Şimdi Ara

CS:GO OYNARKEN PC RES ATIYOR YARDIM !!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
699
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaslar yaklasık sorun 1-2 aydır var cs:go ya girdiğim zaman el başı veya tam giriş ekranındayken pc restart atması nedenini bi türlü çözemedim vatana götürdük anlayamadılar - format attım olmadı - ekran kartındandır dedim macun değiştirdim olmadı artık pc kırıcam lütfen yardımcı olun donanılsalmı bilmiyorum normal masa üstündeyken bi sorun yok oyuna girdiğimde bazen 10 dk bazen 1 saat arasında direk resetleniyor.

pc özellikleri

Core i7 4790K Soket 1150 4.0GHz 8MB Cache 22nm CPU
    Z97-HD3 Intel Z97 Soket 1150 DDR3 3100MHz(O.C) Motherboard
    16GB (2x8GB) HyperX Beast DDR3 2400MHz CL11 XMP Ram
    Corsair CARBIDE Series™ 400R Mid-Tower Case
    GTX580 DirectCU II GDDR5 1536MB 384Bit Nvidia DX11 GPU

• up sorun halen devam etmekte herseyi duzgun calısmakta ekran kartının veya islemcinin baska ekran kartı takınca atmıyor
  • Sorular:

1.) Güç Kaynağın ne kadarlık ?
    2.) İşlemci fanının tam oturduguna eminmisin ?
    3.) z97 kartlarda ufak led ekranda herhangibir kod yazıyormu yoksa işlemci sıcaklıgımı çıkıyor ?
    4.) işlemci sıcaklıgına oyun içinde bakabilirimisin ?
    5.) Bios güncel mi ?

Sorunun yazılımsal olmadıgı aşikar.Fakat reset atıyorsa veya bi anda pc kapanıyorsa SORUN %99 GÜÇ KAYNAĞI.
  • betara kullanıcısına yanıt
    Uzun sure aynı psu ile test ettin mi ? Bu bahsettiğin yetersiz güç kaynagı kaynaklı bir sorun. Topraksız priz kullandıysan bu anakart uzerinde atlama yapıp zarar vermiş olabilir ama cok dusuk bir ihtimal.
  • quote:

Orijinalden alıntı: betara

up sorun halen devam etmekte herseyi duzgun calısmakta ekran kartının veya islemcinin baska ekran kartı takınca atmıyor

Başka ekran kartı derken taktığın diğer kart nedir? 1) Ya güç kaynağı 2) ya da ekran kartı sorunu.

Diğer taktiğin ekran kartının TDP değeri yaklaşık olarak GTX580 ile aynı mı farklı mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pixel6

Sorular:

1.) Güç Kaynağın ne kadarlık ?
    2.) İşlemci fanının tam oturduguna eminmisin ?
    3.) z97 kartlarda ufak led ekranda herhangibir kod yazıyormu yoksa işlemci sıcaklıgımı çıkıyor ?
    4.) işlemci sıcaklıgına oyun içinde bakabilirimisin ?
    5.) Bios güncel mi ?

Sorunun yazılımsal olmadıgı aşikar.Fakat reset atıyorsa veya bi anda pc kapanıyorsa SORUN %99 GÜÇ KAYNAĞI.

1> THERMALTAKE SMARTPOWER 80PLUS BRONZE 750W
    2> eminim cunku vatandan topladım ondan sıkıntı olucagını sanmıyorum kendimde bir bakmıstım servise gidip geldi kasa varsa oyle birsey duzeltılmıstır dıye dusunuyorumkı benım gordugum kadarıylan yok sıcaklık ise 30-55 arası gıdıp gelıyor
    3> ufak led ekran derken anlamadım hocam
    4> baktım max 77 oluyor
    5> guncel her bakabılcegim guncellemedir ısı derecesıdır herseyıne kadar hepsının baktım zorladım hic bir sekilde ısıdan oldugunu sanmıyorum ekran kartının geldigi max zorlamama + arkaplanda 2 oyun acık olmasına ragmen 84 idi

bende guc kaynagından dusunuyorum cunku bu psu'nun 650 W olanını kullanıyordum degıstırdıkten 15gun veyahut 1 ay sonra bu atmalar basladı + bu psu'u degıstırdıkten 15 gun sonra ozel bir priz almıstım gerci suan kullanıyorum bir sıkıntı gozukmuyor ama bilemiyorum

suan kullandıgım ekran kartı Nvidia GTS 250 1GB

• quote:

Orijinalden alıntı: Spycho

quote:

up sorun halen devam etmekte herseyi duzgun calısmakta ekran kartının veya islemcinin baska ekran kartı takınca atmıyor

Başka ekran kartı derken taktığın diğer kart nedir? 1) Ya güç kaynağı 2) ya da ekran kartı sorunu.

Diğer taktiğin ekran kartının TDP değeri yaklaşık olarak GTX580 ile aynı mı farklı mı?

Nvidia GTS250 1GB kullanıyorum suan sanırsam farklıdır yani bu ona gore bi hayli dusuk kalıyor
  • Emin değilim ama acaba anakartın kondansatörlerinde bir şişme falan olabilir mi? Bende de buna benzer bir sorunlar oluyordu ilk başta 1 hafta boyunca ara sıra pc restart atıyordu sonra gittikçe arttı bu ve ondan sonra pc hiç açılmamaya başladı yani elektrik geliyor fanlar dönüyor ama görüntü yok, hdd ışığı yanmıyordu. Sonra kondansatörlerin şiştiğini anladım.
  • quote:

Emin değilim ama acaba anakartın kondansatörlerinde bir şişme falan olabilir mi? Bende de buna benzer bir sorunlar oluyordu ilk başta 1 hafta boyunca ara sıra pc restart atıyordu sonra gittikçe arttı bu ve ondan sonra pc hiç açılmamaya başladı yani elektrik geliyor fanlar dönüyor ama görüntü yok, hdd ışığı yanmıyordu. Sonra kondansatörlerin şiştiğini anladım.

vallahi hocam bilgisayar 6 ayını yeni dolduruyor bile diyebilirimki bu sorun ilk cıktıgı zaman 2 ay once idi yani daha bileşenler baya yeni + bundan 3 hafta once servise gidip geldi sizce psuda olabilirmi sorun yukarıda yazdım degıstırdikten sonra oldu bu sorun
  • quote:

quote:

Emin değilim ama acaba anakartın kondansatörlerinde bir şişme falan olabilir mi? Bende de buna benzer bir sorunlar oluyordu ilk başta 1 hafta boyunca ara sıra pc restart atıyordu sonra gittikçe arttı bu ve ondan sonra pc hiç açılmamaya başladı yani elektrik geliyor fanlar dönüyor ama görüntü yok, hdd ışığı yanmıyordu. Sonra kondansatörlerin şiştiğini anladım.

vallahi hocam bilgisayar 6 ayını yeni dolduruyor bile diyebilirimki bu sorun ilk cıktıgı zaman 2 ay once idi yani daha bileşenler baya yeni + bundan 3 hafta once servise gidip geldi sizce psuda olabilirmi sorun yukarıda yazdım degıstırdikten sonra oldu bu sorun

Açıkçası denemek lazım başka bir PSU ile, şahsen bu saatten sonra şu an için aklıma gelen bir şey yok.

• Isinma sorunu intep icin cs go da 77derece cok fazla islemci sogutucu almalisin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Stok fan kullanıyorsanız, işlemci çok ısınıyordur yüksek ihtimalle. İyi bir tane alın sorun düzelecektir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.