Şimdi Ara

Crysis Remastered (2020) [PC ANA KONU] (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
236
Cevap
4
Favori
13.669
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Crysis Remastered'a 5 GB boyutunda yeni bir güncelleme geldi.Bu güncelleme DLSS 2.0 sonrası oyunda oluşan motion blur ile ilgili sorunu çözüyor.DLSS 2.0 aktifken motion blur kapalı olsa bile oyundan kaynaklı bir sorun nedeniyle çalışmaya devam ediyor ve uzaktaki nesnelerin bulanık olmasına yol açıyordu.Ayrıca bazı ekran kartlarında DLSS aktif olsa bile çalışmıyordu ve performans katkısı yoktu.Güncelleme ile artık DLSS olması gerektiği gibi çalışıyor.DLSS in oyuna katkısını örnek vermem gerekirse oyundaki minumum fps in 60 olduğu yerde DLSS 2.0 Balanced ile bu değerler 100 FPS civarlarına ulaşıyor.Gerçekten önemli bir artış ve Crysis Remastered gibi optimize sorunlu oyunlarda olsun diğer oyunlarda olsun DLSS çok yararlı bir teknoloji,umarım en çok kullanılan oyun motorlarından birisi olan Unreal Engine 4 e entegre edilmesi sonrası daha fazla oyunda bu teknolojiyi görebiliriz.Crysis Remastered (2020) [PC ANA KONU] 

• Alıntı

metni:
    Crysis Remastered'in Steam sayfası açılmış.Remastered sürümü orjinal Crysis sahiplerine %30 indirimli olacak ve ilk haftasındada ek %20 indirimle toplamda %50 indirim oranı ile birlikte Steam'de satışa sunulacakmış.

@Terminator T-800

store.steampowered.com
    Crysis Remastered on Steam
    https://store.steampowered.com/app/1715130/Crysis_

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi R-10 -- 24 Ağustos 2021; 22:38:10 >
  • R-10 kullanıcısına yanıt

Bilgilendirme için teşekkürler.Crysis Remastered (2020) [PC ANA KONU] 

Oyunu Epic mağazasında oynamıştım ve geçenlerde güncelleme geldiğini okuyunca kaldığım yerden devam edeyim dedim fakat Cloud Save olmadığından en baştan başlamak durumunda kaldım.Crysis Remastered (2020) [PC ANA KONU] Bundan dolayıda en iyisi Steam'i beklemek deyip devam etmemiştim bu haber iyi oldu.Alıştık Steam'den bulut kayıta haliyle kayıt dosyası vs saklama eskide kaldı ama Epic sağolsun hatırlattı yine.Steam'deki İndirimli fiyatı Epicle aynı olur muhtemelen ve orda şu an 67 TL ayrıca oyun Türkçe dil desteği,seslendirme ve altyazı ile geliyor ve en önemlisi orjinal Crysis 64 -Bit sistemlerde sağlıklı çalışmıyordu.Remastered sürümde böyle bir sorun yok ve güncellemelerle epey toparladı.Sadece ilk oyunu Steam'e getirdiklerine göre diğerleri yine mağazaya süreli özel mi olacak bir bakalım.Crysis Remastered (2020) [PC ANA KONU] 

• Crysis Remastered - Official Steam Launch Trailer

Crysis Remastered (2020) [PC ANA KONU]Crysisyoutube
    Crysis Remastered is coming soon to Steam! Now is the time to experience the first part of the Crysis Trilogy, on Steam. Wishlist now - https://store.steampowered.com/app/1715130/Crysis_Remastered/ Owners of the original Crysis game will receive a 30% discount on their purchase. Crysis Remastered will also be 20% off for the first week of launch so if you own Crysis, and buy Crysis Remastered in the first week of launch, you'll receive a 50% discount on your purchase. We'll also have a Crysis Remastered & Hunt: Showdown Bundle and Hunt owners will receive additional discounts as well. Follow us on social media - https://twitter.com/crysis https://www.facebook.com/crysis https://www.instagram.com/crysis
    https://www.youtube.com/watch?v=vApnF3ztt60&feature=youtu.be
  • Steamde 67 olursa şayet fiyatı alınır ilk oyunu uzaylıları görünce bırakmıştım ama 2.oyunu severek bitirmiştim
  • Crysis Remastered bugün itibariyle Steam'de yayınlanıyor.Epic Mağazasına özel bir yıl süreyi tamamladıktan sonra Steam'de akşam saatlerinde çıkmış olacak.Oyunda Türkçe dil desteği,Türkçe seslendirme ve altyazı desteği var.Elbette Steam sürümünde başarımlarda olacak.2007 de çıkan oyundada Türkçe desteği vardı ama Steam sürümünde Türkçe yer almıyordu kendimiz ekliyorduk.Orjinal oyun sahiplerine ek % 30 ve ilk haftasına özel %20 indirimle toplamda % 50 indirim oranıyla çıkacak.Optimizasyonu çok iyi değil fakat 2007 sürümü şu an sağlıklı bir şekilde modlanmadan çalışmadığı için nostaljik bir deneyim adına tercih edilebilir nede olsa ilk Crysis'in bir çok kişide mazisi vardır. 

• Oyun Steam'de yayınlandı.24 Eylül'e kadar % 20 indirim oranıyla 40 TL den çıkış yaptı.Fiyat gayet uygun olunca her ne kadar daha önce oynasamda Türkçe dublajlı oyun oynamayalı epey olmuştu hemen aldım.Crysis Remastered (2020) [PC ANA KONU] 

• Terminator T-800 kullanıcısına yanıt
    Bilgi için tşkler satın aldım zamanında korsan oynardık vay be alacaklar için belirtmekte fayda var oyun şuan 40 tl orj crysise sahip olmasanız bile 40tl çok iyi fiyat daha da ucuza kapatmaya gerek yok yapıştırın böyle oyunlara destek şart
  • Gelen Remastered ile üçlemeyi tekrar baştan alma fikri. Crysis Remastered (2020) [PC ANA KONU] 

Crysis Remastered (2020) [PC ANA KONU]
  • Oyunun Steam sürümündede buluta kaydetme(Cloud Save) yok bu nedenle oyun kaydınızı yedekleyin sonra sıfırdan başlamak durumunda kalabilirsiniz.Steam'de eklenmesi yönünde başlık açılmış muhtelemen bir ufak güncellemeyle eklerler.Crysis Remastered (2020) [PC ANA KONU] 

• Optimizasyon sorunu aynen devam Crysis Remastered (2020) [PC ANA KONU] 

• orjinal ilk oyun varsa fiyatı 25 tl'ye geliyor crysis pc oyuncuları için efsanedir özellikle ilk oyunu epic'den almasam mutlak alırdım ama epic kütüphanemde var o yüzden almayacağım.

• Gördüğüm gibi aldım. Bu oyunun ve serinin yeri bende yeri ayrıdır. Sırf oyunu oynayabilmek için Bahçelievler'den Beylikdüzü'ne giderdim.(Metrobüs yok daha) İkinci ve üçüncü oyunlar ise Xbox kasan cinstendi. Üçüncü oyunun Become the Hunter tshirtü hala durur. İlk oyunun Dublaj kalitesi çok iyidir, hatta abartarak LoTR kalitesinde bile diyebilirim. Keşke Cevat Yerli seriyi devam ettirebilseydi. Yazık oldu. Neyse biraz PC ağlatayım.Crysis Remastered (2020) [PC ANA KONU] 

• Oyunun Steam sürümünü Epic'te oynadığıma göre daha iyi performansta ve kararlılıkta buldum.Steam sürümüne en son güncellemeli hali geldiği için ondan kaynaklanıyor olabilir fakat Epic'te oynarken ara sıra çöküyordu.Steam'de ise tek bir çökme olmadı.Optimizasyon olarak iyi değil fakat DLSS bu oyunda Game Changer görevinde yani oyunun performansını baştan sona yükseltiyor.Oyuna yeni başlayanlar için daha iyi performansta çalışması için bazı önerilerde bulunayım.

-İlk olarak RTX kart sahipleri oyunun RT çekirdeklerini kullanabilmesi için oyunun yükleme klasörüne "autoexec.cfg" isimli bir belge oluşturup içerisine aşağıdaki komutları yazarlarsa donanımsal RT çekirdeklerini kullanabilirler.

con_restricted=0

ti_UseApiBackedRaytracing=1

-Oyun DLSS in 2.1 sürümünü kullanıyor ve DLSS in 2.2.18 en güncel sürümünü indirip mevcut oyun DLSS dosyasıyla değiştirirseniz daha keskin ve ghosting olmayan bir görsellik elde ediyorsunuz.

-Son olarak oyunda 3 ayar ekran kartı kullanmanızı sınırlıyor.Orjinal oyunda olduğu gibi sadece tek çekirdek kullanması nedeniyle günümüz işlemcilerini tam olarak kullanamıyor.Bunu düzeltmek içinde ayarlardan nesne,gölge ve bitki örtüsünü yüksek olarak ayarlarsanız düşük fps ve düşük ekran kartı kullanımı sorununu gidermiş olursunuz.

Bunlar dışında Remastered sürümde hızlı kayıt seçeneği yok bu nedenle hızlı kayıt alabilmek adına BlackFire's Mod isimli bir mod kullanıyorum.Bu mod hem hızlı kayıt almanızı sağlıyor hemde oyunun ışıklandırmasını geliştirerek daha iyi görüntü almanıza olanak tanıyor.Bu mod dışında zaten başka bir şey kullanmaya gerek yok çünkü oyunun doku kalitesi üst düzey ve gerçek 4K texturelar kullanıyor.

• Giysi hep güç modunda kalıyor. klasik nanogiysi ayarlarına dönünce güç modunda kalmıyor. şikayetçiyimCrysis Remastered (2020) [PC ANA KONU] 

• Rica etsem birisi bana Trilog oyunun icinde warhead ? oyununu neden güncellemediklerini söyleyebilirlermi ? bilgisi olan varmi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Absnthe -- 27 Ekim 2021; 22:17:5 >
  • Absnthe kullanıcısına yanıt

bunu bende merak ediyorum crysis 3'ü bile remastered versiyonunu yayınlayan şirket nasıl olurda warhead'ı remastered çıkarmaz halbuki mis gibi oyundu hikayeyi sycho'nun gözünden görüyorduk tek açıklaması var unuttular bence yada böyle bir oyun olduğunun farkında değiller.  

• Aerosol 34 kullanıcısına yanıt

Yada ayriyeten cikarip ek para kasmak icin yedekte tutuyor olabilirler.. Acayip sinirlendim bak şimdi : )

• Absnthe kullanıcısına yanıt

Remasteredlar pc değil xbox 360 sürümüne göre hazırlanmış. Orada warhead olmadığı için remasteredlarda yokmuş.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.