Şimdi Ara

... D A C I A L O G A N Kulübü .... (644. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.945
Cevap
35
Favori
1.710.803
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 642643644645646
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ustat bence alınır 6 senedir kullanıyorum hem benzinlisi hemde dizeli var bizde kesinlikle dizeli al derim güç/tork meselesinden. Tek tavsiyem ruhsatta otomobil geçenini almanı tavsiye ederim. Eğer kamyonetse bu sene için 6ayda bir 323tl ödersin ve her sene muayene girmek bir süre sonra çok zahmetli ve masraflı geliyor.
  • emin936 E kullanıcısına yanıt
    Birader otomobil olanlara baktım ama fiat konusunda beni aşıyor benzinli olanı buldum ama dizelmi yoksa benzin LPG limi konusunda kararsızım aslında çokda bilgim olmadığı için fikir sorma ihtiyacı duydum aslında en çok istediğim LODGY çook istiyorum ama para konusunda sıkıntım var 35.000 TL den başlıyor 2.el
  • Bizde yeni kasa dizel mcv var.yük taşımaya müsait bi araç değil içide dar.eski kasa daha güzel bence.ama dizel çok ekonomik.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ulasilamayan kullanıcısına yanıt
    Geçen sene 23bin liraya 2011 modelini aldım

Sadece 1000liralık hasar kaydı vardı ve her yıl muayene oluyor. Daha yeni modellere bak derim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar herkese.

2011 logan mcv 'ime led geri vites lambası takmak istiyorum . Model olarak bir sürü şey var. Bilen varsa ebat veya kod numarası verebilir mi?

• 2011 logan 1.4 ambiance aracıma lpg taktırmayı düşünüyorum sizce hangi markanın hangi kitini taktirmaliyim daha önceden taktıran tecrübeli arkadaşlarımızdan önerilerini bekliyorum

• fasobasgan F kullanıcısına yanıt
    bende zavoli marka takılı sıkıntı yaşamadım şimdiye kadar , döviz kurundan dolayı fiyatlar yükselmiş tüm markalarda şuan fiyatı uygun atiker var onunda son çıkan modelleri gayet gayet başarılı diyorlar
  • Alarm kumandası ile tussuz kontak anahtarını birlestirebilecegim bir aparat,yedek anahtar var müdür sustalı tarzda?

2011 Dacia Logan MCV icin

• Ben kumandayı açıp içindeki çipin numarasını aldım. Hepsi aynımıdır bilmiyorum benimki PCF7946AT aliexpreste linkteki kumandayı getitip burda anahtarcıda programını yaptırmayı düşünüyorum. Aynı çipi kullanan sustalı boş anahtar varsa oda getirtilip programlanabilir.
    https://www.aliexpress.com/item/New-Uncut-Remote-Key-Fob-2-Button-433MHz-PCF7946-for-Renault-Kangoo-2003-2008/32690066134.html
  • Merhaba arkadaşlar,

Anladığım kadarıyla birçok Dacia ve Renault araçlarda 2 uyarıyı tek ikaz ışığında birleştirmişler. "ön ısıtma/ elektronik arıza ikaz ışığı" olarak adlandırılan bu ışık ilk araç çalıştırma esnasında kızdırma bujilerinin aktif olduğunu gösteriyor ve sonrasında hemen sönüyor. Ancak yanık kalırsa ya da sonradan yanarsa bu da bir "elektronik arıza"ya işaret ediyor: (İkazların birleştirilmesi yanlış anlaşılmalara da yol açıyor gördüğüm kadarıyla, zaten son yıllardaki modellerde bu 2 ikaz ışığını birbirinden ayırdıklarını farkettim.)

... D A C I A   L O G A N   Kulübü .... .  ... D A C I A   L O G A N   Kulübü ....

Babamın 2007 Dacia Logan 1.5 DCI araçta (sanırım ODO 65-70.000 KM civarlarında) bu ışığın yanmasına neden olan bir problem var. Son zamanlarda seyir halinde iken bazen bu "elektronik arıza ikaz ışığı" yanıp bir süre sonra kendi kendine sönüyormuş, o esnada hiç bir tuhaflık gözlemlememiş şimdiye dek. En son dün bu ışıkla beraber aracın gaz yemediğini ve vites küçültmek zorunda kaldığını da söyledi, sanırım rampa yukarı çıkıyormuş. Ama birbiriyle alakalı konular mı tam emin olamıyor, sonrasında yine sönmüş ışık zaten.

Haftasonu aracı ben de deneyeceğim ve OBD cihazı ile hata vermiş mi bakacağım.

Sizlerin görüşleri nedir, sebebi ve çözümüne dair tavsiye edebileceğiniz noktalar var mıdır?

Teşekkürler.

• arkadaşlar 2010 logan 1.4 ambiance için lastik değişimi yapmayı düşünüyoruz üzerinde 165 80 r14 85t lastik takılı.

yeni lastik araştırması yapıyorum ama bu boyutlarda lastik seçeneği yok denecek kadar az pek anlamayan biri olarak soruyorum bu tarz lastikler üretilmiyo mu yada ben aracın üzerine başka bi lastik takabilir miyim r15 yada r13 gibi buna uygun mudur ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: thuglifeee

arkadaşlar 2010 logan 1.4 ambiance için lastik değişimi yapmayı düşünüyoruz üzerinde 165 80 r14 85t lastik takılı.

yeni lastik araştırması yapıyorum ama bu boyutlarda lastik seçeneği yok denecek kadar az pek anlamayan biri olarak soruyorum bu tarz lastikler üretilmiyo mu yada ben aracın üzerine başka bi lastik takabilir miyim r15 yada r13 gibi buna uygun mudur ?

jantın r14 olduğundan r15 yada r13 lastik takamazsın.175 65 r14 veya 185 60 r14 takabilirsin.
  • Dacia aracında OBD2 ELM327 bluetooth/wifi tanı cihazlarını çalıştırabilen var mı?

https://www.aliexpress.com/wholesale?spm=2114.01010208.1.2.Mbi38w&SearchText=elm327+obd2&initiative_id=RS_20170612023257

... D A C I A   L O G A N   Kulübü ....

Kardeşimde ucuz olan mavi renkli ELM327 v2.1 cihaz var. Haftasonu bununla denedik babamın 2007 Logan 1.5 DCI aracında ama cihaz araçla bağlantı kuramadı, başka araçta çalıştığını biliyoruz.

O yüzden ben de v1.5 donanım versiyonlu olanını almayı düşünüyorum. Diğerinden daha fazla protokolü desteklediği için bağlantı kurabildiği araç sayısının daha çok olduğu söyleniyor. Gerçi bazı araçlarda sıkıntı olduğu, denenmesi gerektiği de belirtiliyor, garantisi yok:

http://www.aliexpress.com/w/wholesale-obd2-v1.5.html?spm=2114.01010208.0.51.VR7NZF&site=glo&SearchText=obd2+v1.5&g=y&SortType=total_tranpro_desc&groupsort=1&initiative_id=SB_20160608165215&shipCountry=tr

OBD hata kodunu görebilsek zaten ona göre araştırma konularını da daraltacağız. Işığın arada yanıp sönmesi zaten yeterince yanıltıcı.. Bu uyarıyı alıp birçok farklı donanımı kontrol eden, değiştiren, masraf yapan kullanıcılar olmuş, yine de çözüm bulamayanlar var.

Ben de servisin, ustaların deneme-yanılma ve olası masraf yaptırma metodlarına kalıp sürünmek istemiyorum, babam uğraşamaz zaten.

Kullanan olduysa hangi cihazı hangi model aracında çalıştırdığını belirtirse çok faydalı olacak.

• Arkadaşlar YARDIM.

2011 dacia logan 1.6 aracım var.
    Polen filtresini daha önce hep yağ değiştirirken ustalara değiştirtmiştim.
    Bu sefer internetten videolara bakıp polen filtresini ben değiştirdim.
    Sorum şu: Polen filtresinin yuvasının alt tarafındaki filtrenin oturduğu yerdeki tırnaklar daha önceden sanırsan filtreyi değiştiren ustanın bir tanesi kırmış, zaten eski polen filtresinin alt ucu biraz dışarıda duruyordu. Sökerken rahatlıkla çıktı. Yenisini yuvaya oturttum ama tırnak kırık olduğu için polen filtresinin alt kısmı bastırsamda yaklaşık 1 cm kadar dışarıda, onun dışında sıkıntı yok. Polen filtresinin alt kısmının açık kalmasının ısıtma veya soğutmaya etkisi var mı? Isıtma veya soğutmaya, veya araca zararı olur mu? Cevaplarınız için teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: simsar7

Arkadaşlar YARDIM.

2011 dacia logan 1.6 aracım var.
    Polen filtresini daha önce hep yağ değiştirirken ustalara değiştirtmiştim.
    Bu sefer internetten videolara bakıp polen filtresini ben değiştirdim.
    Sorum şu: Polen filtresinin yuvasının alt tarafındaki filtrenin oturduğu yerdeki tırnaklar daha önceden sanırsan filtreyi değiştiren ustanın bir tanesi kırmış, zaten eski polen filtresinin alt ucu biraz dışarıda duruyordu. Sökerken rahatlıkla çıktı. Yenisini yuvaya oturttum ama tırnak kırık olduğu için polen filtresinin alt kısmı bastırsamda yaklaşık 1 cm kadar dışarıda, onun dışında sıkıntı yok. Polen filtresinin alt kısmının açık kalmasının ısıtma veya soğutmaya etkisi var mı? Isıtma veya soğutmaya, veya araca zararı olur mu? Cevaplarınız için teşekkürler.

filtrenin üzerinde conta oluyor.eğer conta yoksa ara açık kalır.oradan ayağına doğru sürekli hava üfler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• arkadaşlar aracım 1.4 lpgli 2007 logan.rölantideyken dalgalanma oluyor.kendi kendine gaz veriyor.boğaz kelebeği temizlettim bi çacık düzelmedi.böyle bişey yaşayan var mı sorun ne olabilir?

• maceratorr M kullanıcısına yanıt
    valla kardeşim 2 senedir bu sorun bende de var aklına ne gelirse yaptırdım anlayacağın çaresi yok

• anshered kullanıcısına yanıt
    Artık 5₺ ve üstü oldu..

• Merhaba arkadaşlar logan 1.4 lpgli aracıma buji ve buji kablosu alicam tavsiyemiz varmı birde rolanti sansör

• 2013-2014 logan mcv benzinli için neler söyleyebilirsiniz alternatif 2011 coralla düşünüyorum
  • 
Sayfa: önceki 642643644645646
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.