapmaz...

Muz silecek normal silecekten daha iyi siler cama daha çok noktadan temas eder, ayrıca görüntü olarakta arabayı daha güzel gösterir...
  • muz silecek adı üstünde muza benziyo....takmadan önce resmen c şeklini alıyo desem yeridir....cama yapışıp cillop gibi siliyo...
  • Albea ile Perla arasında büyük bir fark yok karasör aynı sayılır Albeanın üreti devam etmeli bence ve kaliteye güvenliğe daha çok önem vermeli..!..! Fiat radyo cd çalar tuş takımları berbat 2 sene içerisinde beyazladı Fiat müşteri memnuniyetine önem veriyorsa tüm fiat otomobillerdeki radyo cd çalarların tuş takımlarını geri çağırıp değiştirmeli..! bu konuda şikayetçi olmayan yoktur herhalde..!
  • bence perla albea dan daha dandık duruyo bence albea yı gelıstırselere yenı model cıkaracaklarına
  • serdengeçti48 uyarın için sağol ama ben o yazıyı yazdığın sıralarda çoktan servisteydim görmeden gitmiş oldum yani....Ayrıca ilgilenen tüm arkadaşlarada teşekür ediyorum...

Sabah erkenden gittim servise hemen hallettiler sağolsunlar contaları değiştirdiler şuan bir sorun yok Allaha şükür...Gitmişken bujileride değiştirttim en son 2 yıl önce değişmişti geçen yaz yıllık bakımda değişime gerek yok denmişti ama özellikle son 1-2 aydır baya fazla yakıyordu...........

Kalorifer contası 2 adet: 6.53x2=13,06
    Conta değiştirme işçiliği:16.20
    Buji 4 aet: 9,65x4=38,60
    Buji değiştirme işçiliği:16,95
    KDV:13,74
    Toplam:90TL.

Buji işine girmeseydim 35 TL ye hallolacaktı bu iş...Ama bujilerin değişmeside iyi oldu baya eskimişti

• quote:

Orijinalden alıntı: br251

serdengeçti48 uyarın için sağol ama ben o yazıyı yazdığın sıralarda çoktan servisteydim görmeden gitmiş oldum yani....Ayrıca ilgilenen tüm arkadaşlarada teşekür ediyorum...

Sabah erkenden gittim servise hemen hallettiler sağolsunlar contaları değiştirdiler şuan bir sorun yok Allaha şükür...Gitmişken bujileride değiştirttim en son 2 yıl önce değişmişti geçen yaz yıllık bakımda değişime gerek yok denmişti ama özellikle son 1-2 aydır baya fazla yakıyordu...........

Buji işine girmeseydim 35 TL ye hallolacaktı bu iş...Ama bujilerin değişmeside iyi oldu baya eskimişti

Hayırlı oLsun Hocam.İnş daha fazla üzmez seni bu iş

• arkadaşlar forumu araştırdım yakıtımı opetten hep alırdım şuan shelden almaya başladım bakalım etkisi olacakmı:)
  • quote:

serdengeçti48 uyarın için sağol ama ben o yazıyı yazdığın sıralarda çoktan servisteydim görmeden gitmiş oldum yani....Ayrıca ilgilenen tüm arkadaşlarada teşekür ediyorum...

Hayırlı olsun bende geçen bujileri değiştirmiştim size maliyeti daha ucuza gelmiş:)

• arkadaşım bişey soracam bu conta işini nasıl deyiştiriyolar yani kaloriferi felan söküyolarmı yoksa basitçe mi deyişiyo
  • Arkadaşlar hepinize merhaba. Albeaların bagajı geniş , bundan etkin olarak yararlanmak için bagaj içinde bir kaç yere kanca monte ettirmeyi düşünüyorum.Acaba nasıl olur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kemal51
    arkadaşım bişey soracam bu conta işini nasıl deyiştiriyolar yani kaloriferi felan söküyolarmı yoksa basitçe mi deyişiyo

İşini iyi bilen bir usta için aslında çok basit.Gaz pedalının altına bir kap koyup muslukla boruları birbirinden ayırıyor ve yeni contaları takıp tekrar takıyor.15 dakikada tamam.
  • Merhaba arkadaşlar aşagıda linki olan laser marka alarm alan varmı ve nasıl montajı yapılır bilen varmı..! konu hakkında acil yardım...!

Laser Fiat Siena Albea Doblo Orjinal Alarm Kumandalı

http://www.hepsiburada.com/productDetails.aspx?Categoryid=26026&Productid=otso35103045301#tablnk

Fabrika çıkışında orjinal uzaktan kumandası olmayan Siena Doblo ve Albea 'lar için üretilmiştir.
    Birebir orjinal üründür.
    OEM üreticisi Pressan tarafından yüksek standartlarda Fiat için Türkiye'de üretilmiştir.
    24 Ay sanayi ve ticaret bakanlığından onaylı garanti belgesine haizdir.
    Montaj sırasında aracın orijinal soketlerine takılarak bağlanır. Böylece otomobilinizin orjinal tesisatına dokunulmaz.

Montajdan sonra, aracınızın orjinal merkezi kilitlerini yeni alarmınızın uzaktan kumanda aleti ile kontrol etme lüksüne kavuşacaksınız.
    Araca izinsiz giriş olduğunda , kontak anahtarı çevrildiğinde ve bir darbe geldiğinde siren ve sinyaller ile uyarı verecektir.
    Tüm alarmlardan farklı olarak bu sette darbe sensörünün haricinde araç içinde sonik tarama yapan ultrasonic gözler gönderilmektedir.
    Adet/Birim:1 takım

Laser
    Marka Menşei: Türk Malı

Fiyat 113,90 TL + KDV
    %10 102,51 TL + KDV
    KDV Dahil 120,96 TL
    Havale ile 116,12 TL

• quote:

hayırlı olsun kardeşim...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kemal51
    arkadaşım bişey soracam bu conta işini nasıl deyiştiriyolar yani kaloriferi felan söküyolarmı yoksa basitçe mi deyişiyo

İşini iyi bilen bir usta için aslında çok basit.Gaz pedalının altına bir kap koyup muslukla boruları birbirinden ayırıyor ve yeni contaları takıp tekrar takıyor.15 dakikada tamam.

Aslında kronik bir sorun için gerçekten kolay bir çözüm hiç delik tıkayıcı ile felan uğraşmaya gerek yok o zaman. Forumda bu sorunla alakalı yazıları okudukça benim başıma ne zaman gelecek diyordum :), gerçi bizim usta iyidir standartlara bağlı selenia'dan başka yağ kullanmaz inşallah radyotör içinde standartlara uyuyordur.

• arkadaşlar bu damlatma sorunu son günlerde sıkça dile getirilir oldu , haliyle herkes geriye dönüp 100 lerce sayfayı tarayamıyor .
    (okuma imkanı olsa resimli olarak ve fiyatıyla, yolu yordamıyla, nasıl çözüleceğini öğrenebilirdi)

bu kalorifer contası sıcaklık , zaman ve antifiriz aşındırmasına karşı bir noktada çaresiz kalıyor . benimki 5 sene dayanabildi .
    damlatma sorunuyla gelen arkadaşların tamamı sanırım conta kaynaklıydı , peteği delen olmadı henüz.

çözümü de oldukça basit ve ucuz. aracın far lambalarını bile defalarca değiştirdik . 6 şar liradan iki conta alınıp , pedalların üzerine kafa ve kollar sokulup ,ufak bir işçilikle değiştirilecek . bu problem için canınızı sıkmaya değmez , hatta 4-5 yaşına geldiyse aracınız , bence işçilik ücretini maliyetten düşmek için herhangi bir bakıma gittiğinizde daha damlatmadan bile değiştirtebilirsiniz.

• orhanpaşa

Sağol teşekkür ederim....

Aslında bu sorun eğer kalorifer peteği delik değilse okadarda büyük bir sorun değil çözümü kolay ama servise git gel işi gücü bırak...........vb. zor oluyor.Sanayideki ustaların çoğu pedalın oraya yatmak zor diye lafı ağzında geveliyor peteği değiştirelim .......vb. bahane üstüne bahane onun için servise gittim.Ben ağzımı açmadan adamlar iki contayı değiştirdiler hemde 15-20 dakikada...

Forumda bu sorunu herkes ilk defa yaşıyor(yaşayanlar içinde)Ben ise rekora koşuyorum bu 2. oldu.
    Birincisinde delik tıkayıcı kullandık....(2 yıl önce) ikincisi ise malumunuz..........

turbulanstr:
    O alarm 2 yıldır satılıyor hepsiburada ve benzeri sitelerde bence fiyatı pahalı vede kumandası iğrenç.Piyasadaki alarmlara yönel onlar daha güzel(Tabi bu benim fikrim....)

• oğuzhan hocam sizin önerdiğiniz mtec dipsiz ampulleri sipariş ettim hepsiburadadan bugünde havaleyi onayladım bakalım gelince kendim takacağım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Albea 1.3

oğuzhan hocam sizin önerdiğiniz mtec dipsiz ampulleri sipariş ettim hepsiburadadan bugünde havaleyi onayladım bakalım gelince kendim takacağım

Hayırlı olsun hocam benimkide böyle lacivert camlıydı inş. umduğunu bulursun...
  • quote:

Orijinalden alıntı: turbulanstr

Merhaba arkadaşlar aşagıda linki olan laser marka alarm alan varmı ve nasıl montajı yapılır bilen varmı..! konu hakkında acil yardım...!

Laser Fiat Siena Albea Doblo Orjinal Alarm Kumandalı

http://www.hepsiburada.com/productDetails.aspx?Categoryid=26026&Productid=otso35103045301#tablnk

Fabrika çıkışında orjinal uzaktan kumandası olmayan Siena Doblo ve Albea 'lar için üretilmiştir.
    Birebir orjinal üründür.
    OEM üreticisi Pressan tarafından yüksek standartlarda Fiat için Türkiye'de üretilmiştir.
    24 Ay sanayi ve ticaret bakanlığından onaylı garanti belgesine haizdir.
    Montaj sırasında aracın orijinal soketlerine takılarak bağlanır. Böylece otomobilinizin orjinal tesisatına dokunulmaz.

Montajdan sonra, aracınızın orjinal merkezi kilitlerini yeni alarmınızın uzaktan kumanda aleti ile kontrol etme lüksüne kavuşacaksınız.
    Araca izinsiz giriş olduğunda , kontak anahtarı çevrildiğinde ve bir darbe geldiğinde siren ve sinyaller ile uyarı verecektir.
    Tüm alarmlardan farklı olarak bu sette darbe sensörünün haricinde araç içinde sonik tarama yapan ultrasonic gözler gönderilmektedir.
    Adet/Birim:1 takım

Laser
    Marka Menşei: Türk Malı

Fiyat 113,90 TL + KDV
    %10 102,51 TL + KDV
    KDV Dahil 120,96 TL
    Havale ile 116,12 TL

bana kalırsa cenmax taktır servıs de bunu onerıyor bıraz pahalı gıbı ama gene de sen bılırsın

• dexter35 - br251

almaktan vaz geçtim..! Fikir fikirden üstündür görüş almak fikir edinmek faydalıdır eyvallah...!

orhanpaşa

Sağol teşekkür ederim....

Aslında bu sorun eğer kalorifer peteği delik değilse okadarda büyük bir sorun değil çözümü kolay ama servise git gel işi gücü bırak...........vb. zor oluyor.Sanayideki ustaların çoğu pedalın oraya yatmak zor diye lafı ağzında geveliyor peteği değiştirelim .......vb. bahane üstüne bahane onun için servise gittim.Ben ağzımı açmadan adamlar iki contayı değiştirdiler hemde 15-20 dakikada...

Forumda bu sorunu herkes ilk defa yaşıyor(yaşayanlar içinde)Ben ise rekora koşuyorum bu 2. oldu.
    Birincisinde delik tıkayıcı kullandık....(2 yıl önce) ikincisi ise malumunuz..........

turbulanstr:
    O alarm 2 yıldır satılıyor hepsiburada ve benzeri sitelerde bence fiyatı pahalı vede kumandası iğrenç.Piyasadaki alarmlara yönel onlar daha güzel(Tabi bu benim fikrim....)

• 
Sayfa: önceki 487488489490491
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.