Şimdi Ara

Creative Inspire 4.1 4400 Bozuldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
5.398
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yaklaşık 5 yıldır Creative Inspire 4.1 4400 kullanmaktayım. Gece her zaman olduğu gibi PC kapatırken, kapattım. Sabah kalktığımda acayip bööört tarzı sesler geliyordu. Kablolu kumandadan volume işlemiyor sadece açıp kapanıyor. Geceden sabaha bozuldu ne olduğunu anlamadım. Ertesi gün arkadaşın tanıdığı vardı tamirci ona götürdüm, amfi kolonun içindeki kart yanmış kartın değişmesi gerekiyormuş ve bunun içinde 100 TL istedi bende kolonumu götürdüğüm gibi eve getirdim.

Bilgisayarda kolonsuz olmuyor, bende idarelik 20 TL ye Logitech S120 1+1 Hoparlör aldım. Şimdi bu Creative Inspire 4.1 4400 ne yapabilirim, daha ucuza tamir edilir mi? veya kolonlarını satabilirmiyim? yeni 5.1 ses sistemi alıcam. Sizlere danışayım dedim.

• Kartmı Yanmış O Tamirci Seni Resmen Saak Yerine Koymuş En Fazla Çıkışları Yanmıştır Onun 50 TL Bile Masrafı Olmazken 100 TL İstemiş Kendisi Kaç Para Aletin
  • Benim götürdüğüm gibi getirmem de bu yüzdendi zaten 100 TL tamirine verene kadar yenisi alırım dedim. Şimdi çözüm olarak ne yapayım, cihazın çıkışlarınımı değiştireyim.
  • @Pesidelphia nın söylemesine göre 50 TL den daha ucuzmuş, eğer gerçekten dediği gibiyse kendim yaptırıp kullanıcam. Farklı bir durum olursa da özelden size ulaşırım.
  • bu nası bir tamirci. sizi kazıklamış hocam

babam bufırımı bile 60 tl ye aldı. bunun tamiri 100 lira olur mu.

Benim tavsiyem creative servisine götürün yada başka bi tanıdığınıza götürün

o adam sizi kazıklamış.

kablolardan da olabilir. bi kontrol et bakalım.

kablolar kopuksa (bulabilirsen)yeni bir kablo al. 5 tl ye satılır zaten.

eğer tam takılmamışsa tekrar takın hocam.

• ayni sorunu bende yasiyorum dostum cözüm bulabildin mi ?? Aksamdan sabaha ne oldu bilemiyorum ama ayni seninki gibi oldu
  • 5+1 ses sistemi arıyosan Mikado MD-46 var. resminide koyayım.

şiddetle tavsiye ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: Highest Voltage

5+1 ses sistemi arıyosan Mikado MD-46 var. resminide koyayım.

şiddetle tavsiye ederim

Mikado osawa gibilerine para vermeyin!
  • quote:

Orijinalden alıntı: acemi_user

quote:

Orijinalden alıntı: Highest Voltage

5+1 ses sistemi arıyosan Mikado MD-46 var. resminide koyayım.

şiddetle tavsiye ederim

Mikado osawa gibilerine para vermeyin!

ben bunu seviyorum ve bunu alacağım. tavsiyen için teşekkürler

• arkadaşlar aynı sorun bendede oldu ve daha sonra hiç ses gelmemeye başladı bende söktüm içerisindeki tda8511j entegresi yanmış bariz belli bakalım entegreyi bulabilirsem değiştirecem gelişmeleri siz ile paylaşırım

• ben bundan kullanıyorum salonda su anda creative 4400. x-530 u da benim pc ye taktım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Memymulio

Yaklaşık 5 yıldır Creative Inspire 4.1 4400 kullanmaktayım. Gece her zaman olduğu gibi PC kapatırken, kapattım. Sabah kalktığımda acayip bööört tarzı sesler geliyordu. Kablolu kumandadan volume işlemiyor sadece açıp kapanıyor. Geceden sabaha bozuldu ne olduğunu anlamadım. Ertesi gün arkadaşın tanıdığı vardı tamirci ona götürdüm, amfi kolonun içindeki kart yanmış kartın değişmesi gerekiyormuş ve bunun içinde 100 TL istedi bende kolonumu götürdüğüm gibi eve getirdim.

Bilgisayarda kolonsuz olmuyor, bende idarelik 20 TL ye Logitech S120 1+1 Hoparlör aldım. Şimdi bu Creative Inspire 4.1 4400 ne yapabilirim, daha ucuza tamir edilir mi? veya kolonlarını satabilirmiyim? yeni 5.1 ses sistemi alıcam. Sizlere danışayım dedim.

Hocam konu eski ama aynı problem şu an bende de var. Benim problem şöyle gelişti: Müzik dinliyordum ve birden börrr ses gelmeye başladı kumanda üzerinden kapattım tekrar açtım yine aynıydı. Önceleri bir süre kapalı bekletince normale dönüyor açtıktan 1-2 dk. sonra tekrar börr ses gelmeye başlıyordu. Şimdi hiç normale dönmüyor hep börr sesini veriyor açınca. Arkasındaki tüm kabloları söktüm sadece güç kablosu ve kumanda kablosu kaldı tekrar açtım yine aynı şekilde ses veriyordu.

Neyse uzun lafın kısası siz bu probleme çözüm bulabildiniz mi? Bulduysanız çözüm nedir? Tamirciye götürmeden önce buraya yazayım dedim.

Teşekkürler.

• Bu sorunun sadece bende olduğunu dusunuyodum. Yaklaşık 5-6ay önce aynısı başıma geldi. Bi gün açtığımda o dediginiz parazit sesi geliyodu. Ve o gün kaldırmıştim sistemi. Şu an nerde onu bile bilmiyorum. Sanıyorum beş yılını doldurmuş inspire 4400lerde görülen kronik bir vaka.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar valla ben tamirciye götürdüm yalan olmasın 85-100 TL istedi. Bass'ın içindeki kart yanmış (bana öyle dedi) bende kızdım direk bastım çöpe.

Kampanya ile almıştım 40 TL ye baya da olmuştu 5-6 yıl kullandığım için çöpe atarken dokunmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Memymulio

Arkadaşlar valla ben tamirciye götürdüm yalan olmasın 85-100 TL istedi. Bass'ın içindeki kart yanmış (bana öyle dedi) bende kızdım direk bastım çöpe.

Kampanya ile almıştım 40 TL ye baya da olmuştu 5-6 yıl kullandığım için çöpe atarken dokunmadı.

ilgilendiğiniz için teşekkür ederim arkadaşlar. Ben problemin basit bir şey olabileceğini düşünüyorum çünkü bazen ses veriyor düzgün bir şekilde. ama benimki de nereden baksan 6-7 senelik var çöpe atsam dokunmaz ama şu an ekran kartı değiştirmeyi planlıyorum epey masraf olacak bana anlaşılan :(
  • bu aletlerden ne masrafı çıkacak. bildiğiniz tanıdığınız bir dostunuz olsa yapar... ama tamircilerin bazısıda kazıkcı. ayıp.
  • Elektronikçi tamir ederim diyorsa ve anlattıklarınıza bakılırsa muhtemelen güç ünitesinde sorun vardır. Bu tür ürünlerin entegreleri genelde özel üretim oluyor ve piyasada bulunması mümkün olmuyor. Stk (hala Stk mı deniliyor bilmiyorum, on yıl kadar önce Stk derdik) entegresi yandıysa aynısından çıkma falan bulup takması lazım. Anakartı değiştirmek pek mümkün değil. Bir transistör falan yanmış olabilir, tanıdığınız biri varsa ona gösterin.
  • Aletimi babamın tanıdığı bir tamirciye götürdük. Çıkışlar yanmış birde Entegre yanmış. 30 TL ye halletti. Ben aleti atmaya niyetlendiğimi anlattım. Sakın atma bunu dedi. Böyleleri kolay bulunmuyor, Harika bir alet bu kıymetini bil dedi.
  • 10 Yıldan fazladır bende Creative 4.1 4400 modelini kullanmaktayım. Son yıllarda kumanda sapıtmaya başladı herkesin başına geldiği gibi benim başımada aynıları gelmeye başladı. Ses kendinden kısılıp açılma, yada ses tamamen gidip tuhaf sesler çıkarması ve tüm kolonların çalışmaması gibi.

Dedim tamam onca yıldan sonra ya kaldırıp atıcaz seti yada serviste varsa yeni aç kapa düğmesi alıcaz. Kontak spreylerde işe yaramadı. En son nokta olarak Sentetik tiner fırça ile güzelce temizleyip hava tuttum kompresörle 2 defa bu olayı tekrar ettim iyice kuruduktan sonra topladım. Yenisi gibi oldu hiç bir aksaklık kalmadı. Sonucu görünce çok sevindim çünkü yeni aç/kapa düğmesine 50 lira bile vermeye razıydım çünkü uzun yıllar feyz duyarak kullanmıştım onu.

Not : Kesinlikle Sentetik tiner kullanın, selülozik tiner kullanmayın sistemi komple çöp edersiniz yoksa.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.