Şimdi Ara

CREATIVE A.VALUE 7.1? CREATIVE S.Blaster Audigy2 ZS 7.1?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
1.879
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar 2gün önce Logitech X-530 ses sistemi aldım ve bununla birlikte onboard ses kartımdan da artık kurtulmak gerektiğini düşünüyorum. Ancak 2 kart arasında kararsız kaldım. Bu 2 kart arasında bir seçim yapmak istiyorum, umarım tercihlerim doğrudur, eğer başka bir kart öneren arkadas olursa da iyi olur. Acil olarak karar vermek istiyorum, şimdiden teşekkürler, sevgiler

CREATIVE AUDIGY VALUE 7.1 SES KARTI ==> 53 YTL

CREATIVE SoundBlaster Audigy2 ZS 7.1 ==> 111 YTL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okavruk -- 28 Şubat 2007; 23:07:31 >

• tabiki de audigy 2 zs almalısın
  • Aralarında 2katından da fazla bir fiyat farkı var, buna değer mi yani? Z5500 sistemim olsaydı tamam düşünebilirdim ancak dediğim gibi X-530 sistemim var, bu kadar fark oluşur mu arada? Benim istediğim, sese efektler verebileyim (derinlik gibi) ve mutlaka bass boost özelliği olmalı, ne kadar iyi olursa olsun bass boost özelliği yoksa o kartı alamam, o yüzden bu kartları kullanan arkadaşlar varsa lütfen yardımcı olabilirler mi?
  • O zaman kesinlikle audigy 2zs alman gerekir ayrıca ilerde ses sistemini yükseltirsen ses kartını değiştirmek zorunda kalmazsınValue da bass boost özelliği var ancak baz ve tiz ayrını yapamıyorsun sadece ekolayzır üzerinden yapılıyor.Bana göre zs2 çok daha iyi bir seçim eğer bende bulabilseydim alacaktım(bir value kullanıcısı olarak söyluyorum).Yanlış anlaşılmasın value kötü bir kart değil ama audigy 2zs çok daha iyidir
  • Ses sistemini daha 2 gün önce aldım, bunu bi 4 sene kullanırım :) Dediğim gibi bass boost mutlaka olmalı çünkü şu anki çıkan bass seslerinden hiç memnun değilim, on board sistemdeki bass bosst özelliğini açarak tatminkar bass seslerine ulaşabiliyorum o yüzden bunu riske etmek istemiyorum. Bir de bu kadar fiyat farkına değer mi SZ2?
  • dediğim gibi bulabilseydim ben de alacaktım.Bu yüzden bence değer ayrıca iki kartta da bass boost özelliği var.Ses efektleri var ve yanılmıyorsam dolby digitalve dts desteği var zs2 inin.Bu özellik dvd filmler için çok önemli.Dediğim gibi eğer sen maddi olarak zs2 almak zorlamayacaksa almanı şiddetle öenririm.Ancak son karar senin tabikide bence zs2 alınca pişman olmayacaksın
  • Ben daha önce creative live value kullandım.Entegre ses düşünüldüğünde live value'yle bile çok fark ortaya çıkıyor.Ben olsam AUDIGY VALUE alırdım. X530 için yeterli diye düşünüyorum.Çok güzel bir fiyat/başarım ikilisi olur. Zaten ikisi arasındaki farkı daha iyi anlayabilmek için daha iyi bir hoparlör setin olması lazım.Yani demek istediğim nekadar kalite bir setin varsa kartlar arasındaki farkıda o oranda hissedersin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: EnigM@

dediğim gibi bulabilseydim ben de alacaktım.Bu yüzden bence değer ayrıca iki kartta da bass boost özelliği var.Ses efektleri var ve yanılmıyorsam dolby digitalve dts desteği var zs2 inin.Bu özellik dvd filmler için çok önemli.Dediğim gibi eğer sen maddi olarak zs2 almak zorlamayacaksa almanı şiddetle öenririm.Ancak son karar senin tabikide bence zs2 alınca pişman olmayacaksın

Zaten internetten almak zorundayım, hepsiburada'da şu an mevcut değil, mavi bilgisayarda stoklarda var fiyat yazmıştım yukarda, bass boost özelliği 2sinde de varsa o zaman sorun yok demektir. Maddi olarak zorlanmam çünkü bi kere alıyoruz ve en az 4-5 sene kullanıyoruz donanımsal bir problem çıkmazsa.

Sevgili DELTA53; yorumun için çok teşekkür ederim, benim de zaten kafamdaki en büyük problem şu anda bu oldu, 2sinde de bnm istediğim özellikler mevcut, elimdeki ses sistemi belli(x-530) value bana da yeter gibi geliyor ama almışken iyisini almak lazım, sonuçta kaç sene kullanıcaz diyorsanız ZS almayı düşünüyorum.

Bakalım diğer arkadaşlar hangi yorumda bulunacaklar, bu geceyi düşünmekle geçireyim, yarın siperişi veririm artık, teşekkürler..

• quote:

Orjinalden alıntı: okavruk

quote:

Orjinalden alıntı: EnigM@

dediğim gibi bulabilseydim ben de alacaktım.Bu yüzden bence değer ayrıca iki kartta da bass boost özelliği var.Ses efektleri var ve yanılmıyorsam dolby digitalve dts desteği var zs2 inin.Bu özellik dvd filmler için çok önemli.Dediğim gibi eğer sen maddi olarak zs2 almak zorlamayacaksa almanı şiddetle öenririm.Ancak son karar senin tabikide bence zs2 alınca pişman olmayacaksın

Zaten internetten almak zorundayım, hepsiburada'da şu an mevcut değil, mavi bilgisayarda stoklarda var fiyat yazmıştım yukarda, bass boost özelliği 2sinde de varsa o zaman sorun yok demektir. Maddi olarak zorlanmam çünkü bi kere alıyoruz ve en az 4-5 sene kullanıyoruz donanımsal bir problem çıkmazsa.

Sevgili DELTA53; yorumun için çok teşekkür ederim, benim de zaten kafamdaki en büyük problem şu anda bu oldu, 2sinde de bnm istediğim özellikler mevcut, elimdeki ses sistemi belli(x-530) value bana da yeter gibi geliyor ama almışken iyisini almak lazım, sonuçta kaç sene kullanıcaz diyorsanız ZS almayı düşünüyorum.

Bakalım diğer arkadaşlar hangi yorumda bulunacaklar, bu geceyi düşünmekle geçireyim, yarın siperişi veririm artık, teşekkürler..

O halde Audigy2 zs al. Pişman olmazsın. Ben bu kart 2 hafta önce alacaktım.Ama forumdaki arkadaşların Creative'in bu kart için windows vista sürücüleri çıkarmayacağını öğrenince vazgeçtim. Hatta bunun için konu bile açmıştım.
    http://forum.donanimhaber.com/m_12344633/tm.htm
    Ayrıca audigy2 zs'nin ikinci el değeride hayli yüksek.

• Vista driver çıkarmıycaklar mı? Afedersiniz ama böyle saçma şey mi olur? Çünkü kart hala çok satıyor ve mevcut 1000lerce kullanıcısı var. Sistemimde Vista da yüklü ama şu an XP kullanıyorum, eğer dediğin gerçekten doğruysa durup düşünmek gerekir. Value Vista desteği olucak mı?
  • Audigy2 zs'ye çıkarmayacaklarsa value'ye hiç çıkarmazlar. Ayrıca X-fi'nin ucuz modelleride yurtdışında satılmaya başlandı.İnşallah Türkiye'ye yakında gelir. 49$'a X-Fİ. Anlaşılan Creative eski seri ses kartlarının ipini çekti.

http://www.creative.com/products/product.asp?category=209&subcategory=669&product=15853

http://cgi.ebay.com/CREATIVE-SB-X-FI-XTREME-AUDIO-SOUND-CARD-OEM-NEW_W0QQitemZ220086804631QQihZ012QQcategoryZ44981QQrdZ1QQcmdZViewItem

• ZS almaya bu kadar yaklaşmışken Vista sürücüsü yüzünden şimdi geri adım mı atalım? Ben yine de ZS almaya biraz daha yatkınım, umarım sürücü çıkartırlar..
  • Bence vista yeni olduğu için uygun sürücüleri çıkartamadılar.İlerleyen dönemlerde çıkartacaklarını düşünüyorum çünkü satışı hala devam eden bir kart.
  • bende ZS var ve vista yükledim, x-530la kullanıyorum... vista driver'i var ama 5+1ses alamadım 2+1 verdi... forumda çözümü anlatan bi arkadaş var, XP driveri yükleyip sorun hallediliyor ve sorunsuz kullanıyorum...

kendimi yerine koyuyorum; biraz daha düşünürdüm, biraz daha beklerdim ve galiba x-fi alırdım... value falan düşünme bence de, ZS iyi kart... ama geleceği azcık düşünmek lazım gelecek vistada
  • Eğer maddi açıdan zorlanmayacaksan kesinlikle zs almak en mantıklısı olur ama x-530 için ikisi arasında ne kadar kalite farkı olur dersen, çok falza olmaz derim.Eğer ben bu ses sistemini uzuun bir süre değiştirmem dersen o zaman value de seni tatmin edecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fyilmaz -- 1 Mart 2007; 0:34:17 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: okavruk

Ses sistemini daha 2 gün önce aldım, bunu bi 4 sene kullanırım :) Dediğim gibi bass boost mutlaka olmalı çünkü şu anki çıkan bass seslerinden hiç memnun değilim, on board sistemdeki bass bosst özelliğini açarak tatminkar bass seslerine ulaşabiliyorum o yüzden bunu riske etmek istemiyorum. Bir de bu kadar fiyat farkına değer mi SZ2?

kesinlikle değer Audigy2ZS bulamayınca X-Fİ aldım.çok memnunun terkettiğime
  • arkadaşlar bişey sorcam bende audıgy value var bass boast özelliği var yaıyo ayarlardada gözüküyor ama onu kontrol edemıyorum tılklanamaz vaziyette . kullanmak için bi ayar yapmak falanmı gerekiyo acaba?
  • quote:

Orjinalden alıntı: zenith1

arkadaşlar bişey sorcam bende audıgy value var bass boast özelliği var yaıyo ayarlardada gözüküyor ama onu kontrol edemıyorum tılklanamaz vaziyette . kullanmak için bi ayar yapmak falanmı gerekiyo acaba?

speaker settingte bass boost özelliğinin olduğu kutucuğu işaretlediğin zaman bass boost özelliğini kullanabilmen lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnigM@ -- 1 Mart 2007; 18:04:50 >
  • Audigy serisi bir kartla Audigy 2 serisi bir kart arasında teknoloji olarak bir gömlek daha fark var.
    Ancak Audigy serisi kartlar da Live serilerinden daha üstün.
    Bu arada x-fi derisi de Audigy serisinden daha üstün tabii ama o konu dışı şu an.
    Ben de Auidgy2 zs öneririm, Audigy value değil de Audigy 2 value olsa, ona verilecek paraya değer derdim, bu durumda da zs şart değil derdim.
  • Konuya katmış olduğunuz yorumlar için herbirinize teşekkürlerimi sunarım, dün öğleden sonra Mavi Bilgisayar'dan ZS siparişimi verdim, KDV dahil 109 YTL sanırım pazartesi günü elimde olur. Pişman olacağımı sanmıyorum, kart elime geçtikten sonra yorumları aktarırım, sevgiler..
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.