Şimdi Ara

laptop soğutucu işe yarar mı?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
32
Cevap
0
Favori
31.979
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • LAPTOP SOĞUTUCU HİÇ BİR İE YARAMAZ SADECE 1-2 DERECE DÜŞÜRÜR.YADA NORMAL OYUNLARDA BİLGİSİAYARIN SICAKLIK TAN KAPANMASINA ENGEL OLUR...
    LAPTOP SOGUTUCUSU KULLANIYORSANZ.BİLİNKİ TERMAL MACUN VE FAN TEMİZLİĞİ YAPMALISINIZ.ÇÜNKÜ BU ŞEKİLDE KULLANMAK LAPTOPU UZUN VADEDE YAKAR...
    LAPTOP SOĞUTUCULARINA BEL BAĞLAMAYIN BOŞUNA....

• Sizin dediğiniz biraz yaşlanmış ve tozlanmış keptoplar için sıfır bir leptopta kaliteli bir soğutucu iş görür aşırı tozlanmış temizlik zamanı gelmiş bir leptopta yapılması gerekeni söylemişsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cengaver53

Sizin dediğiniz biraz yaşlanmış ve tozlanmış keptoplar için sıfır bir leptopta kaliteli bir soğutucu iş görür aşırı tozlanmış temizlik zamanı gelmiş bir leptopta yapılması gerekeni söylemişsiniz.
    SIFIR LAPTOBUMUN SISINI İLK ALDIĞIM GÜNDEN BERİ OYUN VE BOŞTA İKEN 2 SENEDİR SICAKLIĞINI FARKLI 2 SOĞUTUCU İLE DENEDİM VE GÖZLEMLERİNE GÖRE FAN HİÇ BİR İŞE YARAMAZ VE GEREKSİZ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ismail olgun

SIFIR LAPTOBUMUN SISINI İLK ALDIĞIM GÜNDEN BERİ OYUN VE BOŞTA İKEN 2 SENEDİR SICAKLIĞINI FARKLI 2 SOĞUTUCU İLE DENEDİM VE GÖZLEMLERİNE GÖRE FAN HİÇ BİR İŞE YARAMAZ VE GEREKSİZ...

Bilgisayarın altında yeterince hava ızgarası yoksa anlamı yok soğutucunun. Soğutucuda amaç alttan soğutucu yardımıyla hava sirkülasyonu yöntemiyle havayı soğutmak ve bilgisayarın da bu havayı almasını sağlamaktır. Bak mesela benim bilgisayarda soğutucu çok işe yarıyor. Soğuk hava direk işlemci ve ekran kartına temas edebiliyor. Direk fanların hava ızgarasından soğuk hava alabiliyor. Ayrıca kasanın inceliği de soğutucunun verimini etkiler.
     laptop soğutucu işe yarar mı? laptop soğutucu işe yarar mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C45F7D4AF

Bu mesaj silindi.
    okey.tabiiki bütün laptoplarda benzer ızgaralar vardır. fan ızarası ve ram ve hardisk üzerindeki ızgaralar....ayrıca plastik içinde aliminyom kaplamada vardır.Benim demek istediğim.sadece 10 derece düşürebilir oda mak yük altında aşırı sıcaklıkta...genelde 3-5 derece etkisi olur.Asıl önemli olan bilgisayarın kendi fan ve termal macun ve ızgarasıdır....
    fanı arızalı veya anakartı arızalı veya termal macunu gitmiş veya tozlanmış laptopların harareti hep yüksek olduğu için.Laptopun kapanmaması için vatandaş soğutuca başvurmakta...Oysaki laptopun bakımını yapsa sorun ortadan kalkacak...soğutucu kullanmasına gerek kalmayacak.

soğutuşu sadece 5-10 derece düşürürken...Laptop bakımı daha fazla sıcaklık düşüşü sağlayacaktır

soğutucu sadece bir bastondur.ayakta kalmanı sağlar.oysaki bastonu atsa koşacak....

isteyen istediği gibi kullanır.bastonlu veya bastonsuz...karar sizin....

benim böyle bir konu açmamın sebebi sadece herkez gibi insanların bir şeylerden faydalanmasıbilgi paylaşımı
    bu konunun temel amacıda...laptoplarda soğutucu sadece bir bastondur.onun yerine laptoplarınızın bakımını yapın daha fazla performans alırsınız manasında...
    laptop soğutucularından fazla bir şey beklemeyin...manasında....
    laptop soğutucu 5-10 derece etki eder.oysaki siz soğutucu kullanmaya ihtiyaç duyuyorsanız laptop sıcaklığınız 85 derecelerdedir.laptopunuz bakımsız olduğu için soğutucu ile derman arıyorsunuz demektir.Bakımın yapın soğutucuyu atın...
  • bir konuyu tartışmak zıt fikirler güzel.doğru olan tartışma ortamında çıkar.bırakın kendi halineee..demek.kendini beğenmişlikten başka bir şey değildir.Yada sende fikrini yaz yada konuya saçma sapan saplantılarını yazma....yada başka konu aç....yada konuyu okumaa...
  • ismail olgun İ kullanıcısına yanıt
    Sizin soğutucu seçiminiz yanlıştır,bazı makinelerde hava çekişi üsttendir bunların alttarafında havalandırma ızgaraları çok azdır bu tür leptoplara fan devri yüksek en az iki fanlı soğutucular öneririz,bazılarında da altaraftan hava çekişi oluyor bunlarda en az 20cm çapında fan devri yüksek tek fanlı soğutucularda iş görür.Sizin makinede alttan havalandırma boşlukları azsa ve tek fanlı soğutucu kullanırsanız göbeği soğutmaktan ileriye gitmez fanın olduğu bölgeye etkisi yoktur.
  • ismail olgun İ kullanıcısına yanıt
    Güldüm.
  • quote:

Güldüm.
    güleceğine sende fikrini paylaş herkez faydalansın...forumlar neden var...?
    forumlara gülmek yerine...fikrini yaz...yada youtebede daha komik paylaşımlar var onlara face falan takıl....
  • bence bu laptop soğutucu hakkında ısrar eden arkadaş laptop soğutucusu satıyor herhalde...
    buda bir fikir isteyen istediğine inanır....yada varsa test eder.....aç bir oyun 10 dakika oyna....sonra aynı oyunu laptop soğutucusu ile oyna...aradaki değerleri karşılaştır...
  • quote:

bence bu laptop soğutucu hakkında ısrar eden arkadaş laptop soğutucusu satıyor herhalde...
    buda bir fikir isteyen istediğine inanır....yada varsa test eder.....aç bir oyun 10 dakika oyna....sonra aynı oyunu laptop soğutucusu ile oyna...aradaki değerleri karşılaştır...

Notebook un altindaki fan izgaralarina gore sogutucu alacaksiniz ki işe yarasin. Ortalama 5 derece dusus olur. Sogutucunun kalitesine notebook un hava izgara konumuna gore de daha da yuksek performans alinabilir. Bu sogutucularin 20 derece düşürürüm gibi bir iddiasi zaten yok. Dizustunde daha rahat kullanim, yatagin koltugun ustune havasizliktan bir platformun ustunde oldugu icin kurtulmak gibi artilarida var. İsteyen alir isteyen almaz bence işe yarar birşey.
  • quote:

Orijinalden alıntı: One Shot One Kill

quote:

bence bu laptop soğutucu hakkında ısrar eden arkadaş laptop soğutucusu satıyor herhalde...

Notebook un altindaki fan izgaralarina gore sogutucu alacaksiniz ki işe yarasin. Ortalama 5 derece dusus olur. Sogutucunun kalitesine notebook un hava izgara konumuna gore de daha da yuksek performans alinabilir. Bu sogutucularin 20 derece düşürürüm gibi bir iddiasi zaten yok. Dizustunde daha rahat kullanim, yatagin koltugun ustune havasizliktan bir platformun ustunde oldugu icin kurtulmak gibi artilarida var. İsteyen alir isteyen almaz bence işe yarar birşey.

Alıntıları Göster
    katılıyorum koltuk üstünde işe yarar.
  • quote:

forumlara gülmek yerine...fikrini yaz...yada youtebede daha komik paylaşımlar var onlara face falan takıl....

... Herkez face yada youtebede.

Bilgisayarına soğutucu alan her insan sıcaklıkları 2973739 derece düşsün diye almıyor. Bu soğutucuların amacı bilgisayarı yüzeyden yükselterek hava akımını düzenlemek. Al bilgisayarını koy yorganının üzerine. 5 dakika sonra fan sesini duymaya başlarsın. Soğutucu ile koyarsan bilgisayarın hava alacak boşluğu olur, soğuması kolaylaşır. Aynı durumu bilgisayarı kucağında tutarken de yaşayabilirsin. Buyur paylaştım fikrimi. Olmuş mu ?
  • quote:

quote:

... Herkez face yada youtebede.

Bilgisayarına soğutucu alan her insan sıcaklıkları 2973739 derece düşsün diye almıyor. Bu soğutucuların amacı bilgisayarı yüzeyden yükselterek hava akımını düzenlemek. Al bilgisayarını koy yorganının üzerine. 5 dakika sonra fan sesini duymaya başlarsın. Soğutucu ile koyarsan bilgisayarın hava alacak boşluğu olur, soğuması kolaylaşır. Aynı durumu bilgisayarı kucağında tutarken de yaşayabilirsin. Buyur paylaştım fikrimi. Olmuş mu ?

Alıntıları Göster
    tabiki oldu.katılıyorum buna...olabilir tabiii...bende sadece soğutucu performansını değerlendirdim.çoğu insan laptoplarının ısındığından bi haber....
    laptopları fanları tozlu termal macun gitimiş...soğutuculardan derman arıyor....sonundada anakartı yakıyorlar....

bu nu anakart mağdurları için yazıldı...laptopunuz ateşi var ateş düşürücü ile yani soğutucu ile ayakta tutmaya çalışıyorsunuz.oysaki tedavisini yaptırsa fan temizliği falan ateş düşürücüye yani soğutucuya gerek kalmayacak....anakartıda yakmış olmayacak.....
  • X550jk gibi fındık kadar fanı olan laptopa sahibim. Gta5 i soğutucu olmadan (high ve v.high ayarlarda) 27-33 fps alıyorum. Soğutucuyla 34-41 fps alıyorum. Buna göre hesap et artık soğutucunun ne kadar faydalı olduğunu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dash1905

X550jk gibi fındık kadar fanı olan laptopa sahibim. Gta5 i soğutucu olmadan (high ve v.high ayarlarda) 27-33 fps alıyorum. Soğutucuyla 34-41 fps alıyorum. Buna göre hesap et artık soğutucunun ne kadar faydalı olduğunu.
    senin için iyi bir şey...fakat 2013-2014-2015 laptoplar hepsi benzer kasa ve fana sahip.çoğunlukla fana gerek kalmaz...

tabii daha serin laptoplarda olabilir fakat biz standar dan bahsediyoruz.
  • quote:

senin için iyi bir şey...fakat 2013-2014-2015 laptoplar hepsi benzer kasa ve fana sahip.çoğunlukla fana gerek kalmaz...

tabii daha serin laptoplarda olabilir fakat biz standar dan bahsediyoruz.

Alıntıları Göster
    laptopa xmatex powerfull termal macun sürdüm.fanı temizledim
    laptop soğutucuyu sadece oyun oynarken kullanıyorum sıcaklık 79 derece yerine 71 derece oluyor.ekran kartı 62 derece oluyor.ağır oyunlarda...

LAPTOP SOĞUTUCUSU OYUNLARDA 8 DERECE FARKEDİYOR.
  • quote:

Orijinalden alıntı: One Shot One Kill

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    ben sadece laptoplarınız sıcaksa boşunsa soğutucu ile uğraşmayın diyorum.bakımını yapın...tabii soğutuşu 8-9derece fark ettirir.oyunlarda kullanmakta fayda var.

ANAKART YAKMA OLAYINA GELİNCE ONDAL BOL BİR ŞEY YOK...BAK SAHİBİNDEN İLANLARA....BAK ETRAFINA....

EĞER LAPTOPUNUZ SICAK VE SOĞUTUCUDA ÇÖZÜM ARIYORSANIZ.KAPANOYORSA....BİR SENE SONRA LAPTOP MEFTA...
  • quote:

Orijinalden alıntı: NerdStark

Bu mesaj silindi.
    ben ve zalman markaları üzerinde konu açmadım.konu laptop soğutucusu tartışıyoruz veya fikir paylaşıyoruz.sen se ikide birde yakınlara tecavüz mü etti diye saldırıyorsun.

ARKADAŞIM FORMUN KONUSU YAKINLARA TECAVÜZ DEОİL.

BELKİDE BENİM DEDİОİM MARKA SENİN YAKINLARINA TECAVÜZ ETTİ E
    NEDEN ALINIP SALDIRIYORSUN....
    TECAVÜZCÜ VE FİKİRLERİNİ PAYLAŞMAYANLAR DIŞARI....
    BU KONU TECACAVÜZLE İLGİLİ DEОİL...BİLGİNE..
  • quote:

ben ve zalman markaları üzerinde konu açmadım.konu laptop soğutucusu tartışıyoruz veya fikir paylaşıyoruz.sen se ikide birde yakınlara tecavüz mü etti diye saldırıyorsun.

ARKADAŞIM FORMUN KONUSU YAKINLARA TECAVÜZ DEОİL.

BELKİDE BENİM DEDİОİM MARKA SENİN YAKINLARINA TECAVÜZ ETTİ E
    NEDEN ALINIP SALDIRIYORSUN....
    TECAVÜZCÜ VE FİKİRLERİNİ PAYLAŞMAYANLAR DIŞARI....
    BU KONU TECACAVÜZLE İLGİLİ DEОİL...BİLGİNE..

Alıntıları Göster
    fiyatları 100 liradan başlayan, gerçek aluminyum plakadan imal edilen laptop soğutucularından almaya karar verdim. aluminyum mac book kullanıyorum, altı tamamen kapalı lapton un altındaki aluminyum çok ısındığında, bu ısıyı alacak bir diğer alu plakaya ihtiyaç var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi face1tr -- 9 Temmuz 2015; 0:44:19 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.