Şimdi Ara

CUB Motor Hakkında Görüşleriniz ???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
6.920
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba Arkadaşlar. Baharda Tam Otomatik Vites Cub motor Alacağım. Piyasaya baktığım zaman sadece Mondialde olduğunu gördüm. Başka markalardada Tam Otomatik Cub Motor VArmıdır ? Bi sorum daha olacak;

http://www.mondialmotor.com.tr/model/cub/100-mfm-521

http://www.mondialmotor.com.tr/model/cub/100-sfc-automatic-x-524

MFM modeli Disk fren ve Diğerine göre daha Torklu olmasına rağmen diğerine göre fiyatı daha ucuz bunun sebebini çözemedim acaba ne farkları varki disk fren olmadığı halde SFC daha pahalı ?

Şimdiden Teşekkürler ...

• bende otomatik cub alacaktım tamirci yokuşlarda falan boğuluyo alma dedi normal cub al dedi bence normal cub al

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-894D9AB01 -- 21 Şubat 2015; 15:02:13 >
  • Hocam yorumun için teşekkür ederim fakat vistesli motor kullanamıyorum daha önce TVS Apache vardı bi türlü alışamadım vitese 3-4 kez yatırınca vazgeçtim artık vitesliden Scooter almayı düşündüm onunda iyi markalı olan honda yamaha gibileri ateş payı 2-3 bin liralık Otomatik vitesli bi cub alacağım .
  • hocam normal vitesliden daha kolaydır vitesli cub motoru kullanmak fazla zorlanmazsınız stop etme derdi falan yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-894D9AB01 -- 21 Şubat 2015; 15:13:39 >
  • mondial ile hondanın cub ı arasında çok fark yok ben olsam honda alırdım senelerce kullanırsın .
  • Bende cup bakiyorum otomatik şanzımanları tavsiye edermisiniz?
    Vitesle uğraşmak istemiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Normal Yarı otomatikte kulandım uğraşmak istemiyorum veriyim gazı gitsin benim istediğim.

Hondanın iyi olduğunu bende biliyorum Fakat HEM otomatik cub modeli yok Hemde 1000 tlden fazla fark var arasında Ben Lise öğrencisiyim Mondial bile baya zorluyo bütçemi hondaya yetecek param yok
  • 2. El al. Dynıklıdır. Aynı paraya 2.el temiz cub alabilirsin. Sıfır mondil alacağına 2. El honda al 50000 km.Ayrıca
    Cub otomatik ise cub olmazki scooter olur o motor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi g3rilla -- 22 Şubat 2015; 5:44:52 >
  • Ayrıca otomatik viteste çinlilere bulaşmanı istemem. Yarı otomatik olmalı illa mondial alacaksan.Motor daha basit olduğundan daha az sorun çıkartır.

• teşekkürler de Vitesli İstemiyorum sadece gaz verince gidecek benim istediğim sağlamlığına şununa bununa bakmıyorum zaten bir çin malının ömrü neyki 3 4 yıl gitsin yeter
    otomatik cub Scoter olur diyorsunuz Olsun Zaten scoterin tekerleri küçük devirme olasılığı yüksek diye tercih etmiyorum . Konu nerelere geldi yav Sadece 2 tane model arasındaki farkı sormuştum oysa
  • quote:

Orijinalden alıntı: LoneWolf79

teşekkürler de Vitesli İstemiyorum sadece gaz verince gidecek benim istediğim sağlamlığına şununa bununa bakmıyorum zaten bir çin malının ömrü neyki 3 4 yıl gitsin yeter
    otomatik cub Scoter olur diyorsunuz Olsun Zaten scoterin tekerleri küçük devirme olasılığı yüksek diye tercih etmiyorum . Konu nerelere geldi yav Sadece 2 tane model arasındaki farkı sormuştum oysa

ben bunun viteslisini kullanıyorum memnunum ama otomatik sorun çıkartıyormuş diye okumuştum
  • quote:

Orijinalden alıntı: g3rilla

2. El al. Dynıklıdır. Aynı paraya 2.el temiz cub alabilirsin. Sıfır mondil alacağına 2. El honda al 50000 km.Ayrıca

Hocam mondial in tam otomatik cupları var
    100 SFC automatic mesela
    Bu motorları tavsiye edermisiniz
    Yakıt tüketimi nasıl?
    Bu motorları tavsiye etmezseniz ne alayım?
    Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: Respectformuslims

quote:

2. El al. Dynıklıdır. Aynı paraya 2.el temiz cub alabilirsin. Sıfır mondil alacağına 2. El honda al 50000 km.Ayrıca

Hocam mondial in tam otomatik cupları var
    100 SFC automatic mesela
    Bu motorları tavsiye edermisiniz
    Yakıt tüketimi nasıl?
    Bu motorları tavsiye etmezseniz ne alayım?
    Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

HAHHH Bak derdimi anlayan bi kardeşim çıkmış :D Da oda yardımcı olamamış :D Benim SOrduğumda SFC Automatikle MFM modelinin farkları nedir ? ikiside otomatik şanzıman olmasına rağmen fiyat farkı var

• 2. El 2000-3000 civarina kymco agility, super 8 gibi motorlar dururken mondiale para verilmez

• quote:

Orijinalden alıntı: weirdo

2. El 2000-3000 civarina kymco agility, super 8 gibi motorlar dururken mondiale para verilmez

yine konu saptı Hocam yaşadığım yerde KYMCO bir tane bile yok servis yok satıcı yok Tek istediğim şey Otomatik dandik bi çin malı motor uzun ömürlü olmasına gerek yok lise son sınıfdayım zaten bırakıp gidecem 1 yıl binsem yeter.
  • Abicim madem 1 sene binip bırakıp gideceksin. İstediğini al niye soruyorsun. Biz iyi niyetimizle sana yardımcı olamya çalışıyoruz.

İyi akşamlar.
  • quote:

Abicim madem 1 sene binip bırakıp gideceksin. İstediğini al niye soruyorsun. Biz iyi niyetimizle sana yardımcı olamya çalışıyoruz.

İyi akşamlar.

TEşekkür ederim tabiki yardımcı olmaya çalışıyorsunuz fakat 2 tane mode var aralarındada fiyat farkı var diğeri disk fren olmasına rağmen daha ucuz ben aralarındaki fark nedir diye merak ettiğimden dolayı sorayım dedim fakat siz farklı ürünler önerdiniz .
  • O zaman disk frenli olan daha iyi. Ön arka kampanalı honda cb125ace kullanmıştım. Motor durmuyordu.
  • Disk mi kampana mi diye ikileme dusulmez. Ne olursa olsun kesinlikle disk olani tercih et, frenler hayati onem taşıyor. Kampana pismanliktir, cabuk yipranir tepki suresi falan düşüktür, islaninca ses yapar iyi tutmaz.

• Hepsinin ustunde ayni motor var. Tek fark on fren, otomatik ile normalin son hizi aynıdır, hizlanma olarakda cok fark hissetmessin.
    Kesinlikle disk fren al.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.