Şimdi Ara

Cruze 2.0 Dizel Sahipleri (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
311
Cevap
6
Favori
70.803
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba, bahsedilen "Code84" hatasında, turbo hortumlarını düzelttikten sonra, sıkıştırma durumları da dahil, bir daha bu hatayla karşılaştınız mı?
  • aybasan kullanıcısına yanıt
    Turbo hortumu gibi görünüyor. O arıza yırtık büyümediği sürece silinip geri gelir. Bir ustaya göstermen de fayda var. Turboya birşey olursa başın ağrır.
  • 10numarametin 1 kullanıcısına yanıt
    o zaman ilk fırsatta şu turbo hortumunu bi kontrol ettireyim önlem olarak.tşk.
  • Brainwasher kullanıcısına yanıt
    Karşılaşmadım.
  • .................................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ariesnet -- 10 Temmuz 2017; 17:19:24 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ariesnet

Yılda 15000 km kullanım için dizel mi lpg mi tercih edilir? LPG sorunlu görünüyor. Dizel mi tercih edilmeli?

Amaç ekonomi ise LPG, zevk ise dizel

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: intikam91

quote:

Orijinalden alıntı: ariesnet

Yılda 15000 km kullanım için dizel mi lpg mi tercih edilir? LPG sorunlu görünüyor. Dizel mi tercih edilmeli?

Amaç ekonomi ise LPG, zevk ise dizel

Alıntıları Göster
    ...................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ariesnet -- 10 Temmuz 2017; 17:19:2 >
  • Arkadaşlar alttan tipayi sokup akittigimizda 2.0 dizel Cruze otomatik sanzimanindan kaç lt yağ boşalır? Usta 4 litre koydu fakat internette bazıları 6 lt konulması lazım diyorlar. Kafam karıştı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fatihnazarr F kullanıcısına yanıt
    selamlar. aynı sorunu yaşıyorum ve aynı fiyatlar ile midem bozuldu.
    hortumu hangi aracın hortumunu kullandığınızı hatırlıyor musunuz? izmir den canip alkaya isimli usta ile görüştüm ve bmc ve ford ların hortumlarından uyuyor dedi. ancak elde hortum dolaşmak gerekiyor dedi. şimdi merak ettiğim değiştirdiğiniz hortumu tesbit eden veya siz hangi marka ve model araca ait hortumu aldığınızı hatırlıyor musunuz acaba? ilginiz için şimidden teşekkür ederim.
  • d_unlu_gs kullanıcısına yanıt
    dizel de 5.6 litre. aracın dizel olduğunu söylediniz mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhamnet -- 8 Ağustos 2017; 14:56:8 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aybasan

o zaman ilk fırsatta şu turbo hortumunu bi kontrol ettireyim önlem olarak.tşk.

benim turbo hortumu patlamış, kara duman atıyor, araç silkeliyor, code84-82 falan veriyor. bende halledeyim hemen.
  • Kullanım klavuzundan baktım .
    5.4lt lazım.

*Benzinli 1.6 için 4.5lt

Cruze 2.0 Dizel Sahipleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 8 Ağustos 2017; 15:0:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihnazarr

quote:

Orijinalden alıntı: 10numarametin

quote:

Code 84 hata koduyla karşılaşan arkadaşlar varmı?

Evet ben daha önce karşılaştım. Problemin sebebi turbo hortumunda yırtık bulunması. Yani turbo yeterli havayı alamadığı için motor gücünü düşürerek kendini koruyor.
    Turbo hortumu birkaç parçanın entegresinden oluşuyor. Bu parçalardan birinin bile bozuk olması durumunda tamirciler tamamını değiştiriyor. Çünkü piyasada set olarak satılıyor.
    O yüzden de maliyetli oluyor.
    Lakin hortumculardan uygun bir parça bulabilirsen ucuza mal edebilirsin.

aynısı benimde başıma geldi gaza biraz yüklenince hatayı veriyorsa turbo hortumudur.
    15 tl ye halletim ben hortucudan bi hortum bulduk benzeri servis fiyatı 980 tl hortum seti olarak metal parçasıyla geliyor

o hortuma muhtacım...

• Motor yağından bahsetmiyorum arkadaslar. Otomatik şanzıman yağından bahsediyorum

Motora orijinal GM yağından 6 lt koyduk sorun yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: muhamnet

quote:

Orijinalden alıntı: fatihnazarr

quote:

Orijinalden alıntı: 10numarametin

quote:

Code 84 hata koduyla karşılaşan arkadaşlar varmı?

Evet ben daha önce karşılaştım. Problemin sebebi turbo hortumunda yırtık bulunması. Yani turbo yeterli havayı alamadığı için motor gücünü düşürerek kendini koruyor.
    Turbo hortumu birkaç parçanın entegresinden oluşuyor. Bu parçalardan birinin bile bozuk olması durumunda tamirciler tamamını değiştiriyor. Çünkü piyasada set olarak satılıyor.
    O yüzden de maliyetli oluyor.
    Lakin hortumculardan uygun bir parça bulabilirsen ucuza mal edebilirsin.

aynısı benimde başıma geldi gaza biraz yüklenince hatayı veriyorsa turbo hortumudur.
    15 tl ye halletim ben hortucudan bi hortum bulduk benzeri servis fiyatı 980 tl hortum seti olarak metal parçasıyla geliyor

o hortuma muhtacım...

Çıkmacılara ve hortumculara bakman lazım kardeş. Öyle direk marka model uyumu olduğunu bilmiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: d_unlu_gs

Arkadaşlar alttan tipayi sokup akittigimizda 2.0 dizel Cruze otomatik sanzimanindan kaç lt yağ boşalır? Usta 4 litre koydu fakat internette bazıları 6 lt konulması lazım diyorlar. Kafam karıştı.

Şanzımandan demişsiniz ama..bahsettiğiniz motor yağı olmasın??..5-30 motor yağı ve 5.5 lt alıyor.

Şimdi diğer mesajınızıda gördüm şanzıman yağından bahsediyormuşsunuz..Onu bende bilmiyorum.Yağı neden değiştirme gereği duydunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aybasan -- 11 Ağustos 2017; 21:15:42 >
  • Merhaba arkadaşlar, ben de 2.0 hb manuel cruze sahibiyim. arabamdaki motor kontrol et ışığı yandı. anahtar simgeli olan. obd ile bağlanınca P003A hata kodu veriyor. turbo/turbo supercharge ile alakalı olduğu yazıyor. ama sıkıntının tam olarak ne olduğunu anlamadık. sorduğum bazı ustalar turbon değişirse geçer dediler ama değişimden önce başka çözümler var mıdır? tecrübe eden, bilgisi, tavsiyesi olan var mıdır? kolay gelsin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: 38.ahmet

Merhaba arkadaşlar, ben de 2.0 hb manuel cruze sahibiyim. arabamdaki motor kontrol et ışığı yandı. anahtar simgeli olan. obd ile bağlanınca P003A hata kodu veriyor. turbo/turbo supercharge ile alakalı olduğu yazıyor. ama sıkıntının tam olarak ne olduğunu anlamadık. sorduğum bazı ustalar turbon değişirse geçer dediler ama değişimden önce başka çözümler var mıdır? tecrübe eden, bilgisi, tavsiyesi olan var mıdır? kolay gelsin...

bulunduğunuz yerdeki sağlam bir ustaya ziyaret öneririm. nerede yaşıyorsunuz?
  • muhamnet kullanıcısına yanıt
    kayserideyim. tanıdık vasıtasıyla bazı ustalarla konuştuk. hata kodunu sildirmiştim. ozamandan bu zamana bir daha yanmadı. usta büyük ihtimal partikül filtresinden olmuştur 3bin devir 30km yap frene basma dedi ve yaptım araba kendine geldi gerçekten ama tabi ilerisi kısmet tekrar yanar mı bilmiyorum. olacakları yine paylaşırım muhtemel sıkıntı yaşayacak arkadaşlar olursa diye.
  • Bu araçların MTV si kaç acaba? Bu ocak ayındaki 4-6 yaş aralığındakine 1108 mi ödenecek? Sonraki temmuz döneminde mi vergisi 7yaş dilimine gireceği için düşecek? 2,0 cruze almayı düşünüyorum.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.