Şimdi Ara

Cpu aşırı sıcak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
635
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba dedigim gibi cpu inanılmaz sıcak boştayken 90 dereceyi gördü csgo ya girdiğimde bilgisayar kendini kapatıyor cpu kullanımı yuzde kac bilmiyorum eve gectigimde bakarım çözüm önerilerinizi bekliyorum termal macunu yenilemeden önce ne yapabilirim format ile düzelir mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İlk olarak cpu yı kullanan programlara bakmalısın. Eğer yoksa işlemcinin fanını kontrol et ve temizliğini yaparsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerimgncl

İlk olarak cpu yı kullanan programlara bakmalısın. Eğer yoksa işlemcinin fanını kontrol et ve temizliğini yaparsın.

Tamamdır evde bakacagım tesekkurler.Bu arada fanı temizledim ondan oldugunu sanmıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yoursummerdreamz. -- 14 Mart 2015; 20:36:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yoursummerdreamz.

quote:

Orijinalden alıntı: kerimgncl

İlk olarak cpu yı kullanan programlara bakmalısın. Eğer yoksa işlemcinin fanını kontrol et ve temizliğini yaparsın.

Tamamdır evde bakacagım tesekkurler.Bu arada fanı temizledim ondan oldugunu sanmıyorum

Kontrollerden sonra yazarsın başka çözüm ararız.
  • İşlemcide Termal macun kullanılmış mı haberiniz var mı?

Eğer kullanılmamışsa edinin ve nasıl kullanılacağını ufak bir araştırmadan sonra öğrenip uygulayın.
  • quote:

Arkadaşlar merhaba dedigim gibi cpu inanılmaz sıcak boştayken 90 dereceyi gördü csgo ya girdiğimde bilgisayar kendini kapatıyor cpu kullanımı yuzde kac bilmiyorum eve gectigimde bakarım çözüm önerilerinizi bekliyorum termal macunu yenilemeden önce ne yapabilirim format ile düzelir mi ?

maalesef termal macun değişecek.
  • Fan temizliğinden sonra olduğuna göre fanın ayaklarını tam oturamamış olabilirsin. Kontrol et.

• Arkadaşlar sanırım hallettim bugün öğlen tekrar bakacağım ama bilgisayar boştayken %100 cpu ve harddisk tüketiyordu format attım formattan sonra sıcaklıga bakma imkanım olmadı ama cpu durumu %0 ile 2 arasına düsmüstü bostayken sanırım düzeldi düzelmezse tekrar yazacagım tesekkurler

EDİT:Arkadaşlar şuanda ısıyı kontrol etme durumum oldu ve 44 derece CPU ısısıyla karşılaştım,sanırım normalde döndü şuanda ısılar stabil herkese yardımların dolayı teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yoursummerdreamz. -- 15 Mart 2015; 12:39:55 >
  • hocam miner exe virüsü falan olabilir miner exe virüsü cpunun%80ini kullanır ve işlemcini ısısını arttırır adw cleaner ile bir tarama yapın istersenizhttp://www.gezginler.net/indir/adwcleaner.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: paganmin

hocam miner exe virüsü falan olabilir miner exe virüsü cpunun%80ini kullanır ve işlemcini ısısını arttırır adw cleaner ile bir tarama yapın istersenizhttp://www.gezginler.net/indir/adwcleaner.html

Bütün diski formatladım suanda bi sorun yok tesekkürler
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: paganmin

hocam miner exe virüsü falan olabilir miner exe virüsü cpunun%80ini kullanır ve işlemcini ısısını arttırır adw cleaner ile bir tarama yapın istersenizhttp://www.gezginler.net/indir/adwcleaner.html

Bütün diski formatladım suanda bi sorun yok tesekkürler

rica ederim

• Notebookum yeni olmasına karşın ben de aynı ısınma sorununu yaşıyorum,öyle ki oyun esnasında 100 °C'ın üzerinde bir değerle karşılaşıyorum sebebi neyden kaynaklanıyor? Normal koşullarda 80-90 °C arası ve soğutucu da kullanıyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.