Şimdi Ara

---=== Creative Ep-830 İnceleme(Foto'lu) Tr'de İlk! ===--- (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
183
Cevap
1
Favori
26.523
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İnceleme güzel olmuş teşekkürler ama;incelenen ep830 orjinal gibi durmuyor.. Kulakllık adaptörü kapsüle iyice yapışmış.. (Orjinalinde arada hafif bir mesafe var.. yani ince boğum kısmı görülüyor) Bir de lastik adaptörlerin ek yeri çizgi halinde belli oluyor (orjinalinde bu ince çizgi ek yeri yok yani pürüzsüz ) En önemli dikkatimi çekense;kulaklığın işçiliği pek temiz değil.. Ek yerleri muntazam örtüşmemiş ve yüzeyi biraz pürüzlü gibi..
    Orrjinal ep 830 >http://www.amazon.com/Creative-MZ0365-EP-830-Isolating-Earphones/dp/B001GUY5V8/ref=pd_bbs_sr_1?ie=UTF8&s=electronics&qid=1238157226&sr=8-1
    [Kulaklık Resmin üzerine tıklayarak yakından inceleyebilirsiniz.] İnceleme yapan arkadaşın kulaklığı ile amazonda ki orjinal ep830 arasında ki farklar çok belirgin ve dikkat çekici..
    Amacım arkadaşın kulaklığını kötülemek değil sadece bundan sonra ep830 almak isteyenlere dikkat çekici farkları göstermektir..
    Çünkü bu sahte kulaklıkları Çin'den çok komik fiyatlarla getirip, orjinal diye bize yutturmaya çalışıyorlar
    Örnek >http://www.diytrade.com/china/4/products/4749864/Free_shipping_Brand_New_EP-830_in-Ear_Headphone_EP830_Earphone_4_MP4.html
    Linkte ki sahte ep830'un fiyatı sadece 6 dolar.. bu kulaklıkları ucuza alıp bizlere 50-60 lira gibi korkunç bir karla satmaya çalışanlara karşı uyanık olalım..
    Orjinal creative EP830 >http://tr.creative.com/products/product.asp?category=437&subcategory=861&product=17398&listby=

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frux -- 27 Mart 2009; 15:26:40 >

• quote:

Orjinalden alıntı: frux

İnceleme güzel olmuş teşekkürler ama;incelenen ep830 orjinal gibi durmuyor.. Kulakllık adaptörü kapsüle iyice yapışmış.. (Orjinalinde arada hafif bir mesafe var.. yani ince boğum kısmı görülüyor) Bir de lastik adaptörlerin ek yeri çizgi halinde belli oluyor (orjinalinde bu ince çizgi ek yeri yok yani pürüzsüz ) En önemli dikkatimi çekense;kulaklığın işçiliği pek temiz değil.. Ek yerleri muntazam örtüşmemiş ve yüzeyi biraz pürüzlü gibi..
    Orrjinal ep 830 >http://www.amazon.com/Creative-MZ0365-EP-830-Isolating-Earphones/dp/B001GUY5V8/ref=pd_bbs_sr_1?ie=UTF8&s=electronics&qid=1238157226&sr=8-1
    [Kulaklık Resmin üzerine tıklayarak yakından inceleyebilirsiniz.] İnceleme yapan arkadaşın kulaklığı ile amazonda ki orjinal ep830 arasında ki farklar çok belirgin ve dikkat çekici..
    Amacım arkadaşın kulaklığını kötülemek değil sadece bundan sonra ep830 almak isteyenlere dikkat çekici farkları göstermektir..
    Çünkü bu sahte kulaklıkları Çin'den çok komik fiyatlarla getirip, orjinal diye bize yutturmaya çalışıyorlar
    Örnek >http://www.diytrade.com/china/4/products/4749864/Free_shipping_Brand_New_EP-830_in-Ear_Headphone_EP830_Earphone_4_MP4.html
    Linkte ki sahte ep830'un fiyatı sadece 6 dolar.. bu kulaklıkları ucuza alıp bizlere 50-60 lira gibi korkunç bir karla satmaya çalışanlara karşı uyanık olalım..
    Orjinal creative EP830 >http://tr.creative.com/products/product.asp?category=437&subcategory=861&product=17398&listby=

creative ep830 kullanıyorum. muhteşem 1set shitdetle tavsiyederim.
    frux binbası orj gibi durmadığını soylemissin peki bu urune sahipmisin kullandınmı yada orjinalini gordunmu orjinalligi hakkında yorumunla
    kullanıcıların midesini bulandırıyorsunuz. verdigin linkteki resime gore yorumluyorsun ama o resimin bilgisayar çizimi oldugundan bile haberin yok.
    adaptor kapsule iyice yapışmış neden üç boutta adaptor olduğundan, kucuk boyu takarsan bosluk gözükebilir buyuk boyu takarsan kaybolucak bunudamı anlayamıorsun.
    bilgisayar ciziminde adaptorun ekyeri olmamasi kadar normal nevar. o boyuttaki urunun dibinde flaşla cekilmis bir fotoda bu tur pürüzlerin gozukmeside son derece normal!
    Sana kendi kullandigin bir urunun resmini cekip bakmani öneririm de bakbakalım pürz varmıdır. demedi deme elinde bitanebile orjinal mal olmadigini gorunce hayal
    kırıklıgına ugrıyacasın. bilgisayar cizimi uzerinden orj yorumu yapanida yeni bildim.
    50-60lrya satılan urunler yüzdeyüz korsan urun buna okey. 50dolar yazıo amazonda 50-60tlye alıpta orjinal olmasını bekleyen daha çok beklesn.
    jeezy arkadaşım urunde s/n yapıştırma şeklindeyse işcilik ve malzeme kalitesi yüksek vede sesi mükemmelse setini güle güle kullan ama dediklerim yoksa
    dıtdıt dırıtdıt e ozman baska
    bu kadar nasıl eminim cunku orjinaline sahibim ve ggden 65tlye görnce arkadaşıma hediye aldım oda normal olarak korsan çıktı iade ettim bu kadar basit.
    baska incelemelerde bekliyoruz arkadasim

• Kulaklığın resimleri Bilgisayar çizimi bile olsa;üzerinde takılı olan adaptörler orta boy ve kapsülden bayağı ayrık duruyor...
    inceleme Fotoğrafları macro çekim ve kulaklığın kalite derecesi açıkça belli oluyor.. Kulaklık yeni olmasına rağmen siyah boyası atmış..!!
    Doğru gittigidiyor'da satılan ep830'lar çin'den gelen 6 dolar'lık çakmalardan.. Şu an Türkiye'de ki Teknolji mağazaların orj da ep830 satılmaya başlanmadı..
    Benim henüz orj ep830 kullanma fırsatım olmadı ama sennheiser cx300-cx500 ve creative ep630'un orjinalini de sahtesini alıp test ettim... Arada ki farklar iyice inceleyince belli oluyor..
    Örnek olarak; orjinal ep630'un kulaklık adaptöründe ek çizgi yok ama sahtelerin ek çizgisi var... Amazon da satılan kulaklıkların büyük çoğunluğu orjinaldir.. Ebay dersen;çoğu sahte!!
    Ayrıca bu kadar asabi olup,heyecanlanmana gerek yok.. Kullandığın kulaklık orjinalse gülle güle kullan..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frux -- 27 Mart 2009; 19:47:13 >

• dejavu kardeş neden bu kadar sinirleniyorsun frux arkadasımız sadece sahte oldugu ihtimalini söylüyor ve alacak olan şahıslarada dikkatli olmalarını öneriyor teşekkür edeceğin yerde seviyesiz konuşmalar yapıyorsun..
  • arkadasım olurda bu kadar olur dıyorum ve kusura bakmayın ama sadece yuh dıyorum boyası atmış dıyorsun urun ABD den Creative shop tan alındı ABD de sahte dıye bır olay yok böle bı yorumda bulunman acıkcası benı uzdu.Hem ıncelemenın basındada dedım L olan slıkonu kullandım dıye kocaman orda bellı olmuyomu

Alın buda kutunun arkası ve ıcınden cıkan kagıtlar umarım bunlar orjınal oldugunu kanıtyalabılmıstır.

---=== Creative Ep-830 İnceleme(Foto'lu) Tr'de İlk! ===---

urun orjınal olmasa bıle anlamıcak kadar degılız yanı
    umarım bunlar bılgılendırıcı olmustur.adaptorler ıcın ayrık duruyo demıssın Ep-630 degıl bu kulaklık Ep-830 altını cızerım.Urunun made ın chına olmasına bakmayınız arkadaslar orjınallıgı onemlı chına malları tamam sakat ama ustunde S/N yazıosa garantı kartı cıkıyosa sıkıntı yok bılen bılır Creative'nin çin dede fabrıkası var.Aklınıza takılan veya sormak ıstedıgınız bısı olursa yardımcı olurum saygılarımla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jeezy -- 28 Mart 2009; 0:28:35 >

• Arkadaslar bu arada Ep-830 arayan varsa elımde orjınal 1 tane var 2 tane almıstım bırınıde satarım dıye ılgılenenler pm yoluyla bana ulasabılır.
  • Kulaklıkların zaten çoğu Çin'de üretiliyor... Ben ep630 ayrık duruyor demedim.. Dikkatli okursan;ep830, creative sitesinde ki tanıtımında orta boy adaptörle kapsülden ayrık olarak duruyor ve ince boğum 2cm kadar görülüyor.. Sahte creative kulaklıkların içinden de s/n garanti belgesi çıkıyor bilgine..
    Kulaklığı aldığın Amerika'da ki sitenin linkini eklermisin.. Ben Sadece sahte olduğundan kuşkulandım.. Cevap verirken terbiye sınırlarını zorlamayalım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frux -- 27 Mart 2009; 20:38:59 >
  • Ordaki gercek goruntusumu ? O zaman orjınal dıyede birsey yok sana dıyorumkı L slıkonu takılı kulaklıga sen bana dıyorsunkı arası 2 cm acık degıl creative nın sıtesınde ole gozukuyormus.

---=== Creative Ep-830 İnceleme(Foto'lu) Tr'de İlk! ===---

Bunada mı ıtıraz edıceksın?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jeezy -- 27 Mart 2009; 20:49:25 >
  • Creative Sitesinde ki gerçek fotoğrafı olmayabilir ama kulaklığın yapısı nasılsa birebir görsel olarak gözüküyor.. Benim asıl işte dikkatimi çeken;lastik adaptörün kapsülden 2cm kadar ayrık olarak durması.. o bakımdan kuşkuya kapildım zaten.. Sen büyük boy adaptör taktıysan bu aralık kapanmış olabilir?!
    Her neyse.. Yakında Türkiye'de Teknolji mağazaların da ya da Hepsiburada'da EP 830 satılmaya başlarsa bir tane güvenerek alacağım..
  • Frux forumda bilgi paylaşımından yana olan birkaç değerli üyeden biridir. Kulaklık hakkındaki çegincelerini
    dile getirmiş sadece. Bu şekilde ağır cevaplar vermek forum ruhuna yakışmıyor lütfen cevaplarımızın incitici
    değil bilgilendirici olmasına dikkat edelim...

İnceleme için teşekkür ediyorum emeğine sağlık. Bende etymotic er6i siparişi verdim ebaydan,elime geçince
    detaylı bir incelemeyi sizlerle paylaşırım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: frux

Creative Sitesinde ki gerçek fotoğrafı olmayabilir ama kulaklığın yapısı nasılsa birebir görsel olarak gözüküyor.. Benim asıl işte dikkatimi çeken;lastik adaptörün kapsülden 2cm kadar ayrık olarak durması.. o bakımdan kuşkuya kapildım zaten.. Sen büyük boy adaptör taktıysan bu aralık kapanmış olabilir?!
    Her neyse.. Yakında Türkiye'de Teknolji mağazaların da ya da Hepsiburada'da EP 830 satılmaya başlarsa bir tane güvenerek alacağım..

Dostum benım sana bunu anlatabılmem ıcın tek dıyecegım sey alıp kullanman ve gormen.Cunku her yazdıgım seyde suphe ıle yaklasıyorsun ben orjınallıgınden emın olmadıgım bır seyı asla almam asla kullanmam.Kırıcı bır seyde soledıysem affola.Buyuk adaptor taknca kapanıo aralık.
  • hocam nerden aldın kaça aldın...çünkü bu ürün 6 dolardan 60 dolara kadar birçok fiyattan satılıyor...bende almak istiyorum ama Tr de fiyatlar uçuk oluyor...Orjinal ise nerden aldın...Paylaşırsan sevinirim...
  • bu resmi sitelerdeki orjnal bes fotoraflara bakin frux binbasinin soledigi bosluk ve eksiz silikon varmı?
    http://images.europe.creative.com/iss/images/artwork/A5_RGB/EP830_c.jpg
    http://images.amazon.com/images/G/01/electronics/detail-page/B001CB0RSG-3.jpghttp://images.sg.creative.com/images/corporate/artwork/hires_zenxfi.jpghttp://asia.cnet.com/i/r/2008/crave/mp/63004590/creative_zen_xfi_500.jpghttp://resources.vr-zone.com/newspics/Jul08/10/xfi3.jpg

jezy yuzbaşıyı tanimiorum kualklııda fotodan gordum orjinal ep830 sahibiyim jeezynin kualklıı sahtemi deilmi yorum yapmadım frux binbasi bilmeden yazıyor odur benim derdim
    kimseyi incitmek niyetim yok ancak ortaya bir laf atılıyorsa bildiginiz sey olcak. bilmeden atıp tutuluyor diyorm terbiyesiz dendi ama frux binbaşının yazdiklarimi bilgilendrici?
    ihtimal başka çekince başka kuşku baska direk desteksiz sallıyıp karalamak farklı.
    frux binbası siyah boyası atmış demis ben gormorum gerçkten öğlemi, 2cm bosluk deniyo kulaklğın kendisi 2 cm yok.
    terbiyeyide kimseden öğrenmem bu saatten sonra benim tepkim arastırmadan bilmeden ogrenmeden yorumu bırakın karalama yapılmasına

• quote:

Orjinalden alıntı: gkhns

hocam nerden aldın kaça aldın...çünkü bu ürün 6 dolardan 60 dolara kadar birçok fiyattan satılıyor...bende almak istiyorum ama Tr de fiyatlar uçuk oluyor...Orjinal ise nerden aldın...Paylaşırsan sevinirim...

dostum kulaklıgı arkadasım ABD den kendısı almıstır.Unlu bır magazadan adını bılmıyorum urun orjınal sıkıntı yok.Elımde bır tane daha var ıstersen sana satabılırım ılgılenıyorsan pm atman yeterlı.

quote:

jezy yuzbaşıyı tanimiorum kualklııda fotodan gordum orjinal ep830 sahibiyim jeezynin kualklıı sahtemi deilmi yorum yapmadım frux binbasi bilmeden yazıyor odur benim derdim
    kimseyi incitmek niyetim yok ancak ortaya bir laf atılıyorsa bildiginiz sey olcak. bilmeden atıp tutuluyor diyorm terbiyesiz dendi ama frux binbaşının yazdiklarimi bilgilendrici?
    ihtimal başka çekince başka kuşku baska direk desteksiz sallıyıp karalamak farklı.
    frux binbası siyah boyası atmış demis ben gormorum gerçkten öğlemi, 2cm bosluk deniyo kulaklğın kendisi 2 cm yok.
    terbiyeyide kimseden öğrenmem bu saatten sonra benim tepkim arastırmadan bilmeden ogrenmeden yorumu bırakın karalama yapılmasına

dostum tsk ederım yazdıklarından dolayıurun hakkında o kadar sey soylememe ragmen bı frux arkadsımız ınanamadı uzdu benı gercektenburaya ınceleme yapıyoruz ugrasıyoruz koyuyoruz 5-6 dolarlık bır malzemenın kulaklıgını neden yapıyım o kadar gerı kafalı degılız sonucta zevk meselesi bu ona gore para verır ona gore kulaklık alırız çakmacı degılız

• quote:

Orjinalden alıntı: Jeezy

Orjinalden alıntı: gkhns

hocam nerden aldın kaça aldın...çünkü bu ürün 6 dolardan 60 dolara kadar birçok fiyattan satılıyor...bende almak istiyorum ama Tr de fiyatlar uçuk oluyor...Orjinal ise nerden aldın...Paylaşırsan sevinirim...

dostum kulaklıgı arkadasım ABD den kendısı almıstır.Unlu bır magazadan adını bılmıyorum urun orjınal sıkıntı yok.Elımde bır tane daha var ıstersen sana satabılırım ılgılenıyorsan pm atman yeterlı.

eyv. dostum...fiyat pm lersen uyarsa ben sana dönerim tekrar...cevabın için teşkkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gkhns -- 30 Mart 2009; 0:39:49 >
  • Gün ışığında flaşsız çekilen bir resim konulursa daha aydınlatıcı olacağı kanısındayım!.. Flaş ile çekilen fotoğraflar doğal olmaktan uzak ve ürünlerin de yıpranmış gözükmesine sebep olabiliyor!..
  • Kulaklık kültürü diye buna desek. Bu bölümü okuyunca "ulan alt tarafı 50 gr'lık kulaklık işte. Hepsi 3 aşağı 5 yukarı aynıdır" dediğim anlarım aklıma geldi. Demek bu konuda da araştırma yapmak gerekiyormuş
  • quote:

Orjinalden alıntı: konix

Kulaklık kültürü diye buna desek. Bu bölümü okuyunca "ulan alt tarafı 50 gr'lık kulaklık işte. Hepsi 3 aşağı 5 yukarı aynıdır" dediğim anlarım aklıma geldi. Demek bu konuda da araştırma yapmak gerekiyormuş

+1
  • quote:

Orjinalden alıntı: TheMatador2

bugün ep630 aldım kutudan ckardım pc ye taktım ve bass alamadım o kadar bassları övülen bi kulaklık bu kadar olmamalıydı doğrusu zamanla bass larda artış olacak mı

Arkadaslar cevap yazdilar mi bilmiyorum ama yaklasik 1.5 yildir ep 630 kullaniyorum ve ilk sana sunu diyebilirim ki ilk 2 3 ay sabret.Gerci ne kadar muzik dinledigine bagli kulaklik kendiliginden aciliyor.Merak etme, tatmin edecektir seni

Ayrica bu kulakligin ep 630 dan ozellik bakimindan farkini goremedim...106db 16ohm altin baslik...ee:S

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ATLI -- 15 Nisan 2009; 1:56:32 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.