Şimdi Ara

CS GO gibi kötü bir oyun neden bu kadar popüler?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
1
Favori
2.876
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • -Oyunda silahların nişan alma olayı yok.

-Silahlarda isabet oranı yok.

-Mermiler göstergenin bile dışına taşıyor.

-Silahların görünümü çok küçük ve komikçe, gerçekçekçi bir boyuta sahip değil.

-Koşma gibi özellikler yok. Vs..

Şimdi Battlefield, COD ve daha bir çok oyun varken neden bu saçma oyunu oynuyorlar anlamış değilim..

Oyunda silahtan çıkan merminin ve oynanışın gerçek fizik kurallarını bu kadar çiğnemesi şaşılacak bir şey..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xStyks -- 1 Mart 2018; 0:18:41 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Eğer cs'ci arkadaşlar tarafından linç yemeyeceksem nedenini açıklayayım. "Çünkü oynanış bakımından oldukça basit bir oyun". Silahın belli, koşacağın yer belli, yapacağın iş belli. Çeşitlilik minimumda. Oyunda bir grup var, adam yıllardır dust 2 oynuyor. Yıllardır aynı delikten flash atıp aynı koridora prefire atıyor ve gram sıkılmıyor. 1-1.5 yıl öncesine kadar bende saatlerimi harcardım. Oyunun oldukça güzel olduğunu düşünürdüm. Taa ki Rainbow Six Siege ile tanışana kadar. İkisi de FPS ama birinde oyun içi çeşitlilik ve zeka kullanımı daha fazlayken diğeri daha basit kalıyor. Tabi bu benim fikrim.
    İşte belirttiğim gibi bu bilinçli olarak yapılan bir şey çünkü büyük bir kitle var bunu isteyen, istatistikler de ortada. Malum kitle daha iyi oyunlar olsa da bundan aldığı keyfi alamıyor, bolca alternatifleri varken bunun da değişmesini istemiyorlar haliyle. Yoksa koskoca Valve bilmiyor mu yeni nesil bir oyun yapmayı?
  • Eğer cs'ci arkadaşlar tarafından linç yemeyeceksem nedenini açıklayayım. "Çünkü oynanış bakımından oldukça basit bir oyun". Silahın belli, koşacağın yer belli, yapacağın iş belli. Çeşitlilik minimumda. Oyunda bir grup var, adam yıllardır dust 2 oynuyor. Yıllardır aynı delikten flash atıp aynı koridora prefire atıyor ve gram sıkılmıyor. 1-1.5 yıl öncesine kadar bende saatlerimi harcardım. Oyunun oldukça güzel olduğunu düşünürdüm. Taa ki Rainbow Six Siege ile tanışana kadar. İkisi de FPS ama birinde oyun içi çeşitlilik ve zeka kullanımı daha fazlayken diğeri daha basit kalıyor. Tabi bu benim fikrim.
  • jacquer kullanıcısına yanıt
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mihrali Bey -- 12 Şubat 2020; 17:59:20 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Marka sayesinde, bir de pazarı felan var.

kaliteli, çok çeşitli, özgün bir oyun arıyorsanız blacklight retribution oynayın.
  • Counter bugünkü FPS oyunlarının temelini atmış onlara yön vermiş bir oyundur, keza Unreal Tournament de yanına eklenebilir. Bunlardan önce gelen oyunlar başka oyunlardı. Bir nesil Counter ile birlikte büyümüştür, bu dinamiklerle sevildiği için aradan birkaç jenerasyon geçmiş olsa da aslına sadık kalmıştır. Günümüz oyunları gibi yapılırsa Counter efsanesi diye bir şey kalmaz. Bu yüzden başka oyunlarla kıyaslamayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KarapathiaN -- 1 Mart 2018; 17:8:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HIGHER

Marka sayesinde, bir de pazarı felan var.

kaliteli, çok çeşitli, özgün bir oyun arıyorsanız blacklight retribution oynayın.

O oyuna baktım güzele benziyor da yeri gösteren gözlük olayı saçma olmuş ondan dolayı biraz eksik bir oyun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xStyks -- 2 Mart 2018; 0:14:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KarapathiaN

Counter bugünkü FPS oyunlarının temelini atmış onlara yön vermiş bir oyundur, keza Unreal Tournament de yanına eklenebilir. Bunlardan önce gelen oyunlar başka oyunlardı. Bir nesil Counter ile birlikte büyümüştür, bu dinamiklerle sevildiği için aradan birkaç jenerasyon geçmiş olsa da aslına sadık kalmıştır. Günümüz oyunları gibi yapılırsa Counter efsanesi diye bir şey kalmaz. Bu yüzden başka oyunlarla kıyaslamayın.

Hocam bizde oynuyorduk önceden fakat gidipte 15 sene öncesinin mantığıyla oyun yapılıyor. Devir değişti artık.

Önceden güzeldi ona diyecek yok.

Fakat yeni oyunlar çıkınca ne kadar basit bir oyun olduğu da anlaşıldı zamanla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xStyks -- 2 Mart 2018; 0:13:17 >
  • xStyks kullanıcısına yanıt
    İşte belirttiğim gibi bu bilinçli olarak yapılan bir şey çünkü büyük bir kitle var bunu isteyen, istatistikler de ortada. Malum kitle daha iyi oyunlar olsa da bundan aldığı keyfi alamıyor, bolca alternatifleri varken bunun da değişmesini istemiyorlar haliyle. Yoksa koskoca Valve bilmiyor mu yeni nesil bir oyun yapmayı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KarapathiaN -- 2 Mart 2018; 0:28:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xStyks

quote:

O oyuna baktım güzele benziyor da yeri gösteren gözlük olayı saçma olmuş ondan dolayı biraz eksik bir oyun.

Neden saçma olmuş?
  • quote:

quote:

quote:

Neden saçma olmuş?

Aksiyon ve heyecanı azaltıyor biraz hocam. Adamın yeri belli git vur tarzına benzer bir şey olmuş.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Neden saçma olmuş?

Aksiyon ve heyecanı azaltıyor biraz hocam. Adamın yeri belli git vur tarzına benzer bir şey olmuş.

Hiç öyle sandığın gibi değil, oynaman gerek, zaten steamde ücretsiz. Ben 4 seneden beri oynuyorum tek kuruş para yatırmadım hemde.

• her silahın isabeti, göstergenin neresine mermi göndereceği bellidir. oynamayı bilmediğin için mi kötü diyorsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Görkem !

her silahın isabeti, göstergenin neresine mermi göndereceği bellidir. oynamayı bilmediğin için mi kötü diyorsun

Mermiler göstergenin dışına taşıyor yahu. 1.1 üzeri kd Gold Nova rütbe var.

• CS oynanış yönünden kısır olsa da taktik, strateji, takım oyunu yönünden başarılı bir oyun. BF ye CoD a benzeme gibi bir derdi yok. Farklı şeyler yapmaya çalışıyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: GATIRCAN

CS oynanış yönünden kısır olsa da taktik, strateji, takım oyunu yönünden başarılı bir oyun. BF ye CoD a benzeme gibi bir derdi yok. Farklı şeyler yapmaya çalışıyorlar

Hocam dediğin strateji olayı sabotaj modu olan her oyunda var.

Ben warface oynuyordum 1000 saate yakın oyun sürem vardı, ondaki taktikler daha iyi ve cs go'ya göre çok daha gelişmiş bir oyun. Savaş başlığı modu falan da var.

• Tamamen rekabetçi sisteminden kaynaklanıyor. Taktik strateji oyunudur cs go boş adam vurma oyunu değildir. Smoke flash bilmiyorsanız sadece dust2 oynuyorsanız elbet sevemesssiniz bu oyunu. Her silahın kendine özgü kullanım şekli var siz ateş ederken mouse'u kontrol edemesseniz croshair dağlarada taşlarada çıkar. Bununda antremanını yapmadan öğrenemessiniz.

Piyasadaki AAA diyebileceğimiz fps oyunlarının neredeyse hepsine sahibim ama gelin görünki csgo dan aldığım keyfi hiçbirinden alamıyorum.

Bu forumda zula oynayanda var wolfteam oynayanda. Beğeniliyor oynanıyor demekki. Kısacası zevk meselesi.
  • bende lince geldim. hala ordamısın
  • 37 yaşındayım ve aslına sadık kalan ender oyunlardandir ve bu sebeple oyunun kötü olduğu anlamına gelmiyor fareye hakim olmak çok önemli, bizim donemimizde popüler olmasinin nedeni ergen arkadaşlarla hoş vakit gecirmemizi sağlıyordu toplanıp bu oyunu zevkle oynuyorduk. Ve kantir atmak diye bir deyim olusmustu. Benzeri tüm oyunları oynadım hiç biri CS gibi gelmiyor ama warface ve Black suquad son derece keyifliydi yıllar sonra Steam üzerinden CS go edindim 5 yaşındaki oğlum bile baba sen oyna ben seni izleyeyim diyor ve keyifle izliyor sanırım bu oyun nesilden nesile son bulmadan geçecek bir oyun. yeni nesil olsam sizin gibi düşünürdüm. Bazı konularda haklısınız vuruş hissiyatı az, koşma yok hızlı gitmek için bıçak varken ilerlemelisiniz, silahlar küçük duruyor, yakınlaştırma yok. Yani biz CS ciler için çok da önemli değil.

• Sistemleri yormayan ağır grafik içermeyen basit ve rekabetçi bir oyun olduğu için.tabiki eskiden gelen büyük bir kitlesi de var

• Ne battlefield ne cod serisi nede diğerleri cs nin verdiği hazzı vermiyor.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.