Şimdi Ara

Crysis Remastered (2020) [PC ANA KONU] (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
236
Cevap
4
Favori
13.680
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Videoyu izlerken içim daraldı hele o final boss daki save olayı sinir harbi olurdu oynasaydım.
    Birde utanmadan denuvo koymuş reziller.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 27 Eylül 2020; 21:13:59 >
  • Oyunu Epic Games üzerinden kupon kullanarak alıp bir süre oynadım.Orjinal oyunu farklı modlar ile oynadığımdan dolayı Remastered sürümünün özellikle görsel ve optimizasyonunu merak ettiğimden dolayı oynamak istedim fakat bana göre fazla bir görsel geliştirme yapılmadığı gibi yine benzer sorunları gidermeden Remastered adı altında oyunu çıkarmışlar.Sadece Nanosuit kontrollerini 2 ve 3.oyundaki gibi tuşlara atamışlar yani Q ile zırh E ilede görünmezlik aktif oluyor.Bunun dışında ise klasik nanosuit kontrollerini kullanmak isteyenler içinde seçenek bırakmışlar.Görsel yönden yaptıkları geliştirmeler orjinal oyuna yapılan ufak birkaç modla bile oyuna eklenebiliyorken 13 yıl öncesindeki gibi halen işlemciyi kullanamaması nasıl yorumlanır bilemiyorum.Remastered sürümünün bu kadar kötü çalışmasının nedeni orjinal oyunda olduğu gibi işlemciyi verimli bir şekilde kullanmaması,günümüz işlemcilerinden iyi yararlanamadığı için ekran kartı kullanımınıda özellikle açık alanlarda düşük kalıyor.Remastered sürümde Performans olarak doku kalitesi en üst seviyede diğer ayarlarda çok yüksekte iken 1440p de 60 fps civarlarında değerler elde etsemde gpu kullanımı ara ara % 70 lere düşünce haliyle fps değerleride buna göre değişiklik gösterdi.Orjinal oyundada bu sorun olduğundan ileriki bölümlerdede aynısı olacağından dolayı iade ettim.Türkçe seslendirme ve arayüz desteği güzel olsada hiç uğraşılmadan remastered adı altında çıkarılmış bir oyun olmuş.Biraz optimize etselerdi oynanabilirdi ama bu haliyle kesinlikle oynanacak durumda değil,bu nedenle elinde orjinal oyun olanlar hiç remasteredi oynamasına gerek yok çünkü modlar ile remastered sürümden daha iyi görsellerde orjinal oyun oynanabiliyor.Uzun yükleme süreleri,ara sahnelerde karakterlerin yüz ifadelerindeki senkron sorunları ve gpu kullanımının düşük kalması gibi sorunlarla remastered sürümü ne yazık ki olmamış.

• Oyunda gram iyileştirme olmamış yapay zeka falan yerlerde sürünüyor. Bence hiç bu işe kalkışmayıp yeni oyun yapsalardı çok daha iyi olurdu. Dönemine göre gayet güzel bir oyundu hemde ciddi manada güzeldi. Ama şimdi kaliteli güncel oyunları oynayan insanlara 15 sene önce ki oyunu hiçbir gelişme göstermeden çıkarıp aynısını oynatırsan batırdın demektir benim gözümde..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nolamaz -- 2 Ekim 2020; 1:30:29 >
  • Ekşi’de oyunun 2.8 GB’lık bi güncelleme aldığı ve bu güncelleme ile orijinal oyunda da bunda da yetersiz olan vuruş hissi ve silah seslerinin iyi anlamda değiştiği söylenmiş. Oyuna sahip olan birisi bunun doğruluğu hakkında bir şey diyebilir mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oyunu yapılan incelemelerden dolayı almama kararı aldım. Crack çıkar da beğenirsem alırım. Olmadı Crytek.

• Crysis'in son performans durumu nasıldır arkadaşlar. Kupon ile alsam mı diye düşünüyorum Epic'den.

Ayrıca GTX980, i5 4690k ve 16 gb ram ile deneyen oldu mu.

• Epic indirimlerinde oyunu kuponla tekrar aldım.İlk oynadığımda performans anlamında oyun sorunluydu ve bu nedenle iade etmiştim fakat hem kupon süresinin bitecek olması hemde uygun bir fiyata geldiği için satın aldım.

Oyun kapalı alanlardan daha çok açık alana geçince gpu kullanımının düşmesi nedeniyle sorunluydu orjinal yapımdada aynı sorun vardı diğer türlü oynanmayacak düzeyde bir performans sorunu bulunmuyor.Ayrıca performanstan ziyade karakter modellemeleri ve animasyonlarında orjinal Crysis'e göre gerileme vardı.Güncellemeler ile tamamen düzelmesini beklemiyorum ama oynadıktan sonra görüşlerimi paylaşırım.

• Terminator T-800 kullanıcısına yanıt

her ne kadar sorunluda olsa 27 tl verilir ya yerli kardeşler hatrına

yani biz mi çok çıtayı yükselttik bilmiyorum ama cryengine oyun motorunun neler yapabileceğini biliyoruz. remastered değilde bir remake olsaydı keşke ama yapımcısı türk, bir çok türk oyuncunun gönlünde ayrıdır crysis serisi, alınır daha doğrusu ben alacağım o adaya tekrar dönüp güzel güncel görsel iyileştirmelerle bitirmek güzel olacak oyun bu arada kırıldı ama gerek yok 27 tl yaa, bir kuruyemiş alıyorsun 25 tl zaten

• Aerosol 34 kullanıcısına yanıt

Hocam oyunu zaten daha önce tam fiyattan satın almış ve konudada oyunla ilgili görüşlerimi paylaşmıştım.Crysis 1,2 ve Origin hesabında olsa bile 3. Oyunuda Steam hesabıma alarak eklemiştim.İlk oyunu modlarla defalarca bitirdim.Bu nedenle 27 TL ye oyun her türlü alınır ama bunları bana değil malum yerlerden indirenlere söylemeniz lazım Oyunu her ne kadar sorunlarını bilsemde ikinci kez satın aldım.Bu fiyatada satın alınmıyorsa bundan ucuzu zaten bedavadır. 

• şu güçlerin çabuk bitmemesi için bir ayar varmı? 2 adımda anında bitiyor. En azından 2-3 kat daha geç bitse iyi olur.

• gokhans19 kullanıcısına yanıt
    trainer kullan

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Oyuna bugün itibariyle başladım grafik olarak eh diyebilirim
    Ama optimizasyon tek kelimeyle leş nvida kendisi herşeyi en yükseğe çekti 30 fps alıyorum sonra high medium ayar kombinasyonu yaparak 60a kilitleyebildim
    Ayarlarda ray tracing gördüm Nvidia 16xx serisinde ray tracing yokki

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Caped 117 Crusader

trainer kullan

Ekşide biri ayar gönderdi. Config dosyasında birkaç değeri değiştirdim biraz iyi oldu.

• JaReD22 kullanıcısına yanıt

Admların işi gücü numaradan sistem yormak ilki tek çekirdeğe yükleniyordu bundada yansımaları abartmışlar.

• Steam sürümde crash sorunu 64 bit sorunu ve 24 fps kilit sorunu yaşamasam almazdımda biraz mecburi oldu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Epic kuponuyla 27 TL’ye almıştım, az önce tek oturuşta bitirdim. Grafiklere genelde laf edilmiş ama oyunun bir remake değil de remastered olduğu düşünüldüğünde bence yeterli gelişme sağlanmış. Orijinal oyunda renkler çok soluk ve cansızdı, ışıklandırma yetersizdi ve kaplamalar yakından bakıldığında kötüydü. Remastered’da ada atmosferinin hakkını verecek şekilde daha canlı renkler ve efektler kullanılmış. Adada vakit geçirmek orijinal oyunun aksiye insanın içini açıyor, etraf cıvıl cıvıl. Kaplamalar da iyice bir elden geçmiş. Sonuç olarak grafiklerden memnun kaldım diyebilirim

Optimizasyon içinse aynı şeyi söyleyemeyeceğim. 2060 Super - R5 3600 ikilisiyle texture ultra, shadows ve vegetation medium, diğer ayarlar high’da ve ray tracing kapalı anca akıcı 60 üstü fps alabildim ki ultra ve high arasında very high seçeneği de var bi de. 1070-1660-2060-5600XT gibi kartların altında ekran kartı sahibi olanlar bence pek bulaşmasınlar. Her şey en düşükte oynanacaksa orijinal oyun modlanır daha iyi çünkü

Onun dışında ana oyundan en büyük farkları vuruş hissi, uçak kullandığımız bölümün kaldırılması, ağaç-bitki etkileşimi ve istersek 2-3’teki nanosuit kısayollarını kullanabiliyor olmamız olmuş

Bunlara ayrı ayrı bakacak olursak; vuruş hissi orijinal oyunda rezaletti resmen. Sanırım yorumlardan anladığım ilk çıktığında bunda da öyleymiş ama şu anda düzeltmişler ve gayet yeterli bir hale gelmiş. Uçak kullandığımız bölüm neden silinmiş bilmiyorum ama oynanışa çeşitlilik katan bir sekanstı, üzüldüm. Bitkilerin hareketleri ve ağaçların yıkılabilirliği de neredeyse tamamen kaldırılmış. Bu başta Remastered’da da varmış ama oyun 60fps iken bu objeler 30fps hareket ediyormuş ve glitch’lere sebep oluyormuş diye patch’le komple değiştirmişler. Ha bir de nanosuit enerjisi orijinal üçlemeye göre çok daha çabuk tükeniyor, sinir bozucu

İşte böyle, bu saydıklarım dışında pek bir fark yok. Zaten Remastered olan bir yapımda öyle çok büyük farklar beklemiyordum. Sırf gelişmiş vuruş hissi bile oynadığım için pişman olmamamı sağladı. Ama yine de max 40-50 TL verilecek bir yapım olmuş, eski güzel anıları tekrar yaşamak isteyenlere veya üçlemeyi daha önce hiç oynamayıp nereden başlayacağına karar veremeyenlere -dediğim fiyattan daha çok verilmemesi şartıyla- tavsiye ederim

• psycho90 kullanıcısına yanıt

Vtol kullandığımız bölüm mu kaldırılmış adadan onunla kaçıyorduk çok saçma olmuş olmadı simdi cidden orjinal oyunda hikaye içinde olan bir görev remastered da neden olmaz iade edesim geldi o derece  

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.