Şimdi Ara

Cumhurbaşkanı açıkladı: Hafta sonu komple sokağa çıkma yasağı uygulanacak (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
216
Cevap
1
Favori
14.642
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
66 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

emin misiniz hocam? yapılan kısıtlamaların bilimsellikle alakası yok en son çıkan yasaklarda toplu taşıma teşviği var ama kendi aracınla kısıtlı seyahat ediyorsun nasıl mantık ama?

madem bitecek kapatalım 14 gün ben varım

ama yemin ederim kapatsalar dahi bitmeyeceğine erdoğanın sürekli dediği tek devlet muhabbeti öyle türkiye ile alakalı değil unutmayın

https://eksisozluk.com/pandemi--894249?a=search&author=zaharoff

buyrun şu arkadaşın yazısını okuyun tarihi daha pandemiden başlamadan bir yıl evvel

• Senkron2 kullanıcısına yanıt

öyle bir durumun olmadığını sen de çok iyi biliyorsun hocam kandırma kendini

kaç dede nine torunuyla artık ?

• balomer kullanıcısına yanıt

O kadar cok kisi var ki, anadolida yasayan bicok insan bu sekilde.

Yasaklar guzel lakin cok daha onceden beri boyle olmaliydi. Gec kalindi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi psycho1905 -- 1 Aralık 2020; 10:42:52 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • oturun evinizde TRT1 i açın 80 leri izleyin !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ProjectMan -- 1 Aralık 2020; 10:51:54 >
  • Senkron2 kullanıcısına yanıt

Çocuklar ben gördüğüm kadarıyla büyüklerden kat kat daha dikkatliydi okullarda...... Bu arada bir yandan çok yaşa padişahım bir yandan koyun gibi güt bizi........ Millet dikkatli olsa bunlara gerek kalmazdı belki de.......

• 2 günlük sokağa çıkma yasağının etkisi olsa da çok az olur.

Önceden planlanmış uzun süreli yasak lazım. Millete hazırlıkları yapın iki hafta sokağa çıkma yasağı yapılacak. Sonra maskeli bir şekilde normal hayata devam edilirdi.

Bu kışı nispeten rahat geçirmemizi sağlar. Salgının hızını keser diye düşünüyorum. Sonra yaz geliyor ve aşılar da uygulanmaya başlar zaten.

• psycho1905 kullanıcısına yanıt

hadi bakalım göreceğiz 10 güne

• Süreci gayet iyi yönetiyorlar.
    Virüs bizzat yönetseydi bu kadarını yapamazdı.

Teşekkürler akp

• Hala corona olduğuna mı inanıyorsunuz?

Normal bildiğin grip.

1 senede 10000 kişi ölmüş sözde (onlarında neden öldüğü şüpheli)

Yav senede 50000 kişi trafikte ölüyor,diğer hastalıklardan ölenler var

Bu mu pandemi ?Bu mu salgın?Uyanın artık.

• balomer kullanıcısına yanıt

O aralar domuz gribi, kuş gribi, deli dana, sars, mers gibi hastalıklar vardı piyasada. Belki onlar için yazılmış bir komplo teorisidir. Belki onlar tutmamıştır daha kuvvetli virüs üretmişlerdir. Her şey olabilir.

Dediğim gibi kısıtlamalar hastane yoğunluğunu azaltır. İnsanlar birbiri ile nekadar az temas ederse bulaşma ihtimali azalır. Malesef bunu yaparken insanların ekonomiside düşünülmek zorunda. O yüzden işe gidip gelebiliyoruz ama gezip eylenemiyoruz, sosyalleşip toplaşamıyoruz. Çünkü nefes alış verişle içindeki partiküller ile bulaşıyor.

Büyük ihtimal dile getirilmeden toplumsal bağışıklık yolunu seçtik. Hastaneler boşken herşey serbest. Yoğunluk başlayınca kısıtlamalar.

Komple kapatmakta çare değil. Elbet virüslü biri tekrar ülkeye giriş yapacak ve aynı şeyler yaşanacak.

https://tr.euronews.com/2020/09/18/yeni-zelanda-da-5-hafta-sonra-ilk-kez-s-f-r-vaka-covid-19

Yeni Zelanda iyi gidiyor. Bilinçli halk ve tedbirler ile başarı kazanılabiliyor.

• Cevap versene sürekli laf yetiştiriyordun. Dün dünyada 2. olduk. Ölüm sayıları doğru değil sen de çok iyi biliyorsun.

@gun

• arkadaşlar ben şimdi esnafım. cb ı sözlerinin arasında tedarik diyor. ben temizlik magzemesi ev ihtiyaçları ürünleri satıyorum. ben haftasonu acıkmı olucam kapalımı?

• MHEC kullanıcısına yanıt
    Evet devam ediyor.

• Millet e borc taktilar 3 bin 5 bin 10 bin tl bunlar ne ile ödeyecek bu gariban halki

• Belli ki ortada iki seçenek var. Ya Kanada Başbakanı gibi çıkıp halkım siz sağlığınızı düşünün maddi kısmı bize bırakın demek. Ya da ABD Başkanı Trump gibi saldım çayıra mevlam kayıra taktiğini uygulamak ve medya'da göz boyamak.

• quote:

Orijinalden alıntı: gun

Çin’de sadece bir bölgede olan hastalığı 4 ay karantina altına alıp sokağa çıkma yasağı koyunca kontrol altına aldılar bizim başladığında aynı anda Türkiye’nin 50 ilinde birden aynı ilde bir çok koldan birden yayılmaya başladı. Diğer batı ülkeleri gibi hiç şansımız olmadı.

Yanılıyorsunuz, 3 büyük şehir ve bir kaç kritik şehir hariç diğer şehirlerde sayılar kontroledilebiliyordu. Ne zaman normalleşme diye 3 büyük şehrin kapılarını açtılar, bayramda insanlar memleketine akın etti, işte orada ipin ucu kaçtı. Eğer o önlemler devam etseydi şuan böyle olmazdı.

• Trump medyada göz boyasaydı şu an tekrar başkandı zaten, medyanın yüzde 90 demokratlarda.

• Yassssak kardeşim yassssak
  • quote:

Orijinalden alıntı: Esnaf_TV

arkadaşlar ben şimdi esnafım. cb ı sözlerinin arasında tedarik diyor. ben temizlik magzemesi ev ihtiyaçları ürünleri satıyorum. ben haftasonu acıkmı olucam kapalımı?

Kapalı. Ruhsat işletmende market yazıyorsa açık olursun.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.