Şimdi Ara

CPYWATCH [ANA KONU] (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
487
Cevap
14
Favori
38.518
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
161 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ammmma red dead 2 hala kırılmamış?.. Sitede sayfası var ama olta diyorlar. Linkleri de boş görünüyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hardwell.

Steamde 200tl'ye kadar düştü. RDR2'ye de 200tl verirsin. Fazlasını aramak ölücülüktür benim gözümde. O yüzden indirimleri eleştiren bazı kişileri anlamıyorum. Ciddi ciddi nba 2k'yı gösterip 20 30 liraya satın diyebilen var. Bu oyunu üreten insanların ülkesinde 20 30 dolara alamıyorsun bu oyunları.

Alıntıları Göster

neden verelim 200 tl az para mı, işsizlik kaynıyo birazcık peynir alıyorum 20 30 tl, Türkiyede aldığın para direk yiyeceğine kiraya gidiyor geriye hiçbisi kalmıyor 200 tl ona verirsem aç kalırım, tamam oyun kendisine göre bisiler hak ediyordur ama TR'deki bizler için çok çok pahalı, bence asıl temel ihtiyaçlarına harcamak verken gidip oyuna 200 tl veren enayidir gözümde,

korsan grubuda geri döndü mecburuz korsan kullanmaya zaten devlet sıcıyo azımıza bari korsan kullanalım

• quote:

Orijinalden alıntı: SalimSonS

neden verelim 200 tl az para mı, işsizlik kaynıyo birazcık peynir alıyorum 20 30 tl, Türkiyede aldığın para direk yiyeceğine kiraya gidiyor geriye hiçbisi kalmıyor 200 tl ona verirsem aç kalırım, tamam oyun kendisine göre bisiler hak ediyordur ama TR'deki bizler için çok çok pahalı, bence asıl temel ihtiyaçlarına harcamak verken gidip oyuna 200 tl veren enayidir gözümde,

korsan grubuda geri döndü mecburuz korsan kullanmaya zaten devlet sıcıyo azımıza bari korsan kullanalım

Alıntıları Göster
    Parayı bahane edip millete enayi diyorsan ölücüsün hiç kusura bakma. Oynama ekonomin yetmiyorsa. 200 tl bu oyun için gayet iyi fiyat. Şu zihniyetten kurtulamadıkça ne ülke gelişecek ne ekonomi rahatlayacak. İki tane online ürünü bedavaya, korsana kapattım diye sevinen bir ülkeyiz. Haberiniz yok böyle oldukça daha da kötüye gideceğiz. Üretmekten yoksun ve tüketimde de sistem açığı kovalayan toplumdan bir şey olmaz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Suppordle kullanıcısına yanıt

şikayet etmek ne lan , çok zoruna gittiyse ağlayarak günlüğüne yazabilirsin , milletin neşesini kaçırma.CPYWATCH [ANA KONU] 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wert1903 -- 16 Ekim 2020; 14:12:33 >
  • CPYWATCH [ANA KONU]
  • quote:

Parayı bahane edip millete enayi diyorsan ölücüsün hiç kusura bakma. Oynama ekonomin yetmiyorsa. 200 tl bu oyun için gayet iyi fiyat. Şu zihniyetten kurtulamadıkça ne ülke gelişecek ne ekonomi rahatlayacak. İki tane online ürünü bedavaya, korsana kapattım diye sevinen bir ülkeyiz. Haberiniz yok böyle oldukça daha da kötüye gideceğiz. Üretmekten yoksun ve tüketimde de sistem açığı kovalayan toplumdan bir şey olmaz.

Alıntıları Göster

Herhangi bir şeyi bahane ettiğim yok gerçek bu, gerçeği duymak istemiyorsun ama gerçek bu , param yok bütün param yiyeceği ve kiraya gidiyor (kira diyorum ama berbat bir ev, yiyecek diyorum ama temel gıdalar) tek eğlencem var oda oyunlar,

rdr 2 crack çıksın çatır çatır indirip oynayacağım senin belliki paran var satın alıp oyna , korsan kullanmamız çok zoruna gidiyorsa sana 50 tl verelim sen 150 tlsini tamamla gelirini bizlerle paylaş

• quote:

Alıntıları Göster

Oyunu Türkçe dil desteği ile çıkarsın o zaman veririz 200 lira CPYWATCH [ANA KONU] 

• quote:

Alıntıları Göster

Daha dün istemeden şahit olduğum bir konuşma geldi aklıma. Muhtemelen telefonda sorun olduğu için hoparlörden konuşuyordu eşiyle genç bir çocuk, "mutfak alışverişi yapacağım hesapta ne kadar vardı?"

120 tl var dikkatli harca. İnsanlar olayı kendi özelinde değerlendirmekten vazgeçmesi gerekiyor. En çok ihtiyacımız olan şey empati. Oyun da oynamasın, zaten yaşamasın da diyen bile çıkabilir.

• quote:

Herhangi bir şeyi bahane ettiğim yok gerçek bu, gerçeği duymak istemiyorsun ama gerçek bu , param yok bütün param yiyeceği ve kiraya gidiyor (kira diyorum ama berbat bir ev, yiyecek diyorum ama temel gıdalar) tek eğlencem var oda oyunlar,

rdr 2 crack çıksın çatır çatır indirip oynayacağım senin belliki paran var satın alıp oyna , korsan kullanmamız çok zoruna gidiyorsa sana 50 tl verelim sen 150 tlsini tamamla gelirini bizlerle paylaş

Alıntıları Göster
    50 lira veren çok istediği oyuna 200 de verir. Paran olmaz bir dönem korsan oynarsın başka şekilde ulaşamıyorsan ama bu orijinal ürüne para veren enayidir zihniyetini çok iyi biliyorum. Bankada 5 bin lira para dursa boşta "200 tl'sini oyuna verip çöpe mi atacağım" derler. Gerçekten parası olmayana kimse bir şey diyemez. Bu forum ölücülüğün zirvesi zaten. Fazla uzakta örnek aramaya gerek yok. 10 15 liralık netflix, spotify'ın bile çalıntı hesaplarının ticaretinin yapıldığı bir ülkeyiz, güldürmeyin.

• 542 gün sonra mortal kombat 11 de kırılmış CPYWATCH [ANA KONU] 

542 gün, şaka gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: themelinalist

Daha dün istemeden şahit olduğum bir konuşma geldi aklıma. Muhtemelen telefonda sorun olduğu için hoparlörden konuşuyordu eşiyle genç bir çocuk, "mutfak alışverişi yapacağım hesapta ne kadar vardı?"

120 tl var dikkatli harca. İnsanlar olayı kendi özelinde değerlendirmekten vazgeçmesi gerekiyor. En çok ihtiyacımız olan şey empati. Oyun da oynamasın, zaten yaşamasın da diyen bile çıkabilir.

Alıntıları Göster
    Asgari ücretle çalışanlar bile şu zamlara rağmen dünya borç yapıp arabaya yatırıyor. Ama ne hikmetse bizim ülkede diğer her şey enayilik ve boş iş. Dolmuşa binmek yerine kendini araba kredisinin borç yükü altında bırakan varken onlara da saygı duyamam kusura bakmayın. Benim de araca ihtiyacım var ama şu an hayal gibi duruyor. Çok borç yapsam alabilirim ama yazık olur. Yüzlerce milyon dolar yatırım yapılarak geliştirilmiş, teknolojinin nimetlerinden RDR2 gibi bir oyun için şu ekonomiyle 200tl gayet iyi fiyat. Bir şeyi yasadışı yoldan elde etmekle de gurur duymaz bir insan herhalde. Ben de korsan kullanıyorum ama sömürmek için değil, bilgisayarda performansını denemek için, cidden fiyatını hak etmediği için veya çok isteyip alamadığım için. Param olduğunda da hak ettiğini düşündüğüm oyunlara para yatırmaktan çekinmiyorum. Mount and Blade Bannerlord'u oynamak için fırsat bulamayacağımı bildiğim halde çıktığında Türk yapımcılarına destek olmak amacıyla satın almıştım.

• kullaniciadi12 kullanıcısına yanıt
    Sence korkudan mı o 😅 para alamadıkları için paylaşmıyorlar

• quote:

Asgari ücretle çalışanlar bile şu zamlara rağmen dünya borç yapıp arabaya yatırıyor. Ama ne hikmetse bizim ülkede diğer her şey enayilik ve boş iş. Dolmuşa binmek yerine kendini araba kredisinin borç yükü altında bırakan varken onlara da saygı duyamam kusura bakmayın. Benim de araca ihtiyacım var ama şu an hayal gibi duruyor. Çok borç yapsam alabilirim ama yazık olur. Yüzlerce milyon dolar yatırım yapılarak geliştirilmiş, teknolojinin nimetlerinden RDR2 gibi bir oyun için şu ekonomiyle 200tl gayet iyi fiyat. Bir şeyi yasadışı yoldan elde etmekle de gurur duymaz bir insan herhalde. Ben de korsan kullanıyorum ama sömürmek için değil, bilgisayarda performansını denemek için, cidden fiyatını hak etmediği için veya çok isteyip alamadığım için. Param olduğunda da hak ettiğini düşündüğüm oyunlara para yatırmaktan çekinmiyorum. Mount and Blade Bannerlord'u oynamak için fırsat bulamayacağımı bildiğim halde çıktığında Türk yapımcılarına destek olmak amacıyla satın almıştım.

Alıntıları Göster

Herkesin sosyal medya hesaplarında iyiliğe methiyeler düzülür, binbir özlü söz yazar da, "saftirik, enayi" kelimelerini çok kolay sarf ederler. Verebiliyor olanların vermesi enayilik değildir. Verebiliyorken, korsan kullanmak bahsettiğim tercih sebebiyle o yola başvurmaktır. Hiç başvurmamak gibi bir yol da var tabi. Ama hayat ve şartları çok zor ciddi şekilde insanlar yaşamaya çalışıyor. Ama ödeyecek gücü varken, üstelik arşiv yapmak da hoş bir duyguyken satın alabilen insanlara enayi demek biraz değil baya ayıp yani. Ben de mesela oyun parasını hak etmeli mantığıyla alışveriş yapıyorum. Yıllar önce bitirip sonradan arşive eklediğim çok oyun var.

Kısaca her satın alan hain değil, her bu yola başvuran da hırsız değil. Empati.

• Senelerdir Rusya pazarına özel fiyat cektiler. Bizde dolar ne kadar cikarsa ciksin umurlarinda olmadi. Hatta işlerine geldi bizi avrupadan bile saydılar.
    Ve hatta playstation bize birleşik krallık tarifesi çekiyor, oyunları pound üzerinden fiyatlandiriyor. Hemde yıllardır.

Acımayın yumulun beyler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AC_Hawker -- 16 Ekim 2020; 15:20:56 >
  • Mortal Kombat 11 Kırılmış gözüküyor 542 gün sonra vay be. Doğru görüyorum değil mi? CPYWATCH [ANA KONU] 

• Mortal Kombat'ı başka bir grup kırmış.

• SalimSonS S kullanıcısına yanıt
    Hırsız

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi grihokkabaz -- 17 Ekim 2020; 16:32:16 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sitede korsan oyun yasak diye biliyorum ama şu başlık... Kaç marka var? Hiçbiri şöyle bir dönüşle tüyleri diken diken edemez, bu sanki, vatan millet Sakarya diye askere gitmek.

• Tanıdığım biri forumlarda sürekli orjinali savunur ve öneminden bahseder akşamına torrent indirmeye koyardı dalgamı geçiyorsun diye sorduğumda, yanlış olana yanlış diyorum ama bu yanlışı yapmayacağım anlamına gelmiyor diyordu :D

Sonuçta kıran biz değiliz ve bunun yapımcıya ne kadar zarar verdiğini söylemeliyiz sırf işimiz geliyor diye doğruyu söylemekten çekinmemeliyiz arka planda ne yaparsanız yapın :D

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.