Şimdi Ara

... D A C I A L O G A N Kulübü .... (645. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.944
Cevap
35
Favori
1.710.881
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 643644645646647
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: teeKin

2013-2014 logan mcv benzinli için neler söyleyebilirsiniz alternatif 2011 coralla düşünüyorum

1200 motor.çok zayıf.dizel al alırsan . bizde her ikiside var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ufuk-34JD58 kullanıcısına yanıt
    senede yaptıgım yol 5-6 bin arası dizel düşünmedım belkı yanlıs ama benzinli bakıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: teeKin

senede yaptıgım yol 5-6 bin arası dizel düşünmedım belkı yanlıs ama benzinli bakıyorum

bu arabanın benzinlisi çok zayıf. tek kişiyken bile zor yürüyor.yük felan taşınmaz.

teşekkür ederim
  • Beyler 2006 1.5dci var bende araba 188binde yağ değişimi geldi ne tavsiye edersiniz istanbulda yaşıyorum.

Şanzıman yağını değiştirmek için şanzımanı indirmek gerekiyormu?

• quote:

Orijinalden alıntı: aktapot

arkadaşlar bana bu boyutta amortisör lazım tabi kullanırsanız sizede öyle...

evt benim düşündüğüm ama gelişmiş bir tasarım olarak bulduğum bu işlemi sizinle paylaşmak istedim yerim ve zamanım olmadığı için araştırma sorma yapamıyorum zamanı ve vakti olan arkadaşlar sorarsa sevinirim fiyetını felan bide nerden temin ederiz....

en son halide bu

Selamün Aleyküm. 2005 model Dacia Logan aracım var. İlk sahibiyim. Aracımda imkanlarım nisbetinde ufak, tefek iyileştirmeler yaptım. Bu resimdeki amortisörlerden kullanan var mı? Nerede satılıyor? Maliyeti ne kadar? Bilgisi olan var ise paylaşımları için peşinen teşekkür ederim.

• maceratorr M kullanıcısına yanıt
    kardeşim sorunu çözdük şükür ilk başda ne olduğunu anlattım motor ısınsa bile 2 bin devirde kendi kendine hala gaz veriyor dedim sabah çok geç gaza geçiyor dedim 7 km yol gitsem de yine kendi kendine gaz veriyor dedim sonra gazcı filtreyi değiştirdi bi gaz ayarı yaptı gaza geçiş zamanını kısalttı sonra dediki eve gittiğinde akünün sağdaki kutup başını komple sök kenarı koy 1 saat bekle beyin kendine gelsin dedi yaptım dediğini ve bugün dün yapmadı keramet gaz ayarındaymış meğersem bu kadar basit bi olaymış ama anlayan usta nerde benim sistem atiker

• Turkuaz_TR kullanıcısına yanıt
    kardeşim elf yağ kullan bence ama şase numaranı ver onlar yağı söyler sana ben 1.4 lpli sanırım elf 10w40 kullandı

kardeşim elf yağ kullan bence ama şase numaranı ver onlar yağı söyler sana ben 1.4 lpgli sanırım elf 10w40 kullandı

• alucard35 A kullanıcısına yanıt
    Banada 10~40yarı sentetik txi koymamı söyledi servis.elf

• Ben yazın Antalya'da yaşıyorum. Çok sıcak oluyor.
    Kışında görev gereği Konya'da yaşıyorum. Bayağı soğuk oluyor.
    10 40 elf moligraf kullanıyordum. Ustam kışın 5 40 elf moligraf soğukta daha sağlıklı olur.Araba kışın daha iyi yağlama yapar dedi.

İnternette 10 40 ile 5 40 karşılaştırma videosu var. Dolaptan çıkan yağlar karşılaştırılıyor. Gerçekten 5 40 tam sentetik soğukta daha iyi gibi duruyor.
  • Benimde bir sorum olacak.
    Dacia logan kapılarında; iç kapıların en üst noktasında cam ile kapı iç plastiğinin birleştiği yerde 40-45 cm uzunluğunda bir plastik var. (Her kapıda var)
    Bu plastik tahminim tırnaklı. Cam filmi çekerlerken içeriden o uzun plastikleri söküp taktılar. Dikkat edemedim, o plastikler nasıl sökülüyor?
  • Dacia logan 2011 1.4 ambiance modeli

ışık yandığı anda 100 tl benzin atıldı 180 km sonra ışık tekrar yandı şehiriçi kullandım. (inanılmaz trafikli bir ortamda kullanmadım)

krş bazlı hesapladığında 55krş çıkıyor gözlerime inanamadım.

Depofullenmeden yapılmış bi ölçüm çok net sonuç vermez biliyorum ama ortalama bi sonuç veriyor 55krş bana çok fazla geldi.

diğer benzinli kullananların yakıt tüketimi ne kadar yada lpg taktırınca ne kadar düşüyor tüketim bana bi sıkıntı var gibi geldi 55krş yakmasını beklemiyordum
  • quote:

Orijinalden alıntı: thuglifeee

Dacia logan 2011 1.4 ambiance modeli

ışık yandığı anda 100 tl benzin atıldı 180 km sonra ışık tekrar yandı şehiriçi kullandım. (inanılmaz trafikli bir ortamda kullanmadım)

krş bazlı hesapladığında 55krş çıkıyor gözlerime inanamadım.

Depofullenmeden yapılmış bi ölçüm çok net sonuç vermez biliyorum ama ortalama bi sonuç veriyor 55krş bana çok fazla geldi.

diğer benzinli kullananların yakıt tüketimi ne kadar yada lpg taktırınca ne kadar düşüyor tüketim bana bi sıkıntı var gibi geldi 55krş yakmasını beklemiyordum

depoyu fulledim 250 km şehiriçi yaptım sadece 3 ışık söndü1.2 16 v

ışık yanınca 200 civarı alır.senin hesapta hata var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ufuk-34JD58 -- 20 Şubat 2018; 10:38:59 >

hesapta yanlış yok rakamlar ortada :)) sebebi ne olabilir onu soruyorum biryerde bi problem olduğu kesin. benzinli mi kullanıyorsunuz ? 3 ışık söndüden bir şey anlayamayız ki kaç krş yaktığını rakamlarla söylerseniz daha anlaşılır olucak :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: thuglifeee

hesapta yanlış yok rakamlar ortada :)) sebebi ne olabilir onu soruyorum biryerde bi problem olduğu kesin. benzinli mi kullanıyorsunuz ? 3 ışık söndüden bir şey anlayamayız ki kaç krş yaktığını rakamlarla söylerseniz daha anlaşılır olucak :)

10 lt yakmışsın normal.sebebi benzin pahalı

• arkadaşlar rolanti nasıl iyimi yoksa yüksek mi

yeşil bidon 10 40 kullanıldı

• Selamlar 2018 model aile için 1.5 Dizel 90beygir ambiance almak istiyorum kullanan arkadaşlar yorum yapabilirmi?

• quote:

Orijinalden alıntı: alucard35

arkadaşlar rolanti nasıl iyimi yoksa yüksek mi

Benim rölantide öyle görünüyor 2006loganda, bu arada yeşil demişsiniz sanırım rengini hatırlamıyorum. Ama 10–40mavi bidon elf yarı sentetik motor yağı koydurdum. Şanzıman yağını değiştirmelimiyim.? Birde moligraf(yeşil bidon benzinli motorlar için sanırım hocam,benim araba dizel)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Turkuaz_TR -- 4 Mart 2018; 13:54:38 >

• 
Sayfa: önceki 643644645646647
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.