Şimdi Ara

... D A C I A L O G A N Kulübü .... (643. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.945
Cevap
35
Favori
1.710.836
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 641642643644645
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dacia logan 1.4 ambiance 2006 benim arac kac valf olduğunu nasil anlarim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alucard35

dacia logan 1.4 ambiance 2006 benim arac kac valf olduğunu nasil anlarim

1.4 8 v bunların parçası ucuz.

• Vay be konunun ilk açıldığı zamanlarda araba 23 milyarmis. Şimdi millet zor alıyor.
  • Selamunaleyküm, arkadaşlar Allah izin verirse bir araç almayı düşünüyorum. İlk aracım olacak.Dacia olacak büyük ihtimalle. Dacia tercih etmemin sebebi de düşük yakıt tüketimi ve ucuz yedek parça. 15 max 20 bütçem var. Siz tavsiye eder misiniz? 15e 2006 2007 logan bulunabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi md3likan -- 17 Aralık 2016; 12:2:58 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 15 e bulabiliyorsan hic kacirma derim benim aracim 2006 ambiance lpgli abs var hava yastigi surucu ve klimasi imbolizeri var 128 binde 97 binde almistim 2014 de ve 2. sahibiydi eger dedigim gibi boyle olan logani 15 bine bulursan hic kacirma derim

• Arkadaşlar herkese merhaba, 2012 dacia logan 1.2 ambiance fabrika çıkışlı lpg'li 56000 km değişensiz 26500 TL ye alınırmı. Nasıldır daha önce kullanmadım. Bakım yedek parça sorun vs. Öneri tavsiye alabilir miyim
  • victory80 kullanıcısına yanıt
    bence alınır,renonun sembol clio araçlarında uzun yıllardır kullandığı motor.bakım fiyatları ucuz ,biraz yokuşlarda performansı düşük ama düz yolda fena değil.

• abi aynı sorun kendı kendıne gaz verme sorunu benım arabamda da var benım motorda 1.6 mpı lpg yok araçta 53 binde ben daha servise göstermedim ama bu sorun oksijen sensöründende olabılır dıye dusunuyorum bıde sabahları motor kendını ısıtmak için belli bi gaz verecektır çünkü araçlarımızda ecu var ve galıba bı usta sana karburatör demiş karburator bu araçlarda yok adı ustunde (MPI) Multi point injection dur. Türkçede Çok noktalı enjeksiyon anlamına gelmektedir.ateşlemeden olsa araç yuksek vıteslerde ıkende tekleme çekişten düşme sarsıntı yapma gıbı sorunları olur.dedıgım gıbı belkı oksıjen sensörüdür belkıde aracın boğazı pislenmiştir belkıde enjektörler pıslenmıştır her 20 bin km de bir enjektör temizleyıcı kullanın dıyorlar bız ama yapmıyoruz malasef
  • m.cemal57 M kullanıcısına yanıt
    benim arabada lpg yoktu üstelik yeni sayılırdı,1 yıl rölanti sorunlu kullandım.

boğaz kelebeği temizliği bilgisayarda adaptasyon felan fayda etmedi.bi uzun yol yaptım 20 saat kullandım düzeldi.yakıttanda olabilir belki tahminen enjektörde bi tıkanıklık vardı açıldı heralde.

vitesi boşa atınca devir hızlı düşüyordu 200 devire düşüp düzeliyordu,klima açıncada sapıtıyordu kendiliğinden aşırı devir yükseltiyordu.

• ufuk-34JD58 kullanıcısına yanıt
    abi valla sana yakın şeyler bendede oluyo geçen sabah hava soğukken kendı halıne bıraktım aracı hararet iki çizgi oluncaya kadar rölantide çalıştı sonra yola çıktım yıne aynı şeyı yaptı sendede araba kendı kendıne gaz verince pedalı kaldırınca yanı gaz verıyoken gaz pedalını kaldırınca gazı vermesı kesılıyo mu bende kesılıyo acaba hanı bildğim kadarıyla bızım araçlarda gaz pedalı telli tel falan donmasın ısınıncada yaglama yapar gıbı yaglanmış olur tüm yolları dusunmek lazım
  • m.cemal57 M kullanıcısına yanıt
    benim arabada gaz teli yokzaten yazında öyle sorunlar vardı.ama şuan saat gibi çalışıyor.sıkıntı kalmadı.

• Merhaba arkadaslar. Dacia logan mcv ambiance 1.5 dci 2012 aracim var. 80.000 bakima girecek

Nesil e sordum 1250 TL fiyat verdi. Arti fren balatalari degisecek. Fiyata dahil degil. Tanidigim bir usta hepsi icinde 1150 civarina geliyor. Parcalarin hepsini orjinal kullanicaz. 400 iscilige yaparim dedi. Bu bakimda triger v kayis mazot filt ve tum filtreler falan hepsi degisecek. Sizce ne yapmaliyim. Birde mobil esp formula 5w30 yag nasil olur. Dpf li araclar icin cok iyi diye okudum. Bnm elf yaga karsi antipatim var kullanmak istemiorum. Yorumlarinizi bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ua_faruk1987

Merhaba arkadaslar. Dacia logan mcv ambiance 1.5 dci 2012 aracim var. 80.000 bakima girecek

Nesil e sordum 1250 TL fiyat verdi. Arti fren balatalari degisecek. Fiyata dahil degil. Tanidigim bir usta hepsi icinde 1150 civarina geliyor. Parcalarin hepsini orjinal kullanicaz. 400 iscilige yaparim dedi. Bu bakimda triger v kayis mazot filt ve tum filtreler falan hepsi degisecek. Sizce ne yapmaliyim. Birde mobil esp formula 5w30 yag nasil olur. Dpf li araclar icin cok iyi diye okudum. Bnm elf yaga karsi antipatim var kullanmak istemiorum. Yorumlarinizi bekliyorum.

nesil yetkili servismi?
  • ufuk-34JD58 kullanıcısına yanıt
    Aynen yetkili servis
  • quote:

Aynen yetkili servis

öyleyse servise git.tanıdık dediğin usta acayip kazık fiyat vermiş.sanayide 600 felan anca tutar.

bence servise götür.fren balatası sanayide 30-40 lira onu sanayide değiştir
  • Peki 5w30 mobil yag konusuna ne diyorsun
  • Kazik vermis fikrine pek katilmiyorum. 3 degisik parcacican aldigim ortalama fiyatlar. Hepsi orjinal reno.Triger set 120 v kayis 40 v kayis rulman 35 devirdaim 120mazot filt 95 hava polen yag filt ort 90 balata on arka 130 civari antifiriz 30 motor yagi 95 toplam 750 civari parca +400 iscilik. Birde boyle degerlendirmeni rica ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ua_faruk1987 -- 5 Ocak 2017; 7:5:48 >
  • quote:

Kazik vermis fikrine pek katilmiyorum. 3 degisik parcacican aldigim ortalama fiyatlar. Hepsi orjinal reno.Triger set 120 v kayis 40 v kayis rulman 35 devirdaim 120mazot filt 95 hava polen yag filt ort 90 balata on arka 130 civari antifiriz 30 motor yagi 95 toplam 750 civari parca +400 iscilik. Birde boyle degerlendirmeni rica ediyorum.

ben işçilik 100 lira vermiştimzaten trigeri sökünce hepsi sökülmüş oluyor ayrı ayrı işçilik vermek gerekmiyo.

devirdaim 8 yılda bir değişiyor.yağ olarak elf 5/30 gayet yeterli.filtreler para tutmuyo zaten n11 den set olarak ucuza almıştım.fren balatalarıda zaten sanayide ucuz işçiliğide bişey değil.

saydığın işlemler zaten periyodik bakımda sökülen parçalar,en son periyodik bakıma 50 lira vermiştim.

yetkili serviste zaten işçilik 400 felan alır,en azından garantili olur.

• Bizim araclarin termostati kaclik acaba. Birde ne renk antifiriz kullanmak gerekiyor.
  • Arkadaşlar bende Dacia Logan 1.5 dCi MCV Ambiance almaya karar verdim ama yinede tereddütteyim 2008 138 binde hasar kaydı değişen yokmuş nasıl araç alınabilirmi başka çarem yok 25000 liralık bir aile arabası almam lazım
  • 
Sayfa: önceki 641642643644645
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.