Şimdi Ara

CUBE U30GT ROM,UYGULAMA VE OYUNLAR TEKNİK DESTEK PAYLASIM (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.286
Cevap
19
Favori
76.561
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • HOCAM YOK YA 32 YE ROM KURARKEN BUNA BENDE BAKTIM İKİSNDE DE BELLİ BİR AÇIDAN SONRA BULANIKLIK ORTAYA ÇIKIYOR VİDEOLARA KANMAYIN. İKİ CİHAZ DA ÇOK GÜZEL. BEN ELİMDEKİ 16 + 16 GB SDİLE KULLANIYORUM AMA ZATEN TOPLAM KULLANDĞIM ALAN 5GB :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: drfettah

HOCAM YOK YA 32 YE ROM KURARKEN BUNA BENDE BAKTIM İKİSNDE DE BELLİ BİR AÇIDAN SONRA BULANIKLIK ORTAYA ÇIKIYOR VİDEOLARA KANMAYIN. İKİ CİHAZ DA ÇOK GÜZEL. BEN ELİMDEKİ 16 + 16 GB SDİLE KULLANIYORUM AMA ZATEN TOPLAM KULLANDĞIM ALAN 5GB :)

yeni sipariş geçilecekse de 32lik geçilmesi daha mantıklı olmaz mı ne dersiniz? arada yaklaşık 30-50 civarı bir rakam fark eder sanırım, kura göre...
  • hocam aralarinda yirmi dolar fark var fazla fark vermeyip data saklamayacaksaniz 16da uygun
  • Arkadaslar bu konuda tablete faydalı paylasımlar yapalım 3 adet konu var u30gt için
  • Arkadaslar bu tablette whatsapp messenger çalısmıyor cihazınızı tanımlayamadık diyor

buna çözüm bulamadık hala değil mi ?
  • hiç buyincoins'ten alan varmı logolu değilmi h versiyo sanırım nasıl sorun varmı tablet'de?
  • Merhaba arkadaşlar aşağıda build.prob dosyasının düzenlemesini göstereceğim bu sayede cihazımıza uyumsuz olan program ve oyunları kurabileceksiniz.

İşleme başlamadan önce cihazımınızn Root'lu olması gerektiğini belirteyim.

Evet başlayalım bu konuda ben kendi tabletime yaptığım GT-9100 yani Galaxy S2 örneğini yapacağım. Siz istediğiniz göre başka cihazları ekleyebilirsiniz

1- Google Play'den ES File Explorer uygulamasını indirip kurun ve açın.
    2- Ayarlara gidip "Root ayarları" kısmından Root Gezgini ve Sistem Dosyası Erişimi seçeneklerini işaretleyip gereken izinleri verin.
    3- Ayarlardaki "Klasör ayarları" kısmından Root'a Kadar seçeneğini aktifleştirin.
    4- Üst kısımdaki Yukarı ya bir kez basın karşınıza sistem dosyaları gelecektir, burada system klasörüne girip buil.prop dosyasını ES Not Düzenleyici ile açın.
    5- Açılan dosyada iki satırı bulup şu şekilde değiştirin ve kaydedin: ro.product.model=GT-I9100 ve ro.product.brand=samsung
    (Galaxy Note için GT-N7000 yazmanız yeterli.)
    6- Cihazımızı yeniden başlatalım, açıldıktan sonra Ayarlar Tablet hakkında kısmına gidelim az önce değiştirdiğimiz cihaz modelini göreceksiniz işlemimiz başarıyla tamamlanmıştır :)

Evet bu şekilde cihazımızın build.prob dosyasını değiştirdik, az önce yüklediğim Asphalt 6 oyunu cihazımla uyumsuzdu bu işlemleri yaptıktan sonra şimdi sorunsuzca çalıştırıp oynayabiliyorum, konuyu video izleyerek yapmak isteyenler içinde aşağıda anlatımı paylaşıyorum.

• bu H ve W versiyonlar arasında fark yok denmişti daha önce, ancak şikayetler var görünüyor?

yabancı forumları takip eden arkadaşlar varsa bu konuyu bir irdeleyebilirler mi acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Athelas_

Tableti aldim...sorunsuz denilen rootlu romu da kurdum...ama wi-fi de kopmalar yasiyorum...tablet sarjdayken sapitiyo...bu mesaji yazarken nova 3 indiriyorum sanki video editler gib kasiyo anlamadim...sd karttaki fotolari bazen goruyo bazen gormuyo... ben anlamadim gitti... ayrica bu h versiyon...

1.05 versiyonunu mu kurdunuz ? söyledikleriniz hiç birini şu ana kadar yaşamadım, yazılım atarken Upgrade ile mi attınız Restore ile mi? eğer Upgrade ile attıysanız birde Restore ile atmayı deneyin, çünkü Nand Flash formatlanmıyor Upgrade ile belki 4.0.4 den kalıntı bazı şeyler kalmış olabilir, daha temiz bir kurulum için Restore ile atmanızı öneriyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kocaballi

bu H ve W versiyonlar arasında fark yok denmişti daha önce, ancak şikayetler var görünüyor?

yabancı forumları takip eden arkadaşlar varsa bu konuyu bir irdeleyebilirler mi acaba?

Hocam şöyle ki ;

Ürün ilk çıktığında H ve W modeli olarak iki çeşidi varmış
    H modelinde donmalar kasılmalar wi-fi problemleri vs yaşanmış o dönemlerde bu sorunlar w de olmadığı için sorunsuz ürün olarak w modeli gösteriliyordu
    Forumlardan takip ettiğim üzere artık h modelindeki sorunlar hatalarda da iyileştirme yoluna gidilmiş ve bunlar ortadan kalkmış hocam.
    Şimdi H veya W ikisinde de problem kalmadığı söyleniyordu ama Erman hocamın yaşadıklarına bakılırsa ki bunun daha örneğini görebiliriz H versiyonunda yine problemler çıkmaya başladı.
    Gerçi bu ürünler eskiden sorun çıkınca rafa kaldırılıp şimdi yeniden ortaya çıkanlar da olabilir.
    Cube nin resmi sitesi ile ve bir çok tedarikçiyle iletişime geçtim cevap bekliyorum , tf de çizik attı bu arada onu da belirteyim
    Cevaplar gelinde burada paylaşıcam

İyi Forumlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayhanasici

Cevaplar gelinde burada paylaşıcam

İyi Forumlar

merakla bekliyoruz....
  • Resmi siteden gelen cevap artık h modelinde sorunların giderildiği yönünde
  • Forum ahali faydalı olsun diye yaşadığım sorunları buraya yazacağım ama önce şunu şiddetle dile getirmek istiyorum her mesajıma alıntı yapan insanlar yüzünden mesajlarım siliniyor ( yönetici sağolsun ) ben yazarım,doğru ya da yalnıştır her mesajımda benle polemiğe girmek zorunda değilsiniz siz Cube U30GT'nin ne olduğunu daha bilmezken ben burada insanlara yardımcı olmaya çalışıyordum, o yüzden bir şey söylüyorsam gerçeklik payı vardır...

Wi-fi kopmaları yaşanıyor,
    Bazen anlamsız kasmalar yaşıyor,
    İnternette video izlerken video acayip haller alıyo,yazılarla ve sayfayla falan birleşiyor
    Şarjdayken dokunmatik sapıtıyor
    SD kartı bir tanıyor bir tanımıyor
    Bazı oyunları açamayacağını söylüyor (Hatta bir oyunu hafızada yer olmadığı için açamayacağını söyledi,halbuki 1.5 gblik Nova 3'ü yükledi)
    Youtube'den videoları çok zor açıyor,alet nasıl 1.6 ghz anlamadım.

(Dokunmatik sapıtması şarj aletindendir diyeceklere cevabı veriyim,evet ondandır belki ama ben pazar çıkıp tüm şarj aletlerini mi deniycem hangisi dokunmatiği etkilemiyor diye.)

Yukarıdaki yazdıklarımı yaşarsanız ürünü geri verin bence,umarım yardımcı olmuştur....
  • buyincoins ten u30gt alan varmı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün 4.1 güncellemesini zor da olsa yaptım. Zorlanmamın sebebi şuydu; benim bilgisayara tabletin sürücüsünü yükleyemedim. Kardeşimin bilgisayarda 5 dakikada hallettik.

3G modem var elimde iki tane. Avea mf190 ve turkcell e176. Mf 190 olanı ilk başta taktım ağları tara dedikten sonra buldu ve nete bağlandım. Ama e176 da olmadı. Tekrar mf190ı taktım bu sefer o da olmadı. Bu modemleri kullanabilen var mı tablette? yardim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: evandro42

Bugün 4.1 güncellemesini zor da olsa yaptım. Zorlanmamın sebebi şuydu; benim bilgisayara tabletin sürücüsünü yükleyemedim. Kardeşimin bilgisayarda 5 dakikada hallettik.

3G modem var elimde iki tane. Avea mf190 ve turkcell e176. Mf 190 olanı ilk başta taktım ağları tara dedikten sonra buldu ve nete bağlandım. Ama e176 da olmadı. Tekrar mf190ı taktım bu sefer o da olmadı. Bu modemleri kullanabilen var mı tablette? yardim...

e176 için turkcell internet ayarlarında yapacaksınız. evde bvenim cihazda ayarlı eve gidip bakayım mng falan yazıyoruz internet adına. ama hepsini vermem lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: drfettah

quote:

Orijinalden alıntı: evandro42

Bugün 4.1 güncellemesini zor da olsa yaptım. Zorlanmamın sebebi şuydu; benim bilgisayara tabletin sürücüsünü yükleyemedim. Kardeşimin bilgisayarda 5 dakikada hallettik.

e176 için turkcell internet ayarlarında yapacaksınız. evde bvenim cihazda ayarlı eve gidip bakayım mng falan yazıyoruz internet adına. ama hepsini vermem lazım.

bende de e176g var,eğer bağlanabiliyorsanız, ayarları burada verirseniz ilerisi için çok makbule geçer...
  • Merhabalar,

Tablete 1.06 versiyon Rom yükledim, MF190(avea) modemimi taktığımda modemin önce kırmızı bir süre sonra da yeşil ışığı sürekli yanıyor.
    Sağ alt köşede simge geliyor ve hemen yok oluyor. Mobil ayarlara girip ağları ara dediğimde ağlar aranırken hata oluştu diyor. Internete giremedim yani.
    Ne yapmam gerekiyor acaba?

Teşekkürler...
  • Wi-Fi deneyipte kopmalar yaşayanlar var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: EYgt

Merhaba arkadaşlar aşağıda build.prob dosyasının düzenlemesini göstereceğim bu sayede cihazımıza uyumsuz olan program ve oyunları kurabileceksiniz.

İşleme başlamadan önce cihazımınızn Root'lu olması gerektiğini belirteyim.

Evet başlayalım bu konuda ben kendi tabletime yaptığım GT-9100 yani Galaxy S2 örneğini yapacağım. Siz istediğiniz göre başka cihazları ekleyebilirsiniz

1- Google Play'den ES File Explorer uygulamasını indirip kurun ve açın.
    2- Ayarlara gidip "Root ayarları" kısmından Root Gezgini ve Sistem Dosyası Erişimi seçeneklerini işaretleyip gereken izinleri verin.
    3- Ayarlardaki "Klasör ayarları" kısmından Root'a Kadar seçeneğini aktifleştirin.
    4- Üst kısımdaki Yukarı ya bir kez basın karşınıza sistem dosyaları gelecektir, burada system klasörüne girip buil.prop dosyasını ES Not Düzenleyici ile açın.
    5- Açılan dosyada iki satırı bulup şu şekilde değiştirin ve kaydedin: ro.product.model=GT-I9100 ve ro.product.brand=samsung
    (Galaxy Note için GT-N7000 yazmanız yeterli.)
    6- Cihazımızı yeniden başlatalım, açıldıktan sonra Ayarlar Tablet hakkında kısmına gidelim az önce değiştirdiğimiz cihaz modelini göreceksiniz işlemimiz başarıyla tamamlanmıştır :)

Evet bu şekilde cihazımızın build.prob dosyasını değiştirdik, az önce yüklediğim Asphalt 6 oyunu cihazımla uyumsuzdu bu işlemleri yaptıktan sonra şimdi sorunsuzca çalıştırıp oynayabiliyorum, konuyu video izleyerek yapmak isteyenler içinde aşağıda anlatımı paylaşıyorum.

Hocam bu güzel açıklama için çok teşekkür ederim..

Ben şuanda telefonumda android işletim sistemini kullanıyorum, haliyle birçok oyun ve proğramı apk olarak yüklüyorum/kuruyorum,..
    Bende bu konuda gözüme kestirdiğim bu tabletten alacağım (özellikle; bu tableti çizgiromanlarımı okumak için düşünüyorum)
    Asıl sormak istediğim, bu tablet normal apk uygulaması (ComicRack TR) ve diğer uygulama/proğram yüklersem açılırmı? Uyumsuzluk gösterirse bu proğramı VEYA sizin belirttiğiniz buil.prop ile düzenlersem apk'leri uyumlu hale gelirmi proğramlar??

Cvabınız için şimdiden teşekkür ederim..
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.