Şimdi Ara

CREATIVE A.VALUE 7.1? CREATIVE S.Blaster Audigy2 ZS 7.1? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
1.880
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • ben de a2zs aldım ama kutu içeriğinin filan farklı olması(ve üzerinde arapça harfler olması gibi) nedeniyle acaba önceki a2zs'nin aynısı olmayabilir mi?

OKAVRUK,eğer dvd disk istiyorsan içinden çıkan dvd diskin imajı için açtığım topic'e bak;http://forum.donanimhaber.com/m_12431048/mpage_1/key_//tm.htm#12480343

Bir de bass boost'u aktive edemediğini söylüyordun, z5500 topic'ine yazdım orada da soruldu paste edeyim,
    quote:

Orjinalden alıntı: juniorx

quote:

Orjinalden alıntı: FeNoMeNMaN

CREATIVE A.VALUE 7.1? CREATIVE S.Blaster Audigy2 ZS 7.1?

arkadaslar su ustteki bass boost nasıl aktif oluyor ?

Speaker selection'ı 2.1 filan yap, sonra tekrar dön menüye bak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi juniorx -- 13 Mart 2007; 18:26:54 >

• quote:

Orjinalden alıntı: DELTA53

480 lira veripte kötü bir set almış olduğumu düşünmek beni çok üzmüştü...

200 TL daha koyup niye z5500 almadın, bütün prestij sınıfı setlerde 8" driver artık standart gibi, hele z5500 10", niye 200 TL daha koymadın???
  • quote:

Orjinalden alıntı: juniorx

quote:

480 lira veripte kötü bir set almış olduğumu düşünmek beni çok üzmüştü...

200 TL daha koyup niye z5500 almadın, bütün prestij sınıfı setlerde 8" driver artık standart gibi, hele z5500 10", niye 200 TL daha koymadın???

Dostum aradaki fark 200 liradan fazla.Önce bende 200 lira zannediyordum ama yaklaşık 300lira fark var.Hadi onuda geçtim.Bu farkı verebilirdim.Ha ne olurdu x-fi'yi 2-3 ay sonra alırdım.Ancak zannediyormusunki z-5500'ün ses kalitesi z-5450'den daha iyi! 5500'ü dinlemedim ama forumdaki genel kanı bu setinde tizlerinin creative'den geride olduğu yönünde.Zaten uydu yapılarında da fark yok.10"lik bas a gelirsek.Tamamen ihtiyaç fazlası olarak düşünüyorum.Yahu Şu anda z-5450'nin basını fulleyip seside yarıya kadar açıyorum.Dairenin diğer ucundaki camlar zangırdıyor.Daha fazlasına kesinlikle ihtiyacım yok.Yani 6,5" lik woofer görevini fazlasıyla yerine getiriyor.Ben yok tiz severim yada bas severim diye ayırım yapmam.Çünkü ben ikisinide çok severim.Bu ikisini ayırmakta bana saçma geliyor.Bir bülent ersoy çile bülbülüm diye bağırırken tiz, şarkının devamındaki müzik içinde bas önemlidir.

Ayrıca 5450'nin arka uydularının kablosuz olmasıda avantaj.Bende philips kablosuz kulaklık var.Onda bile kablosuz özelliğinden dolayı çok azda olsa parazitlenme olurken 5450'nin uydularında bundan eser yok.Ve gerçektende işe yarıyor.Sadece fişe takıyorsun.Zaten her taraf fiş dolu.Açıkçası kullanım kolaylığı olarak 5450 5500'den daha avantajlı.

Zaten bu sebeple satış fiyatı z5500'le aynı.Şu anki fiyatına bakıp aldanmamalı.Çünkü bu hızlısistemin stok eritme çabası.Yakında fiyatı yine 5500'le aynı seviyeye çıkacaktır.Kaldıki setin yurtdışı fiyatında hiçbir değişiklik yok.Türkiye'deki diğer ithalatçı logosofttada fiyatlar 800 lira.

Bu sebeplerden ötürü bana 5450 daha iyi bir seçim olarak göründü.Kişisel bir tercihtir tabikide.

• evet, creative tizleri daha iyi, mega kullanıyorum, tizlerin daha iyi olduğu başka set yok (creative dahil). z5500 dediğiniz gibi z5450'den sadece daha güçlü evet. bu arada z5500 ile aynı seviyeye çıkacak diyorsun ya, onu bırak ben z5500 için de aynı indirimi bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi juniorx -- 13 Mart 2007; 21:51:39 >
  • Size ilginç bir tesbitte bulunayım. z5500ün bir alt modeli olan z680, ilk piyasaya girdiğinde ülkemizde 1 milyardan satışa sunulmuş ve zamanla fiyatı düşmüştü.
    z5500 ilk çıktığında z680le aralarında acayip bir fiyat farkı vardı ve z680 hala daha pahalıydı.
    Zamanla z680in fiyatı z5500ün de altına indi ve bir süre sonra piyasadan çekildi.
    z5450 ve z5400 aynı anda piyasaya sürüldüler.
    z5450 ilk çıktığında o da 1 milyar gibi bir fiyatla girdi piyasaya.
    Ama şu anki fiyatı daha bir yıl öncesine bile gitmeden ne kadar düştüğünü gösteriyor.
    Bu da akıllara bazı soruları getirmiyor değil yani...
  • @okavruk
    Dostum isteğin üzerine bu konuya da yazıyorum.X-fi ses kartım geldi ve sesler seninde söylediğin gibi inanılmaz bir değişime uğradı.Ses kartı almayı biraz daha erteliyecektim ama senin yorumlarınıda okuyunca hiç beklemeden aldım.Hakikaten kulaklarıma inanamıyorum.Forumda kalitesiz ses kartlarıyla herhangi bir hoparlör setinin tizlerini beğenmeyen biri olursa vururum valla.

sadece mid ler tizler değil baslarda başkalaştı.Güzelleşti.Farkındaysan seninle Aynı yorumu yapıyorum.

Arkadaşlar ses kartı şart.X-fi yada Audigy2 zs.İkisinden birine mutlaka sahip olmalısınız.Ses kalitesi olarak iki kart arasında zaten fark olmadığını forumdaki yorumlardanda okuyabilirsiniz.Ama en azından audigy2 zs şart diyorum.Öncelikle @okavruk ve diğer yardımı dokunan bütün arkadaşlara bir kez daha teşekkürü borç bilirim.

• quote:

@okavruk
    Dostum isteğin üzerine bu konuya da yazıyorum.X-fi ses kartım geldi ve sesler seninde söylediğin gibi inanılmaz bir değişime uğradı.Ses kartı almayı biraz daha erteliyecektim ama senin yorumlarınıda okuyunca hiç beklemeden aldım.Hakikaten kulaklarıma inanamıyorum.Forumda kalitesiz ses kartlarıyla herhangi bir hoparlör setinin tizlerini beğenmeyen biri olursa vururum valla.

sadece mid ler tizler değil baslarda başkalaştı.Güzelleşti.Farkındaysan seninle Aynı yorumu yapıyorum.

Arkadaşlar ses kartı şart.X-fi yada Audigy2 zs.İkisinden birine mutlaka sahip olmalısınız.Ses kalitesi olarak iki kart arasında zaten fark olmadığını forumdaki yorumlardanda okuyabilirsiniz.Ama en azından audigy2 zs şart diyorum.Öncelikle @okavruk ve diğer yardımı dokunan bütün arkadaşlara bir kez daha teşekkürü borç bilirim.

Oooo hayırlı olsun kardeşim, haklı çıktığımı görünce inanılmaz bir duygu hissettim çünkü biliyordum bunları yaşayacağını. Sistem ne kadar önemliyse kart da o kadar önemli. Elinde 20sene önceden kalmış Murat124 motoru var ve gidiyorsun o kadar para verip ferrari kasası alıp buna monte ediorsun, hala ısrarla anlamayanlara en basit olarak anlatıyorum. Atın o murat motorunu, gidin adam gibi bişi alın.

Sevgili DELTA53; artık kulaklarımızın pasını atma vakti...

• quote:

Orjinalden alıntı: okavruk

quote:

@okavruk

Oooo hayırlı olsun kardeşim, haklı çıktığımı görünce inanılmaz bir duygu hissettim çünkü biliyordum bunları yaşayacağını. Sistem ne kadar önemliyse kart da o kadar önemli. Elinde 20sene önceden kalmış Murat124 motoru var ve gidiyorsun o kadar para verip ferrari kasası alıp buna monte ediorsun, hala ısrarla anlamayanlara en basit olarak anlatıyorum. Atın o murat motorunu, gidin adam gibi bişi alın.

Sevgili DELTA53; artık kulaklarımızın pasını atma vakti...

Kesinlikle sevgili okavruk, kulaklarda pas bas kalmayacak.

• arkadaşlar inspire 5200 üm var, şimdiye kadar onboard realtekle sürünüyordum, bu kartı sizlerin yorumları+bazı arkadaşların test sonuçları üzerine Mavi bilgisayardan satın aldım. sonuç gerçekten etkileyici, inspire 5200 sanki bi anda sınıf değiştirdi. Bu kart daha iyi speakerlarla çok daha iyisini verebilecekmiş gibi duruyor . bir süre sonra digital speakera terfi edebilirim,özellikle benim gibi bas merakı olan arkadaşlara şiddetle tavsiye ederim bu kartı.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.