Şimdi Ara

Cruze 2.0D LT ile LTZ arasındaki farklar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
23.484
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Arkadaşlar bu iki donanım arasındaki farklar nelerdir?

İyi forumlar...

• 2.0 lar en son 2012 model geldi ,
    oyıla kadar türkiyede baz , LS, LS+
    donanimları vardı .
    LT ler LS ye , LTZ ler ise LS + a eşdeğerdi
    yani LTZ de fazladan

-far sensörü
    -yağmur sensörü
    -ışığa duyarlı kararan dikiz aynası
    -elektronik klima
    -geniş ekranlı 6 hoparlörlü multimedya
    -krom kaplı cam altı çıtaları

vardı.
  • LT versiyonlarda yağmur far sensörü yok mu. Sırf bu yüzden almam valla.
  • Yok malesef
  • @lebu söylediğine ek olarak ltz'nin gösterge çerçevesi de krom kaplıdır ve otomatik vitestir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: metaner

@lebu söylediğine ek olarak ltz'nin gösterge çerçevesi de krom kaplıdır ve otomatik vitestir..

LTZ ler tamamen otomatik vites değil.
    LT -LTZ yani ister oto ister manuel .
    ama son partide sedan LTZ manuel gelmedi diye biliyorum.
  • Arkadaşlar hort gibi oldu biraz ama; şu soruların cevabını net bilen var mı?
    2.0 dizelde
    - Hem manüel hemde plus paket gibi(dijital klima far ve yağmur sensörlü) modeli var mı?
    - Manüel LT ile Manüel LTZ arasında ne fark var.
    - Otomatik LT ile Otomatik LTZ arasında ne fark var?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayhand28

Arkadaşlar hort gibi oldu biraz ama; şu soruların cevabını net bilen var mı?
    2.0 dizelde
    - Hem manüel hemde plus paket gibi(dijital klima far ve yağmur sensörlü) modeli var mı?
    - Manüel LT ile Manüel LTZ arasında ne fark var.
    - Otomatik LT ile Otomatik LTZ arasında ne fark var?

LT ile LTZ arasındaki fark, LTZ'nin Plus paket(+17" jant) özelliklerine sahip olması. Diye biliyorum.

Manule LTZ alırsanız, istediğiniz plus paket özelliklerini de almış olursunuz.

@lebu arkadaşımız zamanında konu açmış, sanıyorum daha iyi bilgi verecektir.
    http://forum.donanimhaber.com/m_55377706/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 31 Ocak 2015; 21:41:27 >

• Panthér kullanıcısına yanıt
    Güzel kardeşim malum sitedeki ilanlara bakıyorum. Aracın içten çekilmiş resimler var. LT pakette adam digital klima yazmış klima bölümüne bakıyorum. Benim eski 2010 LT paket manuel klima ile aynı. Yani otomatik değil.
    LTZ manuel bakıyorum. Far anahtarında auto seçeneği yok. Yani far sensörü yok. Belki yağmur sensörü olabilir LTZ manuel'de bilemiyorum. Ama manuel ltz lerde digital klima ile far sensörünü göremedim :(
  • quote:

Güzel kardeşim malum sitedeki ilanlara bakıyorum. Aracın içten çekilmiş resimler var. LT pakette adam digital klima yazmış klima bölümüne bakıyorum. Benim eski 2010 LT paket manuel klima ile aynı. Yani otomatik değil.
    LTZ manuel bakıyorum. Far anahtarında auto seçeneği yok. Yani far sensörü yok. Belki yağmur sensörü olabilir LTZ manuel'de bilemiyorum. Ama manuel ltz lerde digital klima ile far sensörünü göremedim :(

LT olanlar LTZ olarak gösterilmeye çalışılmış. Aynen Plus olmayanlara Plus yasılması gibi. Zaten Jantlar hemen LT/LTZ farkını belli ediyor.

İlanlara şöyle bir göz gezdirdim.
    Mesela LTZ Manuel seçeneğinede bulunan bu araçların hiç birisi LTZ yazmasına rağmen LTZ değil...
    http://www.sahibinden.com/chevrolet-cruze-2.0-d-ltz/manuel

• quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

quote:

LT olanlar LTZ olarak gösterilmeye çalışılmış. Aynen Plus olmayanlara Plus yasılması gibi. Zaten Jantlar hemen LT/LTZ farkını belli ediyor.

Mesela LTZ Manuel seçeneğinede bulunan bu araçların hiç birisi LTZ yazmasına rağmen LTZ değil...

Sağolasın güzel kardeşim şimdi anladım. Valla kafayı yiyecektim. LTZ'nin jantları 1.6 desing edition janları ile aynı değil mi? Birde cam çıtaları mevcut galiba LTZ'lerde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayhand28 -- 31 Ocak 2015; 22:36:25 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

quote:

Sağolasın güzel kardeşim şimdi anladım. Valla kafayı yiyecektim. LTZ'nin jantları 1.6 desing edition janları ile aynı değil mi? Birde cam çıtaları mevcut galiba LTZ'lerde

Evet aynen öyle LTZ Jantları DE/WTCC 17" jantları ile aynı.

LT Olanların jant'ı
     Cruze 2.0D LT ile LTZ arasındaki farklar

(Bu jantlar Hindistan pazarına gönderilen araçlarda vardı, 2.0 LT lere takıp buraya gönderdiler.)

Cam çıtalarını aksesuar olarak alıp takan var. O yüzen foto net değil ise çakma olma ihtimalini göz önünde bulundurmak gerek.

Sonradan eklenenler, mevcut plastik çıta üzerine krom parça yapıştırılması şeklinde. Bakınca hemen belli oluyor, kaba duruyor.
    Ama orjinaller, Plus olamayanlarda olan plastik yerine krom kaplama parça(Tam krom değil biraz mat).

Yani sizin eski aracın plastik çıtası yerine orjinal krom çıta var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 31 Ocak 2015; 23:09:28 >

• Sağolasın kardeşim. Teşekkürler versiyon bilgiler için

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benzinli ile dizelerin 17 jantlarıaynı değil bijon aralıkları farklıdır aman dikkat

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tonics -- 22 Şubat 2015; 23:17:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tonics

Benzinli ole dizel 17 ler aynı değil bijon aralıkları farklı.

5x115

İlk mesajdaki ön bilgilerde yazıyor;http://forum.donanimhaber.com/m_30883332/tm.htm
  • 2012 -2013 LTZ Modellerinde yokuş kalkış desteği yok mu? Şehiriçi tüketim gaza çok basmadan fazla olabiliyor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: cunsav

2012 -2013 LTZ Modellerinde yokuş kalkış desteği yok mu? Şehiriçi tüketim gaza çok basmadan fazla olabiliyor mu?

Hiç bir versiyonda, yokuş kalkış destek sistemi yok.
  • lebu kullanıcısına yanıt
    Chevrolet cruz alırken LTZ olması şart demek ki .öylemi ?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.