Şimdi Ara

Cruz almalımıyım.Bir göz atın abiler Tavsiyelere ihtiyacım var.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
1
Favori
1.998
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    30.000-45.000 tl bütçe 2010 model ve üstü.
    aklıma chevrolet cruz yattı aslında görünüşü başından beri hoşuma gitti. sizin tavsiyenizi alım dedim.
    cruz hakkında performansı düşük falan diolar. saat e 150 km hızı geçmiyo diolar.
    böyle denildiği gibi + yönlerinin ve perforamnsının on numara olduğu söyleyenler de var.
    cruz alırsam hangi modelini almalıyım.araçta sunroof ve full olsun istiyorum.en fazla tutulan modeli hangisi.
    kısaca abilerim problem yaratmasında.
    tercihen manuel.

bu arada 18 im deyim 19 giriyom performansı iii bir araç olsun istiyorum.
    kendime ait ilk aracım ama 16 yaşımdan beri arba kullanıyom.18 de trafiye daha yoğun çıktım. belirtmek istedim.cruz

• quote:

Orijinalden alıntı: oksemus

abilerim
    aklıma chevrolet cruz yattı aslında görünüşü başından beri hoşuma gitti. sizin tavsiyenizi alım dedim.
    cruz hakkında performansı düşük falan diolar. saat e 150 km hızı geçmiyo diolar.
    böyle denildiği gibi + yönlerinin ve perforamnsının on numara olduğu söyleyenler de var.
    cruz alırsam hangi modelini almalıyım.araçta sunroof ve full olsun istiyorum.en fazla tutulan modeli hangisi.
    tercihen manuel.

kendime ait ilk aracım ama 16 yaşımdan beri arba kullanıyom.18 de trafiye daha yoğun çıktım. belirtmek istedim.cruz

aynen öyle performans hız heyecan adrenalin ....sifır bu aracta....30-45 bin bütçe???? arada 15 bin fark var ??? 45 bin bütçeyle cruze alınmaz??? 49 bine sıfır leon 1.2 tsi alın ...araba uçuyor.....

cruze bitik araba....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: joliva

quote:

abilerim
    tercihen manuel.

aynen öyle performans hız heyecan adrenalin ....sifır bu aracta....30-45 bin bütçe???? arada 15 bin fark var ??? 45 bin bütçeyle cruze alınmaz??? 49 bine sıfır leon 1.2 tsi alın ...araba uçuyor.....

cruze bitik araba....

1.6 ve üstü bir motor bakıyorum.sedan olması önceliğim
    15 bin tl lik bir fark koydum çünkü hemen hemn ortalamsında alacağım için.

• bu arabanın 2.el piyasasını sıfırlamaya,, tek bir alım satımının dahi olmayacağı günleri de 3-5 mesajla mümkün hale getirebilmek.....

sıfır lira ????

15-20 bin liraya piyasasını döndürmektense???? hiç dönmeyecek hale nasıl getirebilirim????

gelir gelir....

yeni 3-5 feyk üyelikle araç kaka ,, yolda kaldı,, motoru alev aldı , lpg si patladı, frenleri boşaldı

almayın cruze mruze....

• cruz önermiyosun yani hocam
    peki volvo s40 nasıldır. alınırmı pişman edrmi.
  • joliva kullanıcısına yanıt
    üstad şaka maka ters psikoloji yapayım derken anticruze'cu oldun vala:) ama güzel taktik en güzeli böyle cevap vermek...
  • abiler bna doğru bir bilgi verir msiniz.

cruz nasıl bir araçtır almış olsam pişman edrmi

joliva
    aynen öyle performans hız heyecan adrenalin... derken tam bni tarif etmiş
    nerdesiniz cruz uygun mu bunlara.

bu aracın üstüne düşmem bu forumda okuduğum olum yorumlar ve aynı zamanda b
  • 45.000 TL'ye 2013 model 1.4 Turbo LTZ Cruze alırsın. Ben hiç kullanmadım ama kullananlar 1.4 Turbo 122 hp Leon'la kafa kafaya gittiğini söylüyorlar. İyi bir araştırma yaparsan sunroof ve otomatik vitesli olanı da bulabilirsin. Böylesi yekten düşmeyebilir ama siteleri günü gününe takip etmen lazım. Şuan Cruze'un en alınası aracı budur, samimi olarak düşüncemi öğrenmek istersen onun da ederi en fazla 45.000 TL'dir. Sunroof, otomatik vitesli alırsan başarılı ticaret yapmış olursun.

İçinde bulunduğun yaş kuşağının adrenalini boldur. Bu yüzden performans senin için gereklidir. Sadece Cruze değil, 1.6 atmosferik motorlu herhangi bir araba önermem sana bu yüzden. Ama bütçe 38-40.000 TL aralığında olursa tam donanımlı, 2013 model 1.6 Cruze'lara da bakabilirsin. Bu paraya bu donanım ve bu yaşta araba bulamazsın çünkü. 38.000 TL'den aşağı indikçe karşına çıkacak Cruze'lar görünüş, konfor, yıpranmmışlık açısından tatmin etmeyebilir seni. Şimdi üniversite yaşındasın, içinde sigara içilmiş, döşemeleri yıpranmış, yorulmaya başlamış bir arabayla gezdirmek istemezsin muhtemelen kız arkadaşını. Falan filan.

Sedan araba konusundaki ısrarını da anlayamadım bu arada. Ben avukatım mesela, kullandığım arabanın belli bir ciddiyet ve sadelik taşıması gerektiği için özellikle sedan aldım. Yalnız sen öğrencisin, senin yerinde olsam Leon'a falan da bakmam. 45.000 TL bütçen var madem, 5 daha ekle Alfa Romeo Giulietta al, kampüs araba görsün. 2. Eli ölüymüş, servis ağı kısıtlıymış, yedek parçası pahalıymış bunlar öğrenci adamın düşüneceği şeyler değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Curva Sud -- 26 Aralık 2014; 22:05:28 >

• Curva Sud C kullanıcısına yanıt
    hocam verdiğiniz cevap için teşekür.
    bni gerçekten anlamışsınız.

kısaca kafama takılan şu cruz larda kasayı falan çekmiyo diolar doğrumu motor yetersiz falan vb.
    cruz almayı düşünürsem 2.0 dizel tavsiye edrmisinz veya
    1.6 hangi modelini alsam sunroof-mauel öncelğim dolusu vb.
    not: alırsamda 2012 ve üst düşünüyorum temiz bişey bulabilirsem daha doğrusu amcam baya ii bu konularda oo yardım edr.
    son olarak volvo s40 baya hoş duruyo siz tavsiye edrmisiz bni tatmin edrmi sizce.

veya 1-2 tane siz link atarsanız ii olur.
    ve sedan daki ısrarımı sormuşsunuz bna leon vb araçlar pek tarzım deil.kndimce nasıl diim sedan araçlar bn yansıtğını düşünüyorum.
  • oksemus O kullanıcısına yanıt
    Benim tavsiyem almamandan yana olur..... Araç gitmemezlik yapabiliyor...... Bunu herkes biliyor zaten...... Ben 2 haftada bir yıkamacıya gidiyorum, en az 2-3 kişi gelip "hocam gitmiyormuş doğru mu diyor"

Boynumuz bükük kızarıp sararıp kaçıyoruz ortamdan.....
    Hadi bizi geç..... 2. Yarıyı oynuyoruz hayatta.......ağır çekim modununda egzersizlere bu arabayla başladık ,,,,,

20 yaşında gitmeyen arabalarla uğraşma,,,, birde herçlık la marçlıkla düz vites cruze 'a 10,5 -11 litre ortalama benzin parası yetiştirmen zor.......otomatiği 12-13 litre yakıyor diyorlar.......
    Lpg uyumsuzluğu zaten bilinen gerçek........
    Birde aracın sahibi yurdışına kaçtı....... Servis yedek parça çok sıkıntı........
    Alt takımlarda sıkıntı var .....aynı sıkıntıdan muzdarip 100 e yakın şikayeti geçmiş sayflarda bulabilirsin.......

Hani bir muhabbet dönüyor sosyal alemde!!!
    Ölmeden önce yapılması gereken 100 ŞEY!!!!! http://fotogaleri.hurriyet.com.tr/galeridetay/80828/2/2/olmeden-once-yapmaniz-gereken-100-sey

Ölmeden önce yapılmaması gereken tek şey cruze almak olmalı.... ????

Suicide

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Harçlık ile yürütme maliyetlerini karşılamak zor. Ben öğrenci olsam bu tür araçları es geçerdim.
  • joliva kullanıcısına yanıt
    yeterli bir cevap tşeküür
  • Panthér kullanıcısına yanıt
    cevap için teşekür.
  • cruze den uzak durmalıyım anladığım kadarı ile

araba tavsiyesi olan varmı?
  • quote:

cruze den uzak durmalıyım anladığım kadarı ile

Cruze dan uzak durun diye yazmadım. 1.6 Atmosferik araçlar 9-10lt den aşağı yakmaz, mtv'si siğortası derken masrafı çok olur.

B sınıfı bir araç bakmanızı öneriririm. 1.4 Punto, 1.2 Corsa, 1.2 AT Swift, Colt gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

quote:

Cruze dan uzak durun diye yazmadım. 1.6 Atmosferik araçlar 9-10lt den aşağı yakmaz, mtv'si siğortası derken masrafı çok olur.

B sınıfı bir araç bakmanızı öneriririm. 1.4 Punto, 1.2 Corsa, 1.2 AT Swift, Colt gibi.

hocam
    yakıt vb. masrafları pek dert etmiyorum
    neden derseniz okul evime yakın araba ile gitsem 5 dk yürüyerek 15-20 dk civarı
    sigortası bakımı kasko falan karşılayabilecek durumdayım kendi açımdan ailemden yardım almayarak

b sınıfı araçlar bna göre deil.c sınıfı bnim için ideal.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

quote:

hocam
    yakıt vb. masrafları pek dert etmiyorum
    neden derseniz okul evime yakın araba ile gitsem 5 dk yürüyerek 15-20 dk civarı
    sigortası bakımı kasko falan karşılayabilecek durumdayım kendi açımdan ailemden yardım almayarak

b sınıfı araçlar bna göre deil.c sınıfı bnim için ideal.

Hımmm!

O zaman Cruze dan uzak durmaya gerek yok. Temiz ve az km yapmış bir araç bulup alabilirsiniz. WTCC HB yakışılı bir araç.
    İyi bir fiyata yakalayabilirseniz, 2. elde olabilecek muhtemel zarar(olmayada bilir 1-2 sene sonrasını öngörmek zor) minimum seviyede olur.

Siz yinede, Megane/Lancer/Mazda3/Astra/Auris/Honda vs. gibi araçları bir gözden geçirin.
    Donanım haber içinde kendi başlıklarına göz atın, uzun dönem kullanıcılarından fikir alın.

Uygun olmayanları(parasal ve beklenti/ihtiyaç olarak) elerseniz, son kalanlar sizin alabileceğiniz ve ugun olanlar olacaktır.

Şimdi benim yada arkadaşlarımın "şunu al, bunu alma" demesi doğruyu vermez.

Kolay gelsin.

• teşekürler
  • 18-19 yasında olduğun çok belli. Ben 1.2 60 hp twingo ile 180 yapıyorum. 1.6 124 hp arabanın 150 kmyi geçmeyeceğine inanan cahildir. Hatta ultra dahildir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.